دانشجویان در پیش‌خطبه‌های نمازجمعه شهرستان‌های تهران چه گفتند؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سیاسی
دانشجویان در پیش‌خطبه‌های نمازجمعه شهرستان‌های تهران چه گفتند؟

دانشجویان در پیش‌خطبه‌های نمازجمعه شهرستان‌های تهران چه گفتند؟

فارسخبرگزاری فارس |
نمایندگان بسیج دانشجویی دانشگاه‎های تهران و امام صادق(ع) در پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهرستان‌های پاکدشت، قرچک و بومهن به سخنرانی پرداختند.

به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، رضا میثمی نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه تهران و محمد جواد فلاحتی و امیرحسین عباسی زاده نمایندگان بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) امروز پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهرستان‌های پاکدشت، قرچک و بومهن به سخنرانی پرداختند.

نمایندگان بسیج دانشجویی ضمن انتقاد به اشتباه محاسباتی و اولویت بندی نادرست دستگاه‌های مسئول در زمینه حمایت از مستضعفین در جمهوری اسلامی به تبیین ریشه‌های فشار به جریان‌های اسلامگرا و مسلمانان در نیجریه و کشمیر پرداختند.

دانشجویان بسیجی همچنین مهمترین عامل در جریان سازی مسئله حمایت صریح و همه جانبه از مسلمانان و آزادیخواهان میان دستگاه‌های حاکمیتی و گروه‌های مسئول را توجه توده مردم خصوصا جریان حزب اللهی کشور به آرمان حمایت از مستضعفین و پایبندی به وظیفه صدور فرهنگ انسان ساز انقلاب اسلامی عنوان کردند.

در ادامه مهمترین مطالب بیان شده توسط نمایندگان بسیج دانشجویی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهرستان‌های پاکدشت، قرچک و بومهن آمده است:

* قطع به یقین انقلاب اسلامی منشا امید و تحول در بسیاری از حرکت‌های آزادی خواهانه در سراسر جهان بوده است و جمهوری اسلامی ایران در طول چهل سال به برکت نگاه بلند امامین انقلاب و به پشتوانه حمایت مردمی انقلابی و مسلمان همواره حامی مستضعفین در سراسر جهان بوده است و از ابتدا بر لزوم صدور فرهنگ انسان ساز انقلاب اسلامی و حمایت از جریان‌های آزادیخواه و فعال علیه نظام سلطه در نظر و عمل تاکید داشته است.

* حرف امروز ما غمنامه‌ای است از آنچه بر مردم مظلوم و مستضعف نیجریه و کشمیر و جریان‌های اسلامگرا و جریان مقاومت اسلامی و رهبران آن‌ها در این مناطق گذشته و می‌گذرد و مرثیه‌ای است بر محجوریت گفتمان مقاومت خمینی و آرمان صدور انقلاب اسلامی و حمایت از مستضعفین جهان در جمهوری اسلامی. آرمانی که از ابتدای انقلاب اسلامی مرزهای جغرافیایی را شکافت و انقلاب ملت ایران را در دل هر فرد و جریان مخالف با استکبار جای داد.

* امروزه جریان صهیونیسم جهانی که بیش از پیش ظلم و ستم و شرارت خویش را آشکار ساخته است، دست به جنایات جدیدی علیه بشیریت زده که این مسئله حساسیت بیش­تر دستگاه­های مسئول و مردم فهیم و انقلابی را می­ طلبد.

* مردم مظلوم کشمیر که عمدتا مسلمان بوده و شیعیان و محبان اهل بیت درصد قابل توجهی از بافت جمعیت این منطقه را تشکیل می‌­دهند، از دیرباز اسیر توطئه انگلستان قرار داشته‌اند. دشمن خبیث که در طول سابقه طولانی خود در استعمار و استثمار سایر ملت­ها، بسیار از سیاست تفرقه بیانداز و حکومت کن بهره جسته است، در این خصوص نیز از طریق دامن زدن به مناقشات میان هند و پاکستان موجب به خاک و خون کشیده شدن جمع زیادی از مسلمانان این منطقه شده است.

