صرفه‎جویی ١٧٨ میلیارد ریالی در منطقه عملیاتی سراجه قم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. شانا
  4. اقتصادی
صرفه‎جویی ١٧٨ میلیارد ریالی در منطقه عملیاتی سراجه قم

صرفه‎جویی ١٧٨ میلیارد ریالی در منطقه عملیاتی سراجه قم

شاناخبرگزاری شانا |
تعمیر تاج دو حلقه چاه (SOLID BLOCK) از چاه‌های منطقه عملیاتی سراجه قم (چاه‌های شماره ۱۱ و ۱۴) بدون استقرار دکل تعمیراتی، در مجموع ۱۷۸ میلیارد و ۶۳۶ میلیون ریال صرفه جویی اقتصادی به همراه داشت.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی نفت ایران، غلامرضا نصیرایی، سرپرست مدیریت امور فنی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران درباره جزئیات این عملیات گفت: با توجه به مشکلات مکانیکی و نشتی‌های داخلی شیرآلات تاج چاه‌های شماره ۱۱ و ۱۴ منطقه عملیاتی سراجه قم، عملیات تعمیر آنها پس از بررسی‌های کامل فنی و توجه به رعایت اصول ایمنی حین عملیات سرچاهی/درون چاهی، انجام شد.

وی افزود: این عملیات بدون استفاده از دکل تعمیراتی و با برنامه‌ریزی و نظارت مهندسی نفت، بهره‌گیری از خدمات فنی شرکت ملی حفاری ایران و با همکاری واحد خدمات چاه‌های منطقه عملیاتی سراجه قم از نیمه دوم فروردین ماه امسال در دستور کار قرار گرفت.

سرپرست مدیریت امور فنی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران تصریح کرد: پس از مهیا شدن شرایط عملیاتی و ارسال تجهیزات مورد نیاز، عملیات در مدت ۲۰ روز تا پایان اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ با موفقیت پایان یافت.

سرپرست مدیریت امور فنی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران درباره صرفه‌جویی اقتصادی قابل توجه در این عملیات اظهار کرد: تعمیر دو مجموعه شیرآلات یادشده در مجموع حدود چهار میلیارد ریال هزینه داشته است، در حالی که با حضور دکل تعمیراتی حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار یورو و ۱۴ میلیارد ریال هزینه بر می‌داشت، از این رو در مجموع ۱۷۸ میلیارد و ۶۳۶ میلیون ریال صرفه‌جویی اقتصادی شد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

نصیرایی از آغاز عملیات اجرایی تعمیر و تعویض تاج شماره ۱۲ سراجه که با مشکل نشتی خارجی یکی از شیرآلات تاج چاه روبه‌روست، خبر داد و تصریح کرد: مشکل نشتی خارجی شیرآلات تاج این چاه در حال بررسی و اقدام است؛ همچنین با توجه به برنامه‌ریزی و درخواست مهندسی نفت برای ساخت دوباره خط لوله گودال سوخت چاه شماره ۱۲ سراجه، این خط از سوی منطقه عملیاتی سراجه احداث و به‌زودی عملیات تعمیر و تعویض شیرآلات آن با اولویت ایمن‌سازی کامل ستون چاه انجام خواهد شد.

بر اساس این گزارش، طرح راهبردی ذخیره‌سازی گازطبیعی در میدان سراجه قم به عنوان نخستین طرح تزریق و برداشت گاز در کشور و سطح کشورهای عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و منطقه غرب آسیاست؛ فاز دوم طرح ذخیره‌سازی و برداشت گاز از این میدان نیز در حال برنامه‌ریزی و اجراست. کد خبر ۲۹۲۰۹۹

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بازارهای مالی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ فعالان بازار سرمایه به سهامداران توصیه می‎کنند، سهام صنایعی را خریداری کنند که تولیدات آنها در بازارهای داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد، زیرا این صنایع در روزهای آینده از رشد خوبی برخوردار خواهند بود.

آمریکایی احمقی که از دو مرد ایرانی کتک خورد! + فیلم

اقتصادنیوزاقتصادنیوز11 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز، حمله مرد آمریکایی به دو ایرانی در دوبی با کتک خوردن وی خاتمه یافت. مهاجم که وارد مغازه دو جوان ایرانی شده بود، مدام می‌گفت فورا خلیج فارس را ترک کنید! این درحالی بود که دو مرد ایرانی قصد داشتند این آمریکایی را از مغازه خود بیرون کنند ولی با حمله او روبرو و در نهایت از خود دفاع کردند. بخشی از این درگیری را در فیلم کوتاهی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده می‌بینید. حجم فیلم:۲ مگابایت

تماشا کنید: متهم گریخت / سالار آقاخانی، جوان دهه هفتادی با ۱۶۰ میلیون دلار ارز بانک مرکزی چه کرد و چرا از کشور خارج شد؟

انتخابانتخاب3 ساعت قبل
سالار آقاخانی متهم ردیف اول دادگاه متهمان پرونده اخلال ارزی است که ۹ متهم دارد و عمدتا از کارکنان بانک مرکزی در دوران، ولی الله سیف هستند. متهم ردیف دوم احمد عراقچی، معاون سابق بانک مرکزی است؛ عراقچی مسئولیت توزیع ارز را به آقاخان سپرد که در نتیجه آن، ۱۶۰ میلیون دلار و ۲۰ میلیون یورو قاچاق ارز انجام شد. اما سالار آقاخان، این متهم دهه هفتادی کیست؛ چگونه به جایگاه کنونی اش رسیده و از کشور گریخته است؟

جدول تازه‌ترین قیمت تلفن همراه در بازار

7+
الفالف8 ساعت قبل

اهمیت تولید روستایی در اقتصاد ملی

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
حمایت بیشتر از روستا‌ها و تولید در آن‌ها به منزله رونق اقتصادی بیشتر خواهد بودبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ براساس آخرین سرشماری‌ها ۲۰ درصد جمعیت کشور ساکن روستا‌ها هستند؛ درحالیکه این جمعیت، ۲۶ درصد تولید ملی کشور را بر عهده دارند این به آن معناست که حمایت بیشتر از روستا‌ها و تولید در آن‌ها به منزله رونق اقتصادی بیشتر خواهد بود.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
گاردین با بیان اینکه انگلیس بازنده اصلی قدرتنمایی ایران و آمریکا است، نوشت: «ایران برای تلافی یک نفتکش انگلیسی را در خلیج [فارس] آنهم جلوی چشمان نیروی دریایی سلطنتی توقیف کرد. این حرکت، علی‌رغم ادعاهای بریتانیا درباره اقدام مستقل جبل‌طارق [در توقیف گریس ۱] باعث شد کشتی‌های تجاری بریتانیایی در منطقه آسیب پذیر به‌نظر برسند». تصمیم آزادی این کشتی تنها چند روز پس از آن اتخاذ شد که «جان بولتون» مشاور امنیت ملی آمریکا به لندن سفر کرد. وی پیش از این سفر گفته بود یکی از اهدافش ترغیب لندن به تشدید فشارها به ایران و همچنین خروج از توافق هسته‌ای است. با این وجود به نظر می‌رسد سفر وی دستکم در موضوع ایران دستاورد مد نظر واشنگتن را به همراه نداشته است.

نظرها

اخبار بیشتر