روزانه ۸ نفر پذیرش بیمار جدید در تهران داریم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. اجتماعی

روزانه ۸ نفر پذیرش بیمار جدید در تهران داریم

ایلناخبرگزاری ایلنا |
مدیرعامل انجمن مولتیپل اسکلروز ایران ( ام اس) گفت: فقط در انجمن ام‌اس تهران به طور میانگین روزانه ۸ نفر پذیرش بیمار جدید داریم.

روزانه ۸ نفر پذیرش بیمار جدید در تهران داریم - 1

عبدالحسین هوشمند (مدیرعامل انجمن ام اس ایران) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در ارتباط با وضعیت موجودی داروهای ام‌اس در ایران گفت: بحمدلله الان دسترسی به داروهای ام‌اس در کشور خوب است. ممکن است گاها مشکلاتی پیش آید که باعث کم و زیاد شدن دارو شود، اما بیماران ام‌اس مشکلی برای دسترسی به دارو ندارند.

وی همچنین افزود: این جزو فعالیت‌های ارزشمند وزارت بهداشت است که سعی می‌کند داروی آکرلی زومب نیز به کشور وارد شود. هر کدام از این داروها که به کشور وارد می‌شوند، شرکت‌های داخلی سریعا مشابه آن را تولید خواهند کرد. این دارو هم اهمیت بویژه‌ای برای بیمارانی دارد که بیماری آنها پیش‌روندگی دارد. هم چنین بیش از ۸۰ درصد داروهای بیماران ما تولید داخل است و بیماری آنان با همین داروهای داخلی کنترل می‌شود و تاثیر درمانی داروهای تولید داخل خوب هم بوده است. به هر حال بیمارانی هم هستند که بنا به شرایط خاصی که دارند لازم است با تشخیص پزشک داروی خارجی استفاده کنند.

هوشمند با بیان اینکه فرانشیز برخی داروها برای بیماران بالا است، گفت: فرانشیز برخی داروها برای هر بیمار از ۳۵۰ هزار تومان تا ۱میلیون ۶۰۰ هزار تومان متغیر است. این مبلغ درباره حدود ۵ درصد از بیماران ام‌اس مصداق دارد.

هوشمند گفت: شاید ما در کل در رابطه با دسترسی به دارو در بیماران ام‌اس شرایط بهتری داشته باشیم اما نمی‌شود آن ۵ یا ۱۰ درصد که هزینه‌های فرانشیز بالا برای آنها ایجاد می‌شود را نادیده گرفت.

هوشمند با تاکید بر ضرورت توانبخشی در بیماران ام‌اس گفت: اگر واقعا بیماری پیشگیری و کنترل نشود، پیشروی بیماری باعث می‌شود تا بیمار به ویلچر نیازمند شود. بیماران نیاز دارند با خدمات توانبخشی حتی آب‌درمانی، کاردرمانی و … کارشان به آنجا کشیده نشود.

خبری: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران | اخبار درباره سلامت

مدیر عامل انجمن ام‌اس ایران در انتقاد عدم تخصیص اعتبار مورد نیاز به بیماران ام‌اس گفت: بیماری ام‌اس دومین سال اضافه شدنش به بیماری‌های خاص را می‌گذراند. اعتباری که باید برای آن به عنوان یک بیماری خاص تزریق می‌شد در رابطه با بیماران ام‌اس در وزارت بهداشت تخصیص نیافت. در بودجه ۹۸ این بودجه تغییری نکرد و همان بودجه گذشته که در رابطه با بیماران خاص پرداخت می‌شد ادامه پیدا کرد. واقعا باید کنار خاص تلقی شدن بیماری تخصیص اعتبار هم صورت می‌گرفت.

هوشمند در ادامه تشریح کرد: البته اینطور نبوده است که با خاص شدن بیماری هیچ اتفاقی نیافتاده باشد. بلکه با تلاش‌های انجمن بسته خدمت برای این بیماران تعریف شد. در این بسته‌ها ۲۲ مورد خدمات تعریف شد که در بیمارستان‌های آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور باید به طور رایگان در اختیار بیماران ام‌اس قرار می‌گرفت. این بسته‌ها تعریف شدند و اگر بودجه‌ی درستی اختصاص داده می‌شد خیلی از هزینه‌های بیماران حداقل در دانشگاه‌های علوم پزشکی و سازمان‌های وابسته‌اش صفر می‌شدند. ما همچنان داریم پافشاری می‌کنیم تا محقق بشود.

