پذیرش روزانه ۸ نفر بیمار جدید در مرکز ام اس تهران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. اجتماعی
پذیرش روزانه ۸ نفر بیمار جدید در مرکز ام اس تهران

پذیرش روزانه ۸ نفر بیمار جدید در مرکز ام اس تهران

مدیرعامل انجمن مولتیپل اسکلروز ایران ( ام اس) گفت: فقط در انجمن ام‌اس تهران به طور میانگین روزانه 8 نفر پذیرش بیمار جدید داریم.

اعتمادآنلاین|عبدالحسین هوشمند، مدیرعامل انجمن ام اس ایران در ارتباط با وضعیت موجودی داروهای ام‌اس در ایران گفت: بحمدلله الان دسترسی به داروهای ام‌اس در کشور خوب است. ممکن است گاها مشکلاتی پیش آید که باعث کم و زیاد شدن دارو شود، اما بیماران ام‌اس مشکلی برای دسترسی به دارو ندارند.

وی همچنین افزود: این جزو فعالیت‌های ارزشمند وزارت بهداشت است که سعی می‌کند داروی آکرلی زومب نیز به کشور وارد شود. هر کدام از این داروها که به کشور وارد می‌شوند، شرکت‌های داخلی سریعا مشابه آن را تولید خواهند کرد. این دارو هم اهمیت بویژه‌ای برای بیمارانی دارد که بیماری آنها پیش‌روندگی دارد. هم چنین بیش از ۸۰ درصد داروهای بیماران ما تولید داخل است و بیماری آنان با همین داروهای داخلی کنترل می‌شود و تاثیر درمانی داروهای تولید داخل خوب هم بوده است. به هر حال بیمارانی هم هستند که بنا به شرایط خاصی که دارند لازم است با تشخیص پزشک داروی خارجی استفاده کنند.

هوشمند با بیان اینکه فرانشیز برخی داروها برای بیماران بالا است، گفت: فرانشیز برخی داروها برای هر بیمار از ۳۵۰ هزار تومان تا ۱میلیون ۶۰۰ هزار تومان متغیر است. این مبلغ درباره حدود ۵ درصد از بیماران ام‌اس مصداق دارد.

هوشمند گفت: شاید ما در کل در رابطه با دسترسی به دارو در بیماران ام‌اس شرایط بهتری داشته باشیم اما نمی‌شود آن ۵ یا ۱۰ درصد که هزینه‌های فرانشیز بالا برای آنها ایجاد می‌شود را نادیده گرفت.

هوشمند با تاکید بر ضرورت توانبخشی در بیماران ام‌اس گفت: اگر واقعا بیماری پیشگیری و کنترل نشود، پیشروی بیماری باعث می‌شود تا بیمار به ویلچر نیازمند شود. بیماران نیاز دارند با خدمات توانبخشی حتی آب‌درمانی، کاردرمانی و … کارشان به آنجا کشیده نشود.

خبری: برترین اخبار اجتماعی در ایران | اخبار سلامت پزشکی

مدیر عامل انجمن ام‌اس ایران در انتقاد عدم تخصیص اعتبار مورد نیاز به بیماران ام‌اس گفت: بیماری ام‌اس دومین سال اضافه شدنش به بیماری‌های خاص را می‌گذراند. اعتباری که باید برای آن به عنوان یک بیماری خاص تزریق می‌شد در رابطه با بیماران ام‌اس در وزارت بهداشت تخصیص نیافت. در بودجه ۹۸ این بودجه تغییری نکرد و همان بودجه گذشته که در رابطه با بیماران خاص پرداخت می‌شد ادامه پیدا کرد. واقعا باید کنار خاص تلقی شدن بیماری تخصیص اعتبار هم صورت می‌گرفت.

هوشمند در ادامه تشریح کرد: البته اینطور نبوده است که با خاص شدن بیماری هیچ اتفاقی نیافتاده باشد. بلکه با تلاش‌های انجمن بسته خدمت برای این بیماران تعریف شد. در این بسته‌ها ۲۲ مورد خدمات تعریف شد که در بیمارستان‌های آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور باید به طور رایگان در اختیار بیماران ام‌اس قرار می‌گرفت. این بسته‌ها تعریف شدند و اگر بودجه‌ی درستی اختصاص داده می‌شد خیلی از هزینه‌های بیماران حداقل در دانشگاه‌های علوم پزشکی و سازمان‌های وابسته‌اش صفر می‌شدند. ما همچنان داریم پافشاری می‌کنیم تا محقق بشود.

