رسانه‌ها در هدایت جامعه به سمت خوبی‌ها نقش پررنگ‌تری داشته باشند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. اجتماعی

رسانه‌ها در هدایت جامعه به سمت خوبی‌ها نقش پررنگ‌تری داشته باشند

خبرگزاری میزان- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: رسانه ها باید واقعیت ها و حقایق را بدون کم و کاست با نگاه عدالت محوری و بدون دخالت دادن حب و بغض ناصواب به جامعه منتقل کنند و در هدایت جامعه به سمت خوبی ها و صواب نقش پررنگ تری داشته باشند. تاریخ انتشار: 22:25 - 26 مرداد 1398 - کد خبر: ۵۴۲۳۹۵
رسانه‌ها در هدایت جامعه به سمت خوبی‌ها نقش پررنگ‌تری داشته باشند - 0

به گزارش خبرنگارگروه حقوقی‌وقضایی خبرگزاری میزان، حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی در دومین جشنواره رسانه‌های برتر استان کرمان (قلم و عدالت) از ریاست کل دادگستری استان کرمان به عنوان چهره‌ای فرهنگ گستر و علم دوست یاد کرد و ادامه داد: وقتی خداوند به قلم سوگند یاد می‌کند، به معنای ارزش و جایگاه آن در هدایت جامعه به سمت کمال است.

وی بیان کرد: خداوند انسان را به نحوی خلق کرده که با استفاده از شنیدن و خواندن (دیدن) می‌تواند علم خود را افزایش داده و اطلاعات زیادی را کسب کند.

نماینده، ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به این مطلب که هر علمی در نگاه دینی نافع و هر اطلاعاتی ارزشمند نیست، تاکید کرد: گفت: بیان و قلم دو راه صادرات اندیشه از فردی به فرد دیگر است.

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران

حجت الاسلام و المسلمین علیدادی سلیمانی خاطرنشان کرد: خداوند قدرت تجزیه و تحلیل را به عنوان یک میزان برای آدمی قرار داده تا بدانیم کدام کالا ناسالم و کدام کالا سالم است.

وی تصریح کرد: دیدن، شنیدن، نوشتن و گفتن زمانی ارزشمند است که در اختیار عقل، تحلیل و تجزیه با نگاه عدالت محور قرار گیرند و در این زمان است که رسانه به رسالت اصلی خود دست یافته و به جایگاه واقعی خود دست می‌یابد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

زیستن در گودال‌ ارباب‌ها؛ یک زندگی عجیب در حاشیه تهران (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران3 ساعت قبل
اینجا عفونت ادراری گرفته‌اند، حمام ندارند و دستشویی‌های مشترک آنها رامبتلا به بیماری‌های عفونی زنان کرده و آب خوردنشان را باتانکر می‌آورند. کیفیت پایینکیفیت خوبعصرایران - زینب کریمی، حسن ظهوری؛ محمودآباد روستایی آباد است اما مشکلات حاشیه‌اش آن رابدنام کرده است. مهاجران فصلی به دلیل بیکاری به اینجا می‌آیند و دربدترین شرایط زندگی می‌کنند. ازهیچ نهاد و سازمانی هم خدمات نمی‌گیرند. آنان از سر فقر زندگی در این شرایط سخت راپذیرفتند و کسی هم نیست که به دادشان برسد.

گدا‌ها شناسنامه‌ دار می‌شوند (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مشخصات گدا‌های سراسر کشور به زودی در سامانه‌ای ثبت و نگهداری می‌شود تا در صورت نیاز رصد شوند. عصرایران - بهنام اکبری؛ مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران گفت: قانون گذار مجازات تکدی‌گری را ۳ ماه تا یک سال حبس و استرداد تمامی اموال جمع آوری شده از این راه، پیش بینی کرده است.

اشتباه کردی، توجیه نکن!

