پرونده فعال ۲۷۵۰ آزاده در خوزستان/ اشتغال فرزندان آزادگان پیگیری شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خوزستان آنلاین
  4. اجتماعی

پرونده فعال ۲۷۵۰ آزاده در خوزستان/ اشتغال فرزندان آزادگان پیگیری شود

پرونده فعال ۲۷۵۰ آزاده در خوزستان/ اشتغال فرزندان آزادگان پیگیری شود - 0

بزرگنمایی:

پیام خوزستان - مدیرعامل مؤسسه پیام آزادگان خوزستان در دیدار امروز آزادگان با استاندار، بر پیگیری اشتغال ایثارگران و به ویژه فرزندان آزادگان و همچنین رسیدگی به بحث بیمه دی تأکید کرد.

به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، محمدجواد فاضلی‌نیا در دیدار آزادگان خوزستانی با استاندار که به مناسبت سالروز ورود آزادگان به کشور انجام شد، گفت: همه ساله به مناسبت سالروز ورود آزادگان به کشور برنامه‌ای به دستور استاندار در تالار امام رضا (ع) اهواز برگزار می‌شد که امسال به دلیل مشکلات اقتصادی نتوانستیم در خدمت آزادگان باشیم.

آزادگان، امور را برعهده بگیرند

وی ضمن قدردانی از حمایت‌های استاندار خوزستان از آزادگان گفت: آزادگان به تعبیر حجت‌الاسلام ابوترابی «بحمدالله مستغنی هستند؛ از نظر روحی و روانی و ان شا‌ءالله مادی.» برخی از آنها مانند سایر ایثارگران مشکلات عدیده‌ای دارند اما بنا به توصیه حجت‌الاسلام ابوترابی که خود آزادگان، امور را برعهده بگیرند، دوستان آزاده ما اکثرا دست‌ خیر دارند و مخارج سالانه برخی از برنامه‌های مؤسسه را برعهده می‌گیرند. مؤسسه پیام آزادگان هم در بخش آ‌زادگان کمک‌حال اصلی بنیاد شهید است.

فاضلی‌نیا ادامه داد: پس از ادغام مؤسسه پیام آزادگان با بنیاد شهید و بنیاد جانبازان، عملا آزادگان زیر پوشش بنیاد شهید قرار گرفتند و آنها را صرفا به خاطر درصد جانبازی که به آنها دادند، جانباز می‌شناسند و تعریف موجود از آزاده به آن معنا نیست. آزادگان سهمیه جانبازی و آزادگی دارند؛ اما در بحث اشتغال، سهمیه آنها را براساس درصد جانبازی در نظر می‌گیرند و آنها را ‌میان جانبازان قرار می‌دهند.

این آزاده اظهار کرد: ستاد آزادگان بیشتر می‌توانست پیگیر امور آزادگان باشد و برنامه‌های مستقلی در رابطه به آزادگان داشته باشد. مؤسسه پیام آزادگان کشوری است و در چهار، پنج استان کشور از جمله خوزستان دفتر دارد. فعالیت این دفتر هماهنگ با بنیاد شهید و استانداری است. دفتر این مؤسسه در حال حاضر در چهارراه زند قرار دارد و چند ماهی است که دستور تخلیه دفتر صادر شده است.

مدیرعامل مؤسسه پیام آزادگان استان خوزستان با اشاره به پیگیری‌های خود برای افتتاح دفتر پیام آزادگان در نقطه دیگری از شهر گفت: این اولین مطلب آزادگان است که اگر می‌خواهید خدمت ماندگاری به آزادگان انجام دهید، جای ثابتی برای آن باید در نظر گرفته شود. این مؤسسه هم کار فرهنگی می‌کند و هم پیگیر امور آزادگان در استان است. انتظار داریم استاندار خوزستان دستوری برای این قضیه صادر کند.

کمیته اشتغال ایثارگران تشکیل شود

در وبسایت خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران

وی در ادامه مسئله بیکاری فرزندان آزاده را مطرح کرد و گفت: پیشنهاد می‌دهیم کمیته اشتغال ایثارگران تشکیل شود و اشتغال آنها را پیگیر باشد و جلسات منظمی برای این پیگیری برگزار شد. در ادارات دولتی سهمیه فرزندان ایثارگر اعمال نمی‌شود، یا اگر اعمال می‌شود، اما کفاف نمی‌دهد، لااقل با برخی از شرکت‌ها و پیمان‌کارانی که در استان ما حضور دارند، شرط کنند که غیر از نیروهای بومی، درصدی را به نیروهای ایثارگر و فرزندان آزاده اختصاص دهند؛ چراکه ظرفیت بالایی دارند.

