عقب گرد آمریکا از ادامه تحریم‌ها علیه ایران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. سیاسی
عقب گرد آمریکا از ادامه تحریم‌ها علیه ایران

عقب گرد آمریکا از ادامه تحریم‌ها علیه ایران

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |

اکبر رنجبر زاده در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به صدور مجوز  به یک شرکت هواپیمایی آمریکا برای فروش قطعات یدکی به ایران گفت: اقدامات آمریکایی‌ها به نوعی تحت فشار قرار دادن ایران تلقی شده است، در واقع با این فشارها شرکای آمریکا نیز تحریم می‌شوند.

عضوهیات رئیسه مجلس ادامه داد: وقتی یک کشور مورد تحریم قرار می‌گیرد شرکت هایی که با آن در تعامل هستند نیز تحریم می‌شوند از این رو آمریکا از نواحی مختلفی در جهان تحت فشار قرار گرفته بنابراین برای اینکه از فشار‌ها کاسته شود معافیت هایی در نظر می‌گیرد.

نماینده‌ی مردم اسد آباد در مجلس دهم شورای اسلامی اظهار داشت: از طرف دیگر کشور جمهور اسلامی ایران در ارتباط با تحریم‌ها و تهدیدها خم به ابرو نیاورده، همچنان با اقتدار مقابل این ستم و جور آمریکا ایستادگی می‌کند و راه هایی که منجر به رفع موانع تحریم‌ها بشود در برنامه‌ی کاری خود می‌دهد، از طرف دیگر اقدامات بازدارنده در خلیج فارس، دریای عمان و تنگه هرمز که از سوی سپاه شاهد بوده و هستیم در تصمیم گیری آمریکا بی تاثیر نبوده است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

وی گفت: مجموع این مسائل در نهایت باعث می‌شوده آمریکا، یکی پس از دیگری از مسیر تحریم هایی سرسختانه علیه ایران، عقب گرد کند.

رنجبرزاده در ادامه گفت و گو با خبرگزار خانه ملت بیان داشت: تصور می‌کنم اقتدار جمهوری اسلامی ایران و فشار شرکت‌های اروپایی و کشور‌های دیگر بر آمریکایی‌ها سنگینی می‌کنند، بنابراین باید راهی برای کاهش فشارها دنبال کند.

این نماینده مجلس افزود: آمریکا بیش از یک سال است سر سختانه علیه ایران یکه تازی می‌کند و حتی تهدید‌های نظامی داشت اما هیچ تاثیری بر اداره کشور نداشت، این نکته نیز در تصمیم سازی استکبار جهانی بی تاثیر نبوده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به چراغ سبز برخی کشور‌های عربی به ایران گفت: چرخش برخی کشور‌های عربی از جمله عمارات به سمت ایران بر تصمیم گیری آمریکا اثرگذار بوده است. امیدواریم که سایر کشور‌های منطقه نیز به سمت ایران حرکت کنند تا منجر به عقب نشینی آمریکایی‌ها از اقدامات خصمانه علیه ایران شود. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

طرفداران مسیح علینژاد این کلیپ را نبییند

پارس نیوزپارس نیوز1 روز قبل
پس از چند سال از جار و جنجال‌های مسیح علینژاد در قالب کمپین چهارشنبه‌های سفید و آزادی‌های یواشکی، لیست پروژه‌های وی در قالب قرارداد با دولت آمریکا برای به راه انداختن کمپین‌ها افشا شد. مشخص شد که او برای همین پروژه‌ها صدها هزار دلار دریافت کرده و در صورت ادامه جنجال در جامعه ایرانی به ویژه در میان زنان و دختران و همچنین درگیری آنها با یکدیگر، صفرهای قراداد مسیح بیشتر می‌شوند.

(ویدئو) کشف یک تن پول نقد در کف یک کامیون!

فراروفرارو20 ساعت قبل

فیلم | سردار سلیمانی: امروز انصارلله یمن هم به امام حسین اقتدا می‌کند!

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در میان آثار بسیار قدیمی و با ارزش استان کرمان، ارگ با شکوه و با صلابتی در میان کویر سربرافراشته است. این بنا که از خشت ساخته شده، در جنوب غربی شهر راین کنونی قرار گرفته و تا حدودی به ارگ تاریخی بم شبیه است. ارگ راین با مساحتی بیش از بیست و دو هزار مترمربع، دومین بنای خشتی بزرگ جهان بشمار می‌آید و هرساله میزبان هزاران گردشگر داخلی و خارجی است.

ریشه جنجال «دختر آبی» کجاست؟ / چگونه اصلاح‌طلبان، پیاده نظام اندیشکده صهیونیستی توانا شدند؟ +تصاویر

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
هفته‌ای نیست که به واسطه جریان‌سازی هماهنگ با خارج از کشور، حول یک مساله اجتماعی یا سیاسی، شاهد التهاب آفرینی‌های چند روزه نباشیم. این در حالی بود که خبر محکومیت او به ۶ ماه حبس و عنوان اصلی اتهامی آن مرحومه از اساس دروغ بود. اما به نظر می‌رسد که ماجراهایی از سنخ «دختر آبی» و ملتهب کردن فضای روانی جامعه، صرفا یک نوع سوءاستفاده ساده از یک رویداد اجتماعی نیست. اصولا انقلاب سال ۲۰۱۱ تونس موسوم به «انقلاب یاس»، یکی از الگوهای ذهنی سران فتنه موسوم به «جنبش سبز» و حامیان متنفذ آن بود. راستی؛ چرا تصور می‌شود حضور زنان در ورزشگاه‌ها مخالف ارزش‌های دینی است؟ چرا منکر است؟ و چرا از منظر متولیان دین از منکراتی چون دروغ و دزدی و رشوه بزرگتر است؟ فرق حضور زنان در ورزشگاه‌ها با حضور آن‌ها در خیابان‌ها و پارک‌ها چیست؟ احتمالا خواهند گفت، شرایط اضطرار است و مصداق اکل‌میته است.

آبگیری سد ایلیسو در ترکیه با وجود مخالفت ایران +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، صفحه اینستاگرام «اینستا خبری» در جدیدترین پست خود درباره آبگیری سد ایلیسو در ترکیه با وجود مخالفت ایران نوشت: با وجود اعتراض ایران و عراق، آبگیری سد ایلیسو در ترکیه بر روی رودخانه‌ دجله آغاز شده است. خشک شدن تالاب هورالعظیم ایران یکی دیگر از تبعات آبگیری ایلیسو است. دولت ترکیه بدون جلب توافق با ایران و عراق این سد را ساخته است. مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴دانلودمرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند.

عضو هیئت رئیسه مجلس: ورود بانوان به ورزشگاه جرم نیست+فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر