رابطه جنسی سالم این ۱۰ ویژگی را دارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب
  4. سلامت

رابطه جنسی سالم این ۱۰ ویژگی را دارد

انتخابخبرگزاری انتخاب |
در این مقاله 10 راه برای این که مطمئن شوید رفتارتان در اتاق خواب سلامت است و چه کاری می توانید برای بهبود آن انجام دهید به شما ارائه می کنیم.
رابطه جنسی سالم این ۱۰ ویژگی را دارد - 0

در این مقاله ۱۰ راه برای این که مطمئن شوید رفتارتان در اتاق خواب سلامت است و چه کاری می‌توانید برای بهبود آن انجام دهید به شما ارائه می‌کنیم.

شما نمی‌دانید که در اتاق خواب همسایه تان چه خبر است و به صراحت بگویم که حتی نمی‌خواهید که بدانید. ولی احتمالا کمی کنجکاو هستید که بدانید زندگی جنسی خودتان در چه حال است. به عنوان مثال اغلب زوج‌ها چطور رابطه جنسی دارند؟ عجیب نیست که شما و شریک زندگیتان همیشه از یک روش استفاده می‌کنید؟ یک سکس تراپیست در مورد زندگی جنسی شما چه می‌گوید؟

برای رابطه جنسی بهتر احساس خوبی در مورد اندامتان داشته باشید

در مطالعه‌ای که دانشگاه تگزاس روی زنان ۱۸ تا ۴۹ سال انجام داد، آنهایی که بالاترین امتیاز را به تصور خود از بدنشان داده بودند رضایت جنسی بیشتری هم داشتند. منحرف کردن فکر به اندازه ران یا شکم تان می‌تواند شما را از احساس لذت هنگام رابطه جنسی دور کند که به نوبه خود می‌تواند در مقدار ترشحات و توانایی شما در رسیدن به ارگاسم تاثیر گذار باشد. بدون در نظر گرفتن وزنتان، ورزش باعث افزایش اعتماد به نفس و افزایش رضایت از اندامتان می‌شود. یک کار فوق العاده دیگری که می‌توانید همین الان انجام دهید، گوش دادن به صدای قلبتان است. به درون خود نگاه کنید و به سیگنال هایی که بدنتان می‌فرستد گوش دهید – مثل ضربان قلبتان که بر اساس تحقیقات انجام شده در PLOS One می‌تواند تصویر ذهنی شما از خودتان را بهبود ببخشد.

از درخواست آنچه در رابطه جنسی می‌خواهید ترسی نداشته باشید (او هم همینطور)

داشتن رابطه جنسی خوب فقط با پیدا کردن دستورالعمل مناسب و مخصوص به خود شما امکان پذیر است. به گفته دکتر آلین زولدبرگ، متخصص و درمانگر جنسی، شما نمی‌توانید انتظار داشته باشید که شریک زندگیتان ذهن شما را بخواند، او باید ذهن خود را برای یادگیری و عکس العمل در مورد خواسته‌های شما باز بگذارید. اگر فکر می‌کنید در میان گذاشتن افکار جنسیتان سخت است می‌توانید از نوشتن نامه یا ارسال پیامک برای فانتزی‌های جنسی تان استفاده کنید که بیانش بسیار راحت‌تر از صحبت رو در رو یا بیان امیال در لحظه است.

گاهی اوقات برای رابطه جنسی تان برنامه ریزی می‌کنید

اغلب مردم فکر می‌کنند که حس داشتن رابطه جنسی باید از شهوت نشات بگیرد ولی همیشه این طور نیست. مگر این که اوقات فراغت زیادی در زندگیتان داشته باشید و فرزندانتان بزرگ شده باشند و به خانه‌های خودشان رفته باشد. به نظر من برنامه ریزی برای رابطه جنسی ایده خوبی است. به گفته زودلبرگ برای شب تان برنامه ریزی کنید. شام بچه‌ها را بدهید و آن‌ها بخوابانید. یک وعده غذایی سبک سفارش دهید که بعد از شام با کلی ظرف نشسته و روی هم انباشته شده روبرو نباشید. بعد از آن کاری انجام دهید که استرس‌های روزانه را فراموش کنید مثلا تماشای برنامه‌ی طنز تلویزیونی یا یک فیلم سینمایی با هم. بعد از استراحت متوجه خواهید شد که خیلی راحت‌تر حس جنسی به سراغتان می‌آید.

