واشنگتن‌پست بررسی کرد: تحقیر کارکنان وزارت خارجه آمریکا در دوره ترامپ
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. وانانیوز
  4. سیاسی
واشنگتن‌پست بررسی کرد: تحقیر کارکنان وزارت خارجه آمریکا در دوره ترامپ

واشنگتن‌پست بررسی کرد: تحقیر کارکنان وزارت خارجه آمریکا در دوره ترامپ

وانانیوزخبرگزاری وانانیوز |
بازرسی کل وزارت امور خارجه آمریکا در گزارشی فاش کرد مقامات ارشد این وزارت‌خانه در دوره دونالد ترامپ مکررا کارکنان را تحقیر کرده و علیه آن‌ها دست به اقدامات تنبیهی زدنده‌اند.

به گزارش وانانیوز،

روزنامه واشنگتن پست نوشت گزارش بازرسی کل وزارت امور خارجه آمریکا نشان می‌دهد که مقامات ارشد یکی از ادارات این وزارتخانه ضمن آزار و اذیت کارکنان خود، آن‌ها را به عدم وفاداری سیاسی به دولت ترامپ متهم کرده است و علیه آن‌ها اقدامات تنبیهی انجام داده‌اند.

در این گزارش آمده است: کوین مولی، دستیار وزیر امور خارجه در امور بین‌الملل، در پاسخ به توصیه‌های مکرر مقامات ارشد وزارت امور خارجه جهت رسیدگی به نگرانی‌های کارکنان، دست به اقدام خاصی نزد.

این گزارش که روز پنجشنبه منتشر شد به منزله انتقادی شدید از مولی و مشاور ارشد سابق وی ماری استول می‌باشد. استول در ماه ژانویه و بعد از آنکه گزارش‌های رسانه‌ای نشان داد وی در میان اقدامات متعدد خود، فهرستی از افرادی را که تهیه کرده است که به حد کافی نسبت به دولت وفادار نیستند، از این وزارتخانه کنار رفت.

این گزارش سی صفحه‌ای که مبتنی بر مصاحبه با ده‌ها تن از کارکنان فعلی و پیشین و نیز اسناد موجود است به موارد متعددی اشاره کرد که در آن استول به تحقیر و توهین به کارکنان می‌پردازد و مولی نیز از رسیدگی به شکایت‌های متعددی که به دست وی می‌رسد، عاجز است.

بر اساس این گزارش، هم استول و هم مولی ”مکررا کارکنان را تحقیر کرده و ضمن بالا بردن صدای خود، وارد رفتار غیرحرفه‌ای در قبال کارکنان شدند“ و علیه آن‌هایی که در دولت قبلی سمت‌هایی داشتند دست به اقدامات تلافی‌جویانه زدند.

این گزارش اشاره می‌کند که استول برخی از کارکنان را با عناوینی، چون «بازمانده‌های اوباما» یا «خائنین» معرفی کرده است. برخی از کارکنان گفتند که مولی آن‌ها را به ضربه زدن به دستور کار ترامپ متهم کرده است.

مولی در پاسخ به این گزارش گفت که بیشتر این موارد را به یاد ندارد و توصیف صورت گرفته از رفتار او نسبت به کارکنان با «شخصیت من» سازگاری ندارد. وی کنار رفتن دو مقام ارشد اداره تحت نظارت خود را نادرست خواند و گفت شاهد رفتارهای گزارش شده استول نبوده است.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

بر طبق این گزارش، استول از صحبت کردن با بازجویان خودداری کرده است.

در توصیه‌هایی که در این گزارش آمده است از دیوید هیل، معاون وزیر امور خارجه در امور سیاسی که مسئول نظارت بر اداره امور بین‌الملل است، خواسته شده است برای رفع نواقص مدیریتی و رهبری، طرحی اصلاحی در پیش گیرد و از اقدامات دیگر نظیر اقدامات انضباطی نیز غافل نشود.

