مثلث رابطه جنسی، سیاست و قدرت؛ نگاهی به رسوایی‌‌های ۵ رئیس‌جمهور آمریکا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. بین‌المللی
مثلث رابطه جنسی، سیاست و قدرت؛ نگاهی به رسوایی‌‌های ۵ رئیس‌جمهور آمریکا

مثلث رابطه جنسی، سیاست و قدرت؛ نگاهی به رسوایی‌‌های ۵ رئیس‌جمهور آمریکا

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
در این گزارش نگاهی گذرا به رسوایی‌های جنسی روسای جمهور مختلف آمریکا انداخته‌ایم.

مرگ جفری اپستاین، سرمایه گذار آمریکایی در زندانی فدرال در نیویورک هفته گذشته جنجال زیادی در آمریکا و بسیاری دیگر از کشورهای جهان به پا کرد.

جفری اپستاین روز ششم ژوئیه بازداشت شد و با اتهام «دلالی رابطه جنسی» با افراد زیر سن قانونی روبرو بود.

او در طول حیات خود با دو رئیس جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ و بیل کلینتون رابطه نزدیک داشت و اکنون مخالفان سیاسی آنها از دونالد ترامپ و بیل کلینتون به عنوان افرادی یاد می‌کنند که ممکن است نامشان در پرونده رسیدگی به اتهامات جفری اپستاین مطرح شود. این در حالی است که نام بسیاری از چهره‌های سرشناس دیگر نیز به دلیل رابطه نزدیک با جفری اپستاین بر سر زبان‌ها افتاده است. از جمله این چهره‌ها می‌توان به شاهزاده اندرو، پسر ملکه الیزابت و اهود باراک، نخست وزیر پیشین اسرائیل اشاره کرد.

در این گزارش نگاهی گذرا به رسوایی‌های جنسی روسای جمهور مختلف آمریکا انداخته‌ایم.

ارتباط وارن جی هاردینگ با منشی شخصی‌اش

وارن جی هاردینگ بین سال‌های ۱۹۲۱ تا ۱۹۲۳ رئیس جمهوری ایالات متحده بود. او که بیست و نهمین رئیس جمهوری آمریکا بود با منشی شخصی خود به نام نان بریتون ارتباط جنسی پنهانی داشت.

نان بریتون بعدها ادعا کرد که فرزندی از وارن جی هاردینگ دارد. این ادعا در سال ۲۰۱۵ میلادی با انجام آزمایش «دی ان ای» به اثبات رسید.

ارتباط وارن جی هاردینگ یا نان بریتون در دوران ریاست جمهوری وی ادامه یافت. وارن جی هاردینگ در سال ۱۹۲۳ در حالی که دوره اول ریاست جمهوری وی به پایان نرسیده بود درگذشت. در آن زمان شایعات زیادی مطرح شد که همسر وارن جی هاردینگ او را مسموم کرده است.

رابطه فرانکلین دی روزولت با منشی همسرش

از فرانکلین دی روزولت، سی و دومین رئیس جمهوری آمریکا به عنوان یکی از تاثیرگذارترین روسای جمهور این کشور یاد می‌شود. او در زمان بحران اقتصادی و جنگ جهانی دوم ساکن کاخ سفید بود.

او رابطه‌ای طولانی با لوسی مرسر، منشی همسرش داشت. تخمین زده می‌شود که ارتباط آنها سال‌ها پیش از ورود فرانکلین دی روزولت به کاخ سفید و در سال ۱۹۱۶ آغاز شد.

النور روزولت، همسر سی و دومین رئیس جمهوری ایالات متحده پس از آنکه نامه‌های عاشقانه لوسی مرسر را در کیف همسرش پیدا کرد به او پیشنهاد طلاق داد. با این حال آنها طلاق نگرفتند.

جان اف کندی، مریلین مونرو و دیگر معشوقه‌ها

جان اف کندی، جوانترین رئیس جمهوری تاریخ آمریکا با معشوقه‌های فراوانش شناخته می‌شود. رسانه‌های آمریکا و جهان از او و همسرش ژاکلین کندی به عنوان یک زوج آمریکایی ایده آل یاد می‌کردند.

یکی از معشوقه‌های جان اف کندی، مریلین مونرو، هنرپیشه سرشناس سینمای هالیوود بود. در روز ۱۱ مه سال ۱۹۶۲ هنگامی که مریلین مونرو در مراسمی ترانه «تولدت مبارک آقای رئیس جمهور» را با لحنی عاطفی برای جان اف کندی خواند شایعات زیادی در مورد احتمال ارتباط آنها با یکدیگر مطرح شد.

رئیس جمهوری وقت آمریکا پس از این ترانه خوانی مریلین مونرو گفت: «حالا با این ترانه تولدت مبارک که اینقدر لطیف خوانده شد می‌توانم دنیای سیاست را ترک کنم!»

جان اف کندی که سی و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا بود در روز ۲۲ نوامبر سال ۱۹۶۳ در شهر دالاس ترور شد و درگذشت. مریلین مونرو یک سال پیش از آن خودکشی کرده بود. شایعات زیادی در مورد احتمال ارتباط خودکشی او با رابطه‌اش با رئیس جمهوری وقت ایالات متحده مطرح شده است.

بیل کلینتون و مونیکا لویسنکی؛ تبعات سیاسی یک رسوایی جنسی

بیل کلینتون، چهل دومین رئیس جمهوری آمریکا ۳۲ سال پس از جان اف کندی وارد کاخ سفید شده بود. او در دور دوم ریاست جمهوری خود درگیر رسوایی ارتباط جنسی با مونیکا لوینسکی، کارآموز کاخ سفید شد. این رسوایی به استیضاح بیل کلینتون منجر شد هرچند مجلس سنای آمریکا رای به برکناری او از مقام ریاست جمهوری نداد.

پیش از رسوایی ارتباط جنسی با مونیکا لویسنکی دستکم پنج زن رئیس جمهوری وقت آمریکا را به سوءاستفاده جنسی متهم کرده بودند.

رسوایی مونیکا لوینسکی از بسیاری جهات نقطه عطفی در تاریخ رسوایی‌های جنسی روسای جمهور و سیاستمداران آمریکایی بود. نه تنها برای اولین بار رابطه جنسی رئیس جمهور دارای تبعات سیاسی بود بلکه برای اولین بار رئیس جمهور در مورد رابطه جنسی خود سخن گفت و بابت رفتار خود از مردم آمریکا عذرخواهی کرد.

پس از آن بسیاری از مردان سیاستمدار آمریکایی مجبور به عذرخواهی علنی بابت روابط جنسی خود با زنان شدند.

بیل کلینتون پس از دوران ریاست جمهوری خود با جفری اپستاین رابطه نزدیکی داشت و برخی گزارش‌ها حاکی است که چند بار با هواپیمای خصوصی جفری اپستاین به سفر رفته بود.

دونالد ترامپ؛ اتهام پرداخت «حق السکوت» به بازیگر پورن

در طول کارزار انتخاباتی سال ۲۰۱۶ ویدئویی قدیمی از دونالد ترامپ پخش شد که وی در آن از علاقه خود به «چنگ انداختن به آلت جنسی» زنان سخن می‌گفت. تاکنون بیش از ۲۰ زن رئیس جمهوری کنونی آمریکا را به سوءرفتار جنسی از جمله اذیت و آزار جنسی متهم کرده‌اند. دونالد ترامپ تاکنون همه این اتهامات را رد کرده است.

استورمی دنیلز، هنرپیشه فیلم‌های پورن با اقامه دعوی علیه دونالد ترامپ مدعی شده است که در سال ۲۰۰۶ با رئیس جمهوری کنونی آمریکا رابطه جنسی داشته است. به گفته استورمی دنیلز وکیل شخصی دونالد ترامپ پیش از انتخابات سال ۲۰۱۶ به او ۱۳۰ هزار دلار پرداخت کرده بود تا درباره این رابطه سکوت کند.

دونالد ترامپ در سال‌های دهه‌های ۱۹۹۰ و ۲۰۰۰ رابطه نزدیکی با جفری اپستاین داشت. رئیس جمهوری آمریکا در آن زمان در منطقه پالم بیچ در ایالت فلوریدا با جفری اپستاین همسایه بود. دونالد ترامپ در سال ۲۰۰۲ در مورد جفری اپستاین گفته بود: «با جفری اپستاین به من خوش می‌گذرد. بنا به شایعات موجود او به اندازه من به زنان علاقه دارد در حالی که بسیاری از آنها جوان هستند.»

اکنون باید دید که آیا تحقیق در مورد اقدامات جفری اپستاین از جمله «دلالی رابطه جنسی» با دختران زیر سن قانونی منجر به افشای رازهای بیشتری از رسوایی‌های جنسی روسای جمهور آمریکا می‌شود یا خیر.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آتش‌ سوزی جدید در مخازن نفت آرامکو +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز16 ساعت قبل

لحظه اصابت موشک بالستیک آلکساندر روسیه به هدف + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، ارتش روسیه در رزمایش «استراتژی مرکز-۲۰۱۹»، موشک بالستیک Alexander-M را شلیک کرد. در این رزمایش حدود ۱۲۸ هزار پرسنل نظامی از هشت کشور روسیه، چین، پاکستان، قرقیزستان، هند، قزاقستان، تاجیکستان و ازبکستان با بیش از بیست هزار اسلحه و تجهیزات نظامی، حدود ششصد هواپیما و ۱۵ کشتی حضور دارند. رزمایش استراتژی مرکز-۲۰۱۹ از ۱۶ سپتامبر آغاز و تا ۲۱ سپتامبر ادامه دارد. در ادامه فیلمی از لحظه شلیک موشک Alexander-M و برخورد آن به هدف را مشاهده می‌کنید. بیشتر بخوانید: لحظه شلیک موشک مخوف روسی + فیلمانتهای پیام/رزمایش استراتژیک Center-۲۰۱۹ + فیلم

لحظه دستگیری فردی که تهدید به انفجار پلی در اوکراین کرده بود

مهرمهر1 روز قبل

اولین فیلم از پالایشگاه آسیب دیده عربستان در خریص

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، حمله یمنی‌ها به تاسیسات نفتی عربستان سعودی در بقیق و خریص منجر به کاهش صادرات پنج میلیون و هفتصد هزار بشکه‌ای نفت سعودی شد. رسانه‌های خارجی برای اولین بار پس از حمله یمنی‌‌ها از تاسیسات پالایشگاه خریص فیلمبرداری کردند. بیشتر بخوانید: کاخ شیشه‌ای سعودی‌ها با سنگ‌ریزه‌ای فرو می‌ریزد/ پاسخ پهپادی‌ یمنی‌ها، عربستان را سر عقل می‌آورد + فیلمانتهای پیام/حمله پهپادی یمن به آرامکو + فیلم

التماس ترامپ برای دیدار با رئیس‌جمهور ایران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
دبیرکل حزب الله افزود: جناب شیخ حسین کورانی از ابتدای مسیر همه ملاحظات شخصی را کنار گذاشت و از همان اول در این امتحان موفق بود. افراد بسیاری در حزب الله تاکید دارند که او در این امتحان موفق بود. دبیرکل حزب الله گفت: آنچه در سال‌های اخیر درباره تغییر ترکیب جمعیتی سوریه بخصوص در مناطق مرزی گفته شده است کذب محض است. شما باید از جنگ با ایران نا امید شوید؛ ترامپ به دنبال پول است ترامپ به دنبال جنگ نیست ترامپ در آستانه انتخابات است. امروز ترامپ التماس می‌کند که دیداری با روحانی رئیس جمهور ایران داشته باشد.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

4 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

6 روز قبلعصر ایران2

مجروحیت ۴ مامور نیروی انتظامی بر اثر درگیری با اشرار + فیلم

4 روز قبلباشگاه خبرنگاران1

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

4 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

4 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

4 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

4 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

5 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

6 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

6 روز قبلهمشهری1