لزوم استفاده از ظرفیت جوانان/ خدمات‌دهی به مردم بیشتر شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سیاسی
لزوم استفاده از ظرفیت جوانان/ خدمات‌دهی به مردم بیشتر شود

لزوم استفاده از ظرفیت جوانان/ خدمات‌دهی به مردم بیشتر شود

مهرخبرگزاری مهر |
بوشهر - لزوم استفاده از ظرفیت جوانان و تاکید بر تقویت خدمات‌دهی به مردم از مهمترین موضوعات مطرح شده در نماز جمعه اهرم و سیراف بود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام رضا جمالی امام جمعه موقت اهرم در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اهرم با اشاره اینکه در آستانه عید بزرگ غدیرخم عید امامت و ولایت قرار داریم اظهار داشت: اگر به عظمت و جایگاه استدلالی و منطقی امیرالمومنین حضرت علی (ع) داشته باشیم اشاره به کتاب الغدیر علامه امینی می‌توانیم داشته باشیم مبنی بر اینکه علامه بیش از ۱۰ هزار کتاب در سال‌های سال مطالعه و وقت خود بر این مبنا وقف کردند.

امام جمعه اهرم یاد آورد شد: علامه امینی کتاب الغدیر که مستدل و دقیقیا با استفاده از روایات بیش از ۱۱۰ صحابه پیامبر (ص) از کتاب‌های مختلف است، ولایت علی (ع) را تشریح کردند که مسئله خطبه غدیر که در غدیرخم توسط پیامبر عظیم الشلان اسلام محمد مصطفی (ص) اجرا شد تبیین کردند.

وی ضمن تبریک ولادت با سعادت دهمین اختر بناک امامت و ولایت امام هادی (ع) ادامه داد: جامع کبیر که شناسنامه اهل بیت (ع) است توسط امام هادی (ع) نگاشته شده که به جایگاه عظمت، علم، هلم و معرفت اهل البیت نسبت به خداوند متعال است.

جمالی افزود: اگر می‌گذاشتند غدیر ادامه پیدا کند هزاران هزار سال در مسائل مختلف و تفکر غدیریه جلو قرار داشتیم.

امام جمعه اهرم با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با گروه جهادی جوانان تصریح کرد: پیشرفت بیش از حد در کار‌های جهادی، کار جوانان است و لزوم حرکت‌های جهادی به گفتمان عمومی و لزوم ثبات و حرکت در صراط مسقیم است که این کارهای جهادی بسیار بزرگ در کل کشور انجام می‌شود.

وی بیان داشت: گروه‌های جهادی در حال کمک رسانی به مردم در گوشه گوشه کشور بدون هیچ گونه توقع و چشم داشتی فقط در مسیر رضای خدا و خالصانه کار کردن هستند.

خلیج فارس را گورستان متجاوزین می‌کنیم

حجت الاسلام محمد صادق عاشوری در خطبه‌های نماز جمعه سیراف به تبیین رهنمودهای مقام معظم رهبری پرداخت و گفت: خدمت‏‌رسانی برای تحقق عدالت و پیشرفت را همگانی کنید.

وی ادامه داد: کار جهادی، به معنی کار برخاسته از ایمان و به کارگیرنده‏ی هر چه بیشتر از ظرفیت وجودی انسان است؛ و این دو هیچ یک، نقطه‏ پایان ندارد؛ پس کار جهادی امروز شما می‌تواند ده‌‏ها و صدها برابر، کیفیت و ارتقا و گسترش یابد.

امام جمعه سیراف بیان کرد: جهاد خدمت‏‌رسانی بش از سود رساندن به گیرنده‏ خدمت، به خود خدمت‌‏رسان سود می‌رساند. دل کندن از بهره‌‏های شخصی برای بهره رساندن به دیگران، دل را روشنی و ذهن و اندیشه را ارتقا و اراده را قوت می‌بخشد و فراتر از همه، رضای الهی را جلب می‌کند. این را با قول و عمل خود به کسانی که هنوز قدم در وادی خدمت‌‏رسانی نگذاشته‌‏اند، نشان دهید.