تعداد رابطه جنسی تان را نشمرید

چه هر از گاهی رابطه جنسی دارید چه هفته‌ای یک بار و یا ماهی یک بار، تمرکز روی تعداد آن کار درستی برای ارزیابی زندگی جنسی تان نیست. به گفته دکتر کریستین زیسینگ، درمان‌گر جنسی در سن دیگو، در یک مطالعه که در مجله رفتاری منتشر شده محققان یک گروه زوج‌های تصادفی را انتخاب کرده و از آن‌ها خواستند دو برابر زمان معمول رابطه داشته باشند و با افرادی که زندگی معمولشان را می‌گذراندند مقایسه کردند. زوجهایی که رابطه شان دو برابر شده بود نسبت به گروه شاهد، شاد‌تر نبودند. تحت فشار قرار دادن خودتان برای داشتن رابطه جنسی بیشتر ممکن است باعث ایجاد مسائل دیگری شود که سطح رضایتتان را کاهش دهد. از سویی دیگر نویسنده مطالعه بیان می‌کند سفر به مناطق جدید و یا رفتن به قرارهای شبانه – قرار دادن فرصت‌های طبیعی به داشتن رابطه رابطه جنسی در اغلب موارد آن را لذت بخش‌تر می‌کند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار سلامت پزشکی

از رابطه جنسی خوشتان می‌آید

مهم نیست که چند بار در هفته یا در ماه رابطه جنسی داشته باشید، چه به ارگاسم برسید و چه نرسید، یا کسی زندگی جنسی شما را مسخره کند، مهم‌ترین نکته این است که از آن لذت ببرید. به گفته زولدبرگ «آیا پس از داشتن رابطه جنسی احساس نزدیک‌تری به شریک زندگیتان دارید؟ حس بهتری پیدا می‌کنید؟ سوالاتی که واقعا باید از خودتان بپرسید همین دو تا هستند.»

دست از داشتن رابطه جنسی برای دلسوزی بردارید

زودلبرگ به این نوع رابطه «رابطه از سر ترحم mercy sex» می‌گوید. «یعنی زمانی که به خاطر شریک زندگی تان رابطه جنسی دارید – حتی باوجودی که فکر می‌کنید آخرین چیزی است که می‌خواهید.» بعضی متخصصان می‌گویند که نباید از شریک زندگیتان روی برگردانید. به گفته زودلبرگ «رابطه از سر ترحم، هر از گاهی قابل قبول است ولی انجام همیشگی آن سبب می‌شود که مغزتان فکر کند رابطه جنسی یک عمل طاقت فرسا برای شماست و میل جنسیتان را سرکوب کند.»

یک سری مسائل روتین را در رابطه جنسی تان تغییر دهید

اگر از رابطه جنسی لذت نبرید، تظاهر کردن به آن در زندگی واقعی کار سختی است و باید این مساله را با شریک زندگیتان در میان بگذارید. بر اساس مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۴ در دانشگاه واترلو بریتانیا انجام شد «اکثر زوج‌ها در یک روش روتین جنسی خاص گیر می‌کنند و ممکن است احساس کنند که علاقه شان به رابطه جنسی کمتر شده و در یک دور باطل گرفتار شده‌اند» با این حال این مساله نیاز به کمی تلاش دارد مثل تغییر اتاق یا لباس یا پوزیشن‌ها از ساده‌ترین راه هایی هستند که می‌تواند حس تازگی به رابطه جنسی بدهند.

کنار هم خوشحالید

به نظر ساده می‌رسد ولی رابطه‌ای قوی بین رضایت جنسی (فاکتورهایی مانند علاقه داشتن به رابطه جنسی، داشتن حس خوب درباره زود به زود اتفاق افتادن آن، کم بودن بحث درباره رابطه جنسی) و شادی در رابطه شما وجود دارد. یک مطالعه درباره تحقیقات علمم اجتماعی نشان داده است که رضایت داشتن از رابطه سوخت رضایت از رابطه جنسی است.