وزارت امور خارجه در واکنش به این گزارش اعلام کرد که این توصیه‌ها را پذیرفته است. وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه استول دیگر در این وزارتخانه حضور ندارد، افزود ظرف شصت روز طرحی اقدامی اصلاحی را تدوین و ارائه خواهد کرد.

مولی در دولت‌های قبلی سمت‌های متعدد دولتی داشت از قبیل نماینده دائم آمریکا در دفتر سازمان ملل در ژنو در دوره دولت جرج دبلیو بوش.

اداره سازمان‌های بین‌المللی وزارت امور خارجه مسئول روابط آمریکا با سازمان‌های بین‌المللی است. با اینکه مولی در دوره وزارت امور خارجه رکس تیلرسون (وزیر خارجه پیشین آمریکا) برای این سمت نامزد شده بود، سنا یک هفته بعد از آنکه ترامپ، تیلرسون را در ماه مارس ۲۰۱۸ اخراج کرد، انتصاب وی را تایید کرد. استول هم در ماه آوریل آن سال از سوی مولی و زمانی که مایک پمپئو به سمت وزارت امور خارجه رسیده بود، منصوب شد و ژانویه گذشته نیز کنار رفت.

بعد از اینکه نشریه پولیتیکو در ژوئیه ۲۰۱۸ گزارش‌هایی از وجود مشکلات کارکنان این دفتر را منتشر کرد دموکرات‌ها کنگره نگرانی‌هایی را با پمپئو در میان گذاشتند. پمپئو نیز این مسئله را به بازرسی کل ارجاع داد.

استیو لینیک، بازرس کل، هم در کنگره گفت تصمیم گرفت این مسئله را به دو گزارش مجزا تقسیم کند. یکی از این گزارش‌ها درباره اداره سازمان‌های بین المللی است و گزارش دیگر به بخش‌هایی از وزارت امور خارجه مربوط می‌شود که مستقیما در برابر دفتر وزیر پاسخگو هستند. گزارش دوم او هنوز منتشر نشده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

لزوم مراقبت از اقتصاد کشور

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آیت الله امامی کاشانی در خطبه دوم نماز جمعه با تاکید بر اینکه باید از اقتصاد کشور مراقبت کنیم، گفت: دشمن بداند ملت ایران از انقلاب دست برنمی دارد. وی با اشاره به اینکه سرمایه گذاران با پرداخت مالیات و خمس و زکات به کشور کمک می‌کنند، گفت: در این شرایط کشور توانگر و با فقر مقابله می‌شود؛ فقر بلای بسیار بدی است و باید از اقتصاد کشور مراقبت کنیم، جلوی احتکار را بگیریم، فساد مالی ناشی از غفلت انسان از خداست و نباید از آخرت غافل باشیم. آیت الله امامی کاشانی با اشاره به روز صنعت دفاعی کشور گفت: در دیداری که مسئولان این وزارتخانه با رهبری در گذشته داشتند، گزارش‌هایی از فعالیت‌های بخش دفاعی کشور ارائه کردند و روز گذشته با رونمایی از سامانه پدافند باور نیز بار دیگر شاهد قدرت نمایی ایران در بخش دفاعی کشور بودیم. امام جمعه موقت نماز جمعه تهران گفت: اقتدار نظامی، علمی و اقتدار در تمام فنون، اخلاق اسلامی و سیاست اسلامی از نکات مورد توجه در جمهوری اسلامی ایران است. امام جمعه موقت تهران گفت: دشمن امروز استقامت ایران را فهمیده است و می‌داند جمهوری اسلامی ایران با مقاومت به استقامت رسیده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- خالد طریق گفت: ما فیلم‌های درام زیادی را از کشور‌ ترکیه خریداری کردیم که می‌دانیم مورد توجه مخاطبان قرار می‌گیرد. من به عنوان یک خریدار به ایران آمدم و برای همکاری با این کشور اشتیاق زیادی دارم. فرهان گفت: قبل از این که من اینجا بیایم تعدادی از همکاران هنرمندم اعلام آمادکی کرده و اشتیاق خود را برای تولید مشترک نشان دادند. در ادامه مراسم خالد طریق، پخش کننده پاکستانی اظهار داشت: همکارم درباره وضعیت قانونی تولید مشترک صحبت کرد. وی گفت: من به عنوان یک خریدار به ایران آمدم و برای همکاری با این کشور اشتیاق زیادی دارم.

