نوسانات بازار ارز خودروسازان کرمانی را با مشکل روبه‌رو کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
نوسانات بازار ارز خودروسازان کرمانی را با مشکل روبه‌رو کرد

نوسانات بازار ارز خودروسازان کرمانی را با مشکل روبه‌رو کرد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با اشاره به اینکه در خودروسازی بم قریب ۱۱هزار نفر مشغول به‌کار هستند گفت: مباحث مربوط به نوسانات بازار ارز و تحریم‌ها علیه کشور به صورت ویژه بر خودروسازی اثر گذاشته و این مجموعه‌ را با مشکل روبه‌رو کرده است.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، صبح امروز و در پنجمین جلسه شورای ادارای استان کرمان مدیرکل جهادکشاورزی و مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان در جمع خبرنگاران حاضر شده و به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

مهدی حسینی‌نژاد مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان در این جلسه در پاسخ به سوالات خبرنگاران اظهار داشت: اکتشافات استان کرمان عمدتا مربوط به ۱۹۷۰ است اظهار داشت: از سال ۹۳ در استان این کار به شکل ویژه پیگیری شده است.

وی با اشاره به اینکه این کار به شکل پهنه‌های بزرگ در استان دنبال می‌شود بیان کرد: افراد ناتوان در حوزه اکتشاف ورود کرده‌ بودند که باعث شدند ‌قسمت‌هایی از استان بلوکه شود.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با بیان اینکه در حال حاضر این مشکل حل شده است عنوان کرد: تشکیل بانک اطلاعاتی وسیعی به کمک دانشگاه‌ها و افرادی که توان مالی در این حوزه‌ دارند را دنبال می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه با استفاده از این الگو مناطقی شناسایی شده‌اند افزود: کشفیات معادن استان افزایش پیدا کرده و از ۴٫۷ میلیارد تن به ۵٫۸ میلیارد تن رسیده است.

حسینی‌نژاد با بیان اینکه نگاه استانی را دنبال می‌کنیم گفت: به دنبال این هستیم که گردش مالی شرکت‌های بزرگ را به صورت هدفدار به بانک‌هایی که تسهیلات پرداخت می‌کنند و همراه هستند انتقال دهیم.

وی با اشاره به اینکه در حال ارتباط برقرار کردن میان واحدهای کوچک و بزرگ صنعتی و معدنی در استان هستیم بیان کرد: سال گذشته میان ۳۱ واحد ارتباط برقرار کردیم و در تلاش هستیم این تعداد را به ۲۰۰ واحد برسانیم.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با بیان اینکه طبق قانون سازمان صنعت، معدن و تجارت از دستگاه استعلام شونده است گفت: فرایند کار اداری زمان بسیار زیادی را از ما می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری‌ها در دو بخش صنعت و معدن عمدتا بسیار سنگین هستند افزود: اگر بخواهیم از این سرمایه‌گذاری‌ها جلوگیری کنیم هزینه‌های بسیار سنگینی به سرمایه‌گذار وارد می‌شود.

در خبری بخوانید: بروزترین اخبار اقتصادی ایران و جهان

حسینی‌نژاد با بیان اینکه اگر جواب استعلام بیشتر از ۲ماه طول بکشد به منزله‌ مثبت بودن آن تلقی می‌شود از این رو واحدهایی که جواب استعلام آنها طول می‌کشد شروع به‌کار می‌کنند گفت: اگر گاهی این واحدها مشکلات محیط‌ زیستی پیدا می‌کنند ناشی از همین مشکل دیر جواب دادن استعلام‌هاست و امیدواریم که این فرایند کاهش پیدا کند.

وی با بیان اینکه در حال اجرای برنامه ششم توسعه هستیم که ۸ درصد توسعه برنامه‌ریزی شده است افزود: در بخش صنعت و معدن بیش از ۱۰ درصد رشد در سند بالادستی را برنامه‌ریزی کردیم.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با بیان اینکه به موضوع بهره‌وری توجه کمی شده است بیان کرد: در حال حاضر به این موضوع بیشتر توجه شده است.

وی با اشاره به اینکه در خودروسازی بم قریب ۱۱هزار نفر مشغول به‌کار هستند گفت: مباحث مربوط به نوسانات بازار ارز و تحریم‌ها علیه کشور به صورت ویژه بر خودروسازی اثر گذاشته و این مجموعه‌ را با مشکل روبه‌رو کرده است.

عباس سعیدی مدیرکل جهاد کشاورزی استان کرمان با بیان اینکه قریب ۶هزار هکتار طرح جایگزینی کشت را داشته‌ایم که عمدتا صادراتی هستند و مصرف آب کمی ‌دارند اظهار داشت: امسال کاشت گلابی را به صورت ویژه توجه کردیم زیرا محصولی است که با استان سازگار است و قابلیت صادرات دارد.

وی با بیان اینکه بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ تن در ماه جوجه‌ریزی انجام می‌شود گفت: درحال حاضر هیچ مشکلی برای تامین مرغ نداریم و به اندازه کافی جوجه‌ریزی انجام می‌شود.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان کرمان با اشاره به اینکه اگر گران فراموشی در جایی مشاهده می‌شود جهادکشاورزی در آن دخیل نیست افزود: باید از متولیان تنظیم بازار و ناظران سوال شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

طرفداران مسیح علینژاد این کلیپ را نبییند

پارس نیوزپارس نیوز1 روز قبل
پس از چند سال از جار و جنجال‌های مسیح علینژاد در قالب کمپین چهارشنبه‌های سفید و آزادی‌های یواشکی، لیست پروژه‌های وی در قالب قرارداد با دولت آمریکا برای به راه انداختن کمپین‌ها افشا شد. مشخص شد که او برای همین پروژه‌ها صدها هزار دلار دریافت کرده و در صورت ادامه جنجال در جامعه ایرانی به ویژه در میان زنان و دختران و همچنین درگیری آنها با یکدیگر، صفرهای قراداد مسیح بیشتر می‌شوند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
اشرف عید، این کارگر لوله‌کش فرانسوی می‌گوید که محافظان این شاهزاده او را کتک زدند و محبوس کردند و او را مجبور کردند که پای شاهزاده را ببوسد. شاهزاده بنت سلمان که حکم جلب او صادر شده و تحت پیگرد بین‌المللی قرار گرفته در جلسه دادگاه امروز حضور نداشت. پس از جلسه دادگاه، وکیل فرانسوی حصه بنت سلمان گفت که ادعاهای کارگر لوله‌کش «تخیلی» بوده است و آنها به رای دادگاه اعتراض خواهند کرد. این لوله کش می‌گوید که چند ساعت به او اجازه ندادند که این خانه را ترک کند و او را مجبور کردند که پای حصه را ببوسد. شاهزاده حصه کیست؟ بر اساس آنچه که در رسانه‌های عربستان منتشر شده است، شاهزاده حصه به دلیل کارهای نیکوکارانه و همچنین تلاش برای حقوق زنان مشهور است.

تهدید نظامی در انتهای فهرست دشمن قرار دارد

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
سردار جلالی افزود: اینکه دشمن به اهداف خود نرسیده است نشان می‌دهد ما پیروز شده‌ایم البته در بخش‌هایی مشکلاتی ایجاد شده است. وی گفت: مقامات امریکایی می‌گفتند انتظار داشتیم با ایجاد این جنگ اقتصادی بر ضد ایران، ملت ما در صف غذا قرار بگیرند. سردار جلالی افزود: امریکا برای ناکارآمد کردن دولت بر مردم فشار وارد می‌کند تا با ناراضی کردن آنان مردم را در مقابل دولت قرار دهد و سال ۹۷ اوج این تلاش دشمن بود. رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: دانشگاه‌های کشور باید جنگ اقتصادی را بشناسند و برای آن راه حل ارائه کنند. رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: راه حل‌های جدی برای مقابله با تهدید‌ها داریم و بسیاری از کشور‌ها در پی استفاده از تجربیات ما هستند.
فراروفرارو1 روز قبل
اسدالله عسگراولادی برادر حبیب‌الله عسگراولادی از چهره‌های مهم و تاثیرگذار جریان اصولگرایی بود که وی نیز چند سال قبل دارفانی را وداع گفت. اسدالله عسگراولادی که بود؟ شاخص‌ترین رفتار سیاسی اسد الله عسگراولادی در دو مقطع زمانی رخ داد. پس از این دو اتفاق، اسدالله عسگراولادی دو گزینه پیش رویش قرار گرفت. پس از آن تمامی زندگی اسدالله عسگراولادی، خلاصه در تجارت، امور خیریه و گفتگو‌های رسانه‌ای شد. اسدالله عسگراولادی خود را طی تمامی سال‌های گذشته «کاسب جزء» معرفی کرده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین22 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، حجت‌اله جانبی در این رابطه اظهار کرد: در روزهای گذشته یک خانم باردار ایرانی به دلیل احتمال زایمان زودرس، ابتدا در بخش زایمان بیمارستان آیت‌الله طالقانی آبادان بستری شد که پس از عادی شدن شرایط به بخش بستری زنان انتقال یافت اما پس از گذشت یک روز ‌بنا به درخواست وی و با این استدلال که همسرش به عنوان تنها همراه مجبور است بر بالین وی حاضر باشد، با همکاری بیمارستان، تخت بیمار برای رفاه حال وی و همراهش به اتاق دو تخته‌ای که مخصوص بیماران جراحی است، انتقال داده شد. وی افزود: به بیمار اطلاع داده شده بود که با توجه به خالی بودن اتاق، برای همکاری با وی به صورت موقت به این اتاق منتقل شده‌ است و به محض ورود بیمار جراحی‌شده، باید به محل قبلی خود در بخش بستری زنان انتقال یابد. معاون درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: پس از گذشت دو روز به دلیل نیاز به این اتاق دو تخته برای دو بیمار جراحی‌شده که یکی از آنان یک زن عراقی بود، از بیمار باردار ایرانی درخواست شد که همانگونه که قبلا هم به وی گفته شده بود، باید به اتاق قبلی منتقل شود تا بیماران جدید در محل خاص خود بستری شوند اما به دلیل درخواست مجدد این بیمار مبنی بر ماندن در این اتاق، تا روز ترخیص با درخواست پرستار بخش از مسئول مربوطه، این زن باردار در همان اتاق دو تخته بستری ماند. جانبی عنوان کرد: بعد از ایجاد شرایط تردد اتباع عراقی در منطقه از سوی منطقه آزاد اروند، طبعا پذیرش بیماران این کشور همسایه در کنار سایر بیماران در بیمارستان‌های آبادان و خرمشهر اجتناب‌‍‌ناپذیر است و اتفاقی خلاف قانون و عرف انجام نشده است. در حال حاضر نیز بسیاری از این بیماران برای درمان به شهرهایی مانند مشهد، تهران، شیراز، اصفهان و دیگر شهرها مراجعه می‌کنند و ما نیز از این ظرفیت بهره گرفته‌ایم و با درآمدزایی از مقوله گردشگری سلامت، به دنبال ارتقای کیفیت خدمات به هموطنان هستیم.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خودروبانک؛ در طرح فروش نقدی گروه خودروسازی سایپا ۲ خودروی تیبا صندوقدار با رینگ‌های فولادی و آلومینیومی و همچنین خودروی کیا سراتو ۲۰۰۰ در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت که قیمت تعیین شده برای فروش آنان به شرح زیر خواهد بود. - تیبا صندوقدار با رینگ‌های فولادی: قیمت فروش نقدی ۴۳ میلیون و ۴۴۳ هزار تومان- تیبا صندوقدار با رینگ‌های آلومینیومی: قیمت فروش نقدی ۴۶ میلیون و ۴۴۳ هزار تومان- کیا سراتو ۲۰۰۰: قیمت فروش نقدی ۲۹۵ میلیون تومانعلاوه بر این، گروه خودروسازی سایپا طرح فروش اعتباری هم برای مشتریان خود در نظر گرفته است که شامل خودروی «سایپا ۱۵۱» و همچنین خودروی «تیبا صندوقدار» با دو رینگ فولادی و آلومینیومی می‌شود که جزییات فروش آنان با شرایط بازپرداخت یکسان ۳ چک چهارماهه به شرح زیر خواهد بود: - تیبا صندوقدار با رینگ‌های فولادی: قیمت ۴۳ میلیون و ۴۴۳ هزار تومان/ مبلغ تسهیلات ۵ میلیون تومان- تیبا صندوقدار با رینگ‌های آلومینیومی: قیمت ۴۶ میلیون و ۴۴۳ هزار تومان/ مبلغ تسهیلات ۵ میلیون تومان- سایپا ۱۵۱: قیمت ۴۰ میلیون و ۳۱۳ هزار تومان/ مبلغ تسهیلات ۴ میلیون تومان

نظرها

اخبار بیشتر