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
کسانی که قبول نمی‌کنند اشتباه کرده‌اند، قابل اعتماد نیستند و نمی‌شود به آنها به عنوان یک دوست، همکار و یا حتی رییس جمهور اعتماد کرد. این اشتباه برای گزارشگر تازه کار فوتبال هم یک گاف بزرگ است چه برسد به سرهنگ علیفر با این سابقه وتجربه. او قبول نمی‌کند اشتباه کرده است و تقصیر را به گردن سایت خارجی می‌اندازد. شاید اگر علیفر قبول می‌کرد، اشتباه کرده و سعی در جبران آن می‌کرد، شاهد این همه هجمه علیه خود نبود. اشتباه کردن خوب نیست اما پذیرش اشتباه یک ویژگی مهم اخلاقی در یک انسان است.
تابناکتابناک1 روز قبل
بهترین آموزشگاه زبان آلمانی اصفهان کجاست؟ بهترین مجموعه آموزشگاه زبان آلمانی اصفهان که شما را برای آزمون گوته سفارت آلمان آماده می‌کند، مؤسسه گاما می‌باشد. تدریس خصوصی زبان آلمانی اصفهان چگونه است؟ تا حد ممکن سعی کنید زبان آلمانی را در کلاس‌های گروهی یاد بگیرید، چراکه تعامل با سایر زبان‌آموزها باعث تقویت مهارت مکالمه در شما خواهد شد. آموزش فشرده زبان آلمانی در اصفهاناگر با محدودیت زمانی زیادی مواجه هستید دوره فشرده زبان آلمانی اصفهان به شما پیشنهاد میشود. به زبان ساده شما نباید هیچ کار دیگری جز یادگیری زبان آلمانی داشته باشیدآموزشگاه زبان آلمانی گوته در اصفهان کجاست؟ آزمون گوته سفارت آلمان در شهر تهران برگزار می‌شود و دوره‌های آمادگی آزمون گوته اصفهان در مؤسسه گاما ارائه می‌شود. آدرس آموزشگاه زبان آلمانی در اصفهان – موسسه گاماآدرس آموزشگاه زبان آلمانی در اصفهان خیابان شیخ صدوق شمالی بوده علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در کلاس زبان آلمانی اصفهان می‌توانند با شماره‌تلفن‌های مؤسسه گاما تماس بگیرند.
ایسناایسنا1 روز قبل
رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران بر لزوم ساماندهی منابع آلاینده دیزل در محیط‌های کارگاهی و عمرانی شهر تهران تاکید کرد. به گزارش ایسنا، زهرا صدر اعظم نوری در یکصد و شصت و چهارمین جلسه علنی شورای شهر تهران و در تشریح لایحه ساماندهی منابع آلاینده دیزل در محیط‌های کارگاهی و عمرانی شهر تهران که نخستین دستور کار اعضای شورای شهر تهران بود، گفت: هنگامی که در مورد منابع متحرک صحبت می‌کنیم یعنی منابع آلاینده‌ای که ۸۰ تا ۸۵ درصد سهم آلودگی هوا مربوط به آن‌ها است و بین ۱۵ تا ۲۰ درصد مابقی آلودگی توسط منابع آلاینده ثابت تولید می‌شود. خوشبختانه اقدامات شورا و شهرداری ظرف دو سال گذشته در جهت کاهش آلودگی بوده و این اقدامات را به اندازه سهم خود انجام داده است. این عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: در اسفند ماه ۱۳۹۵ شورا مصوبه‌ای دارد که شهرداری را ملزم به ساماندهی موتورهای دیزل ثابت می‌کند. در پی این موضوع شهرداری لایحه‌ای در این خصوص تهیه کرد تا در جهت کاهش آلودگی هوا و صوت در شهر تهران گام برداشته شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین10 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- مدیر کل پیش‌بینی سازمان هواشناسی از آغاز بارش‌ها در کشور از آبان ماه خبر داد و گفت: بارش‌ها در سال جاری به نسبت سال گذشته کاهش می‌یابد. احد وظیفه مدیر کل پیش‌بینی سازمان هواشناسی در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان با اشاره به وضعیت جوی کشور طی هفته‌های آینده گفت: تا هفته آینده بارشی در مناطق مرکزی، غربی، شمال شرق کشور رخ نمی‌دهد. وی با بیان اینکه آبان ماه، ماه پربارشی برای کشور محسوب می‌شود، تصریح کرد: دامنه‌های جنوبی البرز و مناطق مرکزی در آبان بارش‌های باران را تجربه خواهند