جزئیات ۲ حادثه در اصفهان؛ آتش‌سوزی بیمارستان میلاد و گیرافتادن ۳۰ نفر در رنجر بدون خسارت جانی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. حوادث
جزئیات ۲ حادثه در اصفهان؛ آتش‌سوزی بیمارستان میلاد و گیرافتادن ۳۰ نفر در رنجر بدون خسارت جانی

جزئیات ۲ حادثه در اصفهان؛ آتش‌سوزی بیمارستان میلاد و گیرافتادن ۳۰ نفر در رنجر بدون خسارت جانی

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان از دو حادثه شب گذشته در اصفهان خبر داد و گفت: خوشبختانه هر دو حادثه توسط نیروهای آتش‌نشانی به سرعت ختم به خیر شد و هیچ خسارت مالی و جانی نداشت.

- اخبار استانها -

فرهاد کاوه در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم دراصفهان، با اشاره به دو حادثه‌ای که در اصفهان رخ داد، اظهار داشت: شب گذشته دو حادثه به سامانه ۱۲۵ گزارش شد که خوشبختانه هر دو مورد به سرعت و بدون خسارت مالی و جانی کنترل شد.

وی افزود: حادثه نخست مربوط به اعلام حریق در بیمارستان میلاد بود که ساعت ۲۱:۱۶ دقیقه دیشب به آتش‌‌نشانی اعلام شد و ایستگاه‌های ۳، ۱۱ و ۱۲ به محل اعزام و حریق اطفا شد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با بیان اینکه حریق در طبقه نخست رمپ پارکینگ بیمارستان میلاد اتفاق افتاده بود، گفت: به محض ورود نیروهای آتش‌نشانی به محل، کانون حریق شناسایی و به سرعت اطفاء شد.

وی تصریح کرد: خوشبختانه مشکلی برای بیماران به وجود نیامد و فقط تخلیه دود انجام شد و بسیاری از بیماران از آتش‌سوزی مطلع نشدند.

کاوه ادامه داد: حادثه گیر کردن دستگاه رنجر شهربازی صفه، اتفاق دیگری بود که شب گذشته از آتش‌نشانی امدادخواهی شد.

وی با اشاره به وقوع حادثه در ساعت ۲۳:۴۶ در شهر بازی صفه، اظهار داشت: در این مورد ۳۰ نفر از همشهریان به مدت حدود ۲۰ دقیقه به صورت واژگون در حالت زاویه ۴۵ درجه قرار گرفتند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حوادث واقعی در ایران

کاوه افزود: به سرعت نیروها از ایستگاه‌های ۱، ۱۲ و ۲۳ به محل وقوع حادثه اعزام شدند و هر چند کار سختی بود، توانستند جان افرادی را که در دستگاه رنجر گیر کرده بودند نجات دهند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی اصفهان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه زاویه گیر کردن دستگاه به حالت ۴۵ درجه بود، کار برای نیروهای آتش‌نشان بسیار سخت بود، با این‌حال به سرعت و با یک عملیات تخصصی دستگاه را از حالت قفل درآوردند و افراد پیاده شدند.

وی با بیان اینکه حال عمومی افراد گیر افتاده در دستگاه، خوب بود، گفت: بیشتر آنها جوان بودند و مشکلی برایشان اتفاق نیفتاد ولی به علت ترس و هیجان زیاد یکی از خانم‌ها که سن بیشتری داشت توسط نیروهای اورژانس تحت درمان قرار گرفت و به نظر می‌رسید مشکل خاصی نباشد.

کاوه افزود: مسئولان مربوطه باید به صورت دوره‌ای و مرتب، دستگاه‌های مکانیکی را کنترل و تست کنند، هر چند ممکن است حادثه به صورت لحظه‌ای برای دستگاه‌ها اتفاق بیفتد ولی معاینه فنی آنها نیز بی‌تاثیر نخواهد بود.

وی تصریح کرد: علت حادثه در دست بررسی است و متعاقبا علت توسط دستگاه‌های ذی‌ربط اطلاع داده خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دستگیری اراذل و اوباش در جنوب پایتخت

مهرمهر1 روز قبل
پلیس ۳ نفر از اراذل و اوباشی که چند شب پیش با استفاده از سلاح سرد از جمله قمه و شمشیر، مخل امنیت منطقه جنوب غرب تهران شده بودند، دستگیر کرد.

فیلم/چرا سلبریتی‌ها از بازداشت نوشین جعفری به وحشت افتاده‌اند؟

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
پس از دستگیری نوشین جعفری بسیاری از اهالی سینما در اقدامی هماهنگ به حمایت از او پرداختند و وی را تنها یک عکاس معمولی معرفی کردند. آیا دستگیری یک عکاس معمولی می‌تواند تنها دلیل این همهمه مجازی باشد؟

فیلم/ دختر است دیگر!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

سیل و رانش زمین در هندوستان +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین18 ساعت قبل

فیلم/ تنبیه جالب مرد سیگاری در پمپ بنزین

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
یک راکب موتور سه چرخ در چین که قصد نداشت سیگار خود را در پمپ بنزین کنار بگذارد، به شکل عجیبی توسط مامور جایگاه تنبیه شد. پلیس چین این فرد را پس از شناسایی، بازداشت کرد.

سیل وحشتناک در خیابان‌های استانبول + ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر