عدم وجود درآمد پایدار، شهرداری‌ها را مجبور به فشار به مردم می‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. سیاسی

عدم وجود درآمد پایدار، شهرداری‌ها را مجبور به فشار به مردم می‌کند

ایلناخبرگزاری ایلنا |
نماینده مردم قائمشهر گفت: برنامه جامع مدیریت شهری تاکنون آماده نشده که به دلیل این بی توجهی، شهرداری ها از یکسو با مشکلات بسیار دست و پنجه نرم می کنند و از سوی دیگر ناکارآمد شده‌اند.

عدم وجود درآمد پایدار، شهرداری‌ها را مجبور به فشار به مردم می‌کند - 1

به گزارش ایلنا، سیدعلی ادیانی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تشریح سوال خود از عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور مبنی بر اینکه علت عدم اجرای کامل مواد (۱۷۳) و (۱۷۴) و بند ب ماده (۱۸۷) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ج. ا. ا چیست؟، گفت: ضعف در نظارت مجلس باعث استنکاف دستگاه‌های اجرایی نسبت به اجرای قانون می‌شود.

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی افزود: براساس ماده ۱۷۳و ۱۷۴ برنامه پنجم، دولت مکلف به تنظیم برنامه مدیریت شهری و نظام درآمد پایدار در شهرداری‌ها شده است. از سوی دیگر دولت باید در بند (ب) ماده ۱۸۷ این قانون سازمان توسعه و عمران دریا و سواحل کشور را تشکیل دهد. حال آنکه به هیچیک از این مواد عمل نکرده و این قانون بدون اجرا رها شده است.

وی با طرح این سوال که چرا دولت پس از ۸ سال به تکلیف قانونی خود عمل نکرده است، اظهار کرد: اگر قرار است قانون ناقص اجرا شود یا اجرا نشود، نظارت نمایندگان زیر سوال می‌رود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه عدم اجرای ماده ۱۷۳ برنامه پنجم شهرداری‌ها را تحت فشار مردم و دستگاه‌های نظارتی قرار داده است. به دلیل اجرایی نشدن این ماده کشور در سیل اخیر دچار زیان بسیار شد، خاطرنشان کرد: برنامه جامع مدیریت شهری تاکنون آماده نشده که به دلیل این بی توجهی، شهرداری‌ها از یکسو با مشکلات بسیار دست و پنجه نرم می‌کنند و از سوی دیگر ناکارآمد شده است.

خبری: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

ادیانی با بیان اینکه عدم اجرای نظام پایدار درآمد شهرداری‌ها موجب فروش تراکم و در نتیجه هرج و مرج در شهرها شده است، ادامه داد: زمانی که درآمد پایدار در شهرداری‌ها وجود نداشته باشد، شهرداری‌ها مجبور می‌شوند به مردم فشار آورند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: در صورت اجرای بند (پ) ماده ۱۷۴، تراکم زمین‌های مشجر و باغات افزایش پیدا می‌کرد، در حالی که در شرایط کنونی تخریب باغات، نگرانی‌های بسیاری ایجاد کرده است.

وی به تخلفات اخیر اعضای شورای شهرها و شهردارها اشاره کرد و گفت: در صورتی که سازوکار مدیریت و نظارت بر هزینه کرد شهرداری‌ها اجرا می‌شد، چنین موضوعاتی در کشور به وجود نمی‌آمد.

نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دولت موظف است سازمان توسعه و عمران دریا و سواحل را تشکیل دهد، اما نسبت به این امر بی توجهی می‌کند، این در حالی است که با تحقق این مهم تلفات انسانی ناشی از غرق شدن کاهش پیدا کرده و خدمات گردشگری بهتری ارائه می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

طرفداران مسیح علینژاد این کلیپ را نبییند

پارس نیوزپارس نیوز22 ساعت قبل
پس از چند سال از جار و جنجال‌های مسیح علینژاد در قالب کمپین چهارشنبه‌های سفید و آزادی‌های یواشکی، لیست پروژه‌های وی در قالب قرارداد با دولت آمریکا برای به راه انداختن کمپین‌ها افشا شد. مشخص شد که او برای همین پروژه‌ها صدها هزار دلار دریافت کرده و در صورت ادامه جنجال در جامعه ایرانی به ویژه در میان زنان و دختران و همچنین درگیری آنها با یکدیگر، صفرهای قراداد مسیح بیشتر می‌شوند.

