توضیحات وزارت نیرو در خصوص تامین برق شهرک‌های صنعتی استان تهران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
توضیحات وزارت نیرو در خصوص تامین برق شهرک‌های صنعتی استان تهران

توضیحات وزارت نیرو در خصوص تامین برق شهرک‌های صنعتی استان تهران

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
وزارت نیرو گزارشی از آخرین اقدامات انجام شده برای تامین برق شهرک‌های صنعتی استان تهـران به خبرگزاری تسنیم ارسال کرد.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، وزارت نیرو در واکنش به مصاحبه مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان تهران با خبرگزاری تسنیم که با عنوان «جزئیات بحران برق و آب در شهرک‌های صنعتی تهران/ در حال رایزنی برای حل مشکل هستیم» منتشر شد، توضیحاتی را در خصوص تامین برق شهرک‌های صنعتی استان تهران به خبرگزاری تسنیم ارسال کرد.

متن توضیحات وزارت نیرو بدین شرح است:

"در حال حاضر برای تامین برق مشترکین مستقر صنعتی در شهرک صنعتی عباس‌آباد اقدامات ذیل با همکاری شرکت شهرک‌های صنعتی تهران و سازمان برنامه و بودجه کشور انجام شده و یا در دست اقدام است.

افزایش ظرفیت پست ۲۰/۶۳کیلوولت موجود با نصب یک دستگاه ترانسفورماتور جدید به ظرفیت ۴۰ مگاولت‌آمپرنصب و راه‌اندازی یک دستگاه پست۶۳/۲۳۰ کیلوولت به ظرفیت ۴۰ مگاولت‌آمپر و بهره‌برداری از یک دستگاه پست۲۰/۶۳ کیلوولت به ظرفیت ۳۰ مگاولت‌آمپر

بمنظور تأمین برق مطمئن و پایدار شهرک صنعتی مذکور احداث پست ۲۰/۶۳/۴۰۰ کیلوولت در جلسه مورخ ۲۷/۹/۱۳۹۶ که با حضور استاندار محترم تهران تشکیل گردید مطرح و مقرر شد شرکت شهرک‌های صنعتی و استانداری محترم و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران، نسبت به تحویل زمین و اختصاص منابع موردنیاز اقدام نمایند؛ که تاکنون هیچگونه اعتباری تخصیص داده نشده است.

برای تامین برق مشترکین مستقر در شهرک صنعتی شمس‌آباد دو دستگاه پست برق ۲۰/۶۳ کیلوولت به‌ظرفیت ۱۷۰ مگاولت آمپر در حال بهره‌برداری می‌باشد. همچنین دو نیروگاه تولید پراکنده با ظرفیت ۴/۸ مگاوات و دو نیروگاه خورشیدی با مجموع ظرفیت ۹/۱۲ مگاوات در این شهرک نصب و در حال بهره‌برداری می‌باشد. علاوه بر آن اقدامات ذیل جهت رفع مشکل پر باری پستها و نیز تامین برق متقاضیان جدید در کوتاه مدت انجام شده و یا در دست اقدام است: نصب و راه‌اندازی پست ۶۳/۲۳۰کیلوولت شمس‌آباد به ظرفیت ۲۵۰*۲ مگاولت‌آمپر، نصب و راه‌اندازی پست ۲۰/۶۳ کیلوولت شمس‌آباد۳ به ظرفیت ۴۰ *۲ مگاولت‌آمپر، ارتباطات ۶۳ کیلوولت شمس‌آباد۳ به طول ۶ کیلومتر، مدارتوسعه پست موجود شمس آباد۲ با نصب یک دستگاه ترانسفورماتور جدید به ظرفیت ۴۰ مگاولت‌آمپر، افزایش ظرفیت پست ۶۳/۲۳۰کیلوولت موجود پرنیان با نصب یک دستگاه ترانسفورماتور جدید به‌ظرفیت ۱۶۰ مگاولت‌آمپر.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

ضمنا به منظور تسریع در تامین برق متقاضیان جدید و با توجه به اعلام آمادگی تعدادی سرمایه‌گذار برای احداث واحدهای تولید پراکنده در شهرک‌های صنعتی استان تهران، صنعت برق برای خرید برق تولیدی این واحدها آمادگی کامل داشته که در صورت پیگیری تامین گاز مورد نیاز، این‌واحدها توسط، مدیریت شهرک‌های صنعتی استان امکان تسریع در تامین برق مطمئن متقاضیان فراهم خواهد شد. "

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ علت برکناری یکه زارع از ایران خودرو

