پیش‌بینی سود تاصیکو در سال ۹۸
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تجارت‌نیوز
  4. اقتصادی
پیش‌بینی سود تاصیکو در سال ۹۸

پیش‌بینی سود تاصیکو در سال ۹۸

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز |
مدیرعامل هلدینگ صدر تامین با اعلام خبر عرضه 2 شرکت صنایع سرام آرا و ذغال سنگ پرورده طبس در بازار سرمایه در سال جاری، گفت: شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین (تاصیکو) درآمد هر سهم (EPS) را به بیش از دوبرابر افزایش خواهد داد.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین، غلامرضا سلیمانی مدیرعامل هلدینگ صدر تامین گفت: شرکت سرمایه گذاری صدر تامین در اردیبهشت سال جاری به عنوان پانصد و سی دومین شرکت در فهرست بازار دوم بورس با نماد تاصیکو در بخش استخراج کانی‌های فلزی درج و با کشف ۲۲۰ تومان به ازای هر سهم توسط شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) عرضه شد.

او ادامه داد: در حال حاضر قیمت هر سهم حدود ۲۷۵ تومان است که این موضوع بیانگر ارزش‌های قابل رشد قیمت سهام را در چهار ماه و ماه‌های آتی است.

وی با توضیح شرکت‌های تشکیل دهنده تاصیکو گفت: شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین شامل ۱۲ شرکت مدیریتی و۱۳ شرکت وابسته است. این شرکت به عنوان یکی از هلدینگ‌های اصلی شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی مطرح بوده است و در حوزه‌های صنایع معدنی، فلزی و غیر فلزی فعالیت‌های اثرگذاری را برنامه‌ریزی و اجرا می‌کند. شایان ذکر است ارزش سبد سرمایه‌گذاری تاصیکو شامل شرکت‌های بورسی و غیر بورسی تا پایان خرداد ماه ۹۸ بالغ بر ۹۳۰۰ میلیارد تومان است و ارزش کل بازار تاصیکو ۵۴۵۲ میلیارد تومان برآورد می‌شود.

اهمیت صنایع معدنی به عنوان خروج کشور از سیاست تک محصولی

مدیر عامل هلدینگ صدر تامین با تاکید بر این موضوع که معدن و صنایع معدنی بخش‌های مهمی در کشور هستند که در شرایط فعلی که صنایع نفتی با محدودیت‌های روبه رو شده‌اند، افزود: این صنایع می‌توانند نقش مهمی را در توسعه اشتغال و محرومیت زدایی به وسیله توسعه متوازن را دنبال کنند و در نهایت ارزش افزوده بیشتری را در کشور ایجاد کند.

سلیمانی با تشریح چشم انداز در دوره مدیریتی جدید، گفت: بنده و همکارانم به دنبال این هستیم که شرکت را در تکمیل زنجیره ارزش و زنجیره تامین حوزه‌های اصلی فعالیت شرکت شامل مس، فولاد، طلا و فلزات و کانی‌های گران‌بها و کمیاب به یک هلدینگ تخصصی تبدیل کنیم. همچنین این هلدینگ پیشرو در حوزه صنایع معدنی، فلزی و غیر فلزی باید در بازار رده اول و دوم فولاد و مس و طلا حضوری فعال و اثرگذار داشته باشد. بنا به گفته مدیر عامل تاصیکو در این دوره مدیریت جدید تلاش خواهیم کرد EPS تاصیکو با افزایش مناسب و قابل قبولی برخوردار شود. بنابراین اعلام می‌کنیم EPS را دوبرابر خواهیم کرد.

تکمیل و بهره‌برداری از طرح‌ها پروژه‌های توسعه‌ای تاصیکو و شرکت‌های تابعه

مدیرعامل هلدینگ صدر تامین در تشریح برنامه‌های جامع توسعه این هلدینگ، افزود: طرح انتقال کارخانه پشم شیشه به منطقه ویژه اقتصادی شیراز، طرح اکتشاف و بهره برداری از معادن قلقه طلای کردستان، طرح اکتشاف و بهره برداری از معادن پلی متان سیستان و بلوچستان، اجرای پروژه سولفات پتاسیم و طرح افزایش تولید نمک شرکت معدنی املاح ایران، پروژه فراوری مواد اولیه جمبزه شرکت فرآورده‌های نسوز ایران، پروژه تولید بلوک و پنل‌های بتونی سبک گازی و ملات خشک کارخانه خاک چینی ایران و … از جمله مهمترین پروژه‌های گروه تاصیکو بوده و امید است تا پایان سال جاری و نهایتا در سال ۱۳۹۹ تکمیل و به بهره ورداری می‌رسد.

ورود ذغال سنگ پرورده طبس و صنایع سرام آرا به بورس و فرابورس

سلیمانی خاطر نشان کرد: در راستای سیاست‌های دولت، بخصوص وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و توسعه رویکرد سهام‌داری و ایجاد ارزش افزوده‌های مناسب بخصوص در بازار سرمایه مقرر است سهام ۲ شرکت ذغال سنگ پرورده طبس به بورس و صنایع سرام آرا به فرابورس عرضه شود.

توسعه شرکت‌های دانش بنیان و نفوذ فناوری نوین در تاصیکو

در این دوره طی امضای تفاهم نامه همکاری با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد مواد پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بحث گسترش و نفوذ فن آوری‌های نو را در بنگاه‌ها تابعه برنامه ریزی و اجرا می‌کنیم. براین اساس مشارکت در چند شرکت دانش بنیان و راه اندازی یک شتاب دهنده در حوزه معدنی، فلزی و غیر فلزی در گروه تاصیکو از دیگر برنامه‌هایی است که به طور جدی اجرا می‌کنیم.

لزوم افزایش سرمایه تاصیکو

سلیمانی در خصوص لزوم افزایش سرمایه تاصیکو، گفت: افزایش سرمایه یکی دیگر از اهدافی است که با حمایت شستا از محل انباشت سود بتوانیم سرمایه فعلی شرکت را افزایش دهیم. شایان ذکر است بخش قابل توجهی از افزایش سرمایه موصوف در خصوص اجرای طرح‌های توسعه‌ای و بهینه سازی پرتفوی هلدینگ صرف خواهد شد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

سلیمانی در پاسخ به این سوال که چه برنامه‌هایی را به منظور مشارکت مداوم و تشویق سهام داران دنبال می‌کنید؟، گفت: مهمترین برنامه افزایش سود قابل پیش‌بینی است همچنین بر اساس سیاست‌های کلی شستا افزایش بهره‌وری و توزیع سودهای حاصله را به منظور همراهی سهام داران در دستور کار قرار داده‌ایم.

تحقق برنامه‌های مدنظر شستا از سوی شرکت‌های تابعه

سلیمانی با اشاره به گزارش‌های سه ماهه منتهی به ۳۱ خرداد ماه سال ۱۳۹۸ شرکت‌های تابعه، گفت: عمده شرکت‌ها بودجه و برنامه مصوب را محقق کرده‌اند. براین اساس در کل ۳۶ درصد از خالص بودجه سال مالی ۱۳۹۸ محقق شده است و نسبت به دوره مشابه سال گذشته از درصد افزایش ۲۴۹ درصدی برخوردار بوده است.

گفتنی است برخی از شرکت‌ها بیش از ۶۰ درصد سود سالیانه برنامه را محقق کردند. همچنین شرکت‌های تابعه در موارد فوق که شامل عملکرد تولید، فروش و سود محقق شده‌ سه ماهه بخش بزرگی از برنامه‌های سالانه خود را محقق کرده‌اند.

همکاری‌های مشترک داخلی با نهادهای اثرگذار در حوزه‌های معدنی

مدیرعامل تاصیکو در ادامه با تاکید بر نقش همکاری نهادها و ارگان‌ها افزود: همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین سازمان نوسازی معادن بسیار موثر خواهد بود. بر اساس رایزنی‌های صورت گرفته در بخش اکتشافات در کنسرسیوم‌ها شرکت کرده‌ایم؛ همچنین در بخش نوسازی نیز با معاونت علمی و فناوری به دنبال این هستیم که فناوری بنگاه‌ها را افزایش دهیم. در بخش تسهیلات نیز هلدینگ در ۳۰ درصد پروژه‌های مشارکت می‌کند و مابقی تامین سرمایه به وسیله بازار‌های مالی، بازار سرمایه و بانک‌ها دنبال می‌شود. تاکنون نیز همکاری‌های مناسبی از سوی بانک‌ها، استانداری‌ها، واحد‌ها و شرکت‌ها همکاری‌های لازم صورت گرفته و امیدوارم با تلاش مضاعف ارزش افزوده را افزایش دهیم.

توجه ویژه به بازارهای بین‌المللی و تخصیص حداقل ۳۰درصد تولیدات به امر صادرات

سلمیانی با اشاره به موضوع صادرات در زیر مجموعه‌های هلدینگ، گفت: در شرایط جدید تحریمی و به ویژه تحریم شدن صنایع فلزی محدودیت‌هایی برای صنایع وابسته ایجاد شده اما همه‌ی تلاش ما این بوده تا با شناسایی مسیر‌های جدید و تدابیر مدیریتی صادرات را گسترش دهیم. در سه ماهه امسال بخشی از صادرات را محقق کردیم اما بر اساس برنامه‌های ما در تلاش هستیم ۳۰ درصد از حجم تولید را صادر کنیم.

وی بیان کرد: در این مسیر استفاده ازظرفیت‌های مناطق آزاد و بازار کشورهای همسایه و بازار هدف‌ها از برنامه‌های راهبردی است. همچنین تولید مشترک با کشورهای همسایه در بخش معدن و همچنین بکارگیری فناوری از دیگر راهبردها است تا بتوانیم با این ظرفیت سازی توسعه صادرات را رونق بخشیم. وی اضافه کرد: افزایش ظرفیت و کاهش قیمت‌ها از برنامه‌های دیگری است که ما دنبال می‌کنیم اما باید توجه داشت که برخی از شرکت‌ها به دلیل نیازهای داخلی محدودیت‌هایی برای صادرات دارند با این حال ما با اولویت قرار دادن تامین داخلی به دنبال رسیدن به سهم ۳۰ درصدی صادرات تا پایان سال هستیم.

افزایش سطح پایداری و توانمندی شرکت‌های گروه تاصیکو

سلیمانی خاطرنشان کرد: در راستای حفظ و افزایش سطح حضور فعالیت شرکت‌های گروه سیاست‌های اجرایی بسیار مهم و اساسی برنامه ریزی و اجرا شده است که شامل بهینه سازی موئلفه‌های قیمت تمام شده محصولات، کاهش و بهینه سازی هزینه‌های مالی، بهینه‌های ذخایر راهبردی کالا و مواد اولیه، جایگزینی مواد خارجی مورد نیاز با مواد داخلی، افزایش کیفیت محصولات، ارتباط دانشگاه و صنعت با رویکرد رونق تولید، ارز آوری حاصل از صادرات موثر و مستمر و … است.

اهمیت مقوله جانشین پروری و توجه ویژه به جوانان

سلیمانی گفت: با عنایت به تحولات حاکم و نافذ بر فضای کسب و کار کشور و لزوم به افزایش سطح بکارگیری از نیروهای جوان تحصیل کرده، پرتلاش، تعهد و متخصص مقوله جانشین پروری و بکارگیری از جوانان متعهد و متخصص در پست‌های کلیدی، تصمیم ساز و اثرگذار از مهمترین برنامه‌های این هلدینگ است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
پی بردن به آنکه سی اس۸۵ شباهت بسیار زیادی به ب ام و اکس۴ (بویژه در نمای جانبی و عقب) دارد؛ دقت چندانی نمی‌خواهد! سی اس۸۵ یک کراس اوور کوپه است که سقفی با شیب ملایم و پیوسته دارد و به سبک یک فست بک طراحی شده است. طراحان چانگان تلاش کرده‌اند تا حاصل کار آنها یک بدنه ساده و حجیم برای سی اس۸۵ نباشد! پیشرانهبرای خریداران سی اس۸۵ دو گزینه در بخش موتور قابل سفارش است: یکی نمونه ۲ لیتری توربوشارژ با خروجی ۲۳۳ اسب بخار و گشتاور ۳۶۰ نیوتن متر. سی اس۸۵ با موتور ۲ لیتری طی ۷٫۵ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.
چرخانچرخان1 روز قبل
کاهش نوسانات بازار و به تبع آن متعادل شدن معاملات موجود در آن باعث شده تا فروش خودروسازان نیز کاهش پیدا کند که می‌توان به عدم فروش سراتو در سری محصولات سایپا اشاره کرد. در همین راستا و پس از مدتی وقفه در اعلام قیمت رسمی محصولات، این بار سایپا در اطلاعیه‌ای لیست تعرفه‌اش را بروز کرد. این رو هم بخون: قیمت جدید و شرایط فروش محصولات گروه خودروسازی سایپا اعلام شدبه گزارش چرخان، گروه خودروسازی سایپا که این روزها فعال‌ترین شرکت در زمینه عرضه شرایط فروش نقد و اقساط خودرو به شمار می‌رود، در اطلاعیه‌ای از جدیدترین قیمت خودروهای خود رونمایی کرد که مشتریان متقاضی خرید این محصولات می‌توانند با توجه به شرایط فروش اعلامی سایپا اقدام به ثبت سفارش نمایند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، لباس صورتی پاتریک شوارتزنگر، پسر آرنولد تبدیل به سوژه‌ای داغ برای شبکه‌های اجتماعی شده است. پاتریک که در مراسم NYFW show این لباس را بر تن کرده بود، سبب شد تا توجه کاربران به او جلب شود. بسیاری از کاربران عنوان کردند که حداقل پسر آرنولد نباید از این لباس که رنگی دخترانه دارد، استفاده می‌کرد. به گزارش اسپوتنیک، عده‌ای از کاربران نیز عنوان کردند که اگر شلوار او بلندتر می‌بود ظاهر او بهتر می‌شد و تیپ او اصلا جذاب نیست. در مقابل عده‌ای ای دیگر از کاربران ظاهر او را پسندیدند و معتقدند که او مستقل از پدرش می‌باشد.
ایسناایسنا15 ساعت قبل
رییس اسبق سازمان صنایع دستی کشور معتقد است که رسیدن به صادرات ۲ میلیارد دلاری نیازمند همگرایی تمام قوا و نهادهایی است که به نوعی می‌توانند با حوزه صنایع‌دستی مرتبط باشند. همانند اینکه اگر دستگاه‌ها بخواهند هدیه‌ بدهند باید حتما از صنایع دستی استفاده کنند، ولی نیاز است که بیش از اینها به حوزه صنایع دستی توجه شود و اینچنین تفکری را می‌تواند به عنوان مثال در صنعت خودرو نیز پیاده‌سازی و در داخل خودروها از صنایع دستی استفاده کرد. در حوزه صنایع‌دستی می‌توان با رقم‌های کم مشاغل فردی، جمعی و حتی خانوادگی ایجاد کرد. یزدانی با تاکید بر لزوم متمرکز شدن پراکندگی مدیریت در حوزه صنایع دستی، اظهار کرد: در حال حاضر حوزه فرش زیر نظر وزارت صنعت، بخشی از مشاغل خانگی در وزارت کار و بخشی به عنوان صنایع دستی زیر نظر وزارت میراث فرهنگی است. مدیر اسبق سازمان صنایع دستی کشور تاکید کرد: بنابراین در صورتی می‌توان به هدف صادارت ۲ میلیارد دلاری رسید که با شرایط آن نیز فراهم شود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
