واکنش کشتی‌گیر جوان به لفظ جنجالی مربی تیم‌ملی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ورزش۳
  4. ورزشی
واکنش کشتی‌گیر جوان به لفظ جنجالی مربی تیم‌ملی

واکنش کشتی‌گیر جوان به لفظ جنجالی مربی تیم‌ملی

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳ |
کشتی‌گیر جوانی که به ستاره ایران در مسابقات جهانی تبدیل شد، درباره الفاظ جنجالی مربی‌اش گفت: شاید اگر فریادهای احسان لشکری نبود، کشتی را می باختم.

به گزارش «ورزش سه»، امیرحسین مقصودی که سال گذشته حضور در مسابقات جهانی بزرگسالان کشتی آزاد را هم تجربه کرد، در روزهای اخیر به یک چهره ویژه در استونی تبدیل شد. این کشتی‌گیر جوان که قرار نبود در ترکیب تیم جوانان کشتی آزاد برای مسابقات جهانی حضور داشته باشد، در دقیقه نود به خاطر مشکل در ثبت نام امیرمحمد یزدانی به عنوان نماینده وزن ۶۵ کیلوگرم اعزام شد.

مقصودی که در پایان با کسب مدال طلای جهان ستاره ایران در مسابقات لقب گرفت، یک کشتی پرحاشیه را برابر حریف آذربایجانی در یک چهارم نهایی برگزار کرد. در حالی که این کشتی گیر ایرانی ۷-۱ از حریفش عقب افتاده بود، با اجرای یک وزن ۵ امتیازی به کشتی برگشت و در نهایت به سختی پیروز شد. جدا از اینکه فیلم فن تماشایی مقصودی در رسانه‌های بین المللی و داخلی بازتاب زیادی داشت، نوع کوچ کردن مربی تیم جوانان هم حاشیه هایی را به وجود آورد.

احسان لشکری از کنار تشک برای تحریک کشتی گیر جوان از الفاظی مثل بی غیرت و بی وجود استفاده کرد و مورد انتقاد هم قرار گرفت، اما مقصودی می‌گوید از این اتفاقات ناراحت نیست و اتفاقا به این مربی علاقه زیادی دارد.

واکنش کشتی‌گیر جوان به لفظ جنجالی مربی تیم‌ملی - 4

بعد از بازگشت آزادکاران جوان که با کسب عنوان سومی به کار خود پایان دادند، با امیرحسین مقصودی دقایقی همکلام شدیم.

ملی پوش کشتی آزاد جوانان درباره قهرمانی در مسابقات جهانی به «ورزش سه» گفت: خدا را شکر که مسابقات برایم خوب تمام شد. سال گذشته نقره گرفته بودم و امسال فقط به طلا فکر می‌کردم. حواشی زیادی در حین اعزام برایم به وجود آمد، اما توانستم با این اتفاقات کنار بیایم و طلا بگیرم.

وی درباره اینکه تا چند ساعت قبل از اعزام قرار نبود در ترکیب تیم ملی باشد، عنوان کرد: من حتی تا صبح روز اعزام گرمکن و لباس‌های تیم ملی را نگرفته بودم. چند ساعت به اعزام مانده بود که به من گفتند به خاطر انجام نشدن کارهای ثبت نام یزدانی من هم باید اعزام شوم. اول اسم من رد شده بود و به همین خاطر من روی تشک رفتم. ساعت ۶ عصر اعزام من قطعی شد و ساعت ۱۱ شب هم پرواز کردیم. وقتی به استونی رفتیم، تازه مشخص شد که من باید کشتی بگیرم.

خبری: پربازدیدترین اخبار ورزشی ایران،اروپا و سراسر نقاط دنیا

مقصودی در ادامه گفت: من از ۱۷ سالگی هر سال به ۲، ۳ مسابقه اعزام شدم. امسال به هیچ مسابقه‌ای نرفته بودم. سال قبل تجربه حضور در جهانی بزرگسالان را هم داشتم و طلای نوجوانان را هم در کارنامه دارم. اتفاقاتی که قبل از اعزام رخ داد، انگیزه مرا بیشتر کرد. همیشه سعی می‌کنم از حواشی به وجود آمده به نفع خودم استفاده کنم.

