شمس: انصاری‌فرد هیچ کاری برای فوتسال ایران نکرد/ ساکت می‌تواند منابع مالی را وارد فوتسال کند/ محمد طاهری: فوتسال ایران به افراد باتجربه نیاز دارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. ورزشی
شمس: انصاری‌فرد هیچ کاری برای فوتسال ایران نکرد/ ساکت می‌تواند منابع مالی را وارد فوتسال کند/ محمد طاهری: فوتسال ایران به افراد باتجربه نیاز دارد

شمس: انصاری‌فرد هیچ کاری برای فوتسال ایران نکرد/ ساکت می‌تواند منابع مالی را وارد فوتسال کند/ محمد طاهری: فوتسال ایران به افراد باتجربه نیاز دارد

مهدی تاج یک پست جدید برای محمدرضا ساکت در نظر گرفته و حالا او همزمان با مدیریت تیم‌های ملی، عضو کمیته فنی فوتسال ایران هم شده است.

اعتمادآنلاین|حکم‌های جنجالی رئیس فدراسیون فوتبال برای محمدرضا ساکت تمامی ندارد. بعد از کناره‌گیری ساکت از دبیر کلی فدراسیون فوتبال به دلیل بازنشستگی مهدی تاج او را به سمت مدیر تیم‌های ملی منصوب کرد. انتصابی که با واکنش‌های زیادی همراه بود. برخی بر این باور بودند که مهدی تاج تلاش دارد دوستانش را در فدراسیون نگه دارد و علاقه‌ای به قطع همکاری با آنها ندارد. حالا مهدی تاج یک پست جدید هم برای این دوست قدیمی در نظر گرفته و ساکت همزمان با مدیریت تیم‌های ملی، عضو کمیته فنی فوتسال ایران هم شده است.

همین انتصاب کافی بود تا محمدحسن انصاری‌فرد، رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی و رئیس سازمان لیگ فوتسال، از سمتش استعفا دهد. او بدون هیچ تعارفی به مهدی تاج اعلام کرده بود که با حضور ساکت در کمیته فنی فوتسال مخالف است و در صورت آمدن ساکت به کمیته فنی، او از فوتسال خواهد رفت. اما مهدی تاج هیچ توجهی به صحبت‌های انصاری‌فرد نکرد و ساکت عضو کمیته فنی فوتسال شد. چند ساعت بعد از ابلاغ این حکم هم انصاری‌فرد استعفا داد.

انصاری‌فرد در متن استعفایش نوشت:

«ریاست محترم فدراسیون فوتبال

جناب آقای تاج

با سلام

احتراما به‌ رغم تلاش شبانه‌روزی به‌اتفاق مجموعه همکاران در کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی و سازمان لیگ حرفه‌ای و تحولات بسیاری که ایجاد شده است، پیرو پیام ارسالی در مورخ بیست و دوم تیرماه در واتس‌اپ که صادقانه و صراحتا به جنابعالی عنوان کردم در صورت انتصاب آقای ساکت به عضویت کمیته فنی ناچار به قطع همکاری خواهم بود، اکنون با توجه به اینکه حکم انتصاب ایشان به‌ عنوان عضو کمیته فنی و توسعه امروز به بنده ابلاغ‌ شده است، استعفای خود را از ریاست سازمان لیگ حرفه‌ای و کمیته فنی فوتسال و فوتبال ساحلی اعلام می‌دارم و افسوس می‌خورم چرا روند و ساختار خوبی که شکل‌ گرفته و زحماتی که مجموعه فوتسال متحمل شدند، به‌ جای تقویت مدیران آن با تضعیف جایگاه آنها و ورود افراد غیرمتخصص با مخاطراتی مواجه شود.

ضمن عذرخواهی از خانواده بزرگ فوتسال و فوتبال ساحلی و حلالیت‌طلبی از همه همکاران در کمیته فنی فوتسال و فوتبال ساحلی، سازمان لیگ فوتسال و فدراسیون فوتبال، باشگاه‌ها، مدیران، مربیان و ورزشکاران، اهالی رسانه، هیات‌ها و دیگر دلسوزان بر استعفای بدون بازگشت خود تاکید کرده و اگر عمری باقی بود، در سال‌های آتی سایر گلایه‌ها از کم‌لطفی‌ها و کارشکنی‌هایی که طی هفته‌های اخیر صورت گرفت تا عرصه بر بنده تنگ شود را در میان خواهم گذاشت و در نهایت صداقت و حسن نیت صرفا به این نکته بسنده می‌کنم که با توجه به واگذاری مسئولیت‌های متعدد به برخی افراد، دورنمای خوبی برای آینده فدراسیون نمی‌بینم و آرزو می‌کنم که با بازنگری شاهد شایسته‌سالاری و استفاده از متخصصین برای پیشبرد امور و موفقیت فوتبال و فوتسال و فوتبال ساحلی کشورمان باشیم.»

خبری: خبر ورزشی جدید ایران و سایر نقاط جهان

حالا با رفتن انصاری‌فرد و آمدن تاج به کمیته فنی فوتسال، برخی از پیشکسوتان فوتسال ایران به این موضوع واکنش نشان دادند.

محمد طاهری، کاپیتان پیشین تیم ملی، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین گفت: انصاری‌فرد یکی از مدیران باتجربه فوتبال و فوتسال ایران است و خدمات زیادی هم به فوتسال ایران کرده است. خیلی در جریان استعفای انصاری‌فرد نیستم، اما فکر می‌کنم می‌توانست به فوتسال ایران کمک کند.

