هیچ واحدی در استان همدان بر اثر تحریم‌ها از چرخه تولید خارج نشد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
هیچ واحدی در استان همدان بر اثر تحریم‌ها از چرخه تولید خارج نشد

هیچ واحدی در استان همدان بر اثر تحریم‌ها از چرخه تولید خارج نشد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
استاندار همدان گفت: استان همدان در زمینه اقتصاد مقاومتی رتبه نخست را کسب کرده است.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، سید سعید شاهرخی، ظهر امروز در جلسه قرارگاه اقتصاد مقاومتی استان همدان، اظهار داشت: یک هزار واحد اقتصادی فعال در استان همدان وجود دارد و خوشبختانه هیچ واحدی بر اثر تحریم‌ها از چرخه تولید خارج نشده است.

وی تصریح کرد: استان همدان در زمینه اقتصاد مقاومتی رتبه نخست را کسب کرده و در حوزه کاهش بیکاری نیز رتبه اول را به دست آورده‌ایم.

استاندار همدان در بخش دیگری از سخنانش به خصوصی سازی پروژه‌های نیمه تمام استان اشاره کرد و افزود: تا کنون ۵۲۷ پروژه در استان به بخش خصوصی واگذار شده و ۱۰۰ پروژه نیز شناسایی شده که به زودی واگذار خواهد شد.

شاهرخی از اجرای سند راهبردی و عملیاتی سه ساله استان یاد کرد و اظهار داشت: در این سند میزان سرمایه گذاری و اشتغالزایی در استان پیش بینی و مشخص شده که بر اساس آن پیش می‌رویم. بر اساس این سند باید نرخ بیکاری استان به ۷٫۱ درصد برسد و ۶۰ هزار شغل ایجاد شود.

وی با بیان اینکه نرخ مشارکت اقتصادی در استان همدان رشد داشته است، گفت: نرخ مشارکت در این استان در سال گذشته ۴۲٫۲ درصد بوده که امسال به ۴۴٫۲ ارتقا یافته است.

استاندار همدان از فعال کردن واحدهای راکد و نیمه تعطیل خبر داد و گفت: برای نو سازی و افزایش ظرفیت واحد هایی که ۳۰ تا ۶۰ درصد فعالیت دارند، برنامه‌هایی در دست اجرا داریم.شاهرخی با تاکید بر اینکه منطقه ویژه اقتصادی جهان آباد منطقه منحصر به فرد است، گفت: از وزیر صنعت می‌خواهیم یکی از صنایع مادر در منطقه ویژه اقتصادی جهان آباد مستقر شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سامانه جامع انبارها بعد از شش سال

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
برای تامین به موقع کالا در بازار باید اطلاعات کالا‌ها در انبار‌ها و همچنین ورود و خروج آن‌ها بصورت برخط در دسترسی باشد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما برای تامین به موقع کالا در بازار باید اطلاعات کالا‌ها در انبار‌ها و همچنین ورود و خروج آن‌ها بصورت برخط در دسترسی باشد. سامانه جامع انبار‌ها برای دستیابی به همین هدف آغاز به کار کرد. امروز هم ما از پانصدهزار انبار ثبت شده اطلاعات تنها هشت هزار انبار بصورت برخط در دسترس است.
فردا نیوزفردا نیوز18 ساعت قبل
خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که واشنگتن و تهران در نشست روز دوشنبه آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین به حملات لفظی پرداختند و نماینده ایران به ادعاها و اتهامات آمریکا در باره فعالیت‌های هسته‌ای ایران پاسخ داد. ایرنا: خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که واشنگتن و تهران در نشست روز دوشنبه آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین به حملات لفظی پرداختند و نماینده ایران به ادعاها و اتهامات آمریکا در باره فعالیت‌های هسته‌ای ایران پاسخ داد. واشنگتن افزون بر از سرگیری تحریم‌های پیشین، مجازات‌های تازه اقتصادی نیز علیه ایران به کار گرفت. اشاره به پیشرفت‌ها و دستاوردهای کشورمان در بحث ایمنی هسته‌ای، از دیگر بخش‌های سخنان صالحی بود. وی اظهار داشت: «ایران، پیشرفت هایی را در تاسیس یک مرکز ایمنی هسته‌ای به عنوان سازمان پشتیبانی فنی نهاد نظام ایمنی خود به دست آورده که با فناوری‌ها و دستگاه‌های مدرن از طریق همکاری با اتحادیه اروپا تجهیز خواهد شد.
ایسناایسنا1 روز قبل
مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت: رقم صادرات تجهیزات پزشکی در سال گذشته ۲۷ میلیون دلار بوده است و امیدواریم بتوانیم این رقم را در سال جاری افزایش دهیم. مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی خاطرنشان کرد: برخی از کارخانه‌های تولیدکننده تجهیزات پزشکی ایران دارای استانداردهای بین‌المللی بوده و محصولات خود را به کشورهای متعدد صادر می‌کنند. وی با اشاره به وجود زمینه‌های همکاری بیشتر در حوزه تجهیزات پزشکی بین دو کشور، عنوان کرد: وزارت بهداشت ایران علاقمند به توسعه همکاری در زمینه انتقال تکنولوژی به اندونزی و بالعکس است و در مورد محصولاتی که در ایران تولید نداریم، در بحث انتقال تکنولوژی از اندونزی به ایران آماده همکاری هستیم. بنابر اعلام وبدا، صفوی تصریح کرد: در جلسات با مسئولان کشور اندونزی و در برنامه عملیاتی که با آن‌ها در حال تدوین داریم، حاضریم زمینه بیشتر فعالیت و انتقال تکنولوژی را در دستور کار قرار دهیم. لازم به ذکر است، هم اکنون تعدادی از تجهیزات پزشکی ساخت ایران از جمله مانتیورهای علائم حیاتی، تخت اتاق عمل، انکوباتور و الکتروکوتر به اندونزی صادر می‌شوند و در جریان بازدید وزیر بهداشت اندونزی از خط تولید شرکت پویندگان راه سعادت، تعدادی از محصولات تجهیزات پزشکی صادراتی دیگر نیز در قالب شوروم صادراتی ارائه شدند.
ایسناایسنا23 ساعت قبل
با رشد تقاضا نسبت به عرضه در معاملات بازار سهام نماگر اصلی بورس تهران یک بار دیگر توانست رکورد جدیدی را به ثبت جدید برساند و به آستانه کانال ۳۰۶ هزار واحدی برسد. شاخص بازار اول و دوم نیز هر کدام به ترتیب ۲۴۷۲ و ۷۵۵۹ واحد رشد را تجربه کردند. امروز در بورس تهران ۲۱۶ سهم با رشد قیمت و ۱۳۶ سهم با افت قیمت رو به رو شدند. آیفکس نیز با ۸۱ واحد رشد رقم ۴۰۱۱ واحدی را تجربه کرد و ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۱۲۶۷ میلیارد تومان رسید. حجم معاملات این بازار تا عدد ۱٫۱ میلیارد سهم و اوراق مالی بالا رفت و تعداد معاملات به رقم ۱۷۱ هزار و ۴۳۵ رسید.

اشتباهی که گوشه‌ای از صادرات کشور را فلج کرد

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
کارخانه‌ای که قالب‌های بتنی برج میلاد، مترو و سدهای مختلف را تولید کرده است، خط تولیدش به ضایعات تبدیل شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کارخانه‌ای که تولیداتش به ده کشور صادر می‌شد و کشورمان را از واردات برخی محصولات صنعتی بی نیاز می‌کرد، شرمنده بیش از هزار کارگری است که از کار بیکار شده‌اند.

نظرها

اخبار بیشتر