روند کاهشی قیمت نفت متوقف شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب
  4. اقتصادی

روند کاهشی قیمت نفت متوقف شد

انتخابخبرگزاری انتخاب |
قیمت نفت پس از کاهش در دو روز گذشته، در معاملات روز جمعه تحت تاثیر آمار اقتصادی که نگرانی ها نسبت به رکود اقتصادی در آمریکا را تخفیف داد، افزایش پیدا کرد.
روند کاهشی قیمت نفت متوقف شد - 0

قیمت نفت پس از کاهش در دو روز گذشته، در معاملات روز جمعه تحت تاثیر آمار اقتصادی که نگرانی‌ها نسبت به رکود اقتصادی در آمریکا را تخفیف داد، افزایش پیدا کرد.

به گزارش ایسنا، بهای معاملات نفت برنت ۵۲ سنت (۰٫۹ درصد) افزایش پیدا کرد و به ۵۸ دلار و ۷۵ سنت در هر بشکه رسید. نفت برنت روز چهارشنبه سه درصد و روز پنج شنبه ۲٫۱ درصد کاهش قیمت داشت.

بهای معاملات آتی نفت آمریکا ۶۵ سنت (۱٫۲ درصد) افزایش یافت و به ۵۵ دلار و ۱۲ سنت در هر بشکه رسید. شاخص قیمت نفت آمریکا روز چهارشنبه ۳٫۳ درصد و روز پنج شنبه ۱٫۴ درصد سقوط کرده بود.

آمار رسمی نشان داد میزان خرده فروشی آمریکا در ژوییه که تقاضای مصرف کنندگان برای مجموعه از کالاها افزایش یافت، ۰٫۷ درصد رشد کرد.

با این حال جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA گفت: بهبود قیمتی که در معاملات اندک روز جاری مشاهده شده است ماهیت تصحیحی دارد و به معنای روند بهبود قیمت نفت نیست.

پس از هفته پر از آمار اقتصادی که کاهش رشد تولید صنعتی چین و کاهش صادرات آلمان را نشان داد، رشد قیمتها احتمالا محدود خواهد ماند.

در خبری بخوانید: بروزترین اخبار اقتصادی ایران و جهان

بر اساس گزارش رویترز، قیمت برنت تحت تاثیر اجرای توافق کاهش تولید گروه اوپک پلاس که تا مارس سال ۲۰۲۰ تمدید شده است، از ابتدای امسال تاکنون همچنان حدود ۱۰ درصد رشد نشان می‌دهد.

اوپک و متحدانش شامل روسیه با هدف تقویت قیمت‌ها، در ژوییه توافق کردند کاهش تولید ۱٫۲ میلیون بشکه در روز نفت را تا مارس سال ۲۰۲۰ ادامه دهند. عربستان سعودی که بزرگترین صادرکننده عضو اوپک است، اواخر هفته گذشته اعلام کرد قصد دارد صادرات نفت خود را در اوت و سپتامبر پایین هفت میلیون بشکه در روز نگه دارد تا به پایین رفتن سطح ذخایر نفت کمک کند.

اما رونق تولید نفت شیل آمریکا بخشی از تلاش‌های این گروه را تحت تاثیر قرار داده و قیمت نفت را با فشارهای کاهشی روبه‌رو کرده است. آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان داد ذخایر نفت این کشور هفته گذشته ۱٫۶ میلیون بشکه رشد کرده است در حالی که تحلیلگران کاهش ذخایر به میزان ۲٫۸ میلیون بشکه را پیش بینی کرده بودند. ذخایر نفت آمریکا حدود سه درصد بالاتر از میانگین پنج ساله برای این وقت از سال است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جام نیوزجام نیوز19 ساعت قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه در تشریح جلسه امروز این کمیسیون اظهار کرد: درجلسه امروز کمیسیون بودجه این سوال مطرح شد که چرا دولت بدهی خود را به تامین اجتماعی نمی‌پردازد، پیش از این گفته می‌شد که دولت ۱۸۰ هزار میلیارد تومان به این نهاد بدهی دارد. او افزود: اما مسئولان تامین اجتماعی و وزارت اقتصاد عدد آن را ۱۰۵ هزار میلیارد تومان تا سال ۹۶ تخمین زدند که ۴۸ هزار میلیارد آن سود است در نتیجه نرخ سود بر اساس اوراق مشارکت تعیین می‌شود. عضو کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: در جلسه کمیسیون وزیر اقتصاد ادعا کرد که ازسال گذشته ۱۵ هزار میلیارد تومان ازبدهی دولت به تامین اجتماعی پرداخت شده، امابه اعتقاد ما این ادعاوعدد مطرح شده صحت ندارد. نماینده مردم شاهین شهر همچنین در تشریح جلسه امروز کمیسیون اجتماعی گفت: در جلسه امروز وزیر کار و رفاه اجتماعی و جمعی از روسای کانون بازنشستگی استان اصفهان حضور داشتند. او افزود: مبحث عمده این کمیسیون ماده ۱۲ برنامه ششم توسعه برای همسان سازی حقوق بازنشستگان بود و قرار شد که کمیته‌ای برای سرعت بخشیدن به این موضوع شکل بگیرد. کارگرآنلاین۲۰۲۵

سومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات تعدادی از اخلال‌گران عمده در نظام تولیدی (گزارش تصویری)

