قوانین حوزه پسماند نیازمند بازنگری مستمر هستند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. اجتماعی

قوانین حوزه پسماند نیازمند بازنگری مستمر هستند

خبرگزاری میزان- معاون برنامه ریزی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: متاسفانه تمامی دستگاه‌های موثر در اجرای قانون مدیریت پسماند‌ها نقش خود را به خوبی ایفا نمی‌کنند. تاریخ انتشار: 13:39 - 25 مرداد 1398 - کد خبر: ۵۴۲۰۱۸
قوانین حوزه پسماند نیازمند بازنگری مستمر هستند - 0

علیرضا شریفی فرد، معاون برنامه ریزی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، با اشاره به این که دستگاه‌های متعدد دولتی و غیر دولتی در قانون مدیریت پسماند‌ها وظایف مختلفی را بر عهده دارند، گفت: بر اساس اصل ۵۰ قانون اساسی سازمان محیط زیست ایران متولی موضوع پسماند در کشور است.

وی افزود: وزارت صمت، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت نیرو، وزارت بهداشت و درمان و موسسه استاندارد از جمله مهم‌ترین متولیان قانون مدیریت پسماند‌ها در کشور هستند.

معاون برنامه ریزی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران اضافه کرد: متاسفانه تمامی دستگاه‌های موثر در اجرای قانون مدیریت پسماند‌ها نقش خود را به خوبی ایفا نمی‌کنند.

وی با اشاره به این که قوانین کشور باید به صورت دوره‌ای مورد اصلاح قرار بگیرند، عنوان کرد: روند توسعه در هر کشوری ایجاب می‌کند که قوانین به صورت مستمر متحول شوند.

علیرضا شریفی فرد تاکید داشت: در حال حاضر تمامی مواد موجود در قانون مدیریت پسماند‌ها به مرحله اجرا نرسیده‌ا ند.

وی افزود: بسیاری از ظرفیت‌های پیش بینی شده در قانون مدیریت پسماند‌ها بی استفاده مانده‌اند.

معاون برنامه ریزی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران اضافه کرد: سازمان محیط زیست ایران در قبال قانون مدیریت پسماند‌ها مسئول است، بر این اساس باید پاسخ مناسبی برای عدم اجرای کامل این قانون داشته باشد.

خبری: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

وی با اشاره به این که مدیریت پسماند یک چرخه است، عنوان کرد: پروسه‌های تولید زباله، ذخیره سازی و انتقال و مراقبت‌های پس از دفع زبانه شامل چرخه پسماند می‌شوند.

علیرضا شریفی فرد ادامه داد: هر کدام از مراحل موجود در چرخه پسماند می‌تواند متولی تخصصی و منحصر به خود را داشته باشد.

وی افزود: به دلیل عدم حضور دستگاه‌های مختلف در روند اجرای قانون مدیریت پسماندها، شهرداری در این حوزه به عنوان مدیریت اجرایی با چالش‌های متعددی مواجه شده است.

معاون برنامه ریزی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران اضافه کرد: بسیاری از مشکلات مربوط به حوزه جمع آوری و انتقال زباله‌ها در عدم انجام وظیفه دستگاه‌های مختلف ریشه دارند.

وی با بیان این که پسماند تهدیدی برای محیط زیست است، خاطر نشان کرد: تمامی دستگاه‌های مشخص شده در قانون مدیریت پسماند‌ها در قبال تمامی پسماند‌های کشور وظایف مختلف دارند، در حالی که برخی از دستگاه‌ها به واسطه تولید بیشتر پسماند باید وظایف بیشتری را بر عهده بگیرند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تعزیرات این بار در شرکت‌های هواپیمایی

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ اعضای گشت مشترک تعزیرات مکرر به سراغ آژانس‌های هواپیمایی رفته‌اند، اما این بار وارد شرکت‌های هواپیمایی شدند و از مسئولان شرکت‌ها علت اجرا نشدن مصوبه ۲۹ مرداد سال گذشته شورای عالی هماهنگی اقتصادی را خواستار شدند.

