توزیع لاستیک کامیون با نرخ کمتر از بازار
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. اقتصادی

توزیع لاستیک کامیون با نرخ کمتر از بازار

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
معاون وزیر راه و شهرسازی از توزیع لاستیک کامیون کمتر از نرخ بازار خبر داد و گفت:در بحث روغن‌ موتور هم پیگیری‌هایی شده و وضعیت فعلی نسبت به گذشته بهتر شده و این موضوع نیز اکنون تقریبا از حالت بحرانی خارج شده است.

خبرگزاری تسنیم: شهرام آدم نژاد در خصوص سهمیه سوخت کامیون‌ها و موضوع سوء استفاده از کارت‌های سوخت اظهار کرد: در بسته سهمیه سوخت چند مشکل وجود داشت؛ اولا هیچ محدودیتی برای کسی که بار حمل می‌کند، نباید ایجاد کنیم و هر چقدر سوخت نیاز دارد باید به او بدهیم که در برخی از جاها این اقدام انجام نشده و بخش عمده آن به این خاطر است که مستندات بخش درون‌شهری هنوز کامل نشده است.

وی ادامه داد: البته وزارت کشور تلاش زیادی در این خصوص انجام داده و پیشرفت خوبی نیز در این زمینه داشته است؛ بنابراین تا این اقدامات کامل شود، مجبور هستند مقداری محدودیت‌ها را زیاد کنند. در حوزه جاده‌ای برای مشکلی که اکنون وجود دارد و سهمیه را یک ماه بعد می‌دهند، فعالیت رانندگان در برخی از ماه‌ها کم و در برخی ماه‌ها زیاد است؛ بنابراین این مورد را باید یک مقدار به‌روزتر کرد تا بتوانیم زمان تخصیص را با همکاری شرکت پخش هماهنگ و ساماندهی کنیم.

وی با یادآوری این‌که هنوز سهمیه ۶۰۰ تومانی سوخت در اختیار رانندگان قرار داده نشده که امیدواریم در آینده این اتفاق صورت گیرد، تصریح کرد: ‌ تن‌ بر کیلومتر مبنایی برای کشف قیمت است و این مبنای درست است تا کشف قیمت بار صورت بگیرد و راننده بداند که مسیر را به چه قیمتی باید طی کند و موارد دیگری نیز می‌توان بر آن اعمال کرد.

معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی درباره تامین لاستیک کامیون‌ها اظهار کرد: با وجود مشکلات زیادی که امسال در خصوص تأمین ارز وجود داشت، خوشبختانه واردات لاستیک پس از استفاده از ظرفیت داخل صورت گرفته و در دو ماه گذشته توزیع لاستیک شرایط بهتری داشته است و امیدواریم برای ماه آینده نیز این اقدامات ادامه داشته باشد.

خبری: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

آدم‌نژاد با بیان این‌که قیمت توزیع لاستیک در حال حاضر کمتر از نرخ بازار است، تاکید کرد: در این خصوص پیگیری هستیم تا با همکاری وزارت صمت اقدامات مناسبی انجام دهیم؛ در بحث روغن‌ موتور هم پیگیری‌هایی شده و وضعیت فعلی نسبت به گذشته بهتر شده و این موضوع نیز اکنون تقریبا از حالت بحرانی خارج شده است.

وی بیان کرد: اگر کامیون‌داری سهمیه لاستیک خود را دریافت نکرده یا با مشکلاتی در این مسیر روبروست از طریق سازمان راهداری می‌تواند اقدام کند و در این سازمان فرآیند مناسبی برای رسیدگی به این مشکلات تعبیه شده است.

به گفته وی، در رابطه با پروژه‌های لاستیک خودروهای سنگین تلاش شده تا با همکاری وزارت صمت نیاز موجود با واردات تامین شود و از سوی دیگر تولید داخل تقویت شود تا نیاز به صورت داخلی تامین گردد؛ فکر می‌کنم تا دو سال آینده این اتفاق صورت گیرد و اکنون در تعدادی از شهرهای کشور، کارخانه‌هایی تاسیس شده است و وزارت صمت نیز حمایت‌های خوبی در این راستا انجام می‌دهد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ علت برکناری یکه زارع از ایران خودرو

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز11 ساعت قبل
علی ربیعی سخنگوی دولت ایران امروز دوشنبه، ۲۸ مرداد، گفت هاشم یکه زارع، مدیرعامل ایران خودرو به دلیل «افزایش قیمت» محصولاتش از سمت خود برکنار شده است.

