استاندار قزوین: فرهنگ مسافرت در کشور باید تغییر کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
استاندار قزوین: فرهنگ مسافرت در کشور باید تغییر کند

استاندار قزوین: فرهنگ مسافرت در کشور باید تغییر کند

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
استاندار قزوین گفت: فرهنگ مسافرت در ایران فرهنگ مبدا و مقصدی است که عامل بخش زیادی از تصادفات جاده‌ای است و امروز نیاز به اصلاح جدی دارد.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، عبدالمحمد زاهدی ظهر امروز در کمیسیون مدیریت راه‌های استان قزوین که با حضور سید تمیور حسینی رئیس پلیس راه کشور برگزار شد، اظهار داشت: بر اساس نظر کارشناسان امر امروز سهم عامل انسانی در وقوع حوادث جاده‌ای بیش از ۹۰ درصد است این در حالی است که خستگی، خواب آلودگی، تعجیل برای رسیدن و عوامل این چنینی مهم‌ترین عواملی است که موجب وقوع تصادفات در راه هاست.

وی بیان کرد: همین فرهنگ مبدا و مقصدی که امروز بر کشور حاکم است علت بروز بسیاری از تصادفات است چرا که رانندگان به استراحت بین مسیر، بازدید از شهرها و جاذبه‌های گردشگری بین راه اعتقادی ندارند و با تعجیل برای رسیدن و رانندگی در حین خستگی عامل بروز حوادثی می‌شوند که جبران آن گاها از عهده بشر خارج است.

استاندار قزوین گفت: اگرچه امروز در حوزه راه‌ها در کشور با مشکلاتی مواجه هستیم اما در همین راه‌ها نیز اگر به قوانین احترام گذاشته شود میتوان تصادفات را تا حد قابل توجهی کاهش داد.

زاهدی افزود: امروز قزوین با داشتن راه‌های روستایی ناایمن در کشور جزو استان هایی است که تصادفات در راه‌های آن در حال کاهش است چرا که معرفی قزوین به عنوان یک مقصد بین راهی گردشگری انجام شده است و بخشی از گردشگران با عبور از راه‌های استان قزوین در این شهر استراحت میکنند.

وی خاطرنشان کرد: امروز مشکلات مالی بر بدنه دولت فشارهایی وارد کرده است و قطعا اصلاح و بهسازی تمامی راه‌ها در مدت کوتاهی ممکن نیست اما قطعا میتوان با آگاهی بخشی به مردم، اطلاع رسانی و اجرای برنامه‌های فرهنگی در مسیر کاهش تصادفات جاده‌ای گام برداشت.

استاندار قزوین گفت: بخشی ازتصادفات در محورهای استان قزوین در حوزه آزاد راه قزوین-تهران است که به دلیل مجاورت قزوین به پایتخت از راه‌های پرتردد استان قزوین محسوب می‌شود که دوخطه شدن راه آهن قزوین-تهران در این مسیر میتواند بخشی از این مشکل را حل کند.

زاهدی افزود: زندگی مردم قزوین در حال حاضر با پایتخت گره خورده است و رفت و آمدهای مداوم جاده‌ای در این مسیر میتواند با احداث مترو قزوین- هشتگرد تا حد قابل توجهی کاهش پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: برای اجرای این طرح نیازمند حمایت‌های دولت و اعتبارات ملی هستیم ولی قطعا اثرات آن در مدت زمان کوتاهی در جامعه مشهود خواهد بود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پربحث‌ترین خبرها