قهرمان کشتی آزاد جوانان جهان درباره مبارزه‌اش با حریف آذربایجانی که با اختلاف ۶ امتیاز عقب بود و با یک فن ۵ امتیازی توانست کشتی را برگرداند، اظهار داشت: وضعیت جسمانی ام چندان خوب نبود. آن روز هم به من خیلی فشار آمد. آسیب دیدگی کوچکی هم داشتم که اذیتم می‌کردم. البته خودم از اول مقابل آن حریف آذربایجانی اشتباه کشتی گرفتم و می‌دانم که بد کار کردم، اما خدا کمک کرد و یک لحظه توانستم کشتی را برگردانم.

واکنش کشتی‌گیر جوان به لفظ جنجالی مربی تیم‌ملی - 11

وی ادامه داد: بعد از آن مبارزه دیدم که فیلم فن ۵ امتیازی من در صفحه اتحادیه جهانی هم منتشر شده و خیلی از رسانه‌ها هم آن را پخش کردند. شاید سخت‌ترین کشتی من همان کشتی بود. بقیه رقبایم را به جز حریف روسی راحت شکست دادم.

مقصودی درباره الفاظ احسان لشکری در حین کشتی یک چهارم نهایی خطاب به او که حاشیه‌های زیادی به پا کرد، گفت: من از بچگی عاشق آقا احسان بودم و دوست داشتم روزی مثل او باشم. اصلا از این صحبت هایی که مطرح شده، ناراحت نیستم. به هر حال او مربی تیم است و وقتی عقب بودم، می‌خواست به من انگیزه بدهد. خیلی‌ها این فیلم را پخش کردند، اما از رابطه بین من و مربی ام خبر نداشتند. شاید اگر فریادهای آقا احسان نبود، من نمی‌توانستم آن کشتی را برنده شوم. این صحبت‌ها برای من تلنگری شد تا بتوانم به کشتی برگردم. بازهم می‌گویم اصلا از دست او ناراحت نیستم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آخرین صحبت‌های علیرضا فغانی قبل ترک ایران

الفالف20 ساعت قبل
آخرین صحبت‌های علیرضا فغانی قبل ترک ایرانگروه ویدئو الف، ۲۴ شهریور ۱۳۹۸، ۱۴:۱۹ ۳۹۸۰۶۲۴۱۳۴۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارعلیرضا فغانی داور بین المللی کشورمان بامداد ۲۴ شهریور ماه ایران را به مقصد استرالیا ترک کرد. او تصمیم دارد در لیگ استرالیا قضاوت کند و در بازی‌های بین المللی نماینده کشورمان باشد. در این فیلم آخرین حرف‌های او را در خاک ایران می‌بینید.

گاف سرهنگ علیفر؛ متلک به پرسپولیسی‌ها یا سوتی از نوع ویکی‌پدیا؟ /فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

اشتباه کردی، توجیه نکن!

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
کسانی که قبول نمی‌کنند اشتباه کرده‌اند، قابل اعتماد نیستند و نمی‌شود به آنها به عنوان یک دوست، همکار و یا حتی رییس جمهور اعتماد کرد. این اشتباه برای گزارشگر تازه کار فوتبال هم یک گاف بزرگ است چه برسد به سرهنگ علیفر با این سابقه وتجربه. او قبول نمی‌کند اشتباه کرده است و تقصیر را به گردن سایت خارجی می‌اندازد. شاید اگر علیفر قبول می‌کرد، اشتباه کرده و سعی در جبران آن می‌کرد، شاهد این همه هجمه علیه خود نبود. اشتباه کردن خوب نیست اما پذیرش اشتباه یک ویژگی مهم اخلاقی در یک انسان است.

اشتباه عجیب بازیکنان ماشین مقابل شهر خودر

الفالف1 روز قبل

سرهنگ علیفر و گاف جدید از نوع ویکی‌پدیا

مهرمهر1 روز قبل

گلزنی پسر زیدان روی پاس مهرداد محمدی

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین22 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر