نظر جالب پرسپولیسی محبوب درباره کالدرون
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. روزنو
  4. ورزشی

نظر جالب پرسپولیسی محبوب درباره کالدرون

روزنوخبرگزاری روزنو |

کریم باقری که طی سال‌ها فراز و نشیب‌های بسیار را در پرسپولیس شاهد بوده است، درباره لزوم هوشمندی بیش از پیش اعضای تیم، باشگاه و هواداران، در مواجهه با مسائلی که برای مقابله با پرسپولیس ترتیب داده می‌شود صحبت کرد.

*بالاخره تاریخ شروع بازی‌ها اعلام شد. پرسپولیس برای ورود به مسابقات آماده است؟

خوشبختانه تاریخ شروع بازی‌ها اعلام شد. ما هم خودمان را آماده کرده‌ایم. ماطبق برنامه کار را شروع کردیم و بعد با برنامه آقای کالدرون ادامه دادیم. مدتی است که منتظریم تا وارد بازی‌ها بشویم. تمرین‌های و بازی‌های تدارکاتی خوبی هم داشتیم و یک بازی خوب دیگر هم داریم. فکر می‌کنم سرمربی هم تا الان ترکیب اصلی خود را شناخته باشد. در کنار همه این‌ها باید گفت؛ سال خیلی سختی داریم. امتیاز گرفتن از پرسپولیس بیش از هر زمانی هدف همه تیم‌ها است و البته بعضی تیم‌ها هم تلاش کرده‌اند خود را به شدت تقویت کنند. از سوی دیگر انتظار پرسپولیسی‌ها به حق بالا رفته است. قطعا مجموعه باشگاه و تیم هم در تلاش است تا این نیاز را مرتفع کند.

*در کنار این افزایش انتظارات، کارشناسان هم در تحلیل‌های خود به این مساله اشاره می‌کنند که پرسپولیس با توجه به نفراتی که در اختیار گرفته است، این پتانسیل را دارد که حتی قویتر از قبل باشد.

ما شاکله اصلی تیم را حفظ کرده‌ایم و چند بازیکن ملی پوش هم به آن اضافه شده است. از این جهت شرایط خیلی خوبی داریم. برای فصل جدید امیدوارانه منتظر شروع مسابقات هستیم. همه برای موفقیت پرسپولیس تلاش می‌کنیم تا نتایج خوب این چند سال را ادامه بدهیم. البته برای رسیدن به این هدف باید خیلی زحمت بکشیم و کار با حرف پیش نمی‌رود. آقای کالدرون هم که گفته بود به دنبال ساختن یک تیم بهتر است.

*یکی از مسایل پیش رو این است که بالاخره هواداران بعد از ۴ سال با کادر قبلی، خو گرفته بودند و این مساله می‌تواند نمودهایی داشته باشد.

هواداران در این ۴ سال خاطرات خوبی با آقای برانکو داشتند و او هم عملکرد خوبی داشت ولی هر آمدنی، یک رفتنی هم دارد. هواداران هم بعد از همه این سال‌ها خوب می‌دانند مربیان و بازیکنان زیادی آمده‌اند و رفته‌اند ولی آن چه برای هوادار باقی می‌ماند خود پرسپولیس است. پرسپولیس چه با نتایج خوب و چه با نتایج ضعیف همیشه هوادار و نام بزرگ خودش را داشته است. نمی‌توانیم دنبال نام کسی باشیم بلکه باید دنبال نام خود پرسپولیس بود. ما در این فصل بیشتر از سال‌های قبل به حمایت هواداران نیاز داریم. بازیکنان هم با توجه به اتفاقاتی که افتاد، چشمشان بیشتر از قبل به سکوها است. باید با هم باشیم و با هم نتیجه بگیریم.

*بعضی، این مساله را مطرح می‌کنند که اگر تیم در شروع بازی‌ها یا در مقطعی از لیگ نتایجی کسب کند که خوشایند هواداران نباشد با کششی که وجود دارد، ممکن است شعارهایی رو سکوها به نام کادرفنی قبلی به راه بیفتد، شما چه نظری دارید؟

بله. بالاخره ممکن است چنین مسایلی پیش بیاید. ممکن است بعضی بخواهند از احساسات هواداران بهره برداری کنند. نمی‌شود گفت اصلا این طور نخواهد بود. این تصمیمی است که هواداران در ورزشگاه و خارج از آن، باید برای تیم خود بگیرند. البته نظر من این است که هواداران مثل سال‌های قبل از پرسپولیس و تیم حمایت می‌کنند. دلگرمی ما واقعا به هواداران است و این یک شعار نیست. من فقط می‌توانم بگویم؛ امسال همه ما باید هوشمندانه‌تر عمل کنیم. آن هایی که پرسپولیس را دوست ندارند یا آن را سد راه خودشان می‌بینند امسال تلاش می‌کنند از این مسایل برای ایجاد مشکل بین هواداران با باشگاه و تیم استفاده کنند. آن‌ها منتظر فرصت هستند. حتما سعی می‌کنند میان هواداران و بین آن‌ها و تیم تفرقه و فاصله بیندازند و اتحاد و همدلی و اعتماد را از بین ببرند چون می‌دانند بدون این‌ها هر مجموعه‌ای آسیب پذیر می‌شود. پس همه باید باهوش و با هم باشیم. عاجزانه از هواداران می‌خواهم که بیایند و از پرسپولیس حمایت کنند.

در سایت خبری بخوانید: به روزترین اخبار ورزشی را در خبری بخوانید

*قطعا هواداران هم مثل تیم فشار زیادی را احساس می‌کنند و قرعه هم به شکلی شد که پرسپولیس باید با رقبای جدیترش، ظرف چند هفته ابتدایی بازی کند و تقسیم امتیازات می‌تواند کار را سخت کند.

هر احتمالی وجود دارد. به خاطر همین باید حواسمان را جمع کنیم. من باز هم تکرار می‌کنم بعضی ممکن است شلوغ کنند. این اتفاق نباید روی بدهد. نقش تماشاگران خیلی مهم است. چشم تیم به سکوها است.

*مربیان سبک‌های متفاوتی دارند. بازیکنان با سبک جدید کنار آمده‌اند؟

سبک کار مربیان با هم فرق می‌کند. مربیان کروات روی توان بدنی و نظم و انضباط خوب کار می‌کنند. نه این که کالدرون غیر از این باشد ولی او شکل متفاوتی از فوتبال را مد نظر دارد. او بازی با حمله‌ها و تعداد گل‌های بالا می‌خواهد. آمار هم نشان می‌دهد ما از این جهت افت داشتیم. هدف کالدرون این است که پرسپولیس را از نظر نوع بازی یک مرحله بالا ببرد. بچه با این سبک ارتباط برقرار کردند ولی جا افتادن آن مستلزم بازی‌های بیشتر در طول فصل است.

*فکر می‌کنید کالدرون به ترکیب ایده‌آل خودش رسیده است.

برای رسیدن به نقطه ایده‌آل همیشه باید تلاش کرد. ما همیشه دنبال بهتر شدن هستیم ولی به طور کلی باید بگویم با توجه تمرینات و بازی‌ها او به شناخت خیلی خوبی از بچه‌ها رسیده و ترکیب خود را شناخته است.

*پرسپولیس بازیکنان خوب زیادی دارد و به نظر در هر بازی چند ستاره روی نیمکت خواهد بود. این مساله در کنار خوبی هایش، سختی هایی هم دارد.

قطعا این شرایط یک نعمت است و دست مربی را باز می‌گذارد ولی اداره و مدیریت تیم را هم سخت می‌کند. البته با مشخصاتی که از آقای کالدرون دیدم، به نطرم، کار را جمع می‌کند. بازیکن فقط باید تلاش، تلاش ئ باز هم تلاش کند و باقی کار را هم به سرمربی بسپارد. در طول فصل به همه، بازی می‌رسد. البته کم و زیاد دارد ولی هر کسی باید خود را برای لحظه‌ای آماده کند که زمانش می‌رسد تا هم به خودش و هم به تیم کمک کند. من کاملا امیدوارم بازیکنان شرایط درک کنند و با رفاقت، همدلی، انگیزه و تفکرات حرفه‌ای در خدمت تیم باشند.

*راستی به عنوان آخرین سوال، به حواشی بپردازیم که در ارتباط با سیدجلال حسینی ایجاد شده بود.

متاسفانه این قبیل حواشی در اطراف پرسپولیس همیشه وجود دارد. مهم است که با هوشیاری به آن‌ها به شکلی بها ندهیم که تکرار شود. در مورد سید جلال اصلا مساله‌ای وجود نداشت. او مصدوم بود. همه هم می‌دانستند و این باعث شد در بازی‌های دوستانه کمتر حضور داشته باشد. بالاخره پرسپولیس اگر ۱۰ تا دوست داشته باشد، ۵ تا دشمن هم دارد که موفقیتش را نمی‌خواهند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نفت مسجدسلیمان امتیازات را با تراکتور تقسیم کرد+فیلم

