ما معتقدیم وضعیت زندان‌ها باید بهتر از این باید باشد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برنا
  4. سلامت
ما معتقدیم وضعیت زندان‌ها باید بهتر از این باید باشد

ما معتقدیم وضعیت زندان‌ها باید بهتر از این باید باشد

برناخبرگزاری برنا |
رئیس قوه قضاییه:

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، حجت الاسلام رئیسى، رئیس قوه قضاییه، در نشست خبرى پایان سفر خود به استان کردستان در خصوص دستاوردهاى این سفر بیان کرد: سفر به استان کردستان که در ادامه سفرهاى استانى ما انجام شد عملا براى دیدار با مردم عزیز این استان، خانواده معظم شهیدان و دیدار با نخبگان بود که این دیدار براى من بسیار مغتنم بود؛ چون با دیدگاه هاى عزیزانمان در این جلسه آشناتر شدیم؛ خصوصا دیدگاه جوانان عزیز که از فارغ التحصیلان دانشگاه کردستان بودند و در حوزه اقدامات مربوط به دادرسى و حقوقى دیدگاه هاى بسیار خوبى داشتند.

رئیس قوه قضاییه خاطرنشان کرد: در بخشى از جلسه به دیدگاه هاى عزیزان توجه کردم و در بخشى نکاتى را عرض کردم.

وى با بیان اینکه خانواده معظم شهیدان در کردستان سرمایه عظیمى هستند اذعان کرد: هر کدام از خانواده شهدا پرچمى براى نظام مقدس جمهورى اسلامى هستند و همواره باید نسبت به آن‌ها مدیران و مسئولان کشورى توجه داشته باشند.

حجت الاسلام رئیسى با اشاره به نشست مسئولان ادارات و سازمان‌ها در شوراى ادارى استان کردستان اظهار کرد: گزارشى را آقاى استاندار نسبت به پیشرفت هایى در استان مطرح کردند.

رئیس قوه قضاییه اذعان کرد: مسئولان مختلفى که آنجا بودند نکاتى را مطرح کردند و نکته بسیار مهم در استان کردستان عبارتست از سلامت ادارى در سازمان هاى ادارى این استان.

وى با اشاره به لزوم توسعه یافتن استان کردستان بیان کرد: توسعه یافتگى در گرو سلامت ادارى، امنیت اقتصادى و رونق تولید است. نکته اساسى و محورى در جلسه شوراى ادارى تضمین سلامت ادارات و سازمان‌ها در استان کردستان است که نکته بسیار مهمى است.

حجت الاسلام رئیسى عنوان کرد: برخورد جدى با هرگونه مفسده و تخلفى مى تواند سلامت ادارى را تضمین کند.

وى با اشاره به دیدار با قضات و کارکنان دادگسترى استان کردستان بیان کرد: در این نشست هم دیدگاه هاى آن‌ها را شنیدیم و هم نقطه نظرات قضات و مشکلاتی را که مطرح کردند. کارکنان نیز نکاتى را مطرح کردند و توصیه هایى کردم که مهم‌ترین توصیه من در این جلسه به دوستان عبارت بود از مهربانی با مردم. با اقتدار در مقابل هر گونه فساد و هر گونه جرم برخورد کردن و رفتار مقتدرانه داشتن و عملکرد با تدبیر نکات مهم و قابل توجهى است که در این جلسه تاکید کردم.

حجت الاسلام رئیسى اظهار کرد: در این جلسه برخى از مشکلات ادارى و سازمانى مطرح شد که ما ١٠ هیئت به ١٠ نقطه استان از روز گذشته اعزام کرده بودیم و جلسه شوراى عالى قوه قضاییه اینجا در دادگسترى تشکیل شد و علاوه بر بررسى هایى که نسبت به کاستى‌ها در کار دادگسترى و سازمان هاى وابسته و مشکلاتى که دارند در سطح استان مطرح شد.

وى ادامه داد: در جلسه اى اینجا بخشى از مشکلات را بررسى کردیم که نتیجه این شد نسبت به مشکل نیروى انسانى اعم از قاضى و کارمند اقدام سریع شود و کاستى هایى که در دادگسترى بوده سریعا برطرف شود و بخشى در رابطه با مشکلات مالى بود که از ظرفیت هاى خود قوه قضاییه ٦٠٠ میلیارد ریال به کارهاى فورى که در اینجا باید انجام شود، اختصاص داده شد؛ هم نسبت به دادگسترى‌ها و هم نسبت به سازمان هاى وابسته به ویژه زندان‌ها و سازمان پزشکى قانونى که مشکلات بیشترى داشتند.

رئیس قوه قضاییه افزود: انشاالله هم از امکاناتى که قوه قضاییه دارد و هم از ظرفیت هاى استانى استفاده شود و هر چه سریع‌تر با یک اقدام جهادى این مشکلات را رفع کنیم.

خبری: بهترین اخبار کوتاه سلامت

وى تصریح کرد: مسئله اى که در این سفر قابل توجه است، من روحیه مردم، نشاط مردم و امید به آینده را در مردم بسیار بالا دیدم و احساسم این است که مردم کردستان آنچنان که در مقابل اشرار و ضدانقلاب در منطقه ایستادند، امروز براى دفاع از انقلاب و ارزش‌ها، در جایگاه و سنگر ولایتمدارى با همان روحیه نسل اول ایستاده‌اند.

حجت الاسلام رئیسى گفت: این روحیه امید و نشاط علىرغم تلاش ضدانقلاب برای ایجاد یاس و نومیدی در مردم به ویژه مردم این خطه است اما مردم کردستان تحت تاثیر شایعات و القائات و شبهات ضدانقلاب قرار نگرفته و همچنان با امید به آینده، آینده را بسیار روشن مى بینند و در این عرصه به این باور و اعتقاد جدى رسیده‌اند که باید با اتکا به خدا و اعتماد به نفس و اعتماد به داشته هاى خود که داشته هاى کمى نیست، تلاش کرد.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه یکى از داشته هاى کردستان داشته‌های مادى است، اظهار کرد: ذخایر بسیارى در این استان وجود دارد و داشته دیگر، نیروى انسانى متراکم جوان و کارآمد است که از سرمایه هاى استان کردستان محسوب مى شود و باید به آن توجه شود.

وى افزود: ما در دادگستری مان اکثر نیروها نیروهاى جوان هستند و اکنون در انتصابات تلاش شده به این نیروها بها و میدان داده شود تا کار کنند، ما در جاهایى که به جوانان اعتماد کردیم و میدان دادیم هیچ ضررى نکردیم.

حجت الاسلام رئیسی تصریح کرد: امام (ره) این کار را کردند و مقام معظم رهبرى این کار را دارند مى کنند و ما هم در دادگسترى میدان دادن به جوانان کارآمد را دنبال مى کنیم و در این راه خسارت ندیدیم و منافع بسیارى نیز داشته است.

رئیس قوه قضاییه خاطرنشان کرد: امیدواریم نتایج این سفر که در اولین جلسه شوراى عالى قوه قضاییه در تهران با حضور آقاى استاندار و رئیس کل دادگسترى استان کردستان مطرح می‌شود، نتایج مثبتی برای مردم باشد. در آن جلسه هیئت هاى اعزامى به شهرستان‌ها گزارش خود را مى دهند و این جلسه در تهران به کردستان اختصاص پیدا مى کتد و موضوع کردستان از دستور کار خارج نمیشود تا وقتى که مشکلاتى که اینجا موجود هست و برخى از کمبودها را در عمل رفع کنیم و تا وقتى که رئیس کل دادگستری استان اعلام کند مشکلات مرتفع شده و گام هاى بعدى را بتوانیم برداریم.

وى با اشاره به بازدید خود از زندان سنندج گفت: با تعداد قابل توجهى از زندانیان گفت و گو داشتم، سرزدن به زندان توسط مسئولان عالى شاید کمتر اتفاق افتاده و یا به دلیل اشتغالاتى که امثال بنده دارند کمتر اتفاق مى افتد. در اینجا فرصتى شد به زندان سر بزنم و سخن زندانیان را بشنوم که به نکاتى برخورد کردم که آن نکات نیز به نظر من قابل توجه است و هم تسریع در رسیدگی به پرونده زندانیان نکته مهم و قابل توجهی است و هم وضعیت و شرایط زندان که البته بخش هایى که ما دیدیم توسعه قابل توجهى پیدا کرده بود به نحوى که طبقه بندى کاملا در زندان اجرا شده بود.