12+
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل

خام فروشی سنگ

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
خام فروشی سنگ، یک نمونه از خام فروشی منابع است و تا زمانی که نگاه به آن تغییر نکند همچنان باید شاهد چوب حراج به منابع ملی باشیمبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، صنعت سنگ یکی از صنایع اشتغال زا در کشور است، صنعتی که مواد اولیه و تکنولوژی فرآوری آن در کشور وجود دارد و اگر به مشکلات تولیدکنندگان رسیدگی شود قطعا می‌تواند ارزآوری بسیاری برای کشور داشته باشد.
ایسناایسنا15 ساعت قبل
رئیس اداره تنظیم بازار و اموربازرگانی سازمان جهادکشاورزی استان همدان با بیان اینکه در استان همدان کمبود مرغ نداریم، گفت: براساس جوجه ریزی‌های خرداد و تیر امسال در استان کمبود مرغ نداریم. داریوش سرحدی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به افزایش ۴۵ درصدی جوجه ریزی در تیرماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، اظهارکرد: جوجه ریزی تیر و خرداد امسال جوجه ریزی معقولی بوده به‌طوریکه در تیرماه ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی در مرغداری‌های استان صورت گرفته است. وی با تأکید بر اینکه استان همدان جز معدود استانهایی است که مرغ را به قیمت مصوب ستاد تنظیم بازارعرضه می‌کند، تصریح کرد: مرغ در همدان به قیمت مصوب خرید و فروش می‌شود به طوریکه از مرغداران ۹۲۰۰ تومان و در کشتارگاه ۱۲ هزار و ۲۰۰ تومان و برای مصرف کننده ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان عرضه می‌شود. رئیس اداره تنظیم بازار و اموربازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه حداقل خروج مرغ از استان وجود دارد، یادآور شد: در ستاد تنظیم بازار هماهنگی انجام شده است و شاید کمترین مرغ از همدان صورت بگیرد. وی با اشاره به کشتار ۹۵ تن مرغ در روز گذشته، گفت: سرانه مصرف مرغ در همدان ۲۱ کیلوگرم در سال است و کشتار ۱۰۰ تا ۱۱۰ تن مرغ در روز نیاز همدان را برطرف می‌کند.
همشهریهمشهری19 ساعت قبل
به گزارش ایسنا، نشریه گلوبال فاینانس امسال نیز به مانند سال‌های گذشته نسبت به رتبه‌بندی روسای بانک‌های مرکزی جهان بر حسب عملکرد آن‌ها اقدام کرده است که بر این اساس، ۹۴ رئیس بانک مرکزی رتبه‌بندی شده‌اند. لازم به ذکر است که این گزارش عملکرد رئیس بانک مرکزی ایران را در رتبه‌بندی خود لحاظ نکرده است. جوزف گیاروپوتو، سردبیر این نشریه گفت: روسای بانک‌های مرکزی نسبت به سال گذشته کار سخت‌تری پیش رو دارند چرا که احتمال وقوع رکود اقتصادی در جهان افزایش یافته است. برترین روسای بانک‌های مرکزیدر مجموع ۱۰ نفر موفق شده‌اند رتبه کیفی A را در رده‌بندی امسال از آن خود کنند که عبارتند از: فیلیپ لووه - رئیس بانک مرکزی استرالیا، ویلفردو سراتو - رئیس بانک مرکزی هندوراس، مار گوموندسون - رئیس بانک مرکزی ایسلند، محمد یوسف ال حاشل - رئیس بانک مرکزی کویت، ریاض سلامه - رئیس بانک مرکزی لبنان، الخاندورو دیاز - رئیس بانک مرکزی مکزیک، عبداللطیف جواهری - رئیس بانک مرکزی مراکش، الویرا نابیولینا - رئیس بانک مرکزی روسیه، لی جو یول - رئیس بانک مرکزی کره جنوبی و یانگ چین لونگ - رئیس بانک مرکزی تایوان. بدترین روسای بانک‌های مرکزیدر رده‌بندی امسال، تنها اورتگا سانچز - رئیس بانک‌ مرکزی ونزوئلا دارای رتبه F بوده است.

موهاوی ۲۰۲۰؛ نسلی جدید یا بازگشتی دوباره با فیس لیفت (+فیلم و تصاویر)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عصرایران- نسل اول موهاوی که در سال ۲۰۰۸ معرفی شد یک شاسی بلند جذاب بود که در بازار ایران نیز طرفداران زیادی داشت. موهاوی نسل اول/ دلبر بلندقامت در بازار ایرانموهاوی با سه مدل موتور متفاوت عرضه شد: ۳٫۸ لیتری و ۳ لیتری ۶ سیلندر و نمونه ۴٫۶ لیتری ۸ سیلندر که این مدل در ایران طرفداران زیادی دارد. با توجه به تصاویری که مشاهده می‌کنید این محصول را باید یک فیس لیفت از موهاوی نسل اول بدانیم تا نسل جدید آن! باحرکت به سمت کنار خودرو، دقیقا یک موهاوی نسل اول پیش روی بیننده قرار می‌گیرد که تنها بخش کرومی انتهای درب‌ها و بالای رکاب بدان افزوده شده است. در تصاویر جدیدی که از موهاوی ارائه شده پشت خودرو نمایه ۴WD به چشم می‌خورد که ویژگی ۴ چرخ محرک را مورد اشاره قرار می‌دهد.

نظرها

اخبار بیشتر