مقداری از ارزش دفترچه بیمه تامین اجتماعی لطمه دیده/ کسری منابع خدمات دهی را دچار مشکل می‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. اقتصادی

مقداری از ارزش دفترچه بیمه تامین اجتماعی لطمه دیده/ کسری منابع خدمات دهی را دچار مشکل می‌کند

ایلناخبرگزاری ایلنا |
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: با توجه به بدهی سازمان تامین اجتماعی مراکز درمانی ارزش دفترچه‌های بیمه این سازمان کمی لطمه می‌زد که تلاش داریم با مذاکره با وزارت بهداشت این مشکل را حل کنیم.

مقداری از ارزش دفترچه بیمه تامین اجتماعی لطمه دیده/ کسری منابع خدمات دهی را دچار مشکل می‌کند - 1

به گزارش خبرنگار ایلنا، مصطفی سالاری در نشست تخصصی کارگران ساختمانی (تبیین و تشریح عملکرد سازمان و اقدامات عادی) با اشاره به مشکلاتی که در شناسایی کارگران ساختمانی واقعی برای بیمه شدن وجود دارد، گفت: احراز صلاحیت افرادی که باید ذیل قانون بیمه کارگران ساختمانی بیمه شوند کار ساده‌ای نیست اما در حال حاضر ظرفیت‌هایی که در سامانه رفاهی وجود دارد توانسته‌ایم بخش زیادی از افرادی را که کارگر ساختمانی واقعی نبودند را از پوشش بیمه‌ای کنار بگذاریم.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزود: از این رو توانسته‌ایم ظرفیت لازم را برای بیمه شدن افرادی که صلاحیت دارند فراهم کنیم. با این شیوه به سرعت افرادی که کارگر ساختمانی هستند جایگزین افراد فاقد صلاحیت می‌شود و دیگر کسی را نخواهیم داشت در نوبت بیمه‌شدن قرار بگیرد. در گذشته افرادی که حساب‌هایشان گردش مالی بالایی داشت از بیمه کارگران ساختمانی سوء‌استفاده کرد که این موجب شد عده‌ای درگیر سیستم سهمیه‌بندی شود و پشت آن بماند. با ظرفیت‌های فعلی دیگر چیزی به اسم سهمیه‌بندی نخواهیم داشت.

سالاری با بیان اینکه اجازه نمی‌دهیم که افرادی بدون شرکت آزمون استخدامی در سازمان تامین اجتماعی استخدام شوند، گفت: قانون تاکید کرده که تمامی افراد باید در آزمون استخدامی شرکت کنند در غیر این صورت نمی‌توانیم آنها را برای استخدام کار به سازمان تامین اجتماعی به کار بگیریم.

وی با اشاره به موضوع بازرسی‌ها از کارگران ساختمانی برای بهره‌مندی بیمه یا قطع آن گفت: نظام کنترل بازرسی باید در راستای منافع کارگران ساختمانی انجام شود منافع آنها به درستی لحاظ شود. بازرسی‌های بیمه‌ای نباید به گونه‌ای باشد که حق کارگران ساختمانی برای استفاده از بیمه تامین اجتماعی تضییع شود و باید به گونه‌ای باشد که اجازه سوء استفاده به کسی را ندهد. ما باید به گونه‌ای تعامل کنیم که هم اجازه سوء‌استفاده را ندهیم و هم اینکه افراد مستحق را به حقوق بیمه‌ای‌شان برسانیم.

خبری: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی در برخی بخش‌ها دچار کسری منابع است که این امر خدمات‌دهی را دچار مشکل می‌کند، گفت: به لحاظ کسری منابع نتوانستیم بیش از یک‌سال از مطالبات بخش درمان را پرداخت کنیم کسری منابع البته به تمام حوزه‌ها بر نمی‌گردد اما در جایی مانند بیمه کارگران ساختمانی نیازمند منابع حاصل از صدور پروانه‌های ساختمانی هستیم که متاسفانه این منابع تهدید شده‌اند.

