واشنگتن‌پست بررسی کرد: تحقیر کارکنان وزارت خارجه آمریکا در دوره ترامپ
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ساعت ۲۴
  4. سیاسی

واشنگتن‌پست بررسی کرد: تحقیر کارکنان وزارت خارجه آمریکا در دوره ترامپ

ساعت ۲۴خبرگزاری ساعت ۲۴ |
ساعت 24- بازرسی کل وزارت امور خارجه آمریکا در گزارشی فاش کرد مقامات ارشد این وزارت‌خانه در دوره دونالد ترامپ مکررا کارکنان را تحقیر کرده و علیه آن‌ها دست به اقدامات تنبیهی زدنده‌اند.

روزنامه واشنگتن پست نوشت گزارش بازرسی کل وزارت امور خارجه آمریکا نشان می‌دهد که مقامات ارشد یکی از ادارات این وزارتخانه ضمن آزار و اذیت کارکنان خود، آن‌ها را به عدم وفاداری سیاسی به دولت ترامپ متهم کرده است و علیه آن‌ها اقدامات تنبیهی انجام داده‌اند.

در این گزارش آمده است: کوین مولی، دستیار وزیر امور خارجه در امور بین‌الملل، در پاسخ به توصیه‌های مکرر مقامات ارشد وزارت امور خارجه جهت رسیدگی به نگرانی‌های کارکنان، دست به اقدام خاصی نزد.

این گزارش که روز پنجشنبه منتشر شد به منزله انتقادی شدید از مولی و مشاور ارشد سابق وی ماری استول می‌باشد. استول در ماه ژانویه و بعد از آنکه گزارش‌های رسانه‌ای نشان داد وی در میان اقدامات متعدد خود، فهرستی از افرادی را که تهیه کرده است که به حد کافی نسبت به دولت وفادار نیستند، از این وزارتخانه کنار رفت.

این گزارش سی صفحه‌ای که مبتنی بر مصاحبه با ده‌ها تن از کارکنان فعلی و پیشین و نیز اسناد موجود است به موارد متعددی اشاره کرد که در آن استول به تحقیر و توهین به کارکنان می‌پردازد و مولی نیز از رسیدگی به شکایت‌های متعددی که به دست وی می‌رسد، عاجز است.

بر اساس این گزارش، هم استول و هم مولی «مکررا کارکنان را تحقیر کرده و ضمن بالا بردن صدای خود، وارد رفتار غیرحرفه‌ای در قبال کارکنان شدند» و علیه آن‌هایی که در دولت قبلی سمت‌هایی داشتند دست به اقدامات تلافی‌جویانه زدند.

این گزارش اشاره می‌کند که استول برخی از کارکنان را با عناوینی، چون «بازمانده‌های اوباما» یا «خائنین» معرفی کرده است. برخی از کارکنان گفتند که مولی آن‌ها را به ضربه زدن به دستور کار ترامپ متهم کرده است.

مولی در پاسخ به این گزارش گفت که بیشتر این موارد را به یاد ندارد و توصیف صورت گرفته از رفتار او نسبت به کارکنان با «شخصیت من» سازگاری ندارد. وی کنار رفتن دو مقام ارشد اداره تحت نظارت خود را نادرست خواند و گفت شاهد رفتارهای گزارش شده استول نبوده است.

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

بر طبق این گزارش، استول از صحبت کردن با بازجویان خودداری کرده است.

در توصیه‌هایی که در این گزارش آمده است از دیوید هیل، معاون وزیر امور خارجه در امور سیاسی که مسئول نظارت بر اداره امور بین‌الملل است، خواسته شده است برای رفع نواقص مدیریتی و رهبری، طرحی اصلاحی در پیش گیرد و از اقدامات دیگر نظیر اقدامات انضباطی نیز غافل نشود.

وزارت امور خارجه در واکنش به این گزارش اعلام کرد که این توصیه‌ها را پذیرفته است. وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه استول دیگر در این وزارتخانه حضور ندارد، افزود ظرف شصت روز طرحی اقدامی اصلاحی را تدوین و ارائه خواهد کرد.

مولی در دولت‌های قبلی سمت‌های متعدد دولتی داشت از قبیل نماینده دائم آمریکا در دفتر سازمان ملل در ژنو در دوره دولت جرج دبلیو بوش.

