تکرار/ رد ادعای خروج ۱۵۹ میلیون دلار توسط سالار آقاخانی/ حساب‌های کارگزاران غیر رسمی بانک مرکزی تسویه شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اقتصادی
تکرار/ رد ادعای خروج ۱۵۹ میلیون دلار توسط سالار آقاخانی/ حساب‌های کارگزاران غیر رسمی بانک مرکزی تسویه شد

تکرار/ رد ادعای خروج ۱۵۹ میلیون دلار توسط سالار آقاخانی/ حساب‌های کارگزاران غیر رسمی بانک مرکزی تسویه شد

فارسخبرگزاری فارس |
یک مقام مسئول در بانک مرکزی با رد ادعای خروج 159میلیون دلار توسط سالار آقاخانی گفت: معادل ریالی این مبلغ به صورت کامل به خزانه بازگشته و در واقع با اسناد موجود می‌توان ثابت کرد، هیچ دلار یا ریالی گم نشده است.

شیوا راوشی، مدیرکل عملیات و تعهدات ارزی بانک مرکزی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با رد این ادعا که «۱۵۹ میلیون دلار توسط متهم ردیف اول پرونده فساد ارزی مدیران سابق بانک مرکزی از کشور خارج شده است»، گفت: این مبلغ برای مدیریت نرخ ارز به بازار داخلی تزریق شد و معادل ریالی آن نیز به صورت کامل به خزانه بازگشته است.

وی در ادامه گفت: حتی کیفرخواست دادستانی و اسناد منتشر شده در رسانه‌ها نشان می‌دهد که برای متهم ردیف اول یعنی سالار آقاخانی و همکارانش به عنوان کارگزاران غیر رسمی بانک مرکزی در بازار ارز فردایی، هیچ گونه نفع شخصی در فرآیند توزیع ارز وجود نداشته است.

این مقام مسئول در بانک مرکزی با اشاره به اینکه سازوکار اجرای سیاست ارز مداخله‌ای توسط بانک مرکزی به گونه‌ای است که امکان خروج دلارهای توزیع شده‌ از کشور وجود ندارد، توضیح داد: به عنوان مثال درباره این پرونده، دلیل اول بر رد ادعای خروج دلارها از کشور همان برگشت تمام‌ و‌کمال معادل ریالی ۱۵۹ میلیون دلار است که در واقع با اسناد موجود می‌توان ثابت کرد، هیچ دلار یا ریالی گم نشده است.

وی توزیع ارز مداخله‌ای به صورت تدریجی و تسویه ریالی آن در هر مرحله را دلیل دیگری برای رد ادعای خروج دلارها از کشور دانست و گفت: سازوکار توزیع ارز مداخله‌ای در بازار به صورتی بوده است که در فواصل زمانی مشخص و در بسته‌های ۲ یا ۳ میلیون دلاری در اختیار کارگزاران غیر رسمی بانک مرکزی قرار می‌گرفته و تنها در صورت تسویه ریالی کامل بسته قبلی، مبالغ بعدی در اختیار آن‌ها قرار می‌گرفت.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

مدیرکل عملیات و تعهدات ارزی افزود: با تدقیق در جزئیات این ماجرا مشخص می‌شود که امکان خروج این منابع از کشور وجود نداشته و تاکنون نیز هیچ حساب بازی از سالارآقاخانی و همکاران او وجود ندارد و کلیه حساب‌ها تسویه شده است.

وی در پایان با اشاره به اینکه درباره این پرونده برخی از رسانه‌ها اطلاعات غلط و گمراه‌کننده‌ای به جامعه مخابره می‌کنند، گفت: مردم باید به منابع رسمی و سخن افراد اصلی رجوع کنند و تا حد امکان از طریق منابع غیررسمی و افراد غیر مطلع پیگیر اخبار نباشند.

این مقام مسئول در بانک مرکزی توضیح داد که کلیه ریال‌های مربوط به ارز یاد شده به بانک مرکزی پرداخت شده است که در واقع با اسناد موجود می‌توان ثابت کرد، هیچ دلار یا ریالی گم نشده است و ارز مزبور نیز در بازار داخلی و نه در خارج از کشور توزیع شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

