«آی وی‌وی» نگران تکرار تیان‌آن‌من در هنگ‌کنگ
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سیاسی
«آی وی‌وی» نگران تکرار تیان‌آن‌من در هنگ‌کنگ

«آی وی‌وی» نگران تکرار تیان‌آن‌من در هنگ‌کنگ

ایسناخبرگزاری ایسنا |
هنرمند چینی مخالف دولت پکن نگرانی خود را بابت تکرار واقعه میدان تیان‌آن‌من در هنگ‌کنگ ابراز داشت.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، آی وی‌وی، هنرمند معاصر چینی مخالف دولت پکن در مصاحبه‌ای گفت: فکر نمی‌کنم هرگونه پیش بینی در این باره خیلی سخت باشد. چین جامعه‌ای است که برای حفظ کنترل خودش هر چیزی را قربانی می‌کند. در ۱۹۸۹، تمام جهان ناظر بودند و تانک‌ها، دانشجویان را در یک راهپیمایی صلح‌آمیز زیر گرفتند.

این هشدار از سوی این هنرمند پس از دو ماه اعتراضاتی مطرح شده که هنگ‌کنگ را به شدت دچار مشکل کرده است. اگرچه بسیاری از تحلیلگران می‌گویند بعید است که چین به یک سرکوب تمام عیار علیه معترضان در این دولت‌شهر دست بزند.

این هنرمند مخالف دولت چین می‌گوید: در آغاز این اعتراضات یعنی دو ماه قبل، من هشدار داده بودم که دولت پکن در نهایت و در صورتی که نتواند این اعتراضات را متوقف کند، از خشونت استفاده می‌کند. راه دیگری وجود ندارد. آنها نمی‌توانند درباره این اوضاع گفتگو یا مذاکره کنند، چون مهارتش را ندارند. تنها چیزی که آنها دارند، ارتش و پلیس است. آنچه که معترضان هنگ‌کنگی انجام می‌دهند، حق قطعی آنها است. آنها باید از سیستم یک کشور، دو سیستم دفاع کنند. آنها نباید اجازه دهند که آزادی هنگ‌کنگ ناپدید شود. تنها راهی که آنها می‌توانند انجامش دهند، این است که به این نبرد ادامه دهند.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

آی وی‌وی همچنین گفت، شاهد اوضاعی است که روز به روز بدتر می‌شود چون مردم خسته شده‌اند. پلیس از گاز اشک آور و باتوم استفاده می‌کند. دانشجویان هنگ‌کنگی هرگز چنین تجربه‌ای نداشته‌اند. معترضان که بسیاری از آنها دانشجویان متولد دهه ۱۹۹۰ هستند، هرگز چنین وضعیتی را تجربه نکرده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

شاهکارهای مهندسان صنعت دفاعی در تحریم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پیچیده‌ترین دستاوردهای دفاعی ایران در شرایط ۴۰ سال تحریم و فشار خارجی با سختکوشی متخصصان توانمند ایرانی حاصل شده استبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ساخت انواع تجهیزات پیشرفته دفاعی نام صنعت دفاعی ایران را پرآوازه کرد. یکی از انواع این دستاوردها موشک‌هایی است که مواضع تروریست‌های داعش در سوریه را از فاصله بسیار دور با دقت هدف قرار داد.

سخنان یک جوان در مواجهه با رهبر انقلاب

تابناکتابناک1 روز قبل
یکصد و پانزده نفر از مدال‌آوران المپیادهای علمی کشوری و جهانی به همراه اعضای تیم ملی والیبال جوانان ایران چندی پیش با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند. در جریان این دیدار یکی از مدال آوران المپیادهای علمی خارج از روال درخواست سخن گفتن را مطرح کرد و نقدش را نسبت به وضعیت کشور و آنچه فرار از مغزها خواند، مطرح کرد. این سخنان و پاسخ رهبری را در تابناک می‌بینید و می‌شنوید.

کلید اصلی حل مشکلات موجود از زبان رهبر انقلاب

مهرمهر1 روز قبل
حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر انقلاب در دیدار امروز خود با رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت فرمودند: مسئولان به «تولید داخلی» به عنوان «کلید اصلی حل مشکلات موجود» توجه کامل کنند.

بخشی از جدیدترین صحبت‌های ظریف با NBC

مهرمهر1 روز قبل
محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در گفت‌وگو با NBC گفت: در طول ۲۵۰ سال گذشته همواره از خود دفاع کرده‌ایم و درس‌های خوبی به کسانی که به کشور ما تجاوز کرده‌اند، داده‌ایم.

محصولات ایرانی در روستا‌های ساحل عاج

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از آبیجان‎، برخی از محصولات تولیدی ایران در دور افتاده‌ترین روستا‌های ساحل عاج بازار فروش خود را پیدا کرده است و به فروش می‌رسد.

ظریف: ممکن است مقامات آمریکایی بگویند باید در ساختمان سازمان ملل بخوابم| نمی‌دانم آمریکا می‌خواهد با چه کسی مذاکره کند!

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
محمدجواد ظریف گفت: این‌چنین نبوده است که ورود من به آمریکا حتی بدون تحریم اخیر، راحت باشد و هر بار، آمریکایی‌ها برای من روادید یک بار ورود صادر کرده‌اند. وزیر امور خارجه کشورمان در مصاحبه با شبکه ان‌بی‌سی آمریکا در پاسخ به سوال خبرنگار این شبکه آمریکایی مبنی بر این که با توجه به تحریم آمریکا آیا شما دیگر می‌توانید به آمریکا سفر کنید، تصریح کرد: این‌چنین نبوده است که بدون این تحریم ورود من به آمریکا راحت باشد. وی افزود: البته ممکن است محدودیت‌های بیشتری را نسبت به قبل که اجازه تردد به سه ساختمان را داده بودند، ایجاد کنند و بگویند که در ساختمان سازمان ملل بخوابم. بنابراین آمریکایی‌ها کسی را تحریم کرده‌اند که مجوز گفت‌وگو می‌دهد و همچنین کسی را تحریم کرده‌اند که مجری مذاکرات است. ظریف این بخش از گفت‌وگوی خود با این شبکه معتبر آمریکایی را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده است.

نظرها

اخبار بیشتر