الفالف23 ساعت قبل
گروه ورزشی الف، ۳۱ مرداد ۱۳۹۸، ۲۲:۴۲ ۳۹۸۰۵۳۱۱۹۳به گزارش مهر، آخرین دیدار از روز نخست نوزدهمین دوره رقابت‌های فوتبال لیگ برتر شامگاه امروز پنجشنبه بین تیم‌های نفت مسجدسلیمان و تراکتور برگزار شد که این دیدار در پایان با تساوی بدون گل به پایان رسید. شاگردان مصطفی دنیزلی در تیم تراکتور که امیدوارند یکی از مدعیان قهرمانی در لیگ نوزدهم باشند، در این دیدار تلاش زیادی کردند تا به پیروزی برسند اما میزبان هم نمایش خوب و قابل قبولی داشت و اجازه نداد تراکتور به خواسته‌اش برسد.
الفالف10 ساعت قبل
به گزارش مهر، علیرضا دبیر با حضور در برنامه تلویزیونی «رکورد» به برخی از مشکلات فدراسیون کشتی اشاره کرد و گفت: کشتی وضعیت خوبی ندارد و نزدیک به ۸ میلیارد حقوق و دستمزد کارمندان و مربیان باقی مانده و این شرایط اصلا خوب نیست. رئیس فدراسیون کشتی با اشاره به بدهی این فدراسیون نیز گفت: در جلسه‌ای که با وزیر ورزش داشتم بدهی ۵۰ میلیاردی فدراسیون را به او اطلاع دادم. حسابرس فدراسیون را احضار کردم و از او درباره این بدهی‌ها سوال پرسیدم که چرا این بدهی را گزارش نکرده است. فدراسیون کشتی مانند سایر فدراسیون‌ها نیست. من شخصا شانس آورده‌ام که در دوران نونهالی هیچ وقت مجبور به کاهش وزن نشدم.
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
تیم الاهلی عربستان در هفته اول لیگ این کشور مقابل تیم تازه لیگ برتری شده العداله متوقف شد. به گزارش «ورزش سه»، لیگ حرفه‌ای عربستان از امروز کلید خورد و در هفته نخست تیم الاهلی با هدایت برانکو ایوانکوویچ مقابل العداله قرار گرفت. این بازی در ورزشگاه خانگی تیم برانکو برگزار می‌شد و باتوجه به این که حریف تیمی تازه لیگ برتری شده بود، انتظار می‌رفت سبزپوشان جده به آسانی پیروز شوند. در شرایطی که هواداران این تیم در حال جشن و پایکوبی بودند اما حرکت زیبای بازیکن تیم العداله از سمت راست و پاس رو به جلو باعث شد تا سیسه بازیکن تعویضی تیم میهمان گل مساوی را بزند و شوک عجیبی به تیم برانکو وارد کند. این گل در دقیقه ۸۷ به ثمر رسید و تا پایان بازی نیز الاهلی نتوانست نتیجه را جبران کند.
مهرمهر9 ساعت قبل
تیم‌ها شناخت کافی از وضعیت یکدیگر ندارند و همین موضوع باعث می‌شود تا آنها محتاطانه بازی کنند. پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس درباره عملکرد شاگردان گابریل کالدرون اظهارداشت: آمادگی جسمانی بالای بازیکنان پرسپولیس من را شگفت زده کرد. فکر می‌کنم پارس جنوبی از لحاظ بدنی مقابل پرسپولیس کم آورد و در نیمه دوم متزلزل ظاهر شد. بازیکنان پرسپولیس می‌توانند با شناخت هر چه بیشتر از هم‌بازیان خود، به بازی تهاجمی بپردازند. پرسپولیس باید تا بازی هفته چهارم مقابل استقلال تهران امتیازات را جمع آوری کند تا با روحیه بالا در این دیدار سنتی حاضر شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین22 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- مهدی تارتار، سرمربی تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان گفت: به شهر مسجدسلیمان آمدم تا کار کنم، نتیجه بگیرم و برای خودم رزومه جمع کنم. به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، مهدی تارتار، سرمربی تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان در نشست خبری پس از بازی تیمش مقابل تراکتور صحبت‌های زیر را انجام داد: *تازه به شهر مسجدسلیمان آمدم تا کار کنم، نتیجه بگیرم و برای خودم هم رزومه جمع کنم. *از علیرضا فغانی که بهترین داور کشور است، انتظار داشتم در صحنه‌ای که خطا شد؛ حق تیم ما را می‌داد. *تیم ما تغییرات زیادی داشته و به همین دلیل مقداری زمان می‌برد تا بازیکنان با هم هماهنگ شوند. *با بازیکنان جوانی که در اختیار دارم، فکر نمی‌کنم تیم ما در آینده مشکلی داشته باشد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
روابط عمومی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در اطلاعیه‌ای ضمن عذرخواهی از ناهماهنگی بوجود آمده در استقرار تماشاگران مسابقه پرسپولیس و پارس جنوبی در ورزشگاه آزادی، خواستار رعایت نظم و قوانینبه گزارش مهر، روابط عمومی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در اطلاعیه‌ای ضمن عذرخواهی از ناهماهنگی بوجود آمده در استقرار تماشاگران مسابقه پرسپولیس و پارس جنوبی در ورزشگاه آزادی، خواستار رعایت نظم و قوانین جدید بلیت فروشی الکترونیک شد. در متن این اطلاعیه آمده است: طراحی گیت‌های ورودی و سامانه فروش بلیت الکترونیک در ورزشگاه آزادی با رعایت استانداردهای بین المللی و مطابق با استادیوم‌های معتبر جهان، توسط شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور، برای نخستین بار در مسابقه پرسپولیس و پارس جنوبی اجرا گردید. بدین صورت که بیش از ۱۰ هزار نفر از طریق سایت اقدام به خرید بلیت الکترونیکی کرده و تعداد زیادی از تماشاگران حاضر در ورزشگاه، این مهم را اجرا ننموده و بیش از ۲۰ هزار نفر در ورزشگاه حضور داشتند! شرکت توسعه ضمن عذرخواهی از تماشاگرانی که قوانین را رعایت و اقدام به خرید بلیت کرده بودند، خواستار رعایت نظم از سوی تمامی تماشاگران در مسابقات بعدی شد. ان شا الله در مسابقات بعدی، زمان کافی از چند روز قبل برای خرید بلیت اینترنتی وجود داشته و تماشاگران محترم با خرید بلیت و ارائه کارت ملی، بتوانند از تماشای مسابقه تیم محبوب خود در ورزشگاه، لذت ببرند.

نظرها

اخبار بیشتر