حمله به میدان نفتی الشیبه پاسخ به جنایت‌های سعودیها
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. سیاسی
حمله به میدان نفتی الشیبه پاسخ به جنایت‌های سعودیها

حمله به میدان نفتی الشیبه پاسخ به جنایت‌های سعودیها

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن تاکید کرد حمله هوایی به میدان نفتی الشیبه عربستان، با هدف ایجاد بازدارندگی صورت گرفت و پاسخی به جنایت‌های سعودی‌ها بود.

به گزارش افکارنیوز،

علی القحوم در مصاحبه با شبکه تلویزیونی المیادین، درباره بزرگترین عملیات ارتش یمن در عمق خاک عربستان و حمله هوایی به میدان نفتی الشیبه سخن گفت.

اخبار بین الملل_ القحوم گفت: ابتدا موفقیت این عملیات را که ضربه سهمگینی به دشمن است، به ارتش و کمیته‌های مردمی یمن تبریک می‌گویم. این عملیات، حامل پیام‌های آشکار نظامی و امنیتی است که هر چه به تجاوزگری ادامه دهند، قدرت ما بیشتر و سلاح‌های ما پیشرفته‌تر می‌شود.

وی افزود: دشمن از همان ابتدا برای نابود کردن توانایی‌های نظامی یمن تلاش می‌کرد تا زمینه به زانو درآوردن و تسلیم شدن این کشور و انداختن آن در آغوش آمریکا و اسرائیل را فراهم کند و ملت یمن سلطه را بپذیرند. نظام‌های سعودی، اماراتی و دیگر نظام‌های عربی زیر پوشش‌های مختلف، این هدف را دنبال می‌کردند که سرزمین ما را اشغال کنند، اما ما به لطف خدا، درایت فرماندهان و شجاعت ارتش و کمیته‌های مردمی، به سلاح‌های راهبردی دست پیدا کرده‌ایم. دشمن فقط زبان زور می‌فهمد. آن‌ها در هزاران حمله هوایی به یمن، هزاران نفر از مردم یمن را کشته‌اند. آن‌ها زنان و کودکان یمنی را بمباران کرده‌اند.

این مقام انصارالله در ادامه گفت: هدف این عملیات، ایجاد بازدارندگی در برابر دشمن و پاسخ دادن به تجاوزگری علیه یمن و محاصره کشور است. نظام جنایتکار سعودی باید بفهمد که ملت یمن نخواهد پذیرفت که اهداف این نظام که در چارچوب خوش خدمتی به آمریکاییهاست، محقق شود. نظام سعودی، یمن را به ویرانه تبدیل کرده است. یمن زخم‌های عمیقی دارد. چه کسی این زخم‌ها را درمان خواهد کرد؟ ما به فداکاری برای آزادی، استقلال، کرامت و شرافت خود ادامه می‌دهیم. ما طرح‌های تجزیه طلبانه را نخواهیم پذیرفت. هیچ یک از طرح‌های آمریکا را که عوامل منطقه‌ای آن اجرا می‌کنند، نخواهیم پذیرفت. ما گزینه‌ای جز دفاع از استقلال و کرامت خود نداریم.

در سایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

وی خاطرنشان کرد: دشمن هزاران مزدور را به یمن آورد و تلاش کرد صنعا را در چند روز به زانو درآورد، اما ناکام ماند. ملت یمن واقعیت این جنگ را درک کرده و فهمیده است که آمریکا در این تجاوزگری دست دارد. دشمن در حال فروپاشی و سقوط قرار دارد، در حالی که ارتش و ملت یمن به پایداری و استقامت ادامه می‌دهند و ابتکار عمل را در دست گرفته‌اند. آن‌ها قواعد این جنگ را به دشمن تحمیل می‌کنند. ما هر جا که بخواهیم دشمن را هدف قرار می‌دهیم. فرماندهان نظامی به خوبی و با نگاه راهبردی عمل می‌کنند. سعودی‌ها به لجبازی ادامه می‌دهند، در حالی که هیچ یک از اهداف آن‌ها محقق نشده است. آن‌ها به جامعه جهانی درباره تمایل خود برای توقف این تجاوزگری و جنگ، دروغ می‌گویند و به ویران کردن یمن و آوردن مزدوران ادامه می‌دهند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

