رفع تعرض از ۷۰هکتار زمین دولتی در کشور طی تیر امسال
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اقتصادی
رفع تعرض از ۷۰هکتار زمین دولتی در کشور طی تیر امسال

رفع تعرض از ۷۰هکتار زمین دولتی در کشور طی تیر امسال

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن از رفع ۳۳۲ مورد تعرض به اراضی دولتی معادل ۷۰ هکتار در تیر ماه ۹۸ خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، سرهنگ جواد خردمند فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن از رفع ۳۳۲ مورد تعرض معادل ۷۰ هکتار از مجموع ۲۵۵ مورد گزارش دریافتی در تیر ماه ۹۸ خبر داد و گفت: ۸ مورد باقیمانده مربوط به اراضی شهرستان ایرانشهر بوده که طی آن از مجموع ۲۸ مورد وقوع تعرض در این شهرستان ۲۰ مورد آن رفع و مابقی جهت تشکیل پرونده قضایی به دستگاه قضایی ارسال شد. همچنین ۸۵ مورد تعرض انجام شده در سالهای گذشته توسط یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی استان تهران نیز در تیرماه امسال رفع گردید.

فرمانده یگان حفاظت این سازمان افزود: در خصوص اجرای احکام قطعی دادگاه‌ها هم در تیرماه مجموعا ۵۲ مورد حکم قطعی به میزان ۵۹ هکتار و به ارزش ۱۰۷ میلیارد تومان اجرا شد که از این میزان ۲۵ مورد خلع ید، ۲۴ مورد قلع و قمع و ۳ مورد تخلیه بوده است.

در سایت خبری بخوانید: جديدترين اخبار اقتصادی لحظه به لحظه ايران وجهان

فرمانده یگان حفاظت از اراضی سازمان ملی زمین و مسکن بیشترین موارد و مساحت رفع تعرض را در مجموعه یگان حفاظت استان تهران با ۸۵ مورد و با مساحتی به میزان ۱۰ هکتار، بیشترین تعداد اجرای حکم را متعلق به استان فارس با اجرای ۸ مورد حکم قطعی و بیشترین ارزش ریالی اجرای احکام معادل ۱۴ میلیارد تومان را متعلق به یگان حفاظت استان فارس دانست.

وی با تاکید بر لزوم توانمند سازی نیروهای این یگان به خصوص سربازان وظیفه در اختیار از طریق آموزش گفت: طی تیر ماه سال جاری با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته و ارائه سرفصل‌های آموزشی از سوی ستاد یگان حفاظت، کارکنان یگان استان‌ها آموزش‌های لازم را در جهت ارتقا سطح آگاهی و بهبود عملکرد به مدت زمان بیش از ۳۵۹۱ نفرساعت به صورت چهره به چهره سپری کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عکس/ اولین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات علی دیواندری

23+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز23 ساعت قبل
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
رئیس کمیسیون بازار پول اتاق تهران می‌گوید: خط اعتباری ۴۰۰ میلیارد دلاری ایران و چین در رسانه‌های خارجی بازنشر شده است اما فعلا خبری از عملیاتی شدن این خط اعتباری نیست. به گزارش تجارت‌نیوز، خط اعتبار ۴۰۰ میلیارد دلاری ایران و چین که از سوی یک فعال بخش‌خصوصی مطرح شده و در فضای مجازی دست به دست می‌چرخد چقدر واقعیت دارد؟ رئیس کمیسیون بازار پول اتاق تهران درباره ماجرای خط ۴۰۰ میلیارد دلاری ایران و چین به تجارت‌نیوز گفت: راه‌اندازی خط اعتباری ۴۰۰ میلیارد دلاری از سوی چینی‌ها مطرح شده اما این خطوط هنوز راه‌اندازی نشده است. اخیرا در جلسه‌ای که با شرکت‌های چینی داشته‌ام این خبر را آنها با ما در میان گذاشته‌اند که این خبر نیز برای ما غیرقابل باور بود. مطالبه من از اتاق بازرگانی تهران نیز این بود که خبر مطرح شده را که در رسانه‌های خارجی باز نشر شده است مورد پیگیری قرار دهند. البته ممکن است این خبر نیز یک شیطنت رسانه‌ای باشد که ما از آن اطلاعی نداریم.

اولین جلسه دادگاه مدیرعامل اسبق بانک ملت

11+
باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل

روایت شاهدان از برق گرفتگی کودک ۸ ساله در ورزشگاه آزادی +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، وزارت تجارت کره جنوبی اعلام کرد، این کشور ژاپن را از «فهرست سفید» تجاری خود حذف کرده است.

رهبر معظم انقلاب: نمی‌گویم باب گفت‌وگو و مراوده را ببندید +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر