آخرین وضعیت توسعه ٢٨ مخزن مناطق نفتخیز جنوب
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. آفتاب‌نیوز
  4. اقتصادی

آخرین وضعیت توسعه ٢٨ مخزن مناطق نفتخیز جنوب

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز |
مدیر امور فنی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب گفت: سه بسته دیگر از بسته‌های طرح‌ نگهداشت و افزایش توان تولید ۲۸ مخزن شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با ٣٩٠٠ میلیارد تومان اعتبار نهایی و قراردادهایش به‌زودی امضا می‌شود.

آفتاب‌‌نیوز :

صادق فتح‌الهی، در نشستی با اشاره به تازه‌ترین شرایط مجموعه طرح‌های نگهداشت و افزایش توان تولید در مناطق نفت‌خیز جنوب اظهار کرد: علاوه بر این چهار بسته دیگر طی هفته آینده تعیین تکلیف می‌شود.

وی با تاکید به اینکه شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب برای طرح توسعه ۲۸ مخزن مناطق نفت‌خیز جنوب، ٢٧ بسته سرمایه‌گذاری را تدوین و قرارداد شش بسته را نیز زمستان پارسال نهایی کرد، گفت: این شرکت بهمن‌ماه پارسال قرارداد پروژه‌های منصوری، رامشیر، لالی، کبود، گچساران و نرگسی امضا کرد.

مدیر امور فنی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، اعتبار مورد نیاز طرح توسعه ٢٨ مخزن را ۴٫۴ میلیارد دلار اعلام و اظهار کرد: این حجم از سرمایه‌گذاری در ایجاد فرصت‌های شغلی و بهبود فضای کسب و کار در استان تاثیری بسزا خواهد داشت.

فتح‌الهی با بیان اینکه سه بسته نهایی شده مربوط به ناحیه مارون چهار و یک، زیلایی در ناحیه مسجد سلیمان و سیاهمکان در ناحیه گچساران است، اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی‌ها قرار است چهار بسته دیگر از هفت بسته باقیمانده به ارزش ۶١٠٠ میلیارد تومان در مناطق اهواز چهار و اهواز یم، منصورآباد، مارون پنج، مارون دو و رامین هفته آینده تعیین تکلیف شود.

مدیر امور فنی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب اعلام کرد: یک بسته دیگر از طرح توسعه ٢٨ مخزن این شرکت که مربوط به منطقه اهواز ۳، اهواز ۲ و اهواز ۵ است به ارزش ٢٣٠٠میلیارد تومان در حال دریافت مجوزهای لازم است که در صورت تایید، قرارداد آن نهایی خواهد شد.

فتح‌الهی با بیان اینکه١٣ بسته دیگر از مجموعه بسته‌های طرح نگهداشت و افزایش توان تولید ٢٨ مخزن شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب نهایی شده است، تصریح کرد: این بسته‌ها مربوط به مناطق مارون ۳، گلخاری، بینک، لالی، بالارود، گچساران دپ و یک، سولابدر، بی‌بی حکیمه، گچساران چهار و سه، چلینگر و گرنگان، پازنان مارون شش و قلعه‌نار است.

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس

وی ادامه داد: حفاری ۲۸۳ حلقه چاه، احداث بیش از ١٠٠٠ کیلومتر خط لوله جریانی و ساخت ۲۸۳ جاده دسترسی و موقعیت چاه به ارزش۲۷۱۲ میلیون دلار پروژه روسطحی پیش بینی شده است.

مدیر امور فنی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با اشاره به پروژه‌های روسطحی طرح نگهداشت و افزایش توان تولید ٢٨ مخزن گفت: خطوط انتقال نفت و گاز و ایستگاه‌های پمپاژ نفت به ارزش ۲۲۷ میلیون دلار، تجهیزات واحدهای گاز و گاز مایع به ارزش ۱۴۹میلیون دلار، ایستگاه‌های جمع‌آوری گازهای همراه به ارزش ۶۵۳ میلیون دلار، احداث و تجهیز واحدهای نمکزدایی به ارزش ۳۲۴ میلیون دلار، تعمیرات ضروری تاسیسات به ارزش ۲۳ میلیون دلار و احداث و تجهیز واحدهای بهره‌برداری و شیرین‌سازی به ارزش ۳۵۱ میلیون دلار از جمله ۱۰۰ پروژه روسطحی طرح توسعه جامع مخازن را شامل می‌شود.

فتح‌الهی، به حداقل رسیدن آلودگی‌های زیست محیطی و خاک را از ویژگی‌های برجسته طرح نگهداشت و افزایش توان تولید ٢٨ مخزن شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب دانست و افزود: طبق دستورعمل وزارت نفت چهار درصد از ماحصل این طرح توسعه به زمینه‌های مسئولیت اجتماعی و ارائه خدمات عام‌المنفعه اختصاص داده خواهد شد.

مدیر امور فنی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با بیان اینکه به‌منظور حمایت از سازندگان داخلی پیمانکاران موظف هستند همه کالاهای مورد نیاز را که امکان تولید آن در داخل کشور فراهم است از سازندگان داخلی تامین کنند، گفت: این در حالی است که رونق کسب و کار تولیدکنندگان داخلی را به همراه خواهد داشت.

فتح‌الهی با بیان اینکه از جمله ویژگی‌های ارزشمند طرح توسعه، به‌کارگیری نیروهای بومی منطقه است که در اولویت کار پیمانکاران تعریف شده است، اظهار کرد: طرح توسعه میدان‌های مستقل گازی با هدف توسعه و افزایش خوراک پتروشیمی‌ها و نیز به ارزش تقریبی ۱۹۰ میلیون دلار در هفته‌های آینده وارد فاز اجرایی می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | چرا نرگس محمدی بوی باران این قدر شبیه ستایش است؟

خبرآنلاینخبرآنلاین23 ساعت قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.

فیلم | بازگشت به سوی مادر!

خبرآنلاینخبرآنلاین22 ساعت قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.

برپایی مجدد نمایشگاه جنگ خاموش در خانه هنرمندان

تابناکتابناک1 روز قبل
به گزارش تابناک، برای دومین بار نمایشگاه گزیده‌ای از مجموعه عکس «جنگ خاموش» روز جمعه اول شهریورماه ۹۸ ساعت ۱۷ در خانه هنرمندان افتتاح می‌شود. سید مهدی حسینی هنرمندی که این مجموعه را با زحمت و دغدغه عکاسی کرده است، در گفتگو با خبرگزاری موج در مورد برپایی مجدد نمایشگاه عکس جنگ خاموش گفت: این نمایشگاه دو سال پیش در خانه عکاسان برپا شد و از کتاب آن هم رونمایی شد. حسینی ادامه داد: بعد از آن بود که با برپایی نمایشگاهم در گالری محیطی خانه هنرمندان ایران موافقت شد و البته بازهم موفق نشدم که در فضای گالری‌های داخلی خانه هنرمندان، نمایشگاهی داشته باشم. این هنرمند عکاس در مورد تعداد آثار حاضر در نمایشگاه گفت: در این نمایشگاه عکس هجده اثر به همراه بیانیه و پوستر نمایشگاه به معرض دید گذاشته خواهد شد. این در حالی است که در نمایشگاه قبلی، من ۲۸ اثر را به نمایش گذاشته بودم و کتاب عکس «جنگ خاموش» شامل ۵۴ فریم است.

آتش‌سوزی‌های گسترده در جنگل‌های آمازون +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
روند نابودی جنگل‌های آمازون شدت گرفته است؛ به‌گونه‌ای که در ماه جولای گذشته در هر دقیقه، به اندازه سه زمین فوتبال از «ریه‌های زمین» نابود شد.
الفالف1 روز قبل
به نوشته رسانه‌ها وی متولد سال ۵۷ و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد در رشته اقتصاد است و سابقه استخدامی پیش از این نداشته و تنها در یک وزارتخانه یک سال به‌عنوان کارشناس فعالیت داشته است. احمد عراقچی در هفته‌ای که گذشت گفت‌‌وگویی با یکی از خبرگزاری‌های کشور داشت که در این گفت‌‌وگو موضوع مداخله دولت در بازار ارز را امری مورد حمایت همه دولت‌ها دانست و از دستور رییس جمهور نیز برای مداخله در این بازار نیز سخن گفت. این گفت‌‌وگو نزد افکار عمومی به برخی شایبه‌ها در باره هدف و نیت اظهارات معاون ارزی بانک مرکزی دامن زده و چنین تفسیر شد که یکی از متهمان سعی در انداختن تقصیر به گردن دیگران دارد. از ملزومات این توانایی آن است که دستورات صحیح و غلط را بتواند تمیز دهید و شجاعت ایستادگی در مقابل دستورات غلط را داشته باشد. ۵- اگر این دستور را مطابق مصالح عمومی نمی‌دانست چرا در مقابل آن ایستادگی نکرد یا استعفا نداد؟

پوشاک فرم مدرسه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ با نزدیک شدن به ماه مهر علاوه بر تکاپوی والدین برای تهیه وسایل مورد نیاز مدرسه، کارگاه‌های تولید پوشاک فرم مدرسه فعالیت شان را زودتر آغاز کرده‌اند تا به موقع آماده تحویل شوند.

نظرها

اخبار بیشتر