انتقام‌گیری از زن ایرانی‌الاصل در وزارت خارجه آمریکا +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، این گزارش نتیجه تحقیقات چندین ماهه درباره اتهام انتقام گیری سیاسی هوک و چند مدیر دیگر دولت دونالد ترامپ از چند کارمند و دیپلمات وزارت خارجه آمریکاست. در یکی از ایمیل‌های رد و بدل شده میان جولی هالر، مقام ارشد دولت ترامپ در وزارت خارجه آمریکا و برایان هوک، هالر به غلط، نوشته بود نوروززاده متولد ایران است. او در ایمیلی دیگر لیستی از کارمندان وزارت خارجه را با عناوینی چون دردسرساز و خائن به تیم (ترامپ) در برابر اسمشان، تهیه کرده بود. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴دانلوداین دومین بخش از گزارش بازرس وزارت خارجه آمریکا در مورد تبعیض علیه بعضی کارمندان این وزارت‌خانه از سوی مدیران منصوب ترامپ است. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در زمان انتشار ایمیل‌ها این اتهام‌ها را رد کرد و جا به جایی کارمندان را روند عادی انتقال‌های درون سازمانی خواند.

یک جو غیرتی که در وجود رضاخان نبود!

مهرمهر18 ساعت قبل
‌۲۵ شهریور ۱۳۲۰، سالروز تعویض پادشاهی در حکومت پهلوی توسط انگلیسی‌ها بود. رهبر انقلاب در این باره فرمودند: انقلاب آمد کشور را از زیر پای این انسانهای حقیر و پست و ظالم بیرون کشید.

فیلم/ عزاداری شیعیان اسیر در چنگال آل‌سعود

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

فیلم/ جزئیات عملیات خارق‌العاده یمن علیه آل‌سعود

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز15 ساعت قبل

این موشک‌ها ۱۸۰۰ تا بوده آقای نتانیاهو نه ۱۰۰ تا!

مهرمهر18 ساعت قبل
مجری از نتانیاهو می‌پرسد: شما می‌گویید حماس تضعیف شده در حالیکه تعداد زیادی موشک‌ در یک سال و نیم گذشته به سمت اسرائیل شلیک شده است. آیا تعداد این موشک‌ها را می‌دانید؟

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حمایت آمریکا از عربستان پس از وقوع انفجار در تاسیسات نفتی آرامکو

خبری10 ساعت قبل

اخبار روز بازار خودرو - دوشنبه ۲۵ شهریورماه

خبری14 ساعت قبل

اخبار روز بازار مسکن - دوشنبه ۲۵ شهریورماه

خبری14 ساعت قبل

ارائه خدمات به کشاورزان و روستائیان از طریق اپلیکیشن

تابناکچند ثانیه قبل

نظر سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس درباره انتقادات به لایحه تجارت

اعتمادآنلاین3 دقیقه قبل

والیبال قهرمانی اروپا؛ لهستان ۳-۰ چک؛ پیروزی آسان عقاب‌ها

طرفداری3 دقیقه قبل

هیچ اقدامی نباید اصول حاکمیت، استقلال، وحدت و تمامیت ارضی سوریه را تضعیف کند/ تصمیم دولت آمریکا در خصوص جولان اشغالی سوریه محکوم است

اقتصاد آنلاین4 دقیقه قبل

مطالبات گندمکاران تا هفته آینده تسویه می‌شود

تجارت‌نیوز5 دقیقه قبل

نان بحرین از نفت آرامکو برید!

مشرق‌نیوز6 دقیقه قبل

تعامل دوستانه مسئولان ایران و روسیه در تامین منافع دو ملت و منطقه است/ اقدامات ایران در کاهش تعهدات برجامی گامی در راستای حفظ برجام و تعهد کامل طرفین آن است

اقتصاد آنلاین10 دقیقه قبل