دوره تخطی بانک‌ها از مقررات به سرآمده است/ از ذخایر ارزی کشور صیانت می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اقتصادی
دوره تخطی بانک‌ها از مقررات به سرآمده است/ از ذخایر ارزی کشور صیانت می‌شود

دوره تخطی بانک‌ها از مقررات به سرآمده است/ از ذخایر ارزی کشور صیانت می‌شود

رییس کل بانک مرکزی در یادداشتی تاکید کرد: بانکها باید در چارچوب برنامه های بانک مرکزی برای اصلاح نظام بانکی، دستورالعمل ها و تصمیمات جدی و قاطعی را که در بانک مرکزی اتخاذ و به آنها ابلاغ خواهد شد، با جدیت تمام پیگیری واجرا نمایند.

به گزارش اقتصادآنلاین، عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی در یادداشتی اینستاگرامی نوشت: همانگونه که فعالان اقتصادی و مردم آگاهی دارند، بازار ارز پس از یک دوره سخت، که بیشتر از ناحیه فشارهای خارجی و تحریم همه جانبه و انتظارات منفی ناشی از آن بود، در دوره اخیر، تدریجا به سمت پایداری و پیش بینی پذیری حرکت می‌کند. همانگونه که پیشتر نیز گفته‌ام، تلاش بانک مرکزی در یکسال گذشته عمدتا متمرکز بر مدیریت بازار و سامان دهی به آن بوده است.

در این میان، طرح مباحثی مانند تأمین مالی دولت یا کمک به بانکها، از طریق تحولات نرخ ارز، نه تنها بر اساس آمار بی اساس است، بلکه جفای بزرگی در حق بانک مرکزی است.

کارشناسان محترم می‌دانند که کنترل نوسانات نرخ ارز، فرآیند پیچیده‌ای است که با ابزارهای در اختیار بانک مرکزی انجام می‌گیرد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

در این راستا، بنده همچنان بر عهد و برنامه یکسال پیش خود مبنی برصیانت از ذخایر بانک مرکزی پا برجا هستم و به صورت فزاینده به تقویت آن اهتمام جدی دارم.

بخش با اهمیت دیگری از اقدامات در دست بانک مرکزی آن است که دوره تخطی برخی از بانکها، از مقررات ابلاغی و برخی نسبت‌ها، بویژه درصدهای سهامداری، اجرای حاکمیت شرکتی، اعطای وام‌های خاص خصوصا به اشخاص و شرکتهای مرتبط و … به سرآمده است و بانکها باید در چارچوب برنامه‌های بانک مرکزی برای اصلاح نظام بانکی، دستورالعمل‌ها و تصمیمات جدی و قاطعی را که در بانک مرکزی اتخاذ و به آنها ابلاغ خواهد شد، با جدیت تمام پیگیری واجرا نمایند.

دوره تخطی بانک‌ها از مقررات به سرآمده است/ از ذخایر ارزی کشور صیانت می‌شود - 8

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نمایشگاه دام و طیور

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
بیش از ۱۳۴ هزار میلیارد تومان گردش مالی صنعت دام و طیور در کشور است و این درحالی است که گردش مالی صنعت نفت ۱۵۰ هزار میلیارد تومان است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، بیش از ۱۳۴ هزار میلیارد تومان گردش مالی صنعت دام و طیور در کشور است و این درحالی است که گردش مالی صنعت نفت ۱۵۰ هزار میلیارد تومان است. به نظر می‌رسد اگر توجه بیشتری به این صنعت شود گام موثری در کاهش صادرات نفت در کشور است.
دنیای خودرودنیای خودرو22 ساعت قبل
شرایطی که باعث شد راه واردات تایر برای هر تاجری و با هر زمینه کاری فراهم شود و پای برندهای ناشناخته چینی آنهم با قیمت‌هایی مشابه برندهای درجه‌یک دنیا به ایران باز شود! اگرچه «دنیای‌خودرو» بارها در گزارش‌های مختلف نسبت‌به فاکتورسازی برخی تجار و اظهار قیمت تایرهای وارد شده بسیار بالاتر از آنچه در چین خریداری می‌کنند، هشدار داد اما واکنشی از سوی مسئولان بانکی و بازرگانی نسبت‌به این تخلف بزرگ صورت نگرفت و میلیون‌ها دلار ارز دولتی در قالب فاکتورسازی از کشور خارج شد. حال اما گزارش‌ها حکایت از دست‌به کار شدن همین افراد برای تبدیل ارزهای ناشی‌از فاکتورسازی‌ها به تایر و واردکردن آن به‌صورت ته‌لنجی به کشور دارد. یکی از مشکلات این روزهای بازار تایرهای باری- اتوبوسی‌، اشباع بازار از کالاهای کم‌کیفیت چینی است که راننده‌ها تمایلی به دریافت حواله‌های صادرشده برای ا ین گروه از تایرها ندارند. البته تجاری که با فاکتورسازی به ازای هر حلقه حداقل ۵۰دلار ارز بیشتر دریافت کرده‌اند، اینبار قرار نیست با این ارز همان کالای کم‌کیفیت را به صورت ته‌لنجی وارد کشور کنند.

نفت‌کش گریس حرکت خود را آغاز کرد

همشهریهمشهری1 روز قبل

اهمیت تولید روستایی در اقتصاد ملی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
حمایت بیشتر از روستا‌ها و تولید در آن‌ها به منزله رونق اقتصادی بیشتر خواهد بودبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ براساس آخرین سرشماری‌ها ۲۰ درصد جمعیت کشور ساکن روستا‌ها هستند؛ درحالیکه این جمعیت، ۲۶ درصد تولید ملی کشور را بر عهده دارند این به آن معناست که حمایت بیشتر از روستا‌ها و تولید در آن‌ها به منزله رونق اقتصادی بیشتر خواهد بود.

جدول تازه‌ترین قیمت تلفن همراه در بازار

7+
الفالف15 ساعت قبل

آمریکایی احمقی که از دو مرد ایرانی کتک خورد! + فیلم

اقتصادنیوزاقتصادنیوز17 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز، حمله مرد آمریکایی به دو ایرانی در دوبی با کتک خوردن وی خاتمه یافت. مهاجم که وارد مغازه دو جوان ایرانی شده بود، مدام می‌گفت فورا خلیج فارس را ترک کنید! این درحالی بود که دو مرد ایرانی قصد داشتند این آمریکایی را از مغازه خود بیرون کنند ولی با حمله او روبرو و در نهایت از خود دفاع کردند. بخشی از این درگیری را در فیلم کوتاهی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده می‌بینید. حجم فیلم:۲ مگابایت

نظرها

اخبار بیشتر