ترویج همجنس‌بازی زیر پوست فمینیسم در اینستاگرام +عکس و فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
با همین تعریف از فمینیسم به سراغ صفحاتی می‌رویم که با رویکرد دفاع از حقوق زنان، به دنبال پیاده کردن اهداف دیگری هستند. افزایش نفرت زنان نسبت به مردان و ترویج همجنسگرایی در غربتصاویر بالا تنها بخشی از آن ماجرایی است که در پشت‌پرده این دفاعیات حقوق زنان می‌گذرد. آن‌ها با نام فمینیسم به دنبال ترویج فرهنگ تجرد در میان زنان ایرانی، مرد ستیزی و دور کردن آن‌ها از فضای خانواده هستند. تعرض‌های مکرر و نقض آشکار حقوق زنان آن هم در میان سردمداران حقوق بشر گویا تبدیل به یک امر عادی و سبب افزایش نفرت زنان نسبت به مردان و ترویج همجنسگرایی شده است. مثلا روزنامه لس‌آنجلس تایمز در گزارشی از ازدواج نکردن دختران ایرانی می‌پردازد و علت آن را به اندازه کافی خوب نبودن مردان بیان می‌کند.
رکنارکنا3 ساعت قبل
آزاد ابراهیم زادگان در دومین جشنواره رسانه‌های برتر استان کرمان با عنوان قلم و عدالت با تاکید بر اینکه دیدگاه و نگاه ریاست کل دادگستری استان کرمان فرهنگی است، افزود: تلاش داریم ارتباطات در قوه قضائیه را به سمتی ببریم که بتوانیم یک ارتباط موثر با جامعه رسانه‌ای داشته باشیم. وی خاطرنشان کرد: اولین دیدارهای ریاست قوه قضائیه با اصحاب رسانه بوده و برخورد وی با اصحاب رسانه در ابتدای ورود، گذشت از شکایاتی بود که قوه قضائیه از برخی نشریات داشته که در این رابطه ۲۷ مورد شکایت مطرح بوده است که پس گرفته شد البته در این ارتباط خط قرمزها، امنیت ملی و مبانی قانونی برقرار است. او عنوان کرد: علاقه ما به شدت به ارتباط گیری، تعامل و رساندن فضای تنش به حداقل ممکن و همکاری جدی برای اهداف بزرگی که در پیش داریم، است. ابراهیم زادگان اظهار داشت: قوه قضائیه در ادبیات کنونی حرکت خود به سرمایه اجتماعی که بخش زیادی از آن در حوزه فرماندهی بخش رسانه است، توجه ویژه دارد و یکی از کانال‌های موثر ارتباط قوه قضائیه، ارتباط و افکار عمومی است. ابراهیم زادگان گفت: با وجود تمام سختی‌ها و فضاهای رسانه‌ای حجمی که با شکل گیری سرعت و فضای مجازی ایجاد شده، کار حرفه‌ای رسانه‌ای شکل حقیقی و گرانبهاتری را به خود گرفته و در کنار آن، موضوع سرعت را به رسانه‌ها تحمیل کرده است.

جوی آرام در بیشتر مناطق کشور

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
دارد البته در برخی استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس، بخش‌هایی از استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، نواحی شمالی استان خوزستان و در برخی نقاط استان فارس شاهد بارش‌های خفیف و پراکنده همراه با رگبار، رعد و برق و وزش باد خواهیم بود. خانم معصومه احمدی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ افزود: افزایش نسبی دما در اکثر مناطق ادامه
ایلناایلنا2 ساعت قبل
پذیرفته‌شدگان آزمون سردفتری۹۷ نسبت به رای دیوان عدالت مبنی بر توقف و ابطال آزمون اعتراض دارند. به گزارش خبرنگار ایلنا، یکی از شعب دیوان عدالت اداری با صدور دستور موقت مبنی بر توقف فرایند مصاحبه و جذب پذیرفته‌شدگان آزمون سردفتری ۹۷ موافقت کرده است. در این رأی آمده که این قرار در پی شکایت برخی معترضان به نتیجه آزمون سردفتری اسناد رسمی روز ۱۵مرداد ۱۳۹۸ و با عنایت به گزارش سازمان بازرسی کل کشور درباره این آزمون صادر شده است. این رای با اعتراض پذیرفته‌شدگان این آزمون مواجه شده که می‌گویند: آینده شغلی ما که ماه‌ها خودمان را برای شرکت در آزمون آماده کرده بودیم، با این رای نابود شده است. روز گذشته، بیش از ۲۲۰ نفر از پذیرفته‌شدگان آزمون سردفتری سال ۹۷ برای اعتراض به ابطال آزمون از طرف دیوان عدالت اداری مقابل سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تجمع کردند.
ایمناایمنا5 ساعت قبل
صادق حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در خصوص ساختمان‌های ناایمن تجاری در کاشان اظهار کرد: سازمان آتش‌نشانی متولی بازرسی از ساختمان‌های ناایمن است که در گزارشی خبر از شناسایی ۵۶ مجتمع تجاری ناایمن در سطح شهرستان کاشان داده بودند. ۵۰ درصد از شهر کاشان بافت فرسوده استوی در خصوص میزان بافت فرسوده کاشان اظهار کرد: بیش از ۵۰ درصد از شهر کاشان بافت فرسوده و قدیمی است و بیشتر محلات قدیمی اطراف بازار کاشان از بافت فرسوده هستند و در آسیب به این بخش شهر علاوه بر خسارات جانی و مالی آسیب به میراث فرهنگی یک شهر هم مطرح است که این نوع آسیب‌ها نیازمند توجه بیشتری است. حسینی در خصوص اهمیت توجه دستگاه‌های دولتی به موضوع تسهیل زمینه نوسازی ساختمان‌ها گفت: حادثه پلاسکوی تهران باید همواره یادآوری شود و مورد نظر مردم باشد، سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تنها وظیفه بازرسی و تذکر دارد و از حیطه این دستگاه پلمب ساختمان خارج است. وی در تشریح این موضوع تصریح کرد: توجه به نوسازی بافت فرسوده نیازمند عزمی جهادی است که در حوزه فعالیت چندین دستگاه است، نهادهایی مانند دستگاه قضایی، سیستم بانکی، شهرداری‌ها و فرمانداری‌ها همگی باید برای تسهیل نوسازی ساختمان‌ها اقدام کنند. آمار دقیقی از ساختمان‌های ناایمن کاشان نداریموی با بیان اینکه آمار دقیقی از درصد ناایمنی ساختمان‌های کاشان وجود ندارد، افزود: بهتر است برای به دست آوردن آمارهای جدید با همکاری سازمان آتش‌نشانی کار تحقیقاتی انجام شود تا آمارهای بهتر و به روزتری به دست آوریم و بر اساس این اطلاعات اقدامات بهتری در حوزه نوسازی و بهسازی ساختمان‌ها انجام داد.

نظرها

اخبار بیشتر