فاضلی‌نیا ادامه داد: نکته دیگر ما بحث بیمه دی است که معضلات زیادی را برای ایثارگران به وجود آورده است. دوستان آزاده و ایثارگر ما از این موضوع رنج می‌برند. تاکنون پیگیری‌هایی انجام شده است اما خواهش داریم از این به بعد جدی‌تر پیگیری شود.

مدیرعامل مؤسسه پیام آزادگان استان خوزستان همچنین درباره شورای مشورتی ایثارگران گفت: تقاضای ما این است که شش ماه یک بار یا سالی یک بار اعضای این شورا با استاندار جلسه داشته باشند و مشکلات ایثارگران از طریق این شورا به اطلاع استاندار برسد؛ چرا که اعضای این شورا هر یک نماینده قشر خاصی از ایثارگران است.

به گزارش ایسنا، همچنین عبدالرضا فرجیان، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان این دیدار گفت: خوزستان با داشتن ۳۲۰۰ آزاده در طول انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و با داشتن بالغ بر ۷ درصد آمار آزادگان رتبه چهارم کشور را دارد.

وی ضمن گرامیداشت یاد آزادگان درگذشته و شهدا گفت: ۲۷۵۰ پرونده فعال آزاده در استان داریم. در استان برنامه‌های بسیار خوبی در سطح استان برای گرامیداشت روز ورود آزادگان و همچنین هفته دفاع مقدس پیش‌بینی شد. از پنج‌شنبه، ۲۴ مردادماه برنامه‌های گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی با غبارروبی مزار شهدا آغاز شد. در مراسم نماز جمعه سراسر استان نیز آزادگان سخنران پیش از خطبه بودند. فردا، ۲۷ مردادماه نیز همایشی به مناسبت نکوداشت این روز و همچنین دهه امامت و ولایت در تالار ملی حفاری برای آزادگان با حضور امام‌جمعه اهواز برگزار خواهد شد.

در ادامه ماندنی ذراتی، مشاور امور ایثارگران استانداری خوزستان نیز گفت: استان ما بیشترین تعداد فرمانده‌ها و سرلشکرها و شهدا را دارد. ارجحیت استان ما این است که خانواده‌‌های شهدای ما نیز خود زیر بمباران بودند. ما آزادگانی داشتیم که زیر شکنجه‌ها جان دادند اما مقاومت خود را نشکستند از این رو جا دارد که آزادگان را تکریم کنیم.

انتهای پیام

پرونده فعال ۲۷۵۰ آزاده در خوزستان/ اشتغال فرزندان آزادگان پیگیری شود - 21

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دادگاه رسیدگی به پرونده اخلال در نظام توزیع دارو

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
پلاتوی یوسف سلامی از جلسه دادگاهکد ویدیو دانلود فیلم اصلیپخش زنده دادگاه شبنم نعمت زادهنخستین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت زاده، احمدرضا لشگری پور و شرکت توسعه دارویی رسا از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت پخش زنده می‌شود. ‏هم اکنون این دادگاه آغاز شده در حال پخش از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت است. این دادگاه به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شده است. نشانی تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت، www. simayeedalat. com است. نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت زاده، احمدرضا لشگری پور و شرکت توسعه دارویی رسا از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت پخش زنده می‌شود. ‏هم اکنون این دادگاه آغاز شده در حال پخش از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت است. این دادگاه به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شده است. نشانی تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت، www. simayeedalat. com است.

(ویدیو) حرکت مترو با درهای باز!

فراروفرارو11 ساعت قبل
یکی از قطار‌های مترو تهران دچار نقص فنی شد و جابجایی مسافران با در باز انجام گرفت. مشکل هرچند برای مسافران عجیب بود، ولی برای معاون شهردار نه؛ چراکه معتقد است در یک خط مترو ۱۲۰۰ در وجود دارد و احتمال خرابی همیشه هست. به گزارش فارس، کلیپی طی ۲۴ ساعت گذشته در فضای مجازی دست به دست می‌چرخد که نشان می‌دهد قطار مترو در یکی از خطوط با در باز در حال حرکت است. بنابر این بیش از ۱۲۰۰ در وجود دارد که ممکن است یکی از آن‌ها در طول سال خراب شود. گفتنی است این مشکل برای دومین بار در مسیر خط ۴ و ۲ مترو تهران در روز‌های اخیر به وقوع پیوسته است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین13 ساعت قبل
شهردار منطقه۲۲ گفت: عدم واگذاری برخی از وظایف به مدیریت شهری از سوی دولت، زمینه ساز بروز بسیاری از مشکلات در جامعه شده است. نوذرپور درباره کمبود سرانه‌های آموزشی، بهداشتی، ورزشی و … در منطقه ۲۲ گفت: تامین این سرانه‌ها به عهده شهرداری نیست و در واقع سرانه ۷ گانه سرانه‌های هستند که دستگاه‌ها و سازمان‌ها وظیفه تامین آنها را به عهده دارند. وی با اشاره به اظهارات برخی از مدیران آموزش و پرورش در خصوص کمبود سرانه‌های آموزشی در منطقه۲۲، گفت: شخصا زمانی که در منطقه۲۲ مسئولیت شهرداری را پذیرفتم به کمبود مدرسه در منطقه اشاره کردم ولی قانون وظایف همه سازمان‌ها را صراحتا مشخص کرده است و شهرداری وظیفه‌ای برای ساختن مدرسه ندارد و وزارت آموزش و پرورش در این خصوص مسئولیت دارد و بهتر است آدرس اشتباه داده نشود. نوذرپور همچنین از آمادگی شهرداری منطقه۲۲ برای آغاز سال تحصیلی جدید خبر داد و تاکید کرد که همه معاونت‌ها با اداره آموزش و پرورش منطقه در برگزاری هر چه باشکوه‌تر مراسم آغاز سال تحصیلی همکاری‌های لازم را انجام دهند. دو قطعه زمین برای ساخت مدرسه به آموزش و پرورش اهدا شده استوی با اشاره به اهداء رایگان دو قطعه زمین به آموزش و پرورش برای ساخت مدرسه گفت: برای بالا بردن سرانه‌های آموزشی منطقه۲۲ اقداماتی را شروع کرده‌ و دو زمین در اختیار آموزش پرورش قرار داده‌ایم اما تا کنون ساخت مدرسه‌ای از طرف آموزش و پرورش انجام نشده و دولت باید اعتبارات لازم را در این زمینه پیش بینی کند.

زیستن در گودال‌ ارباب‌ها؛ یک زندگی عجیب در حاشیه تهران (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران15 ساعت قبل
اینجا عفونت ادراری گرفته‌اند، حمام ندارند و دستشویی‌های مشترک آنها رامبتلا به بیماری‌های عفونی زنان کرده و آب خوردنشان را باتانکر می‌آورند. کیفیت پایینکیفیت خوبعصرایران - زینب کریمی، حسن ظهوری؛ محمودآباد روستایی آباد است اما مشکلات حاشیه‌اش آن رابدنام کرده است. مهاجران فصلی به دلیل بیکاری به اینجا می‌آیند و دربدترین شرایط زندگی می‌کنند. ازهیچ نهاد و سازمانی هم خدمات نمی‌گیرند. آنان از سر فقر زندگی در این شرایط سخت راپذیرفتند و کسی هم نیست که به دادشان برسد.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
فوائد متعدد سرکه سیب برای سلامت پوست از درمان آکنه گرفته تا از بین بردن شوره سر و درمان آفتاب سوختگی تایید شده‌ است. اما در این مطلب بررسی شده که مصرف این خوردنی در هنگام صبح چه فوائدی برای بدن به همراه دارد؟ سایت «مدیکال دیلی» در مطلبی به برخی از فوائد مصرف سرکه سیب به هنگام صبح اشاره کرده‌ که به شرح زیر است: بهبود هضم غذا: مصرف این ترکیب اسیدی در صبح تعادل PH معده را حفظ کرده و موجب می‌شود هضم مواد غذایی بهتر انجام شود. تقویت سیستم ایمنی: یکی از فوائد اصلی مصرف مداوم سرکه سیب تقویت سیستم ایمنی است. سرکه سیب ترکیبی اسیدی دارد بنابراین باکتری‌ها را پیش از آنکه در بدن موجب سرماخوردگی یا سرفه شوند از بین می‌برد. سم‌زدایی از بدن: مصرف سرکه سیب هنگام صبح به پاکسازی کبد و سم‌زدایی از بدن کمک می‌کند.

آخرین روز‌های سفر‌های تابستانی

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در آخرین هفته تابستان، تردد در جاده‌های کشور به ویژه در محور‌های زیارتی و سیاحتی پرحجم گزارش شده است. رئیس پلیس راهور کشور می‌گوید میزان سفر‌ها در دو ماه نخست تابستان امسال در مقایسه با سال گذشته ۵ درصد افزایش داشته است. براساس پیش بینی پلیس، شمار جانباختگان تصادفات جاده‌ای در تابستان امسال حدود ۷ دهم درصد افزایش پیدا می‌کند.

نظرها

اخبار بیشتر