مس سونگون ایران ۰ - ۲ ناگویا ژاپن؛ یاران تقی‌پور بازهم حریف گربه سیاه نشدند/ ناکامی لاله‌های نارنجی در دفاع از عنوان قهرمانی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. آناج
  4. ورزشی
مس سونگون ایران ۰ - ۲ ناگویا ژاپن؛ یاران تقی‌پور بازهم حریف گربه سیاه نشدند/ ناکامی لاله‌های نارنجی در دفاع از عنوان قهرمانی

مس سونگون ایران ۰ - ۲ ناگویا ژاپن؛ یاران تقی‌پور بازهم حریف گربه سیاه نشدند/ ناکامی لاله‌های نارنجی در دفاع از عنوان قهرمانی

آناجخبرگزاری آناج |
تیم مس سونگون ورزقان در فینال جام باشگاه‌های آسیا برابر ناگویا‌ اوشنز ژاپن با 2 گل شکست خورد و موفق به دفاع از عنوان قهرمانی خود نشد.

به گزارش آناج، تیم‌های مس سونگون ورزقان ایران و ناگویا اوشنز ژاپن از ساعت ۱۵:۳۰ امروز (شنبه) در دیدار نهایی جام باشگاه‌های آسیا به مصاف هم رفتند که این بازی درنهایت با ۲ گل به سود تیم ژاپنی خاتمه یافت تا نماینده کشورمان به مقام نائب‌قهرمانی این مسابقات بسنده کند.

مسی‌ها در این بازی کار خود را با ترکیب علیرضا صمیمی، فرهاد فخیم، محمد شجری، مهدی جاوید و علیرضا وفایی آغاز کردند.

گزارش لحظات حساس این دیدار را در زیر می‌خوانید:

نیمه اول:

* دقیقه 2: اشتباه فرهاد فخیم نزدیک بود کار دست تیم مس بدهد که ضربه بازیکن ناگویا از کنار دروازه به بیرون رفت.

* دقیقه 4: شوت سنگین بازیکن ناگویا با واکنش علیرضا صمیمی برگشت داده شد.

* دقیقه 6: اولین حمله تیم مس طراحی شد که ضربه بازیکنان این تیم پس از برخورد با یار حریف راهی کرنر شد.

* دقیقه 7 - گل اول ناگویا: «هیراتا»، بازیکن تیم ناگویا از تعلل مسی‌ها استفاده کرده و با حرکت عرضی خود ابوالقاسم عروجی و علیرضا صمیمی را جا گذاشته و توانست گل اول را به ثمر برساند.

مس سونگون ایران ۰ - ۲ ناگویا ژاپن؛ یاران تقی‌پور بازهم حریف گربه سیاه نشدند/ ناکامی لاله‌های نارنجی در دفاع از عنوان قهرمانی - 9

* دقیقه 8: ضربه محکم ابوالقاسم عروجی راهی به دروازه ناگویا نیافت.

* دقیقه 9: روی یک رفت و برگشت شوت محمد شجری با برخورد به یاران حریف به شکل خطرناکی از کناره دروازه به بیرون رفت تا کرنر به نفع مس سونگون اعلام شود.

* دقیقه 10: پرس شدید بازیکنان ناگویا موجب از دست رفتن توپ شد که در ادامه آن، بازیکنان ناگویا دو بار دروازه مس را تهدید کردند اما علیرضا صمیمی با درخشش خود مانع از گل دوم حریف شد.

* دقیقه 13: «هیراتا» پشت به دروازه صاحب توپ شده و با یک برگشت ضربه خود را به صورت ناگهانی روانه دروازه کرد که شوت او با فاصله کم از کنار دروازه به بیرون رفت.

* دقیقه 14: بازیکنان ناگویا در موقعیت گلزنی قرار گرفتند اما ضربه خطرناک بازیکن این تیم بازهم راهی به چارچوب نیافت.

* دقیقه 15: ابوالقاسم عروجی می‌رفت در موقعیت تک به تک قرار بگیرد که خروج به موقع دروازه‌بان ناگویا و دفع توپ او مانع از به ثمر نشستن این موقعیت شد.

مس سونگون ایران ۰ - ۲ ناگویا ژاپن؛ یاران تقی‌پور بازهم حریف گربه سیاه نشدند/ ناکامی لاله‌های نارنجی در دفاع از عنوان قهرمانی - 16

* دقیقه 16: شوت زمینی ابوالقاسم عروجی به شکل خطرناکی به بیرون رفت.

* دقیقه 17: روی یک غافلگیری توپ به «توموکی» رسید که ضربه این بازیکن تیم ناگویا با بی‌دقتی توپش را به بیرون زد.

* دقیقه 18: همکاری مهدی جاوید و فرهاد فخیم با شوت کاپیتان مس همراه شد که راهی کرنر شد.

* دقیقه 18: روی دو کرنر متوالی علیرضا عسگری و بوکائو شانس خود را برای گلزنی آزمایش کردند اما ضربات این دو بازیکن مس به بیرون رفت.

