کنترل نوسانات نرخ ارز، فرآیند پیچیده‌ای است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. موج
  4. اقتصادی
کنترل نوسانات نرخ ارز، فرآیند پیچیده‌ای است

کنترل نوسانات نرخ ارز، فرآیند پیچیده‌ای است

موجخبرگزاری موج |
رئیس کل بانک مرکزی گفت: کارشناسان محترم می‌ دانند که کنترل نوسانات نرخ ارز، فرآیند پیچیده‌ای است که با ابزار‌های در اختیار بانک مرکزی انجام می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج، عبدالناصر همتیرئیس کل بانک مرکزی در یادداشت اینستاگرامی نوشت: همانگونه که فعالان اقتصادی و مردم آگاهی دارند، بازار ارز پس از یک دوره سخت، که بیشتر از ناحیه فشار‌های خارجی و تحریم همه جانبه و انتظارات منفی ناشی از آن بود، در دوره اخیر، تدریجا به سمت پایداری و پیش بینی پذیری حرکت می‌کند. همانگونه که پیشتر نیز گفته‌ام، تلاش بانک مرکزی در یکسال گذشته عمدتا متمرکز بر مدیریت بازار و سامان دهی به آن بوده است.

در این میان، طرح مباحثی مانند تأمین مالی دولت یا کمک به بانکها، از طریق تحولات نرخ ارز، نه تنها بر اساس آمار بی اساس است، بلکه جفای بزرگی در حق بانک مرکزی است.

کارشناسان محترم می‌ دانند که کنترل نوسانات نرخ ارز، فرآیند پیچیده‌ای است که با ابزار‌های در اختیار بانک مرکزی انجام می‌گیرد. به همین منظور، بنده همچنان بر عهد و برنامه یکسال پیش خود مبنی برصیانت از ذخایر بانک مرکزی پا برجا هستم وبه صورت فزاینده به تقویت آن اهتمام جدی دارم. بخش با اهمیت دیگری از اقدامات در دست بانک مرکزی آن است که دوره تخطی برخی از بانک‌ها، از مقررات ابلاغی و برخی نسبت‌ها، بویژه درصد‌های سهامداری، اجرای حاکمیت شرکتی، اعطای وام‌های خاص، خصوصا به اشخاص و شرکت‌های مرتبط به سرآمده است و بانک‌ها باید در چارچوب برنامه‌های بانک مرکزی برای اصلاح نظام بانکی، دستورالعمل‌ها و تصمیمات جدی وقاطعی راکه در بانک مرکزی اتخاذ وبه آن‌ها ابلاغ خواهد شد، با جدیت تمام پی گیری واجرا کنند.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نوسازی ناوگان موتوری موزعین شبکه پستی

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ براساس تفاهم نامه مشترک میان شرکت پست، بانک قرض الحسنه مهر ایران و شرکت نیرو محرکه مقرر شد ۲ هزار و ۱۵۰ دستگاه موتور در اختیار نامه رسانان پست سراسر کشور قرار گیرد که ۵۰۰ دستگاه مربوط به استان تهران است.