مدیر عامل انجمن ام‌اس ایران بیان کرد: ما واقعا تقاضا داریم که این تخصیص اعتبار از سمت مجلس برای بیماران ام‌اس تعلق بگیرد چون هزینه‌های دارو تنها هزینه‌های بیماران ام‌اس نیست و برای اینکه یک بیمار ام‌اس بتواند سرپا بماند نیاز به هزینه‌های بالای جانبی دارند. متاسفانه طبق آمار بیماران ما دختر و پسرهای جوان هستند و همچنین افزایش ابتلا را داریم. فقط در انجمن ام‌اس تهران به طور میانگین روزانه ۸ نفر پذیرش بیمار جدید داریم. این آمار به طور تقریبی در استان‌های دیگر غیر از تهران ۲۴ نفر است.

منبع: ایلنا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ترویج همجنس‌بازی زیر پوست فمینیسم در اینستاگرام +عکس و فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
با همین تعریف از فمینیسم به سراغ صفحاتی می‌رویم که با رویکرد دفاع از حقوق زنان، به دنبال پیاده کردن اهداف دیگری هستند. افزایش نفرت زنان نسبت به مردان و ترویج همجنسگرایی در غربتصاویر بالا تنها بخشی از آن ماجرایی است که در پشت‌پرده این دفاعیات حقوق زنان می‌گذرد. آن‌ها با نام فمینیسم به دنبال ترویج فرهنگ تجرد در میان زنان ایرانی، مرد ستیزی و دور کردن آن‌ها از فضای خانواده هستند. تعرض‌های مکرر و نقض آشکار حقوق زنان آن هم در میان سردمداران حقوق بشر گویا تبدیل به یک امر عادی و سبب افزایش نفرت زنان نسبت به مردان و ترویج همجنسگرایی شده است. مثلا روزنامه لس‌آنجلس تایمز در گزارشی از ازدواج نکردن دختران ایرانی می‌پردازد و علت آن را به اندازه کافی خوب نبودن مردان بیان می‌کند.