قیمت روز محصولات سایپا و ایران خودرو

4+
وانانیوزوانانیوز18 ساعت قبل
مهرمهر12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، بهروز قره‌بیگی عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در پنج ماه نخست امسال صادرات کالا از گمرکات استان بوشهر نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۶ درصد افزایش دارد. قره‌بیگی خاطرنشان کرد: برای تسریع در امر صادرات و واردات کالا گمرکات ۱۴ گانه استان بوشهر به سامانه جامع گمرکی مجهز شده که نقش مهمی در تسریع ارائه خدمات به فعالان اقتصادی و تجار ایفا می‌کند. مدیرکل گمرکات استان بوشهر گفت: با وجود تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران، فعالیت تجارت دریایی در استان بوشهر رونق دارد. افزایش صادراتوی بیان کرد: از ابتدای سال تاکنون صادرات کالای غیر نفتی بدون میعانات گازی از گمرکات استان افزایش ۲۶ درصدی داشته است. کاهش وارداتاین مقام مسئول افزود: ارزش کالاهای وارداتی از گمرکات استان بوشهر در این مدت ۴۳۰ میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۴ درصد کاهش داشته است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین21 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| شهیندخت مولاوردی، دستیار سابق رئیس‌جمهوری در امور حقوق شهروندی در تبیین علت پدیدی آمدن فساد و ضرورت‌های مبارزه با آن بیان کرد: فساد اقتصادی پدیده‌ای نوظهور نیست؛ امروزه مساله‌ای جهانی است. فساد بیماری است که اگر دیر بجنبیم و به موقع اقدام نکنیم به سایر اندام‌ها هم متاستاز «سرایت» کرده و دیگر درمان آن کارساز نخواهد بود. فساد گسترده و فراگیر از علایم ضعف حاکمیت‌هاست که توان آنها را در روند توسعه و رشد اقتصادی به تحلیل می‌برد. همچنین ظاهرا قرار بر این هست برای مردمی سازی مبارزه با فساد دستورالعمل سازوکار حمایت و تشویق گزارشگران فساد از سوی قوه قضاییه منتشر شود. در این الگو بحث از دولت نماینده و دولت مشارکتی است که از این طریق راه را برای فعالیت سایر بخش‌ها هموار می‌سازد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز، به نظر می‌رسد مراقبت‌های پیوسته همسر این مرد از وی نتیجه داده است و او به زندگی بازگشته است. لی ژینهوا در سال ۲۰۱۳ با موتورسیکلت تصادف کرد و صدماتی جدی را در مغز خود متحمل شد. همسرش، ژانگ گویوان، پس از آن تقریبا ۲، ۰۰۰ روز را به عنوان تنها سرپرست خانواده فعالیت کرد و با اوگذراند و ساعت‌ها در روز را صرف تمیز کردن، تغذیه و صحبت با همسرش می‌کرد. اکنون نکنه جالب در مورد به هوش آمدن لی این است که او به محض به هوش آمدن گفت: «همسرم دوستت دارم.» این موضوع باعث تحسین و حیرت اطرافیان شد و البته مشخص کرد لی متوجه زحمت‌های همسرش بوده است. "
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین18 ساعت قبل
اقتصادآنلاین – مهسا نجاتی؛ با ارزش‌ترین رمز ارز جهان، بیت‌ کوین با وجود فراز و نشیب‌های چشمگیری که در سال جاری طی کرده است، پس از تجربه بالاترین قیمت بیت کوین به ارزش ۱۳هزار و ۸۰۰ دلار، در حال حاضر نوسانات خود را در کانال ۱۰ هزار دلار تجربه می‌کند. قابل ذکر است که تغییر ۱۵٫۵ درصدی قیمت بیت کوین، تنها در طی پنج روز صورت گرفته و از آن زمان تا کنون، روند نزولی را طی می‌کند. اقتصاددان دیگری اظهار داشت: این برای اولین بار است که قیمت بیت کوین، به شدت تحت تاثیر روند جنگ تجاری میان آمریکا و چین قرار گرفت. گفتنی است که اگرچه بیت‌کوین در روزهای اخیر، مسیر خود را در کانال ۱۰ هزار دلاری حفظ کرده اما بعید به نظر می‌رسد که این سطح ماندگار باشد؛ به این معنی که پیش‌بینی می‌شود این رمز ارز، به حدود ۸ هزار و ۸۰۰ دلار سقوط کند. در نمودارهای ارائه شده، روند تغییرات قیمت بیت‌کوین، به صورت روزانه و هفتگی و ماهیانه را مشاهده می‌کنید؛
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، سیدعبدالفتاح نواب در جریان بازدید از هتل‌های «سنود العزیزیه» و «دارمبارک» در مکه مکرمه در پاسخ برخی از حجاج که نگران بازگشت هر چه سریعتر خود به کشور هستند که نتوانند در مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی در شهر خویش حضور یابند اطمینان داد که تا پیش از هشتم محرم به خانه باز خواهند گشت. علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت نیز که نماینده ولی فقیه را همراهی می‌کرد هم به حجاج ایرانی اطمینان داد که بازگشت همه حجاج تا دو روز قبل از عاشورا پایان خواهد یافت. وی افزود: با این حال، چنانچه برخی حجاج که مدت اقامت آنها طولانی شده است، به دلایل کاری یا خانوادگی مایلند زودتر به کشور بازگردند، در سطح مقدورات با بازگشت آنها موافقت می‌شود و تاکنون نزدیک به یکهزار نفر از آنان به کشور برگشته‌اند. هتل سنودالعزیزیه در منطقه عزیزیه مکه مکرمه محل استقرار سه کاروان از استان خوزستان و یک کاروان از استان چهارمحال و بختیاری بوده است که از این تعداد، دو کاروان به کشور بازگشته‌اند و در حال حاضر، دو کاروان ۱۶۰ نفره از شهرهای مبارکه و شهرضای استان اصفهان در آن مستقر هستند. امسال ۸۸ هزار ۵۰۰زایر ایرانی برای انجام مناسک حج تمتع از ۱۹ ایستگاه پروازی راهی سرزمین وحی شدند.

نظرها

اخبار بیشتر