چرا تنها پزشکان باید دستگاه کارتخوان نصب کنند؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. حوادث
چرا تنها پزشکان باید دستگاه کارتخوان نصب کنند؟

چرا تنها پزشکان باید دستگاه کارتخوان نصب کنند؟

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد انتشار اخباری مبنی بر مقاومت پزشکان در مقابل نصب کارتخوان، گفت: پزشکان سرمایه‌های اجتماعی کشور هستند و بسیاری از آنها خدماتی را در شرایط خاص ارائه می‌دهند که کمتر مشاغل دیگر حاضر به انجام آنها هستند، کما اینکه بعد از وقوع سیل یا زلزله و حتی در زمان جنگ تحمیلی بدون هیچ چشم‌داشتی در این حوزه فعالیت کردند.

ایران مرکز توریسم درمانی خاورمیانه است

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: پزشکان نقش موثری در توسعه حوزه‌های علمی کشور دارند و تلاش این قشر باعث شد که از حضور پزشکان کم سواد کشورهای همسایه بی‌نیاز شویم، تاجاییکه امروز ایران به عنوان مرکز توریسم درمانی خاورمیانه شناخته می‌شود.

وی تصریح کرد: شکی نیست که پزشکان نیز باید مالیات پرداخت کنند، اما مردم باید بدانند وقتی در بیمارستان‌های دولتی قرار است کارانه پزشکان پرداخت شود، ابتدا از آن مالیات و حق پرسنل کسر می‌شود، ضمن اینکه ممکن است گاه تا بیش از یک‌سال هم به آنها کارانه پرداخت نشود.

جمالی نوبندگانی یادآور شد: همان‌طور که شفافیت اقتصادی باید در تمام زمینه‌ها وجود داشته باشد فعالیت پزشکان در بخش خصوصی نیز باید شفاف باشد، اما گاه تعداد زیاد بیمار در مطب پزشکان شناخته شده یا درآمد برخی از پزشکان که عمل‌های جراحی زیبایی هم انجام می‌دهند به تمام پزشکان تعمیم داده می‌شود که اقدام اشتباهی است، چرا که تنها ۱۰ درصد پزشکان از درآمد بالایی برخوردار هستند و درآمد سایر پزشکان در حد متوسط و گاه حتی پایین است.

خبری: اخبار حوادث چند روز اخیر

اجبار پزشکان به نصب دستگاه کارتخوان کج سلیقگی بوده است

وی خاطرنشان کرد: پزشکان و پرستاران تنها گروهی هستند که بعد از اتمام تحصیلات حتی اگر در پردیس‌ها با پرداخت هزینه هم تحصیل کرده باشند باید به طور اجباری مدتی را در مناطق محروم به ارائه خدمات بپردازند، و این در حالی است که وکلا و مهندسان هم از امکانات دولتی و فضای آزمایشگاه‌ها برای تحصیل استفاده می‌کنند، اما اجباری برای فعالیت در مناطق محروم ندارند.

جمالی نوبندگانی اظهار کرد: این پزشکان با اجبار باید در بد آب و هواترین مناطق کشور و با کمترین امکانات زندگی کرده و به ارائه خدمات بپردازند و بعد از چندین سال مجوز احداث مطب در مراکز استان‌ها را دریافت می‌کنند.

وی تاکید کرد: اینکه در لایحه یا طرحی اعلام کنیم که تنها پزشکان باید کارتخوان نصب کنند، حساسیت برانگیز می‌شود، آن هم در شرایطی که برای وکلا و مهندسان در این مورد اجباری وجود نداشته باشد، بنابراین این یک کج سلیقگی بوده که ناشی از این دیدگاه سطحی است که پزشکان درآمد بسیار بالایی دارند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، در پایان خطاب به مسئولان سازمان امور مالیاتی کشور، افزود: آیا شما که در این مورد مصاحبه می‌کنید به این پرسش پاسخ دهید که تنها پزشکان فرار مالیاتی داشته‌اند؟ چه اندازه در گمرک اتفاقات نابسامانی رخ می‌دهد و فرار مالیاتی توسط تجار صورت می‌گیرد، کما اینکه تعدادی از آنها با دریافت ارز ۴۲۰۰ تومانی کالای مورد نیاز را وارد نکرده‌اند؟ بنابراین این طرح باید یا همه یا حداقل تعدادی از مشاغل را در کنار پزشکان به نصب کارتخوان ملزم می‌کرد. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