اداره سازمان‌های بین‌المللی وزارت امور خارجه مسئول روابط آمریکا با سازمان‌های بین‌المللی است. با اینکه مولی در دوره وزارت امور خارجه رکس تیلرسون (وزیر خارجه پیشین آمریکا) برای این سمت نامزد شده بود، سنا یک هفته بعد از آنکه ترامپ، تیلرسون را در ماه مارس ۲۰۱۸ اخراج کرد، انتصاب وی را تایید کرد. استول هم در ماه آوریل آن سال از سوی مولی و زمانی که مایک پمپئو به سمت وزارت امور خارجه رسیده بود، منصوب شد و ژانویه گذشته نیز کنار رفت.

بعد از اینکه نشریه پولیتیکو در ژوئیه ۲۰۱۸ گزارش‌هایی از وجود مشکلات کارکنان این دفتر را منتشر کرد دموکرات‌ها کنگره نگرانی‌هایی را با پمپئو در میان گذاشتند. پمپئو نیز این مسئله را به بازرسی کل ارجاع داد.

استیو لینیک، بازرس کل، هم در کنگره گفت تصمیم گرفت این مسئله را به دو گزارش مجزا تقسیم کند. یکی از این گزارش‌ها درباره اداره سازمان‌های بین المللی است و گزارش دیگر به بخش‌هایی از وزارت امور خارجه مربوط می‌شود که مستقیما در برابر دفتر وزیر پاسخگو هستند. گزارش دوم او هنوز منتشر نشده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سخنان یک جوان در مواجهه با رهبر انقلاب

تابناکتابناک22 ساعت قبل
یکصد و پانزده نفر از مدال‌آوران المپیادهای علمی کشوری و جهانی به همراه اعضای تیم ملی والیبال جوانان ایران چندی پیش با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند. در جریان این دیدار یکی از مدال آوران المپیادهای علمی خارج از روال درخواست سخن گفتن را مطرح کرد و نقدش را نسبت به وضعیت کشور و آنچه فرار از مغزها خواند، مطرح کرد. این سخنان و پاسخ رهبری را در تابناک می‌بینید و می‌شنوید.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
زهره ترسایی: در جریان مذاکرات هسته‌ای ایران با قدرت‌های جهانی بود که موضوع مراجعه به آراء عمومی به شکل جدی مطرح شد، موضوعی که البته پیش از این نیز در مواردی چند همچون هدفمندی یارانه‌ها و اصلاح قانون اساسی صحبت از آن به میان آمد اما اقبالی به آن نشان داده نشده بود. این در حالی است که به عقیده کارشناسان اجرای اصول ۶ و ۵۹ قانون اساسی راهی برای حل بن بست‌های موجودر در موضوعات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است. وی با بیان اینکه در اصل مربوط به برگزاری رفراندوم قید مربوط به اجرای این اصل در موارد بسیار مهم ذکر شده است، افزود: بر اساس این موضوع در اجرای اصل مراجعه به آرا عمومی باید از نگاه افراطی یا تفریطی پرهیز شود. در برجام، رفراندوم می‌توانست محل رجوع باشدمعاون قوانین مجلس درباره مصادیق برگزاری رفراندوم در ایران که می‌توانسته کارگشا باشد، گفت: در مواردی از قبیل برجام که امروز بحث‌های زیادی درباره آن مطرح است به طوریکه موافقان آن را فتح الفتوح می‌دانند و مخالفان بعد از روی کار آمدن ترامپ آن را کاملا به ضرر منافع ملی عنوان می‌کنند رفراندوم می‌توانست محل رجوع باشد. معاون قوانین مجلس با تاکید بر ضرورت تصریح این موضوع در قانون اساسی، گفت: باید در قانون اساسی تصریح شود که آیا مصوبه مربوط به برگزاری رفراندوم مانند قوانین مختلف باید به تایید شورای نگهبان برسد یا اینکه مانند مواردی همچون انتخاب حقوقدانان شورای نگهبان نیازی به تایید شورای نگهبان نیست.

ظریف: ممکن است مقامات آمریکایی بگویند باید در ساختمان سازمان ملل بخوابم| نمی‌دانم آمریکا می‌خواهد با چه کسی مذاکره کند!