خطیب نمازجمعه بندر سیراف در ادامه به آزادی شیخ زکزاکی پرداخت و گفت: عقب نشینی دولت نیجریه در مقابل شیعیان نقطه عطفی در مبارزه با استکبار است.

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

وی افزود: عقب نشینی دولت نیجریه در برابر شیعیان این کشور و موافقت هر چند مشروط با سفر درمانی علامه شیخ زکزاکی در حالی به دست آمده که دادگاه عالی فدرال نیجریه به درخواست دولت این کشور، جنبش اسلامی نیجریه به رهبری شیخ ابراهیم زکزاکی را به عنوان یک گروه تروریستی معرفی و فعالیت آن را غیرقانونی اعلام کرد!

عاشوری ادامه داد: اعلام تروریستی بودن جنبش اسلامی از سوی دولت نیجریه نشان می‏‌دهد که دست‏‌هایی پنهان در پشت پرده قصد ریشه کن کردن فعالیت‌‏های این جنبش را دارند. نیجریه مراودات خوبی با دولت عربستان دارد و بار‏ها تاکنون برای دریافت کمک‏‌های مالی به ریاض سفر کرده است.

وی گفت: با عنایت به سفر رهبر شیعیان نیجریه شیخ ابراهیم زکزاکی به هندوستان برای درمان و معالجه ایشان، نمازگزاران عزیز شایسته است تا در ایام عید بزرگ شیعیان (عید غدیر) جهان به طور ویژه برای شفای کامل و هر چه سریعتر این مجاهد انقلابی و شجاع دست بر دعا بردارند.

امام جمعه بندر سیراف با اشاره به سالروز بازگشت آزادگان گفت: آزادگان، با ایمان راسخ خود در برابر همه فشارهای جسمی و روحی دشمنان ایستادند و روابط اجتماعی جامعه کوچک اردوگاهی خود را بر پایه اخلاق حسنه بنا نهادند و از شکنجه‌های مزدوران بعث هراسی به خود راه ندادند. آزادگان، صبورتر از سنگ صبور و راضی‌ترین کسان به قضای الهی بودند.

حجت الاسلام عاشوری گفت: هجدهم ذی‏الحجه، روز «عید الله‏ الاکبر»، «عید اهل ‏بیت محمد (ص)»، «اشرف الاعیاد» یعنی «عید غدیر» است؛ روزی که در آن مهم‏ترین واقعه تاریخ اسلام و آخرین و مهمترین ماموریت رسول گرامی اسلام (ص) یعنی تعیین «امام و ولی جامعه اسلامی» توسط خاتم پیامبران در آن روز رقم خورد. شهر را آذین بندی کنید و انشاءالله روز عید مهمان سفره امیرالمؤمنین علی علیه السلام خواهید بود.

وی با بیان اینکه صنعت دفاعی موتور پیشران پیشرفت کشور در عرصه‌های گوناگون است تاکید کرد: ۳۱ مردادماه که مصادف با سالروز تصویب قانون تشکیل وزارت دفاع است، به نام «روز صنعت دفاعی» نامگذاری شده است تا جایگاه این صنعت راهبردی، به عنوان نماد موفق خودباوری، اتکا به توان داخلی و خودکفایی در یکی از مهمترین و سخت‌ترین عرصه‌ها پاس داشته شود.

عاشوری افزود: امروزه صنعت دفاعی کشور در سایه رهنمودهای مقام معظم رهبری و با اتکا به ایمان و اراده و توانمندی نخبگان و اندیشمندان جوان خود، توانسته است در عرصه‌های مختلف نظامی به دستاوردهای شگرفی دست یابد که چشم جهانیان را خیره ساخته و هر اندیشه تجاوزگرانه‌ای را کور ساخته است.