حمله ناگهانی مرغ‌های دریایی سبب فرود خطرناک هواپیما وسط مزرعه‌ای در روسیه شد + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، در پی فرود اضطراری یک فروند هواپیمای مسافربری در حومه شهر مسکو ۲۳ نفر مصدوم شدند. هواپیما‌های مسافربری A ۳۲۱ شرکت هواپیمایی اورال (اورالسکیه آویالینی) ژوکوفسکی- سیمفروپل، پس از برخاستن از باند فرودگاه با دسته‌ای از مرغان دریایی برخورد کرد که برخورد آن‌ها با موتور این هواپیما منجر به نقص قابل توجه‌ای در کار موتور‌های هواپیما و فرود اجباری آن شد. بیشتر بخوانید: کله معلق زدن وحشتناک دوچرخه سوار در مسابقهانتهای پیام/

موجودی وحشتناک و غول‌پیکر که پس از جاری شدن سیل پدیدار شد+ فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
عده‌ای از ساکنان شهر بلگایوم پس از وقوع سیل شدید در این منطقه با صحنه‌ای شوک‌برانگیز مواجه شدند. کروکودیل غول‌پیکری که با وقوع سیل روی سقف یک منزل مسکونی غرق‌شده ظاهر شده بود ساکنان محلی را به وحشت انداخت. در این ویدئو صدای ساکنان محلی که با دیدن این کروکودیل دچار ترس و وحشت شده‌اند و با یکدیگر در حال صحبت هستند شنیده می‌شود. پرسنل حیات وحش روز شنبه و پس از این حادثه در محل حاضر شدند و توانستند این حیوان را از دست ساکنان محلی که در حال پرتاب سنگ به سمت آن بودند نجات دهند. یکی از مقامات حیات‌وحش محلی در این باره گفت: «این کروکودیل پس از ایجاد سروصدا و پرتاب سنگ توسط ساکنان محلی که به مدت ۱ ساعت ادامه داشت به داخل آب خزید و ناپدید شد.»

فیلم/ طرح پلیس برای مقابله با کیف‌قاپ‌ها

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

فیلم/ تصادف شدید بنز با نفتکش

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز18 ساعت قبل

فیلم | لحظه انفجار وحشتناک پمپ بنزین

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در قلب جنگل‌های هیرکانی در مازندران، منطقه‌ای که همیشه جای وسوسه‌کننده‌ای بوده است، در کنار شروین‌کوه و شهریارکوه و در روستایی به همین نام یعنی سنگده قرار گرفته است. این مکان وسوسه کنند که به اسم جنگل سنگده شناخته می‌شود در نزدیکی سه شهر یعنی ساری، تهران و سمنان قرار دارد. در بخش ایرانگردی امروز قصد داریم سری به این بهشت روی زمین بزنیم، پس همراهمان باشید.

اقدام جنون آمیز راننده تریلی در بزرگراه + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران13 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک راننده تریلی با حرکت معکوس در یکی از بزرگراه‌های چین، جان خود و دیگر راننده‌ها را به خطر انداخت. او پس از تلاش بسیار برای دور زدن در بزرگراه، سرانجام موفق شد بدون ایجاد حادثه، چند صد متری را به صورت معکوس حرکت کند اما در نهایت توسط پلیس متوقف شد. انتهای پیام/

نظرها

اخبار بیشتر