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
محمدجواد ظریف گفت: این‌چنین نبوده است که ورود من به آمریکا حتی بدون تحریم اخیر، راحت باشد و هر بار، آمریکایی‌ها برای من روادید یک بار ورود صادر کرده‌اند. وزیر امور خارجه کشورمان در مصاحبه با شبکه ان‌بی‌سی آمریکا در پاسخ به سوال خبرنگار این شبکه آمریکایی مبنی بر این که با توجه به تحریم آمریکا آیا شما دیگر می‌توانید به آمریکا سفر کنید، تصریح کرد: این‌چنین نبوده است که بدون این تحریم ورود من به آمریکا راحت باشد. وی افزود: البته ممکن است محدودیت‌های بیشتری را نسبت به قبل که اجازه تردد به سه ساختمان را داده بودند، ایجاد کنند و بگویند که در ساختمان سازمان ملل بخوابم. بنابراین آمریکایی‌ها کسی را تحریم کرده‌اند که مجوز گفت‌وگو می‌دهد و همچنین کسی را تحریم کرده‌اند که مجری مذاکرات است. ظریف این بخش از گفت‌وگوی خود با این شبکه معتبر آمریکایی را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده است.
صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما؛ ابراهیم کالین در جمع خبرنگاران تاریخ برگزاری این نشست را روز ۱۶ سپتامبر برابر با ۲۵ شهریور ماه اعلام کرد. کالین در این نشست خبری در خصوص منطقۀ امن که قرار است با همکاری ترکیه و آمریکا در شمال سوریه تشکیل شود، گفت: روند تشکیل این منطقه و مذاکرات در مورد ماهیت آن ادامه دارد و هم اکنون می‌توان گفت که چارچوب‌های اصلی آن مورد توافق قرار گرفته است. وی با اشاره به اینکه در هفته‌های آینده گام‌های ملموسی در این جهت برداشته خواهد شد، تصریح کرد: عملیات گشت مشترک نیروهای ترک و آمریکایی در شرق فرات به زودی آغاز خواهد شد. ابراهیم کالین همچنین گفت: رجب طیب اردوغان رییس جمهور این کشور در روزهای آینده با روسای جمهور آمریکا و روسیه تماس تلفنی خواهد گرفت. سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در مورد برکناری سه شهردار حزب دمکراتیک خلق از شهرداری شهرهای دیاربکر، ماردین و وان گفت: دولت و وزارت امور خارجه برای حفظ ناموس انتخابات و آراء دمکراتیک شهروندان، اقدام کرده است، این افراد به طور مستقیم با سازمان‌های تروریستی همکاری داشتند و از آنان حمایت می‌کردند.
صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از تلویزیون العالم، پهپادهای رژیم صهیونیستی مواضع متعلق به نیروهای مقاومت را نزدیک منطقه البیدر در غرب شهر غزه با دو موشک هدف قرار دادند.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزیر خارجه کوبا چهارشنبه اظهار داشت که سیاست‌های دولت آمریکا تهدید فزاینده‌ای علیه ثبات بین المللی است. به نوشته خبرگزاری «پرنسا لاتینا» به نقل از وبگاه «وزارت خارجه کوبا» «برونو رودریگز» وزیر خارجه این کشور در توییتی نوشت که اقدامات کاخ سفید علیه صلح و امنیت جهان بوده و موجب بر هم زدن توازن اقتصادی می‌شود. وزیر خارجه کوبارودریگز در توییت خود اشاره کرد که از جمله تلاش‌های بی‌ثبات کننده دولت ترامپ اقدامات یکجانبه، مداخله در امور داخلی کشورها، نپذیرفتن تغییرات اقلیمی و اجرای سیاست نژادپرستانه و تبعیض آمیز مهاجرتی است. چندی قبل نیز رئیس جمهور کوبا با انتقاد از رویکردهای تجاوزکارانه آمریکا گفت، تحت فشار و تهدید با واشنگتن مذاکره نخواهد کرد. به نوشته وبگاه «گرانما ‌آنلاین»، «میگل دیاز کانل» رئیس جمهور کوبا در توییتی نوشت که هاوانا به وضوح سیاست‌های تجاوزکارانه دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا علیه خود را نمی‌پذیرد.

نظرها

اخبار بیشتر