همچنین بر اساس دستور کار کمیسیون‌های تخصصی مجلس، ۶ وزیر کابینه در جلسات این هفته کمیسیون‌های تخصصی مجلس حضور می‌یابند. در این جلسات، وزرای آموزش و پرورش، علوم، صنعت، معدن و تجارت، نفت، نیرو و امور اقتصادی و دارایی به دعوت نمایندگان در جلسات تخصصی کمیسیون‌ها حاضر می‌شوند. همچنین براساس آنچه اسدالله عباسی سخنگوی هیات‌رئیسه مجلس به خبرگزاری تسنیم خبر داد، جلسه روز یکشنبه (۷ مهر) به‌صورت غیرعلنی و با موضوع شیوه پرداخت یارانه‌ها و حذف یارانه‌های دهک‌های بالای جامعه برگزار می‌شود. او افزود: فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد و دارایی، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و محمد‌شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی میهمان جلسه غیرعلنی نمایندگان هستند. بازدید اعضای کمیته هسته‌ای از رآکتور اتمی تهرانخبر دیگر آنکه رئیس کمیته هسته‌ای مجلس از بازدید اعضای این کمیته از رآکتور تحقیقاتی تهران خبر داد. محمدابراهیم رضایی به خبرگزاری تسنیم گفت: این بازدید در راستای بازدید‌های دوره‌ای کمیته هسته‌ای در روز شنبه (۳۰ شهریور) انجام می‌شود و در نهایت گزارشی از بازدید‌های میدانی تهیه و برای قرائت در کمیسیون امنیت ملی و همچنین جلسه علنی تقدیم هیات‌رئیسه پارلمان می‌کنیم.
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای مرتضی شفیعی در مراسم رونمایی از این دو محصول جدید افزود: به غیر از موتور و گیربکس، بقیه مجموعه‌های این دو محصول از جمله قوای محرکه، مجموعه بدنه، مجموعه دسته سیم و سیستم تعلیق داخلی است که بنا داریم این میزان داخلی سازی را نیز افزایش دهیم. آقای شفیعی افزود: هم اکنون بیش از ۸۴ هزار خودرو در ناوگان حمل و نقل کشور مربوط به گروه خودرو سازی بهمن دیزل است. وی اضافه کرد: ظرفیت تولید ماهانه هزار کامیونت و مینی بوس شیلر را داریم، اما تقاضا در کشور هم اکنون ۵۰ تا ۱۰۰ دستگاه است که پیش بینی می‌کنیم به ماهانه ۱۵۰ دستگاه نیز افزایش یابد. مجموعه‌های اصلی این دو محصول شامل بدنه و تریم خودرو، سیستم‌تعلیق، رینگ، تایر دسته سیم و سیستم تهویه مطبوع، داخلی سازی شده است و با توجه به مالک مالکیت معنوی این محصول بهمن دیزل، ایجاد تغییرات مهندسی و طراحی مدل‌های جدید برای یک خانواده از این محصول امکان پذیر است و به این ترتیب برای صادرات آن محدودیتی وجود نخواهد داشت. همچنین کامیونت شیلر ۶ هم مطابق با استاندارد‌های آلایندگی یورو ۴ و یورو ۵ و دارای ترمز چهار چرخ دیسکی abs است.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

4 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

6 روز قبلعصر ایران2

مجروحیت ۴ مامور نیروی انتظامی بر اثر درگیری با اشرار + فیلم

4 روز قبلباشگاه خبرنگاران1

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

4 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

4 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

4 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

4 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

5 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

6 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

6 روز قبلهمشهری1