خام فروشی سنگ

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
خام فروشی سنگ، یک نمونه از خام فروشی منابع است و تا زمانی که نگاه به آن تغییر نکند همچنان باید شاهد چوب حراج به منابع ملی باشیمبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، صنعت سنگ یکی از صنایع اشتغال زا در کشور است، صنعتی که مواد اولیه و تکنولوژی فرآوری آن در کشور وجود دارد و اگر به مشکلات تولیدکنندگان رسیدگی شود قطعا می‌تواند ارزآوری بسیاری برای کشور داشته باشد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین14 ساعت قبل
اقتصادآنلاین - مهسا نجاتی؛ گروهی از ساعت‌های هوشمند در راستای تنظیم و کنترل خواب، برای افرادی که در خواب شب خود دچار مشکل هستند، ساخته شده است. اخیرا گروه فیلیپس، برای ساخت چراغ‌های خواب لمسی هوشمند به قیمت ۲۰۰ دلار، اقدام کرده است. این وسیله، از الگوی نور طبیعی، در راستای قرار دادن اشخاص در حالت راحتی و آرامش استفاده می‌کند. قابل ذکر است که این ساعت و چراغ هوشمند در شب، به طور معکوس عمل کرده و شما را برای خواب راحت آماده می‌کند. و در پایان جالب توجه است که با اتصال برنامه SleepMapper به این وسیله، قابلیت کنترل رطوبت، دما، میزان صدا و نور وجود دارد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین22 ساعت قبل
اصلی‌ترین تفاوت‌هایی که میان دو فرودگاه مهرآباد و امام برای انجام پروازهای داخلی وجود دارد، در چه بخش‌هایی است؟ مهرآباد به تمام مقاصد پروازی داخلی، پروازهای برنامه‌ای دارد. با توجه به تکمیل نشدن زیرساخت‌های دسترسی ساده به فرودگاه امام، آیا هزینه رسیدن به فرودگاه نیز یک عامل بازدارنده است؟ قطعا همین‌طور خواهد بود. فرودگاه امام، از طریق پروازهای داخلی درآمد جدید خواهد داشت و به دنبال آن درآمد فرودگاه مهرآباد کاهش می‌یابد. جدای از پروازهای داخلی، فرودگاه امام همواره به عنوان فرودگاه اصلی ایران در پروازهای بین‌المللی مطرح بوده و هرچند امروز به دلیل کاهش پروازهای بین‌المللی ظرفیتی جدید برای پروازهای داخلی ایجاد شده اما در صورت تغییر شرایط احتمالا مدیریت هر دو گروه سخت می‌شود. برخی از موافقان انتقال پروازهای داخلی به فرودگاه امام، جذب مسافران پروازهای ترانزیت را عاملی مهم در تصمیم خود می‌دانند.

موهاوی ۲۰۲۰؛ نسلی جدید یا بازگشتی دوباره با فیس لیفت (+فیلم و تصاویر)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عصرایران- نسل اول موهاوی که در سال ۲۰۰۸ معرفی شد یک شاسی بلند جذاب بود که در بازار ایران نیز طرفداران زیادی داشت. موهاوی نسل اول/ دلبر بلندقامت در بازار ایرانموهاوی با سه مدل موتور متفاوت عرضه شد: ۳٫۸ لیتری و ۳ لیتری ۶ سیلندر و نمونه ۴٫۶ لیتری ۸ سیلندر که این مدل در ایران طرفداران زیادی دارد. با توجه به تصاویری که مشاهده می‌کنید این محصول را باید یک فیس لیفت از موهاوی نسل اول بدانیم تا نسل جدید آن! باحرکت به سمت کنار خودرو، دقیقا یک موهاوی نسل اول پیش روی بیننده قرار می‌گیرد که تنها بخش کرومی انتهای درب‌ها و بالای رکاب بدان افزوده شده است. در تصاویر جدیدی که از موهاوی ارائه شده پشت خودرو نمایه ۴WD به چشم می‌خورد که ویژگی ۴ چرخ محرک را مورد اشاره قرار می‌دهد.

انتقاد معاون رئیس‌جمهور از آمارهای «فرار مغزها» / بازگشت ۱۳۰ دانشجوی ایرانی از ۱۰۰ دانشگاه برتر/ قوانین ایران ضامن واردات است+ فیلم

الفالف1 روز قبل
این همان کاری است که از آن با عنوان «شکار مغزها» یاد می‌کنند. ما نیازمند اقتصادی هستیم که از نفت جدا شود و به دنبال این باشد که بر روی نیروی انسانی جوان سرمایه‌گذاری کند. وی ادامه داد: بر این اساس ما تلاش داریم تا سرمایه‌گذاران سنتی را به سمت سرمایه‌گذاری در حوزه‌های نوین دانش‌بنیان هدایت کنیم. زیرا این جوانان ایده‌هایی را ارائه می‌دهند که مردم پشت آنها هستند و ارتباطی با رانت دولتی ندارند. این روش تکثیر نخل از روش کشت بافت است و در ایران تنها یک شرکت به دانش فنی آن دست یافته است.

نظرها

اخبار بیشتر