چراغ سبز سازمان تجارت جهانی به چین
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اقتصادی
چراغ سبز سازمان تجارت جهانی به چین

چراغ سبز سازمان تجارت جهانی به چین

سازمان تجارت جهانی یافته های نهایی علیه عوارض آمریکا بر یک سری از واردات چین را قبول کرد و چراغ سبزی به پکن برای اعمال تحریم های تلافی‌جویانه نشان داد.

به گزارش رویترز، سازمان تجارت جهانی روز پنجشنبه یافته‌های نهایی علیه عوارض آمریکا بر یک سری از واردات چین را قبول کرد و چراغ سبزی به پکن برای اعمال تحریم‌های تلافی‌جویانه نشان داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، این پرونده که با محاسبه عوارض تلافی‌جویانه آمریکا توسط وزارت اقتصاد این کشور آغاز شد به این نتیجه رسید که نهادهای دولتی چین فولاد و سایر محصولات را برای شرکت‌های داخلی با کمترین سود فراهم می‌کنند. واشنگتن این را نوعی یارانه‌ غیر قانونی می‌داند.

دو اقتصاد برتر دنیا در یک جنگ تجاری وسیع گیر افتاده‌اند ولی در تلاشند برای جلوگیری از بدتر شدن تنش‌ها، به یک قرارداد برسند.

هیئت نمایندگی آمریکا گفت یافته‌های سازمان تجارت جهانی را معتبر نمی‌داند و آنچه نهاد رفع تنش‌ها در سازمان تجارت جهانی توافق کرده را قبول ندارد.

خبری: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

این هیئت نمایندگی اعلام کرد سازمان تجارت جهانی تعبیر قانونی نادرستی در این درگیری داشته است و چین همچنان از موافقتنامه یارانه‌های سازمان تجارت جهانی تخطی می‌کند.

«این یک مشکل خیلی جدی است که تاثیر عمیقی بر سیستم تجارت جهانی می‌گذارد».

هیئت نمایندگی چین گفت: «ولی این گزارشات سازمان تجارت جهانی کافیست تا نشان دهد آمریکا در جستجوهای خود علیه یارانه‌های ادعا شده به صورت غیرقانونی عمل کرده است».

«چین از آمریکا می‌خواهد با توجه به بررسی‌ محصولات چینی و محصولات سایر اعضا، وضع عوارض تلافی‌جویانه را اصلاح کند و به قوانین پایبند بماند».

چین عقیده ندارد که سازمان تجارت جهانی از حد قدرت خود فراتر رفته است.

اتحادیه اروپا و کانادا در مورد موقعیت آمریکا برای نپیوستن به این توافق ابراز نگرانی کرده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آمریکایی احمقی که از دو مرد ایرانی کتک خورد! + فیلم

اقتصادنیوزاقتصادنیوز17 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز، حمله مرد آمریکایی به دو ایرانی در دوبی با کتک خوردن وی خاتمه یافت. مهاجم که وارد مغازه دو جوان ایرانی شده بود، مدام می‌گفت فورا خلیج فارس را ترک کنید! این درحالی بود که دو مرد ایرانی قصد داشتند این آمریکایی را از مغازه خود بیرون کنند ولی با حمله او روبرو و در نهایت از خود دفاع کردند. بخشی از این درگیری را در فیلم کوتاهی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده می‌بینید. حجم فیلم:۲ مگابایت

بازارهای مالی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ فعالان بازار سرمایه به سهامداران توصیه می‎کنند، سهام صنایعی را خریداری کنند که تولیدات آنها در بازارهای داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد، زیرا این صنایع در روزهای آینده از رشد خوبی برخوردار خواهند بود.

اهمیت تولید روستایی در اقتصاد ملی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
حمایت بیشتر از روستا‌ها و تولید در آن‌ها به منزله رونق اقتصادی بیشتر خواهد بودبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ براساس آخرین سرشماری‌ها ۲۰ درصد جمعیت کشور ساکن روستا‌ها هستند؛ درحالیکه این جمعیت، ۲۶ درصد تولید ملی کشور را بر عهده دارند این به آن معناست که حمایت بیشتر از روستا‌ها و تولید در آن‌ها به منزله رونق اقتصادی بیشتر خواهد بود.

تماشا کنید: متهم گریخت / سالار آقاخانی، جوان دهه هفتادی با ۱۶۰ میلیون دلار ارز بانک مرکزی چه کرد و چرا از کشور خارج شد؟

انتخابانتخاب9 ساعت قبل
سالار آقاخانی متهم ردیف اول دادگاه متهمان پرونده اخلال ارزی است که ۹ متهم دارد و عمدتا از کارکنان بانک مرکزی در دوران، ولی الله سیف هستند. متهم ردیف دوم احمد عراقچی، معاون سابق بانک مرکزی است؛ عراقچی مسئولیت توزیع ارز را به آقاخان سپرد که در نتیجه آن، ۱۶۰ میلیون دلار و ۲۰ میلیون یورو قاچاق ارز انجام شد. اما سالار آقاخان، این متهم دهه هفتادی کیست؛ چگونه به جایگاه کنونی اش رسیده و از کشور گریخته است؟
فردا نیوزفردا نیوز17 ساعت قبل
سرویس اقتصادی فردا: امروز ۲۶ مرداد ۹۸ در بازار آزاد قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۱۷۸ هزار تومان است. هم چنین مظنه تهران نیز با قیمت ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله می‌شود. آخرین قیمت هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۱۸۸ هزار تومان، قیمت ربع‌سکه ۱ میلیون و ۳۸۹ هزار تومان است. قیمت سکه طرح قدیم نیز ۴ میلیون و ۹۴ هزار تومان است. قیمت سکه گرمی نیز ۹۶۹ هزار تومان است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش سی‌ان‌ان، ترامپ از مشاورانش در کاخ سفید خواسته تا درباره امکان خرید این جزیره از دولت دانمارک بررسی کنند. دو منبع مطلع از درون کاخ سفید به وال استریت ژورنال گفته‌اند: ترامپ با دستیارانش در این باره صحبت کرده و از آنها پرسیده که چطور می‌شود گرینلند را خرید. بر اساس اعلام دو منبع داخلی از کاخ سفید، ترامپ ظاهرا در ارایه پیشنهاد خرید خود جدی بوده و در بهار امسال این مساله را حتی با وکیل کاخ سفید مورد بررسی قرار داده است. ایالات متحده آمریکا پیشتر نیز پیشنهاد خرید گرینلند را به دولت دانمارک داده بود. بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، ترامپ به این امید است که هزینه‌های زیاد نگهداری گرینلند برای دانمارک، در نهایت دولتمردان کپنهاگ را مجاب به پذیرش پیشنهاد فروش گرینلند کند.

نظرها

اخبار بیشتر