آغاز پروازهای برگشت حج/ امروز ۱۲ پرواز ‌برای بازگشت حجاج به ۳ استان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اقتصادی
آغاز پروازهای برگشت حج/ امروز ۱۲ پرواز ‌برای بازگشت حجاج به ۳ استان

آغاز پروازهای برگشت حج/ امروز ۱۲ پرواز ‌برای بازگشت حجاج به ۳ استان

فارسخبرگزاری فارس |
مقام مسئول شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز با انجام 12 پرواز تعدادی از حجاج استان‌‌های یزد، مازندران و زنجان ‌به کشور برمی‌گردند.

معصومه اصغرزاده در گفت‌‌‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به آغاز پروازهای بازگشت حجاج در ر‌وز جاری، بیان کرد: ‌امروز روز اول انجام پروازهای برگشت حجاج است.

مدیرکل روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه امروز اولین پرواز برگشت حجاج از فرودگاه مدینه‌ به فرودگاه دشت‌ناز ساری انجام می‌شود، افزود: ‌ساعت ۱۱:۴۰ امروز پرواز شماره ۱۴۲۵ ایران‌ایر، حجاج استان مازندران را از فرودگاه مدینه به فرودگاه ساری منتقل می‌کند.

* امروز 12 پرواز حج برای انتقال زوار 3 استان به کشور داریم

وی اظهار داشت: امروز ۱۲ پرواز حج توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از عربستان انجام می‌شود تا حجاج استان‌های یزد، مازندران و زنجان ‌به کشور برگردند.

* انجام پروازهای برگشت حجاج به 19 استان

اصغرزاده با اشاره به اینکه در عملیات پروازهای برگشت حج، حجاج از دو فرودگاه جده و مدینه به ۱۹ استان کشور ‌پرواز دارند، تعداد حجاج امسال بیش از ۸۸ هزار نفر است و پروازهای برگشت آنها تا ‌‌روز ۱۷ شهریور‌ماه ادامه ‌دارد.

مقام مسئول شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز با انجام ۱۲ پرواز تعدادی از حجاج استان‌‌های یزد، مازندران و زنجان ‌به کشور برمی‌گردند. اضافه کرد: ‌همچنین خانواده حجاج می‌توانند با مراجعه به سایت حج شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به آدرس ‌ (haj.iranair.com) و ‌‌وارد کردن نام حاجی‌ خود، کد ملی یا شماره کاروان، ‌اطلاعات دقیقی از ساعت و روز پرواز بازگشت ‌حجاج ‌دریافت کنند.

* پروازهای برگشت امروز و فردا در ‌فرودگاه ساری

وی اظهار داشت: پرواز شماره ۱۴۲۵ هما ساعت ۱۱:۴۰ امروز و پرواز شماره ۱۴۱۳ ایران‌ایر ساعت ۱۳:۱۰ امروز به فرودگاه دشت ناز ساری وارد می‌شود تا حجاج ساروی را به مقصد منتقل کند.

اصغرزاده ادامه داد: همچنین پرواز شماره ۱۴۳۵ هما ساعت ۰۲:۱۰ فردا ۲۶ مرداد، پرواز شماره ۱۴۱۵ هما فردا ساعت ۰۳:۱۰ بامداد و پرواز شماره ۱۴۱۹ هما فردا ساعت ۰۳:۴۰ بامداد ‌وارد فرودگاه ساری می‌شود و حجاج این استان وارد مقصد خود می‌شوند.

* امروز 3 پرواز حج در فرودگاه یزد به زمین می‌نشیند

مقام مسئول شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز با انجام ۱۲ پرواز تعدادی از حجاج استان‌‌های یزد، مازندران و زنجان ‌به کشور برمی‌گردند. بیان کرد: امروز همچنین پرواز شماره ۱۴۴۱ هما ساعت ۱۱:۵۰، پرواز شماره ۱۴۳۳ ایران‌ایر ساعت ۱۲:۳۵ و پرواز شماره ۱۴۱۷ هما ساعت ۱۳:۲۰ وارد فرودگاه یزد می‌شود و حجاج این استان بدین ترتیب به کشور بر می‌گردند.

وی اظهار داشت: همچنین ساعت ۰۱:۲۰ فردا ۲۶ مرداد پرواز شماره ۱۴۲۷ و همچنین ساعت ۰۲:۲۰ فردا پرواز شماره ۱۴۴۳ هما در فرودگاه یزد به زمین می‌نشیند تا‌ حجاج یزدی را به کشور برگرداند.

* امروز و فردا 2 پرواز حج وارد فرودگاه زنجان می‌شود

اصغرزاده ادامه داد: امروز ساعت ۱۴:۰۵ نیز پرواز شماره ۱۴۲۱ هما وارد فرودگاه زنجان می‌شود و بدین ترتیب تعدادی از حجاج زنجان از مدینه به مقصد برمی‌گردند.