طاهری در ادامه گفت: فوتسال ایران به افراد باتجربه نیاز دارد و امیدوارم اتفاقاتی که رخ‌ داده به نفع فوتسال ایران باشد.

فوتسال ایران روزهای مهمی پیش رو دارد و در این شرایط، بلاتکلیفی فوتسال می‌تواند به ضرر تیم‌های ملی باشد. البته این رشته ورزشی ماه‌هاست با مشکلات متعدد دست‌به‌گریبان است. حسین شمس، مربی پیشین تیم ملی فوتسال ایران، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین درباره استعفای محمدحسن انصاری‌فرد گفت: انصاری‌فرد در زمان حضورش در فوتسال نتوانست نتایج خوبی کسب کند و فکر می‌کنم انتخاب انصاری‌فرد برای این پست کاملا اشتباه بود. فوتسال ایران در زمان انصاری‌فرد هم در بخش زنان و هم در بخش مردان نتایج ضعیفی کسب کرد. تیم ملی زنان در روسیه نتوانست عملکرد مناسبی از خود به‌ جای بگذارد و بدترین نتایج را کسب کرد. تیم ملی جوانان فوتسال هم در بازی‌هایی که به میزبانی ایران برگزار می‌شد سوم آسیا شد و در کمال ناباوری افغانستان با شکست ایران توانست راهی فینال شود و در آخر هم قهرمان آسیا شد. بدون تردید با رفتن انصاری‌فرد هیچ اتفاقی برای فوتسال ایران رخ نمی‌دهد.

او درباره عملکرد ضعیف تیم ملی فوتسال جوانان گفت: چرا وقتی علی صانعی با تیم ملی جوانان نتایج خوبی کسب کرد و توانست قهرمان آسیا شود، از تیم ملی کنار گذاشته شد؟ حالا بعد از شکست تیم ملی می‌خواهند دوباره علی صانعی را به تیم ملی بازگردانند. چرا این تصمیمات گرفته شد؟ به نظر من انصاری‌فرد بهتر است به فوتبال بازگردد و فوتسال را به اهالی فوتسال بسپارد.

مربی پیشین تیم ملی فوتسال ایران درباره حضور ساکت در کمیته فنی فوتسال نیز گفت: فکر می‌کنم ساکت برای پستی بالاتر به فوتسال آمده است. به‌ هر حال ساکت مدیر تیم‌های ملی است و کمیته فنی فوتسال پست بالایی برای او نیست. در کل آمدن ساکت می‌تواند به فوتسال کمک کند. ساکت یک فرد بانفوذ در فدراسیون است و می‌تواند منابع مالی خوبی را وارد فوتسال کند.

او درباره حکم کمیته اخلاق برای کفاشیان نیز گفت: بدون تردید کفاشیان یکی از مدیران پاکدست فوتبال ایران است. مطمئن هستم که به‌ زودی این مشکل برطرف خواهد شد.

شمس در پایان گفت: هرگز سیستم مدیریتی کفاشیان را قبول نداشته‌ام، اما از نظر مالی او را فردی پاکدست می‌دانم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ویدیو؛ گل‌های برتر تونی کروس در رئال مادرید

طرفداریطرفداری1 روز قبل

فیلم/ توقف مسابقه فوتبال بخاطر حمله زنبورها

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
مسابقه فوتبالی در لیگ برزیل به دلیل هجوم زنبورها به پرچم کرنر برای دقایق زیادی متوقف شد. در حالی که هر گونه سم پاشی ماموران ورزشگاه بر روی آنها بی بی اثر واقع بود، ماموران مجبور به کندن میله شدند.

بازی و سرگرمی؛ گیمزکام ۲۰۱۹: تریلر بازی Disintegration

طرفداریطرفداری1 روز قبل
طرفداری - این بازی در جریان رویداد گیمزکام ۲۰۱۹ منتشر شد و قرار است سال ۲۰۲۰ منتشر شود. Disintegration برای کنسول‌های ایکس باکس وان، پلی استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی عرضه می‌شود. این بازی شباهت زیادی به بازی Titanfall دارد.
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه ورزشی رکنا، پرسپولیس در نقل و انتقالات تابستانی به دنبال جذب آریا برزگر بود که در این مسیر با توجه به مشکلات اسکان این بازیکن جوان، پرونده انتقال او با مشکل مواجه شد. در این رابطه گفته می‌شود با توجه به اقدامات صورت گرفته و برطرف شدن این مانع، این بازیکن بار دیگر مذاکره خود با باشگاه را از سر گرفته و احتمالا به زودی به لیست این تیم اضافه خواهد شد. برزگر عضو تیم زیر ۱۶ سال ایران است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
روزنوروزنو1 روز قبل
امید نورافکن هافبک تیم شارلروای بلژیک با انتقالی قرضی و به مدت یکسال به جمع شاگردان قلعه‌نویی پیوست. وی سابقه پوشیدن پیراهن استقلال در لیگ برتر را در کارنامه دارد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
میکائیل نایا آشپز سابق عثمان دمبله هم به صف منتقدان این ستاره جوان فرانسوی اضافه شد. عثمان دمبله ستاره فرانسوی جوان بارسلونا دو سال پس از پیوستنش به این باشگاه تبدیل به بازیکنی پرحاشیه و بی انضباط شده است. عثمان پسر خوبی است ولی هیچ کنترلی روی زندگی شخصی اش ندارد. زندگی او یک زندگی عجیب است.» نایا ادامه داد: «او حتی زمان‌های استراحت خود را نیز به بدترین شکل ممکن سپری می‌کند و برنامه ریزی مناسبی ندارد. هیچ نشانه‌ای از یک ساختار حرفه‌ای در زندگی دمبله دیده نمی‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر