تبانی برخی بانک‌های خوزستان ‌با متخلفان صنفی؛ روزانه پرونده‌های جدیدی به تعزیرات می‌رسد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
تبانی برخی بانک‌های خوزستان ‌با متخلفان صنفی؛ روزانه پرونده‌های جدیدی به تعزیرات می‌رسد

تبانی برخی بانک‌های خوزستان ‌با متخلفان صنفی؛ روزانه پرونده‌های جدیدی به تعزیرات می‌رسد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مدیرکل تعزیرات ‌خوزستان با اشاره به بانک‌های متخلف گفت: برخی بانک‌ها متاسفانه با متخلفان تبانی می‌کنند و قبل از اینکه ما بخواهیم از حساب شخص جریمه را برداشت کنیم آن حساب را خالی می‌کنند‌.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، نعمت‌الله بیرانوندی در جلسه ستاد مبارزه با قاچاق و ارز استان خوزستان که ظهر امروز در استانداری برگزار شد اظهار داشت: قانون مبارزه با قاچاق بیش از ۲۰ دستگاه را در امر مبارزه با قاچاق کالا دخیل دانسته است؛ دستگاه‌هایی برای شناسه‌دار کردن کالاها، کشف و ضبط کالای قاچاق و همچنین برای ارزیابی محل نگهداری و فروش مشخص شدند، به جرات می‌گویم که اگر دستگاه‌های مربوطه در این زمینه به نصف وظایف خود عمل کنند کفایت می‌کند.

بیرانوند با اشاره به این که تعزیرات وظیفه رسیدگی در امر قاچاق را برعهده دارد ادامه داد: شاخص مطلوب ما برای رسیدگی به پروندهای قاچاق یک ماه است زیرا اگر کالا بعد از کشف در انبار بلاتکلیف بماند و از بین برود در واقع مبارزه‌ای با قاچاق انجام نشده است.

وی با بیان این که روزانه پرونده‌های جدیدی به دست ما می‌رسد بیان داشت: تمام تلاش مجموعه تعزیرات رسیدگی سریع به پرونده‌ها‌ست مگر این که قاضی از دادستان و رئیس شعبه تعزیرات مهلت رسیدگی بخواهد.

مدیرکل تعزیرات خوزستان با اشاره به مشکلات موجود در بخش کشف و تشکیل پرونده عنوان کرد: این مشکلات در نهایت سبب بلاتکلیف ماندن کالاها می‌شود بنابراین زمان کشف کالا باید دقیقا مشخصات فرد و کالا ثبت شود.

بیرانوند به ضبط موتور قایق صیادات اشاره کرد و گفت: در این مورد سئوال اینجاست که آیا باید با فرد برخورد کرد یا به عنوان یک قشر ضعیف از آن گذشت؟ در اینگونه موارد نیازمند کمک استانداری هستیم.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

وی با اشاره به مشکلات اعتباری افزود: در یک شهرستان برای ارسال اموال توقیفی توسط نیروی انتظامی ۴ میلیون تومان اعتبار داده می‌شود که این مقدار به هیچ عنوان کفاف تخلیه یک لنج را نمی‌دهد، قانون‌گذار در این بخش یک سازمان هرینه درآمدی با عنوان سازمان جمع‌آوری و فروش املاک تملیکی تعیین‌ کرده که به ازای همان درآمدی که دارد باید هزینه کند.

وی تصریح کرد: تعدادی پرونده اجرا نشده در اجرای احکام داریم که این اجرا نشدن سبب از بین رفتن اموال در انبارها می‌شود، دستگاه‌هایی که باید جواب استعلامات را بدهند هرچه سریع‌تر این کار را انجام دهند در غیر این صورت طبق قانون به دادستانی معرفی و برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

مدیرکل تعزیرات استان خوزستان با اشاره به بانک‌های متخلف گفت: برخی بانک‌ها متاسفانه با متخلفان تبانی می‌کنند و قبل از اینکه ما بخواهیم از حساب شخص جریمه را برداشت کنیم آن حساب را خالی می‌کنند‌.

بیرانوند ادامه داد: در شهرستان‌ها باید اداره تعزیرات دایر شود تا بار رسیدگی به پرونده‌های قاچاق را از دوش شهرستان مادر برداشته شود مانند هندیجان که امور آن در ماهشهر انجام می‌شود، از فرماندار تقاضای همکاری را داریم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اشتباهی که گوشه‌ای از صادرات کشور را فلج کرد

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
کارخانه‌ای که قالب‌های بتنی برج میلاد، مترو و سدهای مختلف را تولید کرده است، خط تولیدش به ضایعات تبدیل شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کارخانه‌ای که تولیداتش به ده کشور صادر می‌شد و کشورمان را از واردات برخی محصولات صنعتی بی نیاز می‌کرد، شرمنده بیش از هزار کارگری است که از کار بیکار شده‌اند.
فردا نیوزفردا نیوز18 ساعت قبل
خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که واشنگتن و تهران در نشست روز دوشنبه آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین به حملات لفظی پرداختند و نماینده ایران به ادعاها و اتهامات آمریکا در باره فعالیت‌های هسته‌ای ایران پاسخ داد. ایرنا: خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که واشنگتن و تهران در نشست روز دوشنبه آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین به حملات لفظی پرداختند و نماینده ایران به ادعاها و اتهامات آمریکا در باره فعالیت‌های هسته‌ای ایران پاسخ داد. واشنگتن افزون بر از سرگیری تحریم‌های پیشین، مجازات‌های تازه اقتصادی نیز علیه ایران به کار گرفت. اشاره به پیشرفت‌ها و دستاوردهای کشورمان در بحث ایمنی هسته‌ای، از دیگر بخش‌های سخنان صالحی بود. وی اظهار داشت: «ایران، پیشرفت هایی را در تاسیس یک مرکز ایمنی هسته‌ای به عنوان سازمان پشتیبانی فنی نهاد نظام ایمنی خود به دست آورده که با فناوری‌ها و دستگاه‌های مدرن از طریق همکاری با اتحادیه اروپا تجهیز خواهد شد.
برنابرنا23 ساعت قبل
دومین جلسه رسیدگی به پرونده موسسه غیرمجاز حافظ و شرکت کشاورزی خوشه طلایی مهر در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد. شرکت کشاورزی خوشه طلایی مهر ماندگار نیز ۱۳ متهم دارد که ۲۵ میلیارد و ۵۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان جذب سپرده در آن صورت گرفته است. در ابتدای جلسه نماینده بانک مرکزی در جایگاه حاضر شد و گفت: با توجه به اینکه کلیه خطوط اعتباری برای تامین مالی شرکت‌های تعاونی می‌بایست به تصویب سرا قوا برسد، این موضوع در جلسات بانک مرکزی مطرح شده است. بانک مرکزی خط اعتباری به میزان ۱۰۳ میلیارد تومان در اختیار بانک کشاورزی قرار داد. از مبلغ فوق ۹۰ میلیارد به بانک کشاورزی پرداخت شده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
بر اساس قوانین مربوط به تملک اموال غیرمنقول اتباع خارجی «تملک هر نوع زمین به هر میزان به نام اشخاص خارجی مجاز نیست». بر این اساس اتباع خارجی (اشخاص حقیقی خارجی) نمی‌توانند به نام خود صاحب زمین در کشور شوند. درنتیجه آمار رسمی برای خرید زمین توسط اعراب وجود ندارد. اتباع عرب علاوه بر ملک اقدام به خرید میوه و دام هم می‌کنند. اکنون مافیای خاصی برای خرید ملک و دیگر محصولات در شمال کشور شکل گرفته است و هر شخصی نمی‌تواند وارد این حوزه شود.

ضرورت خرید الحاقیه بیمه بدنه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مدیرعامل بیمه آسیا در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اینکه در یک سال گذشته، ​ قیمت خودرو‌های داخلی و خارجی افزایش یافته است گفت: ​ دارندگان بیمه بدنه خودرو باید با مراجعه به شرکت‌های بیمه در خصوص تجدید ارزیابی سرمایه خود با خرید الحاقیه بیمه اقدام کنند تا در زمان بروز خسارت دچار مشکل نشوند. آقای مسعود بادین افزود: خرید این الحاقیه بیمه بدنه بویژه برای خودرو‌های صفر کیلومتر که بصورت لیزینگ خریداری و بیمه نامه آن‌ها چند ساله صادر شده، ​ ضروری است. وی گفت: بر اساس ماده ۱۰ قانون بیمه، شرکت بیمه به تناسب مبلغ بیمه‌شده خودرو، خسارت‌ها را جبران خواهد کرد بنابراین در صورتیکه خودرویی با قیمت گذشته بیمه شده باشد، در زمان بروز خسارت به همان نسبت، خسارت خود را دریافت خواهد کرد و نه به قیمت روز خودرو. آقای بادین اضافه کرد: شرکت‌های بیمه معمولا با ارسال پیامک برای مالک خودرو در این خصوص اطلاع رسانی می‌کنند، اما ممکن است خودروی مورد نظر به شخص دیگری فروخته شده باشد بنابر این مالک خودرو باید با پرداخت حق بیمه اضافی و دریافت الحاقیه پوشش بیمه‌ای خود را افزایش دهد تا بتواند از پوشش بیمه بدنه بطور کامل بهره‌مند شود.
ایسناایسنا22 ساعت قبل
یک اقتصاددان معتقد است انتشار فیش‌های حقوقی در سامانه حقوق و مزایا می‌تواند باعث افزایش شفافیت شود اما این قضیه می‌تواند باعث افزایش فشارهای افکار عمومی برای کاهش حقوق‌های کارمندان شود که تبعاتی به دنبال خواهد داشت. امیرحسین خالقی در گفتگو با ایسنا، با بیان اینکه تفاوت در مبلغ حقوق رسمی با حقوق پرداختی ریشه‌ای تاریخی دارد، اظهار کرد: در دوران قاجار نیز مواجب کارمندان دولت باهم تفاوت داشت و آن چیزی که پرداخت می‌شد نیز با آن چیزی که در دفاتر نوشته می‌شد متفاوت بود. این اقتصاددان با بیان اینکه انتشار فیش‌های حقوقی می‌تواند مزایایی در راستای ایجاد شفافیت داشته باشد اضافه کرد: با این حال باید این مساله را هم در نظر داشت که انتشار آنچه که در تاریکخانه دولت می‌گذرد می‌تواند باعث افزایش فشارهای اجتماعی شود که می‌تواند در نهایت باعث کاهش حقوق‌های رسمی شود. در چنین شرایط تمایل برای افزایش مزایای غیررسمی بیشتر می‌شود که این خود می‌تواند دوباره باعث ایجاد عدم شفافیت شود. خالقی با اشاره به برخی از گزارش‌های بانک جهانی درباره فساد در کشورهای جهان سوم اظهار کرد: یکی از دلایلی که برای افزایش فساد در دستگاه‌های اداری عنوان می‌شود کاهش حقوق رسمی کارمندان دولت است که می‌تواند باعث شود کارمندان برای جبران آن به فساد کشیده شوند.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

اختصاص اعتبار به سازمان‌های مردم نهاد و بخشداری‌های فعال سمنان

مهر1 روز قبل

دیدار تیم‌های فوتبال واتفورد و آرسنال‎

مهر18 ساعت قبل

روزنامه جمهوری اسلامی: امروز جریانهایی در بین روحانیت نفوذ کرده‌اند و آنها را به اموری که با جایگاه معنوی شان در تضاد است، سرگرم کرده‌اند

خبرآنلاین6 ساعت قبل

فیلم | دلارهای عربستانی، و برانکو که از تشویق ایسلندی ۱۰۰ هزار نفری به پرتاب بطری رسید

خبرآنلاین1 روز قبل

ششمین دوره المپیاد هندسه ایران در دانشگاه صنعتی امیرکبیر

صدا و سیما3 ساعت قبل

دیدار تیم‌های فوتبال ذوب آهن و تراکتورسازی

مهر1 روز قبل

تماس تلفنی پامپئو با نخست وزیر عراق

افکارنیوز1 روز قبل

باید شهرخودرو را با ۵ گل می‌بردیم/ اگر پول و امکانات نداریم، فوتبال را جمع کنید!

میزان‌آنلاین1 روز قبل

جنجال پوشش شبنم نعمت‌زاده در دادگاه

فرارو19 ساعت قبل

تاریخ‌سازی حوزه آذربایجان به گواه اسناد/ تهذیب و تربیت، اولویت زی‌طلبگی

آناج1 روز قبل