بانک استاندارد چارترد ۱۰ میلیون پوند جریمه شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اقتصادی

بانک استاندارد چارترد ۱۰ میلیون پوند جریمه شد

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
یک وبگاه انگلیسی نوشت: گروه بزرگ بانکی «استاندارد چارتردِ» انگلیس, به دلیل نقض تحریم‎ها علیه برخی از کشورهای جهان, بالغ بر 10 میلیون پوند از سوی وزارت دارایی انگلیس جریمه شد

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما،یک وبگاه انگلیسی نوشت: گروه بزرگ بانکی «استاندارد چارترد» انگلیس, به دلیل نقض تحریم‎ها علیه برخی از کشورهای جهان, بالغ بر ۱۰ میلیون پوند از سوی وزارت دارایی انگلیس جریمه شد.

پایگاه اینترنتی اسکای نیوز در گزارشی به قلم مارک کلاینمن نوشت: دفتر اعمال تحریم‌های مالی در وزارت دارایی انگلیس, به گروه بانکی استاندارد چارترد انگلیس- که به بازارهای نوظهور (کشورهای دارای اقتصاد نوظهور) وام‌ها و سایر تسهیلات مالی و اعتباری اعطا می‌کند- اخطاریه‌ای فرستاد مبنی بر این که به علت ناتوانی این بانک از ممانعت از نقض تحریم ها, با جریمه‌ای چند میلیون پوندی مواجه خواهد شد. این باعث شد که ضربه‌ای بیشتر به اعتبار این بانک بزرگ انگلیسی در بازار سهام فوتسی-۱۰۰ لندن وارد شود. خبرنگاران اسکای نیوز متوجه شده‌اند که این جریمه بالغ بر ۱۰ میلیون پوند خواهد بود. البته بانک استاندارد چارترد حق دارد از این حکم فرجام بخواهد و این پرونده را به دادگاه استیناف انگلیس ارجاع دهد.

یکی از منابع خبری به اسکای نیوز گفت: انتظار می‌رود این بانک بزرگ انگلیسی که حامی مالی (اسپانسر) باشگاه محبوب فوتبال حرفه‌ای لیگ برتر انگلیس, موسوم به تیم لیورپول است- که در پایان فصل گذشته مسابقات لیگ برتر انگلیس در رده دوم جدول قرار گرفت- در رابطه با این حکم وزارت دارایی انگلیس, فرجام خواهی کند.

یکی دیگر از منابع خبری که به اعضای هیئت مدیره این بانک نزدیک است, گفت: هرچند جریمه یاد شده به لحاظ وجهه و اعتبار, برای این بانک مسئله‌ای بسیار جدی است, از لحاظ مالی (۱۰ میلیون پوند) برای این بانک بسیار بزرگ, اهمیت چندانی ندارد.

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس

اسکای نیوز افزود: این بانک پیشتر با جریمه‌ای ۸۰۰ میلیون پوندی از سوی بازرسان نظارتی در لندن و نیویورک برای نقض تحریم‌های ایران مواجه شده بود. استاندارد چارترد قبلا جریمه‌های دیگری نیز در رابطه با عملیات بانکی داخلی خود در انگلیس که ناقض قوانین این کشور بوده, پرداخت کرده است.

تا پایان سال ۲۰۱۴ (۱۳۹۳) , وزارت دادگستری آمریکا جریمه‌ای ۴۸۰ میلیون دلاری بر بانک استاندارد چارترد تحمیل کرد, زیرا به گفته مقامات آمریکایی, این بانک, ۹۵۰۰ تبادل مالی و بانکی از طریق مؤسسات مالی آمریکایی به نفع نهادهای ایرانی انجام داده بود. گفته می‌شود لفاظی‌های خصمانه و فزاینده دونالد ترامپ, رئیس جمهور آمریکا, علیه ایران, فشارها را بر این بانک انگلیسی بیشتر کرده است.

اسکای نیوز افزود: تاکنون بانک استاندارد چارترد و همچنین وزارت دارایی انگلیس از اظهار نظر در این مورد, خودداری کرده‌اند.

خبرگزاری رویترز نیز ضمن اشاره به همین گزارش اسکای نیوز نوشت: بانک استاندارد چارترد در ماه آوریل پذیرفت که جریمه‌ای ۱/۱ میلیارد دلاری به مقامات آمریکایی و انگلیسی برای انجام تبادلات مالی غیر قانونی که ناقض تحریم‌های ایران و برخی دیگر از کشورها بوده است, بپردازد.

رویترز افزود: بانک استاندارد چاترد اعلام کرد که در خصوص گزارش اخیر اسکای نیوز (درباره جریمه ۱۰ میلیون پوندی این بانک از سوی وزارت دارایی انگلیس) هیچ اظهار نظری نمی‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

همتی: تقویت سامانه‌های نظارتی، اولویت بانک مرکزی است

مهرمهر21 ساعت قبل
همتی رئیس کل بانک مرکزی در مراسم تودیع و معارفه معاونان فناوری نوین این بانک، نظارت و کنترل بخش‌های ارزی و ریالی از طریق سامانه‌های جدید را از جمله انتظارات خود از معاونین جدید اعلام کرد.

فیلمی از بقایای پهپاد و موشک‌های آرامکو +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین20 ساعت قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴22 ساعت قبل
در این بخش از راهنمای سفر به تایلند قصد داریم تا نکات مهم سفر به تایلند را بیان کنیم. از این رو، اگر قصد دارید سفر ارزانی را تجربه کنید، این ماه بهترین زمان سفر به تایلند است. رفت و آمد با تاکسی راحت‌تر است، اما توک توک دید بهتری به بیرون دارد. به یاد داشته باشید که قبل از سوار شدن در تاکسی یا توک توک در مورد کرایه با راننده به توافق برسید. -نکته‌ای که باید در بین نکات مهم سفر به تایلند توجه ویژه‌ای به آن داشته باشید، صحبت کردن در مورد پادشاه تایلند است.
صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، آقای محمد شهریاری با اشاره به اینکه میزان بارش‌های استان تهران از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهر) تاکنون به ۳۸۰ میلیمتر رسیده است، افزود: این میزان بارندگی در مقایسه با پارسال ۶۰ درصد و نسبت به مدت متوسط بلندمدت ۴۲ درصد افزایش یافته است. وی با تاکید بر اینکه حجم ذخیره سد‌های پنجگانه استان تهران (لتیان، امیرکبیر، طالقان، ماملو و لار) به ۹۴۰ میلیون مترمکعب رسیده است، گفت: پارسال در همین بازه زمانی، حجم آب ذخیره شده در سد‌های استان به ۶۴۰ میلیون مترمکعب رسیده بود که به واسطه بارندگی‌های بسیار مناسب سال آبی جاری شاهد افزایش ۳۰۰ میلیون مترمکعبی ذخیره سد‌های تهران نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم. آقای شهریاری با اشاره به فعالیت ۹ واحد نیروگاه برق‌آبی استان در سد‌های لتیان، امیرکبیر، طالقان، امیرکبیر و نیروگاه کلان، افزود: ظرفیت نصب شده این واحد‌ها ۲۶۸ مگاوات است و بارندگی‌های سال آبی جاری موجب شده است تا نیروگاه‌های برق‌آبی استان با افزایش ۹۲ درصدی تولید خود نسبت به تابستان پارسال نقش موثری در تامین برق پایدار پیک (اوج مصرف) تابستان امسال داشته باشند. وی با تاکید بر اینکه مصرف سالانه آب شرب تهران به یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون مترمکعب رسیده است، گفت: تقریبا هر سال ۶ بار حجم مخزن سد امیرکبیر برای تامین آب شرب تهران استفاده می‌شود که در شرایط نرمال ۷۰ درصد از آب شرب تهران از آب‌های سطحی و منابع سد‌ها و ۳۰ درصد آن توسط منابع زیرزمینی تامین می‌شود. مدیر بهره‌برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برق‌آبی شرکت آب منطقه‌ای تهران افزود: با توجه به افزایش ۳۰۰ میلیون مترمکعبی ذخیره سد‌های پنجگانه استان تهران در مقایسه با سال گذشته امیدواریم با شرایط مطلوب‌تری بتوانیم برای سال آبی پیش‌رو برنامه‌ریزی کرده و با کمترین چالش نیاز آبی استان را در سال آبی ۹۸-۹۹ تامین کنیم.
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
سرپرست معاونت صنایع وزارت صمت از تشکیل کارگروه و میز تخصصی طلا، جواهرات و فلزات گرانبها با حضور اتحادیه‌ها و تشکل‌ها در وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر دادبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ هم اندیشی انجمن‌ها و تشکل‌های فعال در زمینه طلا، فلزات گرانبها و سنگ تزیینی امروز (پنج شنبه) با حضور عضو مجمع تشخیص مصلحت و رئیس گروه اقتصادی معاونت بررسی دفتر مقام معظم رهبری تشکیل شد. آقای مهدی صادقی نیارکی در این نشست با اعلام این خبر گفت: نگاه ما در وزارت صنعت معطوف به مباحث کلان اقتصاد توسعه و زنجیره‌های ارزش است و از این رو مباحث مطرح شده در جلسات تخصصی باید تبدیل به اقتصاد و مزیت‌های اقتصادی شود. وی با اشاره به اهمیت طلا و جواهر در اقتصاد کشور افزود: پیشنهاد می‌شود مرکزی مستقل تشکیل شود که همه اضلاع فلزات گرانبها نظیر طلا، جواهرات و سنگ‌ها و حتی صادرات و فروش در آن‌ها تجمیع شود تا تحقق سند راهبردی این صنعت تسریع بشود. سرپرست معاونت امور صنایع گفت: ارتباط خوبی میان دولت و سایر قوا وجود دارد و از این ظرفیت می‌توان برای بلوغ کامل صنعت و برطرف کردن سنگلاخ‌ها و موانع استفاده کرد. سرپرست معاونت صنایع وزارت صمت پیشنهاد داد که از ظرفیت‌های دانشگاه و صنعت باید به صورت هم افزا استفاده شود تا سند و چشم انداز صنعت طلا و جواهر با محوریت مطالعات در کشور تهیه شود.
صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
هر قطعه سکه تمام بهار آزادی، ۴ میلیون و ۵۲ هزار تومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۷۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۲۷۰ هزار تومان و هر قطعه سکه یک گرمی نیز ۹۰۰ هزار تومان معامله شده است. به گزارش خبرگزاری صداوسیما، ​ هر انس طلا امروز در بازار‌های جهانی ۱۴۹۶ دلار و ۵۰ سنت عرضه شد. همچنین امروز هر مثقال طلا یک میلیون و ۷۶۸ هزار تومان در بازار‌های داخلی به فروش رسید. گفتنی است، ​ امروز

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


اسدالله عسگراولادی دعوت حق را لبیک گفت

6 روز قبلفارس4

فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

2 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

4 روز قبلعصر ایران2

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

2 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

2 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

2 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

3 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

4 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

4 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

4 روز قبلرکنا1