* دقیقه 19: بازیکن تیم ناگویا به دلیل عدم رعایت فاصله قانونی با کارت زرد داور مسابقه جریمه شد.

* دقیقه 19: شوت فرهاد فخیم از بالای دروازه حریف به بیرون رفت تا این موقعیت نیز برای مس از دست برود.

مس سونگون ایران ۰ - ۲ ناگویا ژاپن؛ یاران تقی‌پور بازهم حریف گربه سیاه نشدند/ ناکامی لاله‌های نارنجی در دفاع از عنوان قهرمانی - 23

نتیجه تا پایان نیمه اول

نیمه دوم:

* دقیقه 21:اشتباه بازیکنان مس موقعیت را در اختیار «پپیتا» قرار داد که ضربه کم‌جون بازیکن برزیلی ناگویا به بیرون رفت.

* دقیقه 21:مهدی جاوید روی یک توپ‌ربایی با دروازه‌بان ناگویا تک به تک شد اما با حرکت «یک پا دو پا» موفق به گشودن دروازه حریف نشد.

* دقیقه 22: شوت سنگین مهدی جاوید با اختلاف از بالای دروازه راهی بیرون شد.

* دقیقه 23: ضد حمله تیم ناگویا در موقعیت تک به تک به پپیتا منتهی شد اما علیرضا صمیمی به خوبی راه دروازه را بر او بست.

خبری: آخرین اخبار ورزشی روز را آنلاین بخوانید

* دقیقه 23: بازیکنان ناگویا یک بار دیگر روی دروازه مس سونگون خطرساز شدند که این بار نیز شانس با نماینده کشورمان یار بود و توپ بازیکنان حریف به بیرون رفت.

* دقیقه 24: ضربه بی‌دقت بوکائو با اختلاف از بالای دروازه تیم ناگویا راهی اوت شد.

مس سونگون ایران ۰ - ۲ ناگویا ژاپن؛ یاران تقی‌پور بازهم حریف گربه سیاه نشدند/ ناکامی لاله‌های نارنجی در دفاع از عنوان قهرمانی - 33

* دقیقه 24: شوت شرضرب بازیکن ناگویا از زاویه بسته با واکنش صمیمی روبه‌رو شده و به کرنر رفت.

* دقیقه 24: پپیتا یک بار دیگر تیم ناگویا را در موقعیت گلزنی قرار داد اما بی‌ثمر بود و راهی به دروازه نداشت.

* دقیقه 24: این بار شانس با تیم ناگویا بود چراکه ضربه ایستگاهی مهدی جاوید که به صورت سهمگین به سمت دروازه شلیک شد به بیرون رفت.

* دقیقه 25: علیرضا صمیمی به شکل هوایی توپ را برای فرهاد فخیم ارسال کرد که ضربه سر این بازیکن خطری را روی دروازه ناگویا ایجاد نکرد.

* دقیقه 27: هیراتا از زاویه بسته قصد گشودن دوباره دروازه مس را داشت اما شوت او دقیقا به همان جایی رفت که علیرضا صمیمی ایستاده بود و توپ را به آغوش کشید.

* دقیقه 28: مهدی جاوید با کنترل عالی توپ خود را در موقعیت تک به تک قرار داد ولی بازهم موفق به شکستن طلسم دروازه حریف نشد. البته سنگربان ناگویا مانع از گلزنی این بازیکن شد و با خروج خود دروازه تیمش را نجات داد.

* دقیقه 31: ضد حمله بازیکنان ناگویا می‌رفت به گل دوم این تیم منجر شود که توپ نهایی بازیکنان این تیم درحالی که علیرضا صمیمی هم جا مانده بود، به صورت غلطان از کنار دروازه به بیرون رفت و خطر از بیخ گوش مسی‌ها گذشت.

* دقیقه 31: علیرضا صمیمی بار دیگر ناجی دروازه مس شد و توانست موقعیت را از بازیکنان ناگویا بگیرد.

* دقیقه 32: مهدی جاوید با ضربه خود دروازه ناگویا را تهدید کرد که این شوت هم ثمری نداشت.

* دقیقه 32: توموکی در موقعیت مناسب قرار گرفته و ضربه خود را به سمت دروازه شلیک کرد که علیرضا صمیمی این توپ را به کرنر فرستاد.

* دقیقه 32 - گل دوم ناگویا: کرنر بازیکنان ناگویا با شوت سرضرب «آندو» به تور دروازه مس سونگون چسبید تا اختلاف به دو گل برسد.

مس سونگون ایران ۰ - ۲ ناگویا ژاپن؛ یاران تقی‌پور بازهم حریف گربه سیاه نشدند/ ناکامی لاله‌های نارنجی در دفاع از عنوان قهرمانی - 45

* دقیقه 33: مس سونگون از این دقیقه رو به بازی پاور پلی آورد.

* دقیقه 33: مهدی جاوید بازهم در موقعیت گلزنی قرار گرفت اما نتوانست دروازه تیم ناگویا را باز کند.