شما یک فرهنگ لغت بامزه دارید

مثل این که بین روز یک پیام تحریک کننده برای شریک زندگی تان بفرستید یا چیزی در گوشش زمزمه کنید. در مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۱ در مجله Integrated Social Sciences منتشر شد، عنوان شده صحبت‌های جنسی باعث ایجاد رضایت جنسی بیشتر بین زن و مرد می‌شود. سکس تراپیست‌ها به آن «آهسته به جوی آوردن simmering» می‌گویند. – یا انجام کارهای کوچکی برای همدیگر که رابطه فیزیکی و عاشقانه شما را محکم‌تر نگه دارد.

از کم شدن کشش‌های جنسی گاه و بیگاه نهراسید

به گفته زیسینگ «مهم است که در مورد یک زندگی جنسی سالم ایده هایی واقع بینانه داشته باشید. قرار نیست رابطه جنسی همیشه پرشور و شدید باشد، هر از گاهی در طول زندگیتان فروکش خواهد کرد. اگر شما قبول کنید که هیچ درست و غلطی در رابطه جود ندارد و شما و شریک زندگیتان به راحتی بتوانید احساساتان را برای این که چه زمانی می‌خواهید و چه زمانی نمی‌خواهید با یکدیگر در میان بگذارید پس زندگی جنسی سالمی دارید.»

سایت سیمرغ

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
برخی از زنان وجود دارند که بعد از برقراری رابطه جنسی دچار افسردگی شده و احساس بسیار بدی را تجربه می‌کنند. به گزارش خبر فوری، برخی از زنان وجود دارند که بعد از برقراری رابطه جنسی دچار افسردگی شده و احساس بسیار بدی را تجربه می‌کنند. یکی از مطالعات اخیر نشان می‌دهد که تعداد زیادی از خانم‌ها حتی بعد از رابطه جنسی خوب و موفق هم احساس ناراحتی یا افسردگی می‌کنند. محققان استرالیایی این مطالعه که در International Journal of S-e-x-u-a-l Health به چاپ رسیده است، می‌گویند این مسئله غیرمعمول نیست که افراد بعد از رابطه جنسی کمی با احساس ناراحتی روبه‌رو شوند، اما یک‌سوم خانم‌ها می‌گویند که حتی بعد از رابطه جنسی لذت‌بخش، باز هم احساس افسردگی می‌کنند. به نظر محققان استرالیایی، این وضعیت با نام بی‌قراری پس از مقاربت شناخته می‌شود که در بین ۱۰ درصد از زنان جهان وجود دارد. ضمن این‌که ممکن است رابطه جنسی باعث تشدید شدن مشکلات مربوط به روابط زوجین یا مسائل مربوط به زندگی اجتماعی شود.
برترین‌هابرترین‌ها12 ساعت قبل
احلام خواننده و سلبریتی اماراتی عکس‌های جدیدی از خود منتشر کرده، این عکس‌ها به وضوح نشان می‌دهند که این خواننده معروف وزن کم کرده است، پیش از این او به دلیل اضافه وزن و چاقی مورد انتقاد کاربران در شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته بود. تابناک باتو: احلام خواننده و سلبریتی اماراتی عکس‌های جدیدی از خود منتشر کرده، این عکس‌ها به وضوح نشان می‌دهند که این خواننده معروف وزن کم کرده است، پیش از این او به دلیل اضافه وزن و چاقی مورد انتقاد کاربران در شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته بود. احلام می‌گوید برای وزن کم کردن فقط ورزش، دویدن و راه رفتن روزی دو ساعت انجام داده، حجم غذاهایش را کم کرده و به جای خوردن شکلات از ویتامین‌ها استفاده می‌کند و بعد از ساعت هشت شب هم چیزی نمی‌خورد. می‌گوید لاغری اش را با زحمت به دست آورده و اگر عمل معده انجام می‌داد از گفتنش خجالت نمی‌کشید که بخواهد آن را پنهان کند. گفتنی است، احلام در تاریخ ۲۱ سپتامبر در فصل جدید «ذا فویس» شرکت خواهد کرد.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
سلامت نیوز: خبر گم شدن دختربچه دو ساله اهل و ساکن قلعه نو از چند روز پیش در فضای مجازی و رسانه‌ها پیچید. پدر زهرا در ادامه می‌گوید: آن شب پدرم به بچه‌ها گفته بود که زودتر به خانه بیایند و خودش هم تازه به خانه آمده بود. هنوز ۱۵ ثانیه نگذشته بود که دوباره به خانه آمد و شنیدم سراسیمه و در حالی که خیلی ترسیده بود به پدرم می‌گوید زهرا نیست. بعضی‌ها انگار در روزهای پرالتهاب با ما شوخی‌شان گرفته است. عده‌ای هم شیوه‌های کمک رسانی عجیبی به خانواده زهرا پیشنهاد می‌کنند. اما من می‌گفتم عقیده‌ای به این خرافات نداریم. تماس‌های مکرر باعث شده پدر و پدربزرگ زهرا تلفن خود را از دسترس خارج کنند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
خودارضایی و اضطرابدر برخی افراد خودارضایی باعث ایجاد تنش و اضطراب می‌شود. ترک خودارضایی و استمناء به استراتژی‌ها و راهکارهای موثری نیاز دارد که ما در این مطلب به برخی از آنها اشاره می‌کنیم. صحبت کردن با پزشک یا مشاور به شما کمک می‌کند تا احساسات منفی تان نسبت به این مساله را بازگو و راهنمایی‌های لازم و موثر برای ترک خودارضایی را دریافت کنید. بعد از ترک خودارضایی چه اتفاقی می‌افتد؟ وقتی استمناء را ترک می‌کنید احتمالا تا مدتی با احساس ناامیدی و کسالت روبرو می‌شوید اما این حالت موقتیست. بنابراین ترک استمناء به صمیمانه‌تر شدن و بهبود روابط جنسی شما با همسرتان کمک می‌کند.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
افزایش انسولین به نوبه خود فشار کاری روی لوزالمعده را که تازه از خواب بیدار شده است افزایش می‌دهد. گلابی: فیبرهای خامی موجود در گلابی می‌توانند به لایه مخاطی نازک معده خالی آسیب برسانند. موز: مصرف موز با معده خالی باعث افزایش شدید منیزیم خون می‌شود. فلفل: مواد غذایی تند باعث آسیب و تحریک مخاط معده شده و تولید اسید را در معده افزایش می‌دهند. مرکبات: مرکبات سرشار از اسیدهای میوه هستند و مصرف آنها با معده خالی، سوزش معده، افزایش خطر ورم معده و حتی زخم معده را به دنبال دارد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
آن‌ها از پیاز برای پرداخت هزینه‌های اساسی خود مثل اجاره خانه استفاده می‌کردند و حتی پیاز را هدیه می‌دادند. از پیاز برای تمیز کردن اشیای فلزی استفاده می‌کردنداگر می‌خواهید ظروف نقره یا سایر ظروف فلزی خانه خود را تمیز کنید، پیاز به شما کمک می‌کند. پیاز زخم را درمان و گردش خون را تقویت می‌کندعوامل و بیماری‌های زیادی باعث تضعیف گردش خون می‌شود. پیاز نه تنها به جریان خون کمک می‌کند، بلکه ثابت شده با زخم‌های جزئی نیز مبارزه می‌کند. حتی یک بار ژنرال گرانت برای وزارت جنگ در واشنگتن نامه نوشت: «من سربازهایم را بدون پیاز حرکت نخواهم داد.» پیاز ورقه شده سمی نیستافراد زیادی فکر می‌کنند که پیاز خام برش خورده باکتری جذب می‌کند، بنابراین پیاز باقی مانده بسیار سمی است.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

5 روز قبلخبرآنلاین3

نشست خبری سخنگوی نظامی عربستان «فاجعه رسانه‌ای» بود

3 روز قبلاقتصادنیوز1

توهین مجری وطن‌فروش، به مجری محبوب ایرانی +عکس

5 روز قبلجام نیوز1

پاسخ به اعتراضات به‌حق کارگران هپکو ضرب و شتم آنان بود؟

5 روز قبلپوشش خبری1

مجروحیت ۴ مامور نیروی انتظامی بر اثر درگیری با اشرار + فیلم

5 روز قبلباشگاه خبرنگاران1

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

5 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

5 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

5 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

5 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

6 روز قبلموج1