مقام مسئول شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز با انجام ۱۲ پرواز تعدادی از حجاج استان‌‌های یزد، مازندران و زنجان ‌به کشور برمی‌گردند. اضافه کرد: ایران‌ایر همچنین‌ با انجام پرواز شماره ۱۴۲۳ ساعت ۴۰ دقیقه بامداد فردا حجاج زنجانی را از مدینه به زنجان منتقل می‌کند و در آن ساعت به زمین می‌نشیند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

* پروازهای جده-اهواز طی 2 روز آینده ‌

وی اظهار داشت: همچنین روز شنبه ۲۶ مرداد ایران‌ایر یک پرواز از جده به اهواز و روز یک‌شنبه ۲۷ مرداد هما یک پرواز دیگر از جده به اهواز دارد که ساعت ورود پرواز اول به فرودگاه اهواز ۱۵:۰۵ فردا و ساعت ورود پرواز دوم به فرودگاه اهواز ساعت ۰۱:۰۵ روز ۲۷ مرداد است.

* یزد روزهای 26 و 27 مرداد میزبان 6 پرواز حج

اصغرزاده اظهار داشت: فردا همچنین ۳ پرواز از مدینه به فرودگاه یزد و روز ۲۷ مرداد نیز ۳ پرواز از مدینه به این فرودگاه‌ وارد می‌شود تا حجاج این استان را به کشور منتقل کند.

* ورود 5 پرواز حج به فرودگاه ساری در روزهای 26 و 27 مرداد

مقام مسئول شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز با انجام ۱۲ پرواز تعدادی از حجاج استان‌‌های یزد، مازندران و زنجان ‌به کشور برمی‌گردند. اضافه کرد: روز ۲۶ مرداد همچنین ۳ پرواز از مدینه به ساری انجام می‌شود تا حجاج ساروی وارد فرودگاه دشت ناز ساری شوند، همچنین روز ۲۷ مرداد نیز هما ۲ پرواز از مدینه به فرودگاه ساری انجام می‌‌دهد.

* اولین پرواز برگشت حجاج در فرو‌دگاه امام روز 26 مرداد است‌

وی اضافه کرد: ‌روز شنبه ۲۶ شهریور اولین پرواز برگشت حجاج به فرودگاه امام خمینی (ره) خواهد بود، هما فردا پرواز با شماره ۱۵۱۱ و ۱۵۰۳ از جده به فرودگاه امام دارد که به ترتیب در ساعات ۲۰:۴۰ و ۲۳:۱۰ وارد فرودگاه امام می‌شوند.

به گزارش فارس عملیات حج در سال جاری با انجام ۷۳۸ ‌پرواز رفت و برگشت و اعزام ۸۸ هزار و ۵۵۰ ‌حاجی انجام می‌شود.

پروازهای برگشت حجاج از ۲۵ مرداد آغاز شد و تا ۱۷ شهریور ادامه دارد، ۳۶۱ پرواز برگشت ‌حج داریم که ۱۷۶ پرواز از فرودگاه جده و ۱۸۵ پرواز از فرودگاه مدینه است.

میزان مجاز بار ایران‌ایر در پروازها ۳۰ کیلوگرم است که در پروازهای حج این رقم به ۴۰ کیلوگرم (۲ بسته ۲۰ کیلوگرمی) افزایش یافته است، همچنین حجاج می‌توانند کیف دستی تا ۵ کیلوگرم را وارد کابین هواپیما کنند.

‌پروازهای برگشت حجاج در ۱۹ فرودگاه امام خمینی (ره)، اهواز، اصفهان، بیرجند، ارومیه، بندرعباس، بوشهر، تبریز، رشت زنجان، زاهدان، ساری، شیراز، کرمان، کرمانشاه، گرگان، مشهد، همدان و یزد انجام می‌شود.

ا‌مسال بیشترین تعداد پروازها، ۹۵ پرواز از فرودگاه امام و کمترین تعداد آن، ۲ پرواز از فرودگاه رشت است.

‌امسال ۹ فروند هواپیما پروازهای حج را انجام دادند و میزان زوار نسبت به سال گذشته ۹۸ درصد رشد داشت.

طبق الزام طرف سعودی، امسال پروازهای حج باید فقط توسط شرکت‌ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران انجام شود و ایران امکان استفاده از دیگر شرکت‌های هواپیمایی برای پروازهای حج را ندارد؛ مقامات سعودی گفته‌اند، شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به تنهایی و با هواپیمای ملکی خودش باید پروازهای حج را انجام دهد، پیش از این ایرلاین سعودی، قشم‌ایر و ماهان به ایران‌ایر در پروازهای حج و اعزام حجاج کمک می‌کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | تمرین بوکی دختر ۸ ساله چینی که در شبکه‌ها وایرال شد

خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.

مهمترین محورهای گفتگوی آقای ظریف با رسانه‌های اروپایی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، آقای محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در سفر به چند کشور اروپایی با رسانه مطرح فرانسوی گفتگوی اختصاصی داشت که مهمترین محورهای آن به شرح زیر است. ظریف در گفتگو با شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴ما حالا هم در حال جنگ هستیم. ظریف در گفتگو با شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴ما همچنان برای پیشرفت به مردم خود متکی خواهیم بود و من اطمینان دارم به نتیجه خواهیم رسید. ظریف در گفتگو با شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴امانوئل مکرون و حسن روحانی به مدت چند هفته با یکدیگر تلفنی گفتگو کردند. ظریف در گفتگو با شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴آدریان دریا هیچ قانونی را نقض نکرده است و طبق قوانین بین المللی عمل می‌کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین22 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| شهیندخت مولاوردی، دستیار سابق رئیس‌جمهوری در امور حقوق شهروندی در تبیین علت پدیدی آمدن فساد و ضرورت‌های مبارزه با آن بیان کرد: فساد اقتصادی پدیده‌ای نوظهور نیست؛ امروزه مساله‌ای جهانی است. فساد بیماری است که اگر دیر بجنبیم و به موقع اقدام نکنیم به سایر اندام‌ها هم متاستاز «سرایت» کرده و دیگر درمان آن کارساز نخواهد بود. فساد گسترده و فراگیر از علایم ضعف حاکمیت‌هاست که توان آنها را در روند توسعه و رشد اقتصادی به تحلیل می‌برد. همچنین ظاهرا قرار بر این هست برای مردمی سازی مبارزه با فساد دستورالعمل سازوکار حمایت و تشویق گزارشگران فساد از سوی قوه قضاییه منتشر شود. در این الگو بحث از دولت نماینده و دولت مشارکتی است که از این طریق راه را برای فعالیت سایر بخش‌ها هموار می‌سازد.

قیمت روز محصولات سایپا و ایران خودرو

4+
وانانیوزوانانیوز19 ساعت قبل

نشان‌های شرکت‌های خودروسازی جهان چه می‌گویند؟

7+
الفالف14 ساعت قبل
ایلناایلنا15 ساعت قبل
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار گفت: ستاد تنظیم بازار شرایط توزیع دفترچه‌های دانش‌آموزی تولیدی با کاغذ وارداتی با ارز ۴۲۰۰ تومانی را مشخص کرد. به گزارش ایلنا، محمدرضا کلامی گفت: اظهار کرد: مقرر شده میزان کاغذ وارداتی با ارز ۴۲۰۰ تومانی که در اختیار کارخانجات تولیدکننده دفاتر دانش آموزی است، احصا شود. دفتر امور خدمات بازرگانی مکلف است اقدامات لازم برای توزیع محصولات تولید شده با ارز ۴۲۰۰ تومان در شبکه تحت نظارت اجرایی کند. کلامی درباره نحوه قیمت گذاری دفترچه‌های دانش آموزش نیز گفت: مسئولیت قیمت گذاری دفاتر دانش آموزی تولیدی با کاغذ وارداتی ارز ۴۲۰۰ تومانی بر عهده سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان است. وی در پایان متذکر شد: طبق پیش بینی‌های صورت گرفته سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان لازم است ضمن بازرسی موجودی احصاء شده، نسبت به قیمت‌گذاری برای محصولات تولید شده با ارز ۴۲۰۰ تومان اقدام کند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

سقوط دو پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی در جنوب بیروت

خبری1 روز قبل

فاتحه‌خانی و سخنرانی رئیس‌جمهور روحانی در میثاق با آرمان‌های امام: با تضعیف دولت کسی قدرت نمی‌گیرد

خبری1 روز قبل

توقیف نفتکش ایرانی غیر قانونی بوده است

خبری1 روز قبل

ارائه خدمات به کشاورزان و روستائیان از طریق اپلیکیشن

تابناکچند ثانیه قبل

انتقاد فلاحت پیشه از تعلل ادامه‌دار مجمع تشخیص در بررسی اف‌ای‌تی‌اف /به نظر می‌رسد مجمع با مجلس و دولت به یک تصمیم مصلحتی رسیده است

خبرآنلاین15 دقیقه قبل

گمرک ایران: عدم ترخیص و تسویه تعهد ارزی ذرتهای آلوده به ما ارتباط ندارد

تسنیم16 دقیقه قبل

خودرو در خوزستان؛ خدمات در شیراز!

ایسنا16 دقیقه قبل

افتتاح همزمان ۱۲۴۵واحد مسکونی نیروی انتظامی در سراسر کشور آغاز شد

مهر16 دقیقه قبل

ترامپ: مانورهای مشترک با کره جنوبی دور ریختن پول است

قدس آنلاین17 دقیقه قبل

چرا باید ۲۴ ذی‌الحجه را قدر بدانیم؟

تسنیم17 دقیقه قبل