مدیر عامل انجمن ام‌اس ایران بیان کرد: ما واقعا تقاضا داریم که این تخصیص اعتبار از سمت مجلس برای بیماران ام‌اس تعلق بگیرد چون هزینه‌های دارو تنها هزینه‌های بیماران ام‌اس نیست و برای اینکه یک بیمار ام‌اس بتواند سرپا بماند نیاز به هزینه‌های بالای جانبی دارند. متاسفانه طبق آمار بیماران ما دختر و پسرهای جوان هستند و همچنین افزایش ابتلا را داریم. فقط در انجمن ام‌اس تهران به طور میانگین روزانه ۸ نفر پذیرش بیمار جدید داریم. این آمار به طور تقریبی در استان‌های دیگر غیر از تهران ۲۴ نفر است.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

احتمال افزایش دمای بیشتر مناطق کشور

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
وی افزود: احتمال تشکیل ابر‌های باران زا در مناطق مرزی استان‌های گیلان و اردبیل وجود دارد که احتمال وقوع بارش خفیف پیش بینی می‌شود. وی گفت: همچنین در ساعات عصر امروز در مناطقی از جنوب استان فارس از جمله گراش، خنج، لار، استهبان، لامرد و همچنین در جنوب شرق هرمزگان شامل پارسیان و بستک و غرب هرمزگان شامل حاجی آباد و بشاگرد و جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان احتمال وقوع رگبار و رعد و برق و بارش‌های پراکنده خفیف وجود دارد و عشایری که به مناطق مرتفع می‌روند به جهت احتمال برخورد صاعقه مراقب باشند. کارشناس هواشناسی افزود: ما همین بارش‌ها را به صورت پراکنده‌تر و خفیف‌تر در استان‌های چهارمحال و بختیاری و لرستان خواهیم داشت. آقای اصغری سواحل دریای عمان و تنگه هرمز و بخش‌های مرکزی خلیج فارس را مواج پیش بینی کرد. وی گفت: نوسانات دمایی در بیشتر مناطق کشور در هفته آینده قابل توجه نیست، اما احتمال افزایش دما بیشتر به نظر می‌رسد و در نیمه دوم هفته آینده باید منتظر بارندگی باشیم که جزئیات آن اعلام می‌شود.

رالی خانوادگی تاکسیرانی تهران

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل

برپایی مجدد نمایشگاه جنگ خاموش در خانه هنرمندان

تابناکتابناک1 روز قبل
به گزارش تابناک، برای دومین بار نمایشگاه گزیده‌ای از مجموعه عکس «جنگ خاموش» روز جمعه اول شهریورماه ۹۸ ساعت ۱۷ در خانه هنرمندان افتتاح می‌شود. سید مهدی حسینی هنرمندی که این مجموعه را با زحمت و دغدغه عکاسی کرده است، در گفتگو با خبرگزاری موج در مورد برپایی مجدد نمایشگاه عکس جنگ خاموش گفت: این نمایشگاه دو سال پیش در خانه عکاسان برپا شد و از کتاب آن هم رونمایی شد. حسینی ادامه داد: بعد از آن بود که با برپایی نمایشگاهم در گالری محیطی خانه هنرمندان ایران موافقت شد و البته بازهم موفق نشدم که در فضای گالری‌های داخلی خانه هنرمندان، نمایشگاهی داشته باشم. این هنرمند عکاس در مورد تعداد آثار حاضر در نمایشگاه گفت: در این نمایشگاه عکس هجده اثر به همراه بیانیه و پوستر نمایشگاه به معرض دید گذاشته خواهد شد. این در حالی است که در نمایشگاه قبلی، من ۲۸ اثر را به نمایش گذاشته بودم و کتاب عکس «جنگ خاموش» شامل ۵۴ فریم است.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
کشیش بازنشسته به جرم آزار و اذیت یک دانش آموز دختر دستگیر شد. کشیش بازنشسته‌ای در نیویورک به آزار و اذیت یکی از دانش آموزانش دستگیر و تحت بازجویی قرار گرفت. ویلیام ۸۷ ساله در اعترافات خود به آزار و اذیت دانش‌آموزش اعتراف کرد و گفت که چند سال دختر جوان را برده جنسی خود کرده بود به طوری که موجب افسردگی، اضطراب و سایر مشکلات روحی و روانی دختر جوان نیز شده بود. پس از انتشار خبر آزار و اذیت دختر جوان توسط کشیش موجی از خشم مردم برانگیخته شد. در حال حاضر کشیش بازنشسته که به جرم آزار و اذیت دخترجوان دستگیر شده بود در بازداشت است تا مجازاتی برای این جنایتش در نظر گرفته شود.
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل نژاد معاون قضایی و رئیس شورا‌های حل اختلاف دادگستری استان مازندران از برقراری صلح و سازش در دو فقره قصاص نفس در سال جاری خبر داد و گفت: از ابتدای سال ۱۳۹۷ تاکنون، ۱۱ فقره پرونده قصاص قطعی شده در استان مازندران منجر به صلح و سازش شده است. وی اظهار کرد: با توجه به برگزاری نشست تخصصی ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها، سیاست مصوب مبنی بر بکارگیری حداکثر مساعی و بهره گیری از ظرفیت‌های موجود برای ایجاد صلح و سازش در موضوعات مربوط به قصاص نفس، به شعب شورای حل اختلاف مستقر در زندان ابلاغ شد. این مقام قضایی ادامه داد: بر اساس گزارش اعلام شده، امسال تعداد دو فقره قصاص نفس مربوط به دو حوزه قضایی شهرستان تنکابن و نور به طور قطعی منجر به سازش شده و دو فقره دیگر با استمهال از اولیای دم، در دست اقدام قرار دارد. حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل نژاد خاطرنشان کرد: با احتساب دو فقره صلح و سازش امسال، از سال ۱۳۹۷ تاکنون، مجموعا تعداد ۱۱ فقره پرونده قصاص قطعی، به همت شورای حل اختلاف استان مازندران، منجر به صلح و سازش شده و محکومین به زندگی دوباره بازگشته‌اند. معاون قضایی دادگستری مازندران با اشاره به سیاست دستگاه قضا مبنی بر کاهش جمعیت زندان‌ها و تاکید رئیس کل دادگستری استان در خصوص اهمیت ایجاد صلح و سازش در پرونده‌های شورای حل اختلاف استان افزود: ارتقای کیفیت خدمات رسانی در شورا‌های حل اختلاف با رویکرد صلح و سازش از برنامه‌های دستگاه قضایی است و با فعالیت و تلاش ارزشمند اعضای شورای حل اختلاف بسیاری از پرونده‌ها با صلح و سازش مختومه می‌شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
فشار خون بالااگر به دنبال لیستی از علائم و نشانه‌های فشار خون بالا هستید خوب است بدانید چیزی پیدا نخواهید کرد. ریسک فاکتور‌های فشار خون بالاسن: ریسک فشار خون بالا با بالا رفتن سن، بیشتر می‌شود. فشار خون پایین‌تر از ۶۰/۹۰ میلیمتر جیوه به طور کلی فشار خون پایین تلقی می‌شود. دلایل فشار خون پایین طیف گسترده‌ای دارند، از دهیدراته شدن بدن گرفته تا بیماری‌های جدی. فشار خون دیاستولیک: عدد پایینی در قرائت فشار خون به مقدار فشار در عروق در زمانی گفته می‌شود که قلب بین دو تپش استراحت می‌کند. فشار خون چقدر می‌تواند پایین بیاید؟ چیزی که برای شما فشار خون پایین محسوب می‌شود ممکن است برای عده‌ای دیگر نرمال باشد.

نظرها

اخبار بیشتر