سالاری با بیان اینکه در حالی دچار کسری منابع هستیم که از بودجه دولت استفاده نمی‌کنیم، گفت: مسلما کسری منابع خدمات دهی را دچار مشکل می‌کند. در حوزه مستمری بازنشستگان هم با وجودی که در تامین منابع مشکلاتی وجود دارد اما خدمات‌دهی خود را به موقع انجام می‌دهیم و اجازه نمی‌دهیم در پرداخت مستمری‌ها خلاء ایجاد شود.

وی با بیان اینکه در حوزه درمان کسری منابع موجب شده ارزش دفترچه بیمه تامین اجتماعی دچار لطمه شود، گفت: تاکنون سه نوبت مذاکره با وزیر بهداشت داشته‌ایم تا براساس برنامه‌ای که پیش‌بینی کرده‌ایم طلب مراکز درمانی را پرداخت کنیم.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه با رعایت برخی ملاحظات اجتماعی می‌توانیم اصلاحات پارامتریک را انجام دهیم، متذکر شد: در اصلاحات پارامتریک باید منافع بیمه‌شدگان لحاظ شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

افزایش تسهیلات حساب پس انداز مسکن جوانان

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
مرادی اظهار کرد: چنانچه دارنده حساب بخواهد در پایان سال پنجم تا پانزدهم از سقف تسهیلات فوق الذکر استفاده کند باید سپرده گذاری خود را با مبالغی بیشتر آغازکند. از دیگر مزایای این حساب، استفاده از تسهیلات جوانان برای خرید یا احداث و تکمیل یک واحد مسکونی، جعاله و توام با حساب صندوق پس انداز مسکن یکم، اوراق گواهی حق تقدم به صورت انفرادی و زوجین است. وی همچنین تاکید کرد: هرکدام از سپرده گذارانی که امسال و قبل از صدور این بخشنامه اقدام به افتتاح حساب کرده‌اند باید برای اطلاع از کسری حساب و تکمیل موجودی به شعبه افتتاح کننده حساب مراجعه کنند. وی تاکید کرد: در حال حاضر نرخ سود تسهیلات با سپرده از محل حساب پس انداز مسکن جوانان ۹ درصد وحداکثر مدت بازپرداخت این تسهیلات ۲۰ سال است که بیشترین دوره بازپرداخت اقساط در شبکه بانکی کشوراست. مرادی بیان کرد: در زمان دریافت تسهیلات حساب پس انداز مسکن جوانان زوجین می‌توانند از سایر تسهیلات مسکن، چون صندوق پس انداز یکم نیز استفاده کنند.

وقتی آرامکو آرامش ندارد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در این شرایط که سرمایه گذاران خارجی در عربستان به علت ناامنی با چالش جدی مواجه شده‌اند در سطح بین المللی نیز کارشناسان از احتمال رسیدن قیمت نفت به مرز صد دلار می‌گویند از چالش افزایش سوخت و رکود اقتصادی در دنیا و از به خطر افتادن ذخایر راهبردی نفت جهان. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، در این شرایط که سرمایه گذاران خارجی در عربستان به علت ناامنی با چالش جدی مواجه شده‌اند در سطح بین المللی نیز کارشناسان از احتمال رسیدن قیمت نفت به مرز صد دلار می‌گویند از چالش افزایش سوخت و رکود اقتصادی در دنیا و از به خطر افتادن ذخایر راهبردی نفت جهان.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
سی اس۷۵ پلاس اس در نمای جلو از یک گریل (جلوپنجره) بسیار بزرگ استفاده می‌کند که عملا بخش اصلی بامپر (سپر) را نیز به خود اختصاص داده است. مجموع این عناصر در کنار هم ظاهری جدی و اسپرت برای سی اس۷۵ پلاس اس ایجاد کرده‌اند. سی اس۷۵ پلاس با این ابعاد بین تیگوان و اکس۳ قرار می‌گیرد؛ یعنی بزرگتر از فولکس واگن و کوچکتر از ب ام و. کابین و امکانات هوشمنددر طراحی فضای داخل کابین سی اس۷۵ پلاس اس تلاش شده تا کیفیت محصول اینجا هم برجسته باشد. در نسخه معمولی سی اس۷۵ پلاس از جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک و در نسخه اسپرت آن از جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک آیسین استفاده شده است.

