مقام معظم رهبری در طول چهل سال در مقابل دشمنان ایستادگی کرده است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. موج
  4. سیاسی
مقام معظم رهبری در طول چهل سال در مقابل دشمنان ایستادگی کرده است

مقام معظم رهبری در طول چهل سال در مقابل دشمنان ایستادگی کرده است

موجخبرگزاری موج |
خطیب پیش از نماز جمعه گفت: مقام معظم رهبری از ابتدای انقلاب تا امروز در ایمان خود ثابت قدم بودند و در مقابل توطئه‌های دشمن پابرجا بودند.

به گزارش خبرگزاری موج حجت الاسلام علی اصغر صالح آبادی مسئول حوزه نمایندگی، ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان قم در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه امروز با بیان اینکه در قرآن کریم تاکید شده است که انسان‌های مومن پس از ایمان به خدا در این راه ثابت قدم بمانند، گفت: بسیاری از افراد هستند که در مسیری قرار گرفته٬ ایمان می‌آورند و بعد از آن به مکتبی پایبند می‌شوند، اما با سخت شدن شرایط سخت متزلزل و سست می‌شوند.

او افزود: نزدیکان امام راحل می‌گفتند تا روز‌های آخر زندگی ایشان هیچ‌کس در حرف و عملشان نشانه‌ای از افسردگی و خستگی پیدا نکرد و حتی بیانیه‌های امام در سال آخر زندگی هم از سال ۴۲ انقلابی‌تر بود و این نشانه همان استقامتی است که در قرآن کریم به آن تاکید شده است.

جانباز دفاع مقدس ادامه داد: هر کس در مسیر دینداری و ایمان قرار می‌گیرد راه‌های پر پیچ و خم و گردنه‌های سختی در پیش دارد و کسی موفق در این مسیر پیروز است که از امتحانات سربلند بیرون بیاید. همچنین افرادی که می‌گویند پروردگار‌ما الله است، باید در این راه پایبند بوده و استقامت داشته باشند.

خبری: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

صالح‌آبادی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری از ابتدای انقلاب تا امروز در ایمان خود ثابت قدم بودند و در مقابل توطئه‌های دشمن پابرجا بودند. رزمندگان دفاع مقدس هم با ایمان و اخلاص به دفاع از انقلاب برخاستند و ایستادگی کردند. تعدادی از رزمندگانی که در دوران دفاع مقدس به اسارت درآمده بودند، در دوران اسارت ایمان و اعتقاد خود به مسیر و حمایت از امام و نظام پایبند ماندند و مقاومت و خود را حفظ کردند.

وی با اشاره به خاطره دینداری از رزمندگان گفت: بعد از عملیات رمضان ما را به بیمارستانی در بصره بردند و اسیر شدیم، اما اولین سوالی که اسرا از ما می‌کردند این بود که چگونه می‌شود در این بیمارستان که یک شکنجه گاه است، بدون وضو و بدون دانستن قبله و با تنی خونین و زخمی نماز خواند.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

(ویدیو) شهردار یک شهر مذهبی کشور که ۶ فرزندش ساکن آمریکا هستند!

فراروفرارو1 روز قبل

فیلم/ روایت رهبرانقلاب از اشتباه تاریخی «دکتر مصدق»

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز18 ساعت قبل

داستان محاکمه مصدق / آیا نخست‌وزیر بی‌گناه بود؟ (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
پایان نخستین روز پس از کودتا، مصدق را به این ساختمان آوردند. مصدق مدتی در باشگاه افسران زندانی بود و بعد، او را به کاخ سلطنت‌آباد بردند؛ همان‌جایی که در تالار آئینه‌اش محاکمه او جریان یافت. داستان دادگاه مصدق، از پاییز سال کودتا در این‌ ساختمان آغاز شد؛ در کاخی که ناصرالدین شاه بنایش کرد و در دوره پهلوی تحت اختیار ارتش بود. سرتیپ «امیرحسین آزموده» هم که از مخالفان سرسخت مصدق بود، دادستان دادگاه بود و مدام به مصدق در دادگاه توهین می‌کرد. مصدق خود را هنوز نخست‌وزیر می‌دانست و به همین دلیل دادگاه نظامی را فاقد صلاحیت برای محاکمه خود اعلام کرد: «تا قبل از توقیف، نخست‌وزیر بودم و اکنون هم هستم.

فیلم/ وقوع سیل در شهر استانبول ترکیه

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل

آقای ظریف وارد هلسینکی شد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به منظور دیدار و رایزنی‌های اروپایی با مقامات فنلاند، وارد هلسینکی شد. آقای محمد جواد ظریف در ابتدای سفر به چند کشور اروپایی حوزه نوردیک، وارد پایتخت فنلاند شد. وی امروز با رئیس جمهور، وزیر امور خارجه و وزیر توسعه همکاری و تجارت خارجی این کشور دیدار و گفتگو خواهد کرد. روابط دوجانبه و همکاری‌های اروپایی، رایزنی درباره ساز و کار اینستکس و برجام، مسائل بین المللی و منطقه‌ای از مهمترین محورهای گفتگو وزیر امور خارجه کشورمان با مقامات فنلاندی است که اخیرا ریاست بر شورای اتحادیه اروپا را در دست گرفته است. آقای ظریف پس از هلسینکی عازم سوئد و نروژ خواهد شد.

انتقاد رهبر معظم انقلاب از برخی مسئولین معترض به یکدیگر

مهرمهر20 ساعت قبل
رهبر انقلاب در دیدار دانش‌آموزان و دانشجویان در سال ۱۳۹۴ با انتقاد از مسئولینی که بر سر یکدیگر فریاد می‌کشند، فرمودند: دشمن اصلی را با دوستانی که با آن‌ها اختلاف نظر داریم اشتباه نگیریم.

نظرها

اخبار بیشتر