* دقیقه 34: توپ بازیکنان مس در سیستم پاورپلی دو بار لو رفت و درحالی که دروازه این تیم خالی بود اما خوش‌شانس بود که ضربات بازیکنان ناگویا به سمت چارچوب نرفت.

* دقیقه 36: ضربه فرهاد فخیم را دروازه‌بان تیم ناگویا مهار کرده و به سمت دروازه مس شلیک کرد که با بدشانسی این بازیکن به تیرک عمودی دروازه اصابت نمود.

* دقیقه 38: فرهاد فخیم این بار با شوت نوک پا شانس خود را برای گلزنی آزمایش کرد که ضربه او در چارچوب نبود.

* دقیقه 39: خطای مهدی جاوید روی بازیکن حریف کارت زرد را برای این بازیکن به دنبال داشت.

* دقیقه 40: یار برزیلی ناگویا توپ را از بازیکنان مس سونگون قاپیده و به سمت دروازه این تیم حرکت کرد ولی ضربه آخر او دقت لازم را نداشت و به بیرون رفت.

* دقیقه 40: شوت فرهاد فخیم با عکس‌العمل دروازه‌بان ناگویا برگشت داده شد که این آخرین موقعیت بازی بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

گاف سرهنگ علیفر؛ متلک به پرسپولیسی‌ها یا سوتی از نوع ویکی‌پدیا؟ /فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

اشتباه عجیب بازیکنان ماشین مقابل شهر خودر

الفالف1 روز قبل

سرهنگ علیفر و گاف جدید از نوع ویکی‌پدیا

مهرمهر1 روز قبل

اشتباه کردی، توجیه نکن!

عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
کسانی که قبول نمی‌کنند اشتباه کرده‌اند، قابل اعتماد نیستند و نمی‌شود به آنها به عنوان یک دوست، همکار و یا حتی رییس جمهور اعتماد کرد. این اشتباه برای گزارشگر تازه کار فوتبال هم یک گاف بزرگ است چه برسد به سرهنگ علیفر با این سابقه وتجربه. او قبول نمی‌کند اشتباه کرده است و تقصیر را به گردن سایت خارجی می‌اندازد. شاید اگر علیفر قبول می‌کرد، اشتباه کرده و سعی در جبران آن می‌کرد، شاهد این همه هجمه علیه خود نبود. اشتباه کردن خوب نیست اما پذیرش اشتباه یک ویژگی مهم اخلاقی در یک انسان است.

کشتی قهرمانی جهان| مراسم افتتاحیه برگزار شد/ صندلی‌های خالی، کلیپ قهرمانان، تشویق تماشاگران+عکس و فیلم

فارسفارس15 ساعت قبل
کشتی قهرمانی جهان| مراسم افتتاحیه برگزار شد/ صندلی‌های خالی، کلیپ قهرمانان، تشویق تماشاگران+عکس و فیلمبه گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به قزاقستان، در حالی که مسابقات جهانی کشتی و گزینشی المپیک از صبح روز گذشته در سالن باریس شهر نورسلطان قزاقستان آغاز شده است، عصر امروز مراسم افتتاحیه این مسابقات برگزار شد. در ابتدای مراسم هنرمندان و ورزشکاران قزاق به اجرای مراسم نمادین و آئین‌های سنتی کشور خود پرداختند و سپس پرچم کشورهای شرکت‌کننده در این رقابت‌ها توسط میزبان روی تشک آمد. پیام تبریک و خوشامدگویی رئیس جمهور قزاقستان قرائت شد و رئیس فدراسیون کشتی این کشور نیز از حاضران بابت حضورشان در این مسابقات تشکر و قدردانی کرد. کلیپی از قهرمانان گذشته و حال کشتی قزاقستان از مانیتور بزرگ سالن مسابقات پخش شد که با تشویق‌های حاضران همراه بود. از نکات جالب توجه مراسم افتتاحیه بازهم صندلی‌های خالی سالن مسابقات بود که خالی‌تر از قبل توی ذوق می‌زد.

عملکرد ضعیف آزمون در زنیت زیر ذره بین روس‌ها

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه ورزشی رکنا، شب گذشته در هفته نهم مسابقات لیگ برتر فوتبال روسیه تیم فوتبال زنیت در حضور ۷۵ دقیقه‌ای سردار آزمون، مهاجم ملی‌پوش ایرانی به مصاف تیم آرسنال تولا رفت و به پیروزی ۳ بر یک دست یافت. در این دیدار سردار آزمون ۷۵ دقیقه برای زنیت بازی کرد. در دقیقه ۲۲ یک ضربه پنالتی در اختیار مهاجم تیم ملی ایران قرار گرفت که وی این فرصت را از دست داد. سایت «اسپورت دیلی» روسیه به روزهای کم فروغ سردار آزمون به همراه زنیت پرداخت. این سایت روس نوشت: آزمون در ۶ بازی گذشته زنیت نتوانسته گلزنی کند.

نظرها

اخبار بیشتر