خام فروشی سنگ

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
خام فروشی سنگ، یک نمونه از خام فروشی منابع است و تا زمانی که نگاه به آن تغییر نکند همچنان باید شاهد چوب حراج به منابع ملی باشیمبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، صنعت سنگ یکی از صنایع اشتغال زا در کشور است، صنعتی که مواد اولیه و تکنولوژی فرآوری آن در کشور وجود دارد و اگر به مشکلات تولیدکنندگان رسیدگی شود قطعا می‌تواند ارزآوری بسیاری برای کشور داشته باشد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز17 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز محمد راستاد افزود: شهرهای بندری در جنوب کشور باید پررونق و آباد باشند زمان آن رسیده که کلان‌شهرها در نوار ساحلی جنوب شکل بگیرند. رییس سازمان بنادر و دریانوردی همچنین با اشاره به بحران منابع آب با هزینه‌های سنگین آب شیرین تولیدی از دریا و انتقال آن به شهرهای دور از دریا ادامه داد: تمرکز جمعیت باید در نوار ساحلی تشویق شود و صنایع وابسته به آب نیز در کنار سواحل باید بهره‌وری بالایی داشته باشند. هنوز ناوگان کشتی‌های تحت مالکیت و بنادر تجاری ظرفیت‌های خالی زیادی دارد گفت: به لحاظ موقعیت جغرافیایی مناسبی که به ویژه در دالان‌های ترانزیتی منطقه داریم و همچنین اندازه اقتصاد کشور بازار مصرف داخلی و محیط پیرامون‌مان می‌توانیم این نوید را بدهیم که کشور قابلیت بهره‌وری بیشتر از ظرفیت ناوگان و بنادرش را دارد. وی تصریح کرد: به طور قطع ناوگان و بنادر ما تنها نمی‌توانند در خدمت صادرات و واردات خودمان باشند. وی بااشاره به اینکه می‌توانیم در زمینه تجارت وحمل‌ونقل جهانی با استفاده از ظرفیت‌مان نقش‌آفرینی کنیم افزود: ناوگان ما جزو ناوگان‌های مهم منطقه به حساب می‌آیند و بنادرمان هم ظرفیت قابل توجهی دارند.

نوسازی ناوگان موتوری موزعین شبکه پستی

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ براساس تفاهم نامه مشترک میان شرکت پست، بانک قرض الحسنه مهر ایران و شرکت نیرو محرکه مقرر شد ۲ هزار و ۱۵۰ دستگاه موتور در اختیار نامه رسانان پست سراسر کشور قرار گیرد که ۵۰۰ دستگاه مربوط به استان تهران است.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه در تشریح جلسه امروز این کمیسیون اظهار کرد: درجلسه امروز کمیسیون بودجه این سوال مطرح شد که چرا دولت بدهی خود را به تامین اجتماعی نمی‌پردازد، پیش از این گفته می‌شد که دولت ۱۸۰ هزار میلیارد تومان به این نهاد بدهی دارد. او افزود: اما مسئولان تامین اجتماعی و وزارت اقتصاد عدد آن را ۱۰۵ هزار میلیارد تومان تا سال ۹۶ تخمین زدند که ۴۸ هزار میلیارد آن سود است در نتیجه نرخ سود بر اساس اوراق مشارکت تعیین می‌شود. عضو کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: در جلسه کمیسیون وزیر اقتصاد ادعا کرد که ازسال گذشته ۱۵ هزار میلیارد تومان ازبدهی دولت به تامین اجتماعی پرداخت شده، امابه اعتقاد ما این ادعاوعدد مطرح شده صحت ندارد. نماینده مردم شاهین شهر همچنین در تشریح جلسه امروز کمیسیون اجتماعی گفت: در جلسه امروز وزیر کار و رفاه اجتماعی و جمعی از روسای کانون بازنشستگی استان اصفهان حضور داشتند. او افزود: مبحث عمده این کمیسیون ماده ۱۲ برنامه ششم توسعه برای همسان سازی حقوق بازنشستگان بود و قرار شد که کمیته‌ای برای سرعت بخشیدن به این موضوع شکل بگیرد. کارگرآنلاین۲۰۲۵
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
انقلاب اسلامی ایران که به رهبری امام خمینی به پیروزی رسید و منجر به تأسیس نظام جمهوری اسلامی شد، اولین و بالاترین هدف خود را جاری ساختن عدالت در جامعه می‌دانست. با اینحال، باید اعتراف کنیم که جامعه انقلابی و اسلامی ما با عدالت فاصله زیادی دارد. تکلیف عدالت اجتماعی را با سرنوشتی که برای عدالت اقتصادی و قضائی و جزائی و اخلاقی رقم زده‌ایم می‌توان فهمید. متأسفانه ما از عدالت اجتماعی محروم هستیم. فلسفه عید غدیر و به دنبال آن، فلسفه انقلاب اسلامی، این نبود.

نظرها

اخبار بیشتر