* در سال ۱۹۴۷ و در هنگامی که بریتانیا قصد خروج از منطقه را داشت، بنابر این شد که مناطقی که اغلب جمعیت آنان را هندوها تشکیل می­دادند متعلق به هندوستان و بخش­هایی که جمعیت بیش­تر متشکل از مسلمانان بود متعلق به پاکستان محسوب گردد. اما در خصوص این منطقه، علی رغم این که کشمیرهندوستان با حدود ۹۰ درصد مسلمان باید قسمتی از پاکستان به شمار می‌­رفت؛ با نقشه انگلستان و مخالفت کنگره هند این منطقه به محلی برای منازعات طولانی مدت بین دو دولت تبدیل شد که در این میان جمعیت مسلمان منطقه که به دلیل الفتی که با کشورمان دارند آن را ایران صغیر نیز می‌­نامند، متحمل بیش­ترین خسارت گردیدند.

در خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

* در ادامه وضع اسف بار این منطقه و با بد عهدی دیگری از سوی ظالمان، در روزهای اخیر دولت هند خودمختاری این منطقه را لغو کرد و در پی این رویداد هزازان نظامی هندی عازم منطقه شدند. این نظامیان اقدام به دستگیری، شکنجه و هم چنین قطع اینترنت و ارتباط منطقه با جهان بیرون کردند.

* بسیاری از منابع نسبت به در خطر بودن جان مسلمانان هشدار دادند. در این چنین شرایطی ما شاهد سکوت همشیگی سازمان‌های حقوق بشری واز همه عجیب‌تر انفعال دستگاه‌های ذیربط جمهوری اسلامی نسبت به موضوع هستیم ازجمله این دستگاه‌ها قوه قضاییه است که علی رغم ظرفیت‌های حقوقی فراوان شاهد هیچگونه عمل موثری درجهت پیگیری موضوع نبودیم دستگاه دیپلماسی کشور هم به فراخواندن طرفین به خوبشتن­داری بسنده کرده است.

* هم چنین در خصوص شیعیان نیجریه و شیخ زکزاکی که بر اثر نفوذ صهیونیسم و عربستان سعود در تصمیم سازی در این کشور مورد کشتار و آزار و اذیت قرار گرفته­اند، انتظار اتخاذ مواضع محکم­تری می­رفت … …

* این چنین مواضع از سوی وزارت امورخارجه حتی در هنگامی که بحران متوجه هموطنانمان هم بوده است، مسبوق به سابقه است. حوادثی چون فاجعه منا، تعرض به نوجوانان ایرانی در فرودگاه جده، بدعهدی­های پی در پی طرف­های غربی در خصوص مسئله هسته­ای و تحریم­های ظالمانه همگی با موضع­گیری همراه با مسامحه دستگاه دیپلماسی مواجه شدند که عمدتا به عنوان راهی برای تأمین منافع ملت ایران توجیه شده است.

* پس از مدت­ها مسامحه و خویشتن­داری با طرف­های غربی، هم اکنون، نتیجه­ ای جز تحریم بیش­تر در کنار از دست رفتن منافعی که می‌­توانست در راستای عزت و رفاه مردم ولایت مدار ایران و تأمین منافع استراتژیک جمهوری اسلامی در اقصی نقاط دنیا تحصیل گردد به دست نیامده است.