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز9 ساعت قبل
علی ربیعی سخنگوی دولت ایران امروز دوشنبه، ۲۸ مرداد، گفت هاشم یکه زارع، مدیرعامل ایران خودرو به دلیل «افزایش قیمت» محصولاتش از سمت خود برکنار شده است.
جام نیوزجام نیوز23 ساعت قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه در تشریح جلسه امروز این کمیسیون اظهار کرد: درجلسه امروز کمیسیون بودجه این سوال مطرح شد که چرا دولت بدهی خود را به تامین اجتماعی نمی‌پردازد، پیش از این گفته می‌شد که دولت ۱۸۰ هزار میلیارد تومان به این نهاد بدهی دارد. او افزود: اما مسئولان تامین اجتماعی و وزارت اقتصاد عدد آن را ۱۰۵ هزار میلیارد تومان تا سال ۹۶ تخمین زدند که ۴۸ هزار میلیارد آن سود است در نتیجه نرخ سود بر اساس اوراق مشارکت تعیین می‌شود. عضو کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: در جلسه کمیسیون وزیر اقتصاد ادعا کرد که ازسال گذشته ۱۵ هزار میلیارد تومان ازبدهی دولت به تامین اجتماعی پرداخت شده، امابه اعتقاد ما این ادعاوعدد مطرح شده صحت ندارد. نماینده مردم شاهین شهر همچنین در تشریح جلسه امروز کمیسیون اجتماعی گفت: در جلسه امروز وزیر کار و رفاه اجتماعی و جمعی از روسای کانون بازنشستگی استان اصفهان حضور داشتند. او افزود: مبحث عمده این کمیسیون ماده ۱۲ برنامه ششم توسعه برای همسان سازی حقوق بازنشستگان بود و قرار شد که کمیته‌ای برای سرعت بخشیدن به این موضوع شکل بگیرد. کارگرآنلاین۲۰۲۵

خام فروشی سنگ

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
خام فروشی سنگ، یک نمونه از خام فروشی منابع است و تا زمانی که نگاه به آن تغییر نکند همچنان باید شاهد چوب حراج به منابع ملی باشیمبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، صنعت سنگ یکی از صنایع اشتغال زا در کشور است، صنعتی که مواد اولیه و تکنولوژی فرآوری آن در کشور وجود دارد و اگر به مشکلات تولیدکنندگان رسیدگی شود قطعا می‌تواند ارزآوری بسیاری برای کشور داشته باشد.

نوسازی ناوگان موتوری موزعین شبکه پستی

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ براساس تفاهم نامه مشترک میان شرکت پست، بانک قرض الحسنه مهر ایران و شرکت نیرو محرکه مقرر شد ۲ هزار و ۱۵۰ دستگاه موتور در اختیار نامه رسانان پست سراسر کشور قرار گیرد که ۵۰۰ دستگاه مربوط به استان تهران است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به‌گزارش روزنامه انگلیسی «سان»، اسنادی که «ساندی تایمز» به آنها دست یافته‎است، مربوط به تحقیقی است که در دولت انگلیس اعلام شده و سناریوهای پیش روی این کشور درصورت جدایی بدون توافق از اتحادیه اروپا را بررسی می‎کند. اما گویا قرار نیست این تهدیدها بوریس جانسون را از تصمیمی که گرفته منصرف کند. اما باید دید آیا آنها زیر بار برگزیت بدون توافق که برای سراسر اروپا هم تبعات منفی در بر خواهد داشت، می‎روند یا نه. اصلی‎ترین مایه نگرانی رهبران اروپا از خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا، بیکاری تبعه‎های کشورهای این قاره است که در انگلیس شاغل هستند. بر اساس تحقیقی که اخیرا دانشگاه لوون در بلژیک انجام داده نشان می‎دهد در صورت چنین رخدادی ۱٫۷۳ میلیون نفر از شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا که در انگلیس شاغل هستند، بیکار و روانه کشورهایشان خواهند شد.
خانه ملتخانه ملت23 ساعت قبل
سیداحسن علوی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به موضوعات مطرح شده از سوی مسئولان اتحادیه مشاوران املاک درباره احتمال افزایش تعرفه و کمیسیون مشاوران، گفت: قطعا موضوع افزایش تعرفه مشاوران املاک به صلاح نیست و موضوع حقوق مشاوران باید در بستر دیگری پیگیری شود. افزایش تعرفه و کمیسیون مشاوران املاک موجب افزایش فشار مالی و اقتصادی بر خانوارها می‌شودافزایش تعرفه و کمیسیون مشاوران املاک موجب افزایش فشار مالی و اقتصادی بر خانوارها می‌شود، زیرا در شرایط کنونی مردم توان خرید مسکن را ندارند، حال با افزایش حق کمیسیون، باید مبلغ بیشتری را پرداخت کنندوی تصریح کرد: افزایش تعرفه و کمیسیون مشاوران املاک موجب افزایش فشار مالی و اقتصادی بر خانوارها می‌شود، زیرا در شرایط کنونی مردم توان خرید مسکن را ندارند، حال با افزایش حق کمیسیون، باید مبلغ بیشتری را پرداخت کنند. ساز وکار تعیین تعرفه مشاوران مسکن باید تغییر کندعلوی ادامه داد: به نظر من شیوه کنونی تعیین حق کمیسیون مشاوران املاک رویکرد نامطلوبی است و ساز وکار تعیین تعرفه مشاوران مسکن باید تغییر کند. وی گفت: از طرف دیگر وقتی مشاوران املاک از کل مبلغ فروش ساختمان، درصدی را به عنوان حق مشاوره دریافت می‌کنند، آن وقت طبیعی است که مشاوران از قیمت‌های پیشنهادی بالاتر استقبال می‌کنند و این مسئله خود می‌تواند یکی از عوامل افزایش قیمت مسکن باشد. نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: ما در نشست‌های مکرر با مسئولان وزارت راه و شهرسازی و دیگر دستگاه‌های مربوطه، موضوع تغییر ساز وکار تعیین تعرفه مشاوران مسکن را مطرح کرده‌ایم و قطعا این مسئله باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد. /پایان پیام

نظرها

اخبار بیشتر