به نقل از خبرگزاری قوه قضاییه، حجت الاسلام رئیسى بیان کرد: ما معتقدیم وضعیت زندان باید بهتر از این باید باشد که در این جهت نیز باید تلاش شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ترویج همجنس‌بازی زیر پوست فمینیسم در اینستاگرام +عکس و فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
با همین تعریف از فمینیسم به سراغ صفحاتی می‌رویم که با رویکرد دفاع از حقوق زنان، به دنبال پیاده کردن اهداف دیگری هستند. افزایش نفرت زنان نسبت به مردان و ترویج همجنسگرایی در غربتصاویر بالا تنها بخشی از آن ماجرایی است که در پشت‌پرده این دفاعیات حقوق زنان می‌گذرد. آن‌ها با نام فمینیسم به دنبال ترویج فرهنگ تجرد در میان زنان ایرانی، مرد ستیزی و دور کردن آن‌ها از فضای خانواده هستند. تعرض‌های مکرر و نقض آشکار حقوق زنان آن هم در میان سردمداران حقوق بشر گویا تبدیل به یک امر عادی و سبب افزایش نفرت زنان نسبت به مردان و ترویج همجنسگرایی شده است. مثلا روزنامه لس‌آنجلس تایمز در گزارشی از ازدواج نکردن دختران ایرانی می‌پردازد و علت آن را به اندازه کافی خوب نبودن مردان بیان می‌کند.
الفالف1 روز قبل
گروه سلامت الف، ۲۵ مرداد ۱۳۹۸، ۲۰:۴۵ ۳۹۸۰۵۲۵۰۹۳معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی گفت: تبلیغ مصرف نمک دریا و استفاده از عبارت‌های به‌ظاهر بهداشتی در فضای مجازی بسیار نادرست و منطبق بر اطلاعات غلط است. رسول انتظارمهدی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برخی افراد با انتساب خود به حوزه طب سنتی در فضای مجازی، مصرف نمک یددار تصفیه شده را منع و مردم را به استفاده از نمک‌های تصفیه نشده فاقد ید استحصال شده حاشیه دریا تشویق می‌کنند. وی بیان کرد: طبیعی خواندن نمک دریا و غیر طبیعی یا مصنوعی دانستن نمک‌هایی که از منابعی دیگر مانند معادن سنگ نمک به دست می‌آیند و تحت فرآیندهای سودمندی همچون تصفیه یا غنی‌سازی قرار می‌گیرند، فاقد هرگونه منطق علمی است. انتظارمهدی گفت: نمک طبیعی حاوی انواع ناخالصی‌ها از جمله شن، ماسه، گچ، آهک، آلودگی‌های میکروبی و حتی فلزات سنگین با ظرفیت بالای سرطانزایی است که توسط آزمایشگاه کنترل غذا و داروی کشور نیز تایید شده است. با پیدایش فضای مجازی، بسیاری از اطلاعات نادرست به ویژه در حوزه سلامت و بهداشت به میزان بسیار زیاد تبلیغ شده که بخش قابل توجهی از آنها، مبنای علمی ندارد.
ایسناایسنا1 روز قبل
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از بستری شدن و وخامت حال مادر دکتر مسعود سلیمانی دانشمند ایرانی در بیمارستانی در اصفهان ظرف پنج ماه گذشته خبر داد و گفت: دکتر «مسعود سلیمانی» از محققان سلول‌های بنیادی و دانشیار خون شناسی دانشگاه تربیت مدرس که حدود ۱۱ ماه پیش برای سفری علمی و تحقیقاتی به دعوت مایو کلینیک به ایالات متحده سفر کرده بود، به اتهام واهی نقض تحریم‌های آمریکا در بدو ورود به این کشور بازداشت شده و متاسفانه کماکان در زندان به سر می‌برد. دکتر کیانوش جهانپور در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: دکتر سلیمانی از اساتید دانشگاه تربیت مدرس بوده و مطابق سوابق پزشکی از بیماری سندرم روده تحریک‌پذیر (IBS) رنج می‌برد و در ماه‌های اخیر نیز بعلت فشارهای روانی و جسمی وضعیت مناسبی نداشته و متاسفانه در سکوت مجامع بین المللی و نهادهای حقوق بشری، سلامت وی نیز در خطر است. وی افزود: دکتر نمکی وزیر بهداشت، از رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان پیگیری وضعیت سلامت و روند درمان این مادر چشم انتظار را جویا شده و متاسفانه طبق آخرین گزارش رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، وضعیت سلامت ایشان کماکان مناسب نیست و در هوشیاری به سر نمی‌برند. به گزارش ایسنا، دکتر مسعود سلیمانی، پژوهشگر حوزه سلول‌های بنیادی و دانشیار دانشگاه تربیت مدرس که جزو یک درصد دانشمندان برتر جهان از حیث استنادهای علمی در مجلات معتبر علمی شناخته می‌شود، ۱۵ مهر ماه سال گذشته در قالب یک فرصت مطالعاتی عازم کشور آمریکا شد، اما پیش از ورود به خاک کشور آمریکا به علت نامعلومی از سوی پلیس FBI دستگیر و زندانی شد. انتهای پیام
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشسید مستجاد حسینی با بیان اینکه کاروان ویژه حج جانبازان، روز جمعه اول شهریورماه به میهن اسلامی بازخواهد گشت، گفت: این کاروان روز جمعه اول شهریورماه ساعت ۱۶ و پنج دقیقه به وقت عربستان با پرواز شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی هما به شماره ۱۵۵۳ به میهن اسلامی باز خواهد گشت. اخبار اجتماعی- مدیرکل امور ورزشی و اردویی بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: اعمال زائرین جانباز در حال اتمام است، رمی جمرات به پایان رسیده و طواف، نماز طواف، سعی، طواف و نماز نسا و زیارت دوره مکه از برنامه‌هایی است که به مرور در زمان باقیمانده انجام خواهد شد. حسینی در خصوص شرایط سلامتی جانبازان نیز تصریح کرد: یکی از جانبازان شیمیایی با مشکل تنفسی به مدت دو روز در بیمارستان هلال احمر بستری بود که پس از به دست آوردن سلامتی نسبی به کاروان بازگشت، بقیه نیز تحت مراقبت پزشک کاروان در سلامت هستند. هرچند با توجه به انبوه جمعیت و انتشار سریع بیماری‌های دستگاه تنفسی بدون رعایت ملاحظات بهداشتی ابتلای به این بیماری‌ها محتمل است. گفتنی است کاروان ویژه حج جانبازان با بدرقه معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران روز سه‌شنبه اول مردادماه از فرودگاه امام خمینی (ره) عازم مدینه منوره شد.
الفالف15 ساعت قبل
این وسط «مادر میانجی» سهم اش را می‌گیرد، دلال هم به نان و نوایی می‌رسد. ما در رابطه با رحم جایگزین و اهدا تخمک و جنین، نیازمند قوانین دقیق و سامانه‌ای برای ثبت هستیم. جالب اینجاست که اکثر مراکز معتبر هم کمتر این اقدام را انجام داده و بیشتر مراکز درمانی خصوصی، تخمک اهدایی و رحم جایگزین را می‌پذیرند. مدتی برای متخصصان زنان و زایمان کارکرده‌اند، یا مادر جایگزین بوده‌اند و چم‌وخم کار دست‌شان آمده است. در استرالیا رحم جایگزین مجاز است، اما نه نوع تجاری آن و در انگلستان نیز پرداخت هزینه‌های معقول مجاز شمرده شده است.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