جوی آرام در بیشتر مناطق کشور

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
دارد البته در برخی استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس، بخش‌هایی از استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، نواحی شمالی استان خوزستان و در برخی نقاط استان فارس شاهد بارش‌های خفیف و پراکنده همراه با رگبار، رعد و برق و وزش باد خواهیم بود. خانم معصومه احمدی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ افزود: افزایش نسبی دما در اکثر مناطق ادامه
انتخابانتخاب23 ساعت قبل
از درخواست آنچه در رابطه جنسی می‌خواهید ترسی نداشته باشید (او هم همینطور) داشتن رابطه جنسی خوب فقط با پیدا کردن دستورالعمل مناسب و مخصوص به خود شما امکان پذیر است. گاهی اوقات برای رابطه جنسی تان برنامه ریزی می‌کنیداغلب مردم فکر می‌کنند که حس داشتن رابطه جنسی باید از شهوت نشات بگیرد ولی همیشه این طور نیست. تعداد رابطه جنسی تان را نشمریدچه هر از گاهی رابطه جنسی دارید چه هفته‌ای یک بار و یا ماهی یک بار، تمرکز روی تعداد آن کار درستی برای ارزیابی زندگی جنسی تان نیست. دست از داشتن رابطه جنسی برای دلسوزی برداریدزودلبرگ به این نوع رابطه «رابطه از سر ترحم mercy sex» می‌گوید. " کنار هم خوشحالیدبه نظر ساده می‌رسد ولی رابطه‌ای قوی بین رضایت جنسی (فاکتورهایی مانند علاقه داشتن به رابطه جنسی، داشتن حس خوب درباره زود به زود اتفاق افتادن آن، کم بودن بحث درباره رابطه جنسی) و شادی در رابطه شما وجود دارد.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
یک پژوهشگر آمریکایی باور دارد که جهش در یک ژن خاص می‌تواند افراد را در معرض اعتیاد قرار دهد. «ویلیام لووالو» (William Lovallo)، پژوهشگر دانشکده پزشکی «دانشگاه اکلاهما» (OU)، پژوهشی انجام داده که نشان می‌دهد یک جهش کوچک ژنتیکی می‌تواند افراد را در معرض خطر اعتیاد به الکل یا دارو قرار دهد. افرادی که به جهش ژن COMT دچار می‌شوند، بیشتر از دیگران نسبت به پیامدهای استرس در زندگی آسیب‌پذیر هستند. برای مبتلا شدن به اعتیاد، ژن خاصی وجود ندارد اما ژن‌هایی هستند که واکنش آنها نسبت به محیط می‌تواند شخص را در معرض خطر قرار دهد. این پژوهش نشان می‌دهد که تنها دسترسی به الکل و دارو، عامل اعتیاد نیست بلکه جهش ژنتیکی نیز می‌تواند به این مشکل دامن بزند.
موجموج21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، غلامرضا صالحی گفت: یک کلینیک پوست و مو در اصفهان به علت نداشتن مجوز تعطیل و تجهیزات آن به نفع دولت ضبط شد. وی افزود: پس از بررسی پرونده تخلف این واحد بدون مجوز قانونی با تایید کمیسیون ماده ۱۱ دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در شعبه رسیدگی به تخلفات پزشکی و بهداشتی تعزیرات حکومتی استان حکم بر تعطیلی و ضبط اموال به نفع دولت صادرشد. مدیر کل تعزیرات حکومتی استان اصفهان گفت: در این کلینیک، خدمات لیزر پوست و مو بدون حضور پزشک ارائه می‌شد که مصداق مداخله در امور درمان و پزشکی است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اینفوگرافی| میزان مصرف نمک در ایران و جهاناستفاده بیش از حد نمک زمینه‌ساز افزایش فشار خون و در نتیجه افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی است. میزان متوسط نمک در ایران، ۱۱ گرم بوده و چنانچه این میزان به سه گرم کاهش پیدا کند، یک‌سوم از ابتلا به بیماری‌‌های قلبی و عروقی نیز کاهش پیدا خواهد کرد. فشار خون بالا موجب سکته قلبی و مغزی می‌شود. مهم است بدانید ۵۰ درصد مرگ‌ها در ایران به علت این دو نوع سکته است.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

مرجانه گلچین بدون گریم/عکس

خبرآنلاین19 ساعت قبل

فیلم لحظه کتک کاری جلسه شورای شهر ساری / صبح امروز رخ داد

رکنا1 روز قبل

رامسین کبریتی: در کانادا هستم و یک زندگی آرام و بی‌هیاهو را سپری میکنم / شرایط مالی «جم» کاملا معمولی بود ولی بدحسابی ندیدم/ مدتی بعد از حضورم در «جم»، مدیر شبکه به قتل رسید و کل پروسه تولید خوابید / سعید سلطانی پیشنهاد داد برگردم و در فصل سوم «ستایش» بازی کنم ولی میدانستم ممنوع‌الفعالیت خواهم شد

انتخاب1 روز قبل

ترویج همجنس‌بازی زیر پوست فمینیسم در اینستاگرام +عکس و فیلم

مشرق‌نیوز1 روز قبل

شب نشینی مهران مدیری و محمدرضا شجریان/ببینید

برنا1 روز قبل

چگونه بفهمیم فشار خونمان بالاست یا پایین؟

برترین‌ها1 روز قبل

فیلم | لحظات هولناک خراب‌شدن رنجر شهربازی اصفهان در هوا!

خبرآنلاین1 روز قبل

روی‌پرده: زنوزی؛ پشت‌پرده: برادر معاون اول/ «مهدی جهانگیری» بدهکار سایه‌نشین بانک تجارت

آناج22 ساعت قبل

انتخاب جنسیت جنین ممکن خواهد شد

اقتصادنیوز1 روز قبل

راهکارهای جلوگیری از داغ شدن موتور خودرو در تابستان

خبرآنلاین1 روز قبل