مانع مهم تجارت محصولات دامی بین ایران و چین برطرف شد + اسناد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
مانع مهم تجارت محصولات دامی بین ایران و چین برطرف شد + اسناد

مانع مهم تجارت محصولات دامی بین ایران و چین برطرف شد + اسناد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
تفاهم نامه بهداشتی و قرنطینه دامی که به تازگی میان ایران و چین به امضا رسیده بودند در آستانه عملیاتی شدن است.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، دو کشور ایران و چین به منظور تجارت محصولات دامی، توافق نامه همکاری‌های بهداشتی و قرنطینه‌ای امضا کردند. این تفاهم نامه در سفر اخیر حجتی وزیر جهاد کشاورزی به چین امضا شد.

در این زمینه دولت لایحه‌ای به مجلس شورای اسلامی ارائه داده که با تصویب اولیه به شورای نگهبان رفته است که این شورا نیز ایرادات حزبی به این لایحه گرفته است.

بنابراین گزارش پیش از این به دلیل نبود این موافقت نامه بهداشتی و قرنطینه‌ای بیش از ۶۰ شرکت ایرانی سال‌ها بود که محصولات دامی خود را به طور غیر مستقیم و از طریق کشور هایی مانند ویتنام به چین صادر می‌کردند.

خبری: بروزترین اخبار اقتصادی ایران و جهان

بیشتر محصولات دامی صادراتی ایران به چین شامل مواردی مانند پای مرغ و آبزیان به ویژه آبزیان غیر حلال‌ها است.

تصویر نامه شورای نگهبان به مجلس شورای اسلامی درباره این تفاهم نامه و ایرادات لایحه دولت در این باره در ذیل مطلب آمده است.

مانع مهم تجارت محصولات دامی بین ایران و چین برطرف شد + اسناد - 8مانع مهم تجارت محصولات دامی بین ایران و چین برطرف شد + اسناد - 9

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خام فروشی سنگ

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
خام فروشی سنگ، یک نمونه از خام فروشی منابع است و تا زمانی که نگاه به آن تغییر نکند همچنان باید شاهد چوب حراج به منابع ملی باشیمبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، صنعت سنگ یکی از صنایع اشتغال زا در کشور است، صنعتی که مواد اولیه و تکنولوژی فرآوری آن در کشور وجود دارد و اگر به مشکلات تولیدکنندگان رسیدگی شود قطعا می‌تواند ارزآوری بسیاری برای کشور داشته باشد.
جام نیوزجام نیوز23 ساعت قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه در تشریح جلسه امروز این کمیسیون اظهار کرد: درجلسه امروز کمیسیون بودجه این سوال مطرح شد که چرا دولت بدهی خود را به تامین اجتماعی نمی‌پردازد، پیش از این گفته می‌شد که دولت ۱۸۰ هزار میلیارد تومان به این نهاد بدهی دارد. او افزود: اما مسئولان تامین اجتماعی و وزارت اقتصاد عدد آن را ۱۰۵ هزار میلیارد تومان تا سال ۹۶ تخمین زدند که ۴۸ هزار میلیارد آن سود است در نتیجه نرخ سود بر اساس اوراق مشارکت تعیین می‌شود. عضو کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: در جلسه کمیسیون وزیر اقتصاد ادعا کرد که ازسال گذشته ۱۵ هزار میلیارد تومان ازبدهی دولت به تامین اجتماعی پرداخت شده، امابه اعتقاد ما این ادعاوعدد مطرح شده صحت ندارد. نماینده مردم شاهین شهر همچنین در تشریح جلسه امروز کمیسیون اجتماعی گفت: در جلسه امروز وزیر کار و رفاه اجتماعی و جمعی از روسای کانون بازنشستگی استان اصفهان حضور داشتند. او افزود: مبحث عمده این کمیسیون ماده ۱۲ برنامه ششم توسعه برای همسان سازی حقوق بازنشستگان بود و قرار شد که کمیته‌ای برای سرعت بخشیدن به این موضوع شکل بگیرد. کارگرآنلاین۲۰۲۵

انتقاد معاون رئیس‌جمهور از آمارهای «فرار مغزها» / بازگشت ۱۳۰ دانشجوی ایرانی از ۱۰۰ دانشگاه برتر/ قوانین ایران ضامن واردات است+ فیلم

الفالف1 روز قبل
این همان کاری است که از آن با عنوان «شکار مغزها» یاد می‌کنند. ما نیازمند اقتصادی هستیم که از نفت جدا شود و به دنبال این باشد که بر روی نیروی انسانی جوان سرمایه‌گذاری کند. وی ادامه داد: بر این اساس ما تلاش داریم تا سرمایه‌گذاران سنتی را به سمت سرمایه‌گذاری در حوزه‌های نوین دانش‌بنیان هدایت کنیم. زیرا این جوانان ایده‌هایی را ارائه می‌دهند که مردم پشت آنها هستند و ارتباطی با رانت دولتی ندارند. این روش تکثیر نخل از روش کشت بافت است و در ایران تنها یک شرکت به دانش فنی آن دست یافته است.

فیلم/ علت برکناری یکه زارع از ایران خودرو

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز9 ساعت قبل
علی ربیعی سخنگوی دولت ایران امروز دوشنبه، ۲۸ مرداد، گفت هاشم یکه زارع، مدیرعامل ایران خودرو به دلیل «افزایش قیمت» محصولاتش از سمت خود برکنار شده است.

نوسازی ناوگان موتوری موزعین شبکه پستی

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ براساس تفاهم نامه مشترک میان شرکت پست، بانک قرض الحسنه مهر ایران و شرکت نیرو محرکه مقرر شد ۲ هزار و ۱۵۰ دستگاه موتور در اختیار نامه رسانان پست سراسر کشور قرار گیرد که ۵۰۰ دستگاه مربوط به استان تهران است.
ایسناایسنا21 ساعت قبل
مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت کمیته امداد کشور با اشاره به اینکه در مجموع حدود ۳ میلیون نفر نزد صندوق قرض الحسنه امداد ولایت افتتاح حساب کردند، گفت: حدود ۲۰۰ هزار نفر خیر در صندوق قرض الحسنه امداد ولایت سپرده گذاری کرده‌اند و حدود ۲۵۰ میلیارد تومان از منابع، سپرده‌های مردمی است. وی با بیان اینکه ثواب قرض الحسنه ۱۸ برابر صدقات است گفت: کمیته امداد به عنوان نهاد متولی برای ارائه خدمات به محرومان و نیازمندان به دنبال صندوق قرض الحسنه رفت و قصد داشت صندوق قرض الحسنه اسلامی را در کشور ترویج دهد. به گفته مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت کمیته امداد کشور، در سال ۹۴ با مجوز بانک مرکزی این صندوق تاسیس شد و تمامی عملیات آن در قالب عملیات بانک شتاب انجام می‌شود. باجلان با بیان اینکه صندوق قرض الحسنه امداد ولایت ۳۳ شعبه در کشور دارد گفت: صندوق قرض الحسنه امداد ولایت بانک مرکزی این شعبات را در دسترس کمیته قرار داده تا بتوانند خدمات را انجام دهند. در مجموع در تمامی شهرستان‌هایی که دفاتر کمیته امداد شعبه داشته باشد صندوق قرض الحسنه امداد ولایت به مراجعان خدمات ارائه می‌کند.

نظرها

اخبار بیشتر