به طور کلی نیز این ابهام وجود دارد که دیپلماسی مدارا تا چه اندازه در سطح بین­ الملل، خصوصا در مقابل قدرت­های سلطه ­گر کارایی دارد؟ قدرت­هایی که دارای سابقه طولانی از توطئه و بد عهدی هستند و هیچ­ چیز جز منافع استکباری در دل­هایشان راه ندارد. همان­طور که خداوند فرمود: «فبما نقضهم میثاقهم لعناهم و جعلنا قلوبهم قاسیه»

* اما سخن امروز ما نه بادستگاه‌های مسئول که در جلسات متعدد نظرات دانشجویان به ایشان منتقل گردیده بلکه با مردم انقلابی ایران اسلامی است که حساسیت خود را نسبت به موضوع از دست ندهند و آمادگی همیشگی خود را در حمایت از مستضعفینی که بعداز خداوند متعال غیر از شما کسی را ندارند از دست ندهند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

کشمیر، زخم خباثت انگلیس

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «من از وضع کشمیر ناراحتم، حالا این دوستان وزارت خارجه اینجا حضور ندارند، واقعا به مردم مسلمان کشمیر دارد زور گفته میشود، حقیقتا دارد فشار وارد آورده میشود، یک سیاست منصفانه‌ای بایستی برای این مردم نجیب که در آنجا هستند، در پیش گرفته بشود از سوی دولت هند. ما البته با دولت هند روابطمان روابط خوبی است ولی این انتظار و توقع را نسبت به آنها داریم. این را هم به شما عرض بکنم، این کار انگلیس خبیث است؛ این زخمی است که در شبه قاره از سال ۱۹۴۷ انگلیس‌ها این زخم را ایجاد کردند؛ از همان اول که داشتند خارج میشدند و شبه قاره به دو قسمت تقسیم شد -یعنی هند و پاکستان- از همان وقت این زخم کشمیر را آنها اینجا کاشتند و گذاشتند و تعمد در این قضیه داشتند که این زخم خوب نشود و همیشه بین این دو کشور، مشکل و اختلاف و دعوا وجود داشته باشد؛ خب این فشارهایی که روی مردم می‌آید هم عوارضش است دیگر.» ۱۳۹۸/۰۵/۳۰پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR براساس این بخش از بیانات رهبر معظم انقلاب، نماهنگ «کشمیر، زخم خباثت انگلیس» را منتشر کرد.
فارسفارس18 ساعت قبل
دولت و مجلس با هدف تلفیق و یکدست نمودن منابع اشتغالزایی در بودجه سنواتی، کلیه منابع اعتباری (بودجه‌ای و تسهیلاتی) مورد نیاز برای اجرای برنامه‌های تولیدی و اشتغالزایی را در قالب بند «الف» تبصره ۱۸ لحاظ نموده‌اند. البته بدیهی است که رویکرد پول‌پاشی در تبصره ۱۸ تا حدودی این امر را اقتضا می‌کرد زیرا برنامه‌های تبصره ۱۸ تنها بهانه‌ای برای تزریق منابع ارزان بوده است و هیچ سازوکاری برای ارزیابی اثربخشی این منابع تزریق شده پیش‌بینی نشده است. *چالش اصلی انتقادات وارده بر مفاد تبصره ۱۸ استدر ادامه این گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس آمده است: «علیرغم موانع اجرایی فوق در جهت اجرای تبصره ۱۸ به‌نظر میرسد چالش جدی و اساسی‌تر مربوط به انتقادات وارد بر مفاد این تبصره است. بنابراین لازم است تا درخصوص ماهیت تبصره ۱۸ شفاف‌سازی گردد و مفاد این تبصره از رویکرد برنامه‌ریزی به رویکرد بودجه‌ریزی سوق داده شود. *مفاد غیرمرتبط به اشتغالزایی از تبصره ۱۸ خارج شودضمن اینکه مفادی از تبصره ۱۸ که شامل طیف گسترده و متنوعی از موضوعات با اهداف اصلی غیر از اشتغالزایی است (برای مثال بازسازی بافت فرسوده شهری، توسعه حمل‌ونقل شهری و … که ممکن است به‌طور غیرمستقیم به اشتغالزایی منتج شود) از بطن تبصره ۱۸ خارج و در جای مربوط به خود به آن پرداخته شود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز21 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نامه‌نیوز: دیدار محمدجواد ظریف با امانوئل ماکرون رویدادی مهم محسوب می‌شود زیرا ممکن است این دیدار منشأ اتفاقات مثبتی در رابطه ایران با جامعه جهانی باشد و فشارهای فزاینده آمریکا بر ایران را کاهش دهد. طرح فرانسه تا پیش از دیدار ظریف با ماکرون با سه محور چالش برانگیز همراه بود؛ نخستین مورد طرح فرانسه به بندی با نام «بند غروب» اشاره دارد. دومین محور گفت‌وگو بر سر فعالیت‌های موشکی ایران و مسائل مورد بحث در خاورمیانه بود و در نهایت در طرح مذکور آمده است که در صورت کمک مالی فرانسه به ایران، باید تعهدات برجامی ایران به نقطع آغاز بازگردد. ایران همواره بر تأکید دارد که مسائل موشکی قابل بحث و گفت‌وگو نیست زیرا از یک‌سو ابزار دفاعی ایران است و از سوی دیگر در متن برجام هیچ اشاره‌ای به فعالیت‌های موشکی نشده است که ایران اکنون بر سر این مووضع گفت‌وگو کند. ماکرون در حاشیه اجلاس جی۷ در دیداری غیر رسمی با دونالد ترامپ جزئیات طرح اخیر فرانسه درباره ایران را برای همتای آمریکایی خود تشریح کرد.

حمله موشکی اسرائیل به جنوب دمشق/ ادعای نیروی هوایی اسرائیل: مقر پهپادهای ایران در دمشق را زدیم

فراروفرارو23 ساعت قبل
خبرگزاری رسمی سوریه «سانا» گزارش داد که پدافند هوایی ارتش برای مقابله با اهداف متخاصم، فعال شده است. در پی وقوع انفجار‌ها در آسمان دمشق، ارتش رژیم صهیونیستی وضعیت امنیتی در شمال سرزمین‌های اشغالی را به حالت هشدار افزایش داد. «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم نیز ضمن تایید حمله هوایی به سوریه، مدعی شد: «در عملیاتی بزرگ، ما مانع حمله نیرو‌های ایرانی و شبه‌نظامی به اسرائیل شدیم. بر این اساس، تمام جوخه‌های نیروی هوایی رژیم صهیونیستی «از بیم پاسخ ایران، سوریه یا حزب‌الله» به حالت هشدار درآمده و جنگنده‌های اسرائیلی نیز به پرواز در حریم هوایی لبنان ادامه می‌دهند. فیلمی از شلیک پدافند هوایی ارتش سوریه که توسط کاربران در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در ابتدای سیصد و پنجاه و پنجمین جلسه علنی امروز (یکشنبه۳شهریور) مجلس شورای اسلامی اسامی ۷ نماینده‌ای که با تاخیر به جلسه علنی آمدند را به شرح ذیل قرائت کرد:۱-سید حمزه امینی نماینده هشترود۲-ولی داداشی نماینده آستارا۳-غلام‌محمد زارعی نماینده بویراحمد۴-اسدالله قره‌خانی نماینده علی‌آباد۵-علیرضا محجوب نماینده تهران۶-ملکشاهی راد نماینده خرم‌آباد۷-عدل هاشمی‌پور نماینده بهمنیانتهای‌پیام/
فارسفارس15 ساعت قبل
سخنگوی کمیسیون امور شوراهای مجلس از تشکیل کمیته‌ای برای تحقیق و تفحص از فروش سهمیه سوخت مرزنشینان و میزان درآمد حاصله و نحوه توزیع و هزینه درآمدها از محل فروش سوخت توسط سازمان همیاری‌ها و دهیاری‌ها خبر داد. اصغر سلیمی سخنگوی کمیسیون امور داخلی و شوراها مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در تشریح جلسه امروز این کمیسیون گفت: طرح تامین منابع مالی شوراهای اسلامی بخش، شهرستان و استان از طرف شورای عالی استان‌ها به کمیسیون ارجاع شده بود که با حضور رئیس شورای عالی استان‌ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت. وی افزود: شوراهای اسلامی روستا و شهر منابع مالی مشخصی داشته و منابع مالی شورای اسلامی روستاها از طریق دهیاری‌ها و شوراهای شهر نیز از طریق شهرداری‌ها تامین می‌شود ولی برای شوراهای بخش و شهرستان و استان‌ها منابع مالی ثابتی وجود ندارد. سخنگوی کمیسیون امور داخلی و شوراها مجلس تصریح کرد: کمیته‌ای در کمیسیون متشکل از نماینده وزارت کشور، شورای عالی استان و ۳ تن از نمایندگان تشکیل شد و تا هفته آینده این طرح را بررسی کرده و برای حق جلسه، حق ماموریت و هزینه سفر اعضای شورای بخش، شهرستان و استان منابعی تعیین شود. از سوی دیگر قرار شد آئین‌نامه از طرف شورای عالی استان‌ها با همکاری وزارت کشور تهیه شود و در نهایت به تصویب هیئت دولت برسد.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

‌سیستم اداری کشور دست ‌و پای سرمایه‌گذاران و جوانان را بسته است‌

تسنیم1 روز قبل

خاطره جالب مرحوم داریوش اسدزاده از قهر با حمیده خیرآبادی

مهر20 ساعت قبل

با حضور استاندار، قطار منازل تعمیراتی سیل زدگان مازندران به ایستگاه آخر رسید / افتتاح سی و هشتمین منزل تخریبی سیل زدگان

خبرآنلاین16 ساعت قبل

گوشی ۵G نوکیا با نصف قیمت عرضه می‌شود!

ایسنا1 روز قبل

چرا مدیران دولتی قبل از دستگاه قضایی با تخلفات برخورد نمی‌کنند؟

مشرق‌نیوز2 ساعت قبل

بغض آقای بازیگر در جشن تولدش+عکس

پارس نیوز1 روز قبل

رفتار بی‌ادبانه‌ی بهاره رهنما و هنر توجیه کردن!

ساعت ۲۴14 ساعت قبل

به دنبال نام و نان از کمیته ملی المپیک نیستم/ درخصوص رویارویی با حریفان رژیم صهیونیستی دغدغه‌ای نداریم

اقتصاد آنلاین2 ساعت قبل

استخدام کارمند بازرگانی در یک شرکت حق العمل کار امور گمرک

اقتصاد آنلاین11 ساعت قبل

نصب اثری ایرانی بر دیوار موسسه تمدن اسلامی فرانسه

اعتمادآنلاین23 ساعت قبل

تازه‌ترین خبرها

همه

سقوط دو پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی در جنوب بیروت

خبری1 روز قبل

فاتحه‌خانی و سخنرانی رئیس‌جمهور روحانی در میثاق با آرمان‌های امام: با تضعیف دولت کسی قدرت نمی‌گیرد

خبری1 روز قبل

توقیف نفتکش ایرانی غیر قانونی بوده است

خبری1 روز قبل

ارائه خدمات به کشاورزان و روستائیان از طریق اپلیکیشن

تابناکچند ثانیه قبل

افشاگری بی‌سابقه گاتزتا دلواسپورت از شرایط استراماچونی در استقلال

خبرآنلاین35 دقیقه قبل

چهارم شهریور | تیتر یک روزنامه‌های ورزشی صبح ایران

همشهری36 دقیقه قبل

«سلبریتی‌های بدحجاب» زیر ذره‌بین دادستانی/ رشد ۳۰۰ درصدی جرائم مالی در فضای مجازی/برای «فیلترینگ» اینستاگرام اصراری نداریم

مشرق‌نیوز36 دقیقه قبل

عبدالله اسکندری و نازنین مرد موسیقی+عکس

پارس نیوز36 دقیقه قبل

مجلس ۱۰ شرط ممنوعه در قراردادها برای صاحبان حرف تعیین کرد

فارس36 دقیقه قبل

چهار پایانه مرزی برای تردد زائران اربعین آماده شده است

ایسنا37 دقیقه قبل