وی گفت: دشمن نگران است که دست از پا خطا کند که سربازانش در همین خلیج همیشه فارس دفن شوند؛ آنها شک نکنند کوچکتری خطایی مرتکب شوند خلیج فارس را گورستان سربازان آمریکایی خواهیم کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ظریف: ممکن است مقامات آمریکایی بگویند باید در ساختمان سازمان ملل بخوابم| نمی‌دانم آمریکا می‌خواهد با چه کسی مذاکره کند!

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
محمدجواد ظریف گفت: این‌چنین نبوده است که ورود من به آمریکا حتی بدون تحریم اخیر، راحت باشد و هر بار، آمریکایی‌ها برای من روادید یک بار ورود صادر کرده‌اند. وزیر امور خارجه کشورمان در مصاحبه با شبکه ان‌بی‌سی آمریکا در پاسخ به سوال خبرنگار این شبکه آمریکایی مبنی بر این که با توجه به تحریم آمریکا آیا شما دیگر می‌توانید به آمریکا سفر کنید، تصریح کرد: این‌چنین نبوده است که بدون این تحریم ورود من به آمریکا راحت باشد. وی افزود: البته ممکن است محدودیت‌های بیشتری را نسبت به قبل که اجازه تردد به سه ساختمان را داده بودند، ایجاد کنند و بگویند که در ساختمان سازمان ملل بخوابم. بنابراین آمریکایی‌ها کسی را تحریم کرده‌اند که مجوز گفت‌وگو می‌دهد و همچنین کسی را تحریم کرده‌اند که مجری مذاکرات است. ظریف این بخش از گفت‌وگوی خود با این شبکه معتبر آمریکایی را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده است.

سخنان یک جوان در مواجهه با رهبر انقلاب

تابناکتابناک1 روز قبل
یکصد و پانزده نفر از مدال‌آوران المپیادهای علمی کشوری و جهانی به همراه اعضای تیم ملی والیبال جوانان ایران چندی پیش با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند. در جریان این دیدار یکی از مدال آوران المپیادهای علمی خارج از روال درخواست سخن گفتن را مطرح کرد و نقدش را نسبت به وضعیت کشور و آنچه فرار از مغزها خواند، مطرح کرد. این سخنان و پاسخ رهبری را در تابناک می‌بینید و می‌شنوید.

کلید اصلی حل مشکلات موجود از زبان رهبر انقلاب

مهرمهر1 روز قبل
حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر انقلاب در دیدار امروز خود با رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت فرمودند: مسئولان به «تولید داخلی» به عنوان «کلید اصلی حل مشکلات موجود» توجه کامل کنند.

بخشی از جدیدترین صحبت‌های ظریف با NBC

مهرمهر1 روز قبل
محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در گفت‌وگو با NBC گفت: در طول ۲۵۰ سال گذشته همواره از خود دفاع کرده‌ایم و درس‌های خوبی به کسانی که به کشور ما تجاوز کرده‌اند، داده‌ایم.

شاهکارهای مهندسان صنعت دفاعی در تحریم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پیچیده‌ترین دستاوردهای دفاعی ایران در شرایط ۴۰ سال تحریم و فشار خارجی با سختکوشی متخصصان توانمند ایرانی حاصل شده استبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ساخت انواع تجهیزات پیشرفته دفاعی نام صنعت دفاعی ایران را پرآوازه کرد. یکی از انواع این دستاوردها موشک‌هایی است که مواضع تروریست‌های داعش در سوریه را از فاصله بسیار دور با دقت هدف قرار داد.

محصولات ایرانی در روستا‌های ساحل عاج

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از آبیجان‎، برخی از محصولات تولیدی ایران در دور افتاده‌ترین روستا‌های ساحل عاج بازار فروش خود را پیدا کرده است و به فروش می‌رسد.

نظرها

اخبار بیشتر