روایت شبکه اسرائیلی از قدرت پهپادی ایران + ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین| قدرت نظامی کشورمان همواره موضوع گزارش رسانه‌های بیگانه بوده است. پهپادهای ایرانی در سال‌های اخیر بسیار قدرتمندتر از قبل شده‌اند و همین موضوع، ترس و وحشت رژیم صهیونیستی را بیشتر کرده است. منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

فیلم | سردار سلیمانی: امروز انصارلله یمن هم به امام حسین اقتدا می‌کند!

خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل
در میان آثار بسیار قدیمی و با ارزش استان کرمان، ارگ با شکوه و با صلابتی در میان کویر سربرافراشته است. این بنا که از خشت ساخته شده، در جنوب غربی شهر راین کنونی قرار گرفته و تا حدودی به ارگ تاریخی بم شبیه است. ارگ راین با مساحتی بیش از بیست و دو هزار مترمربع، دومین بنای خشتی بزرگ جهان بشمار می‌آید و هرساله میزبان هزاران گردشگر داخلی و خارجی است.

آبگیری سد ایلیسو در ترکیه با وجود مخالفت ایران +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، صفحه اینستاگرام «اینستا خبری» در جدیدترین پست خود درباره آبگیری سد ایلیسو در ترکیه با وجود مخالفت ایران نوشت: با وجود اعتراض ایران و عراق، آبگیری سد ایلیسو در ترکیه بر روی رودخانه‌ دجله آغاز شده است. خشک شدن تالاب هورالعظیم ایران یکی دیگر از تبعات آبگیری ایلیسو است. دولت ترکیه بدون جلب توافق با ایران و عراق این سد را ساخته است. مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴دانلودمرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند.

ریشه جنجال «دختر آبی» کجاست؟ / چگونه اصلاح‌طلبان، پیاده نظام اندیشکده صهیونیستی توانا شدند؟ +تصاویر

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
هفته‌ای نیست که به واسطه جریان‌سازی هماهنگ با خارج از کشور، حول یک مساله اجتماعی یا سیاسی، شاهد التهاب آفرینی‌های چند روزه نباشیم. این در حالی بود که خبر محکومیت او به ۶ ماه حبس و عنوان اصلی اتهامی آن مرحومه از اساس دروغ بود. اما به نظر می‌رسد که ماجراهایی از سنخ «دختر آبی» و ملتهب کردن فضای روانی جامعه، صرفا یک نوع سوءاستفاده ساده از یک رویداد اجتماعی نیست. اصولا انقلاب سال ۲۰۱۱ تونس موسوم به «انقلاب یاس»، یکی از الگوهای ذهنی سران فتنه موسوم به «جنبش سبز» و حامیان متنفذ آن بود. راستی؛ چرا تصور می‌شود حضور زنان در ورزشگاه‌ها مخالف ارزش‌های دینی است؟ چرا منکر است؟ و چرا از منظر متولیان دین از منکراتی چون دروغ و دزدی و رشوه بزرگتر است؟ فرق حضور زنان در ورزشگاه‌ها با حضور آن‌ها در خیابان‌ها و پارک‌ها چیست؟ احتمالا خواهند گفت، شرایط اضطرار است و مصداق اکل‌میته است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، یک روز پس از حمله به خودروی زرهی امارات در شهر عدن در جنوب یمن، امارات روز گذشته اعلام کرد که ۶ نظامی این کشور کشته شده است. این خبرگزاری اشاره نکرده است که نظامیان کشته‌شدن در حال انجام چه ماموریتی بودند و یا در چه مکانی کشته شدند. وی بار دیگر از یمنی‌ها خواست به مقاومت مسلحانه علیه نیروهای اماراتی روی بیاورند. ده‌ها نفر در این حملات کشته شدند و امارات متحده عربی نیروهای هادی را تروریست خواند. پایگاه الجفره همچنین یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های حفتر محسوب می‌شود که تمامی جنگنده‌هایی که به مواضع نیروهای دولت وفاق ملی در طرابلس و مناطق دیگر حمله می‌کنند، از آنجا پرواز می‌کنند.

نظرها

اخبار بیشتر