گیر کردن مدادتراش در گلوی کودک +عکس

فردا نیوز12 ساعت قبل

مرجانه گلچین بدون گریم/عکس

خبرآنلاین21 ساعت قبل

فیلم لحظه کتک کاری جلسه شورای شهر ساری / صبح امروز رخ داد

رکنا1 روز قبل

هنشل Hs ۱۳۲، بمب افکن با صندلی متفاوت برای خلبان! (+تصاویر)

عصر ایران1 روز قبل

ترویج همجنس‌بازی زیر پوست فمینیسم در اینستاگرام +عکس و فیلم

مشرق‌نیوز1 روز قبل

دهن ترامپ … شد!

شب نشینی مهران مدیری و محمدرضا شجریان/ببینید

برنا1 روز قبل

رامسین کبریتی: در کانادا هستم و یک زندگی آرام و بی‌هیاهو را سپری میکنم / شرایط مالی «جم» کاملا معمولی بود ولی بدحسابی ندیدم/ مدتی بعد از حضورم در «جم»، مدیر شبکه به قتل رسید و کل پروسه تولید خوابید / سعید سلطانی پیشنهاد داد برگردم و در فصل سوم «ستایش» بازی کنم ولی میدانستم ممنوع‌الفعالیت خواهم شد

انتخاب1 روز قبل

چگونه بفهمیم فشار خونمان بالاست یا پایین؟

برترین‌ها1 روز قبل

فیلم | لحظات هولناک خراب‌شدن رنجر شهربازی اصفهان در هوا!

خبرآنلاین1 روز قبل