برپایی مجدد نمایشگاه جنگ خاموش در خانه هنرمندان

تابناکتابناک1 روز قبل
به گزارش تابناک، برای دومین بار نمایشگاه گزیده‌ای از مجموعه عکس «جنگ خاموش» روز جمعه اول شهریورماه ۹۸ ساعت ۱۷ در خانه هنرمندان افتتاح می‌شود. سید مهدی حسینی هنرمندی که این مجموعه را با زحمت و دغدغه عکاسی کرده است، در گفتگو با خبرگزاری موج در مورد برپایی مجدد نمایشگاه عکس جنگ خاموش گفت: این نمایشگاه دو سال پیش در خانه عکاسان برپا شد و از کتاب آن هم رونمایی شد. حسینی ادامه داد: بعد از آن بود که با برپایی نمایشگاهم در گالری محیطی خانه هنرمندان ایران موافقت شد و البته بازهم موفق نشدم که در فضای گالری‌های داخلی خانه هنرمندان، نمایشگاهی داشته باشم. این هنرمند عکاس در مورد تعداد آثار حاضر در نمایشگاه گفت: در این نمایشگاه عکس هجده اثر به همراه بیانیه و پوستر نمایشگاه به معرض دید گذاشته خواهد شد. این در حالی است که در نمایشگاه قبلی، من ۲۸ اثر را به نمایش گذاشته بودم و کتاب عکس «جنگ خاموش» شامل ۵۴ فریم است.
مهرمهر21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در اظهاراتی مدعی اقدامات تجاوزکارانه این رژیم در هر جا و منطقه‌ای علیه ایران شده است. نتانیاهو در اظهارات بی اساس خود مدعی شده است که ارتش اسرائیل در عراق و سایر کشورها در خاورمیانه که ایران در آن علیه اسرائیل پایگاه ایجاد می‌کند، عملیات انجام خواهد داد. پیش از این، «ابو مهدی المهندس»، جانشین رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق اعلام کرده بود که «آمریکایی‌ها برای هدف قرار دادن پایگاه‌ها و مقرهای عراق، چهار پهپاد اسرائیل را به این کشور وارد کرده‌اند.» با این حال دولت عراق در واکنش به پرواز برخی پهپادهای ناشناس از روز گذشتهاعلام کرده است که پرواز هرگونه پهپاد شناسایی تنها با مجوز دولت بغداد امکان پذیر خواهد بود و در غیر این صورت پهپادهای ناشناس هدف قرار خواهند گرفت.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
رژیم صهیونیستی و کره‌جنوبی سرانجام پس از مذاکراتی طولانی، توافقنامه تجارت آزاد را به امضا رساندند. به موجب این توافق، فعالیت و رقابت صادرکنندگان اسرائیلی در بازارهای کره جنوبی بیشتر خواهد شد. ایلی کوهن، وزیر اقتصاد رژیم صهیونیستی این توافق را تاریخی خواند و گفت که برای اولین بار این رژیم توافقی را با یک کشور آسیای شرقی که از اقتصادهای پیشگام در جهان است، به امضا رساند. این توافق شهرک‌های صهیونیست‌نشین کرانه باختری را شامل نمی‌شود. کره جنوبی همچنان بر پایبندی خود به قطعنامه‌های بین‌المللی در مورد شهرک‌های صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین اصرار داشت و در نهایت طرف صهیونیستی مجبور شد از خواسته‌های خود کوتاه آمده و کالاهای تولید شده در شهرک‌های صهیونیستی را از این توافق مستثنی کند.

نظرها

اخبار بیشتر