افزایش استخراج گاز تا پایان سال به ۷۵۰ میلیون مترمکعب

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، آقای بیژن زنگنه درحاشیه جلسه هیئت دولت با اشاره به اینکه سال ۹۷ برداشت گاز بصورت روزانه افزایش یافته است افزود: این برنامه ادامه دار خواهد بود و با ثبت واحد‌های دیگر نیز تولید از دریا افزایش خواهد یافت. وی درخصوص تاثیر حادثه آرامکو دربازار نفت گفت: این حادثه آثار کوتاه مدتی در بازار نفت خواهد داشت و این اثر برای همه خواهد بود. وزیر نفت با اشاره به تولید نفت ۴۰ در آمریکا ادامه داد: شاید یکی از دلایل تحریم نفتی ایران، بدست آوردن بازار درست (مناسب) برای نفت ۴۰ آمریکا است. زنگنه با اشاره به نگرانی‌ها موجود برای امنیت عرضه نفت در بازار افزود: این موضوع نگرانی ما نیز بود، ما معتقد هستیم برای تامین امنیت تولید کننده ومصرف کننده نباید از نفت به عنوان یک سلاح استفاده کرد، زیرا این کالا مورد نیاز همه جوامع بشری است و باید اجازه داد جریان آزاد آن در بازار انجام شود.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشعاطفه قنبری، روان‌پزشک و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی ایران درباره «ویژگی‌های افراد دو قطبی»، اظهار داشت: اختلال دو قطبی نوعی اختلال خلقی است که علت آن معمولا ژنتیکی است و این افراد حداقل یک دوره مانیا دارند. همچنین ممکن است این افراد رفتارهایی داشته باشند که به خود و دیگران لطمه بزنند. قنبری اضافه کرد: ‌این افراد ممکن است رفتارهای خارج از عرف داشته باشند و نحوه قضاوت‌شان مختل شود. در کنار آن افراد دو قطبی به جز دوره‌های مانیا افسردگی را نیز تجربه می‌کنند و به همین دلیل به آنها دو قطبی می‌گویند. وی در پاسخ به این پرسش که «چه تفاوتی بین افراد افسرده و دو قطبی وجود دارد؟»، ‌گفت: ‌افراد افسرده خلق پایین داشته و بی‌حوصله می‌شوند اما دوره مانیا ندارند؛ در حالی که افراد دو قطبی در کنار افسردگی، حملات مانیا نیز دارند. موضوع مهم در ازدواج این افراد این است که همسر فرد از بیماری آنها مطلع باشد و با اطلاع از این موضوع، ازدواج کنند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، پالایشگاه‌های نفت در ژاپن، چهارمین وارد کننده بزرگ نفت خام دنیا، در حال جمع آوری اطلاعات در مورد عرضه نفت عربستان سعودی پس از حمله به تاسیسات کلیدی نفت خام این کشور در روز شنبه هستند. حمله به تاسیسات نفتی آرامکوی عربستان در بقیق و خریص، ۵٫۷ میلیون بشکه در روز تولید این کشور را پایین آورده و توانایی آن را برای ادامه صادرات نفت زیر سوال برده است. سخنگوی شرکت فوجی اویل با اشاره به توانایی این شرکت برای جایگزین کردن عرضه نفت عربستان گفت: «ما انتظار نداریم هیچ مشکل جدی برایمان در خرید نفت خام به وجود بیاید». وزارت اقتصاد ژاپن یک گروه ویژه برای کنترل تاثیر اختلال تولید نفت عربستان بر عرضه نفت به ژاپن ایجاد کرده است تا اقدامات لازم را به موقع انجام دهد. پس از نصف شدن تولید نفت عربستان به خاطر حملات روز شنبه و افزایش ترس از اقدام تلافی‌جویانه در خاورمیانه، قیمت نفت روز دوشنبه ۱۵ درصد افزایش یافت.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


اسدالله عسگراولادی دعوت حق را لبیک گفت

5 روز قبلفارس4

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

4 روز قبلعصر ایران2

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

2 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

2 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

2 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

3 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

3 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

3 روز قبلرکنا1

القدس العربی: خانواده بن علی، رییس جمهور سابق تونس مرگ او را تایید کرده‌اند

4 روز قبلانتخاب1

واکنش لیلا اوتادی به تمسخر شعرش در فضای مجازی +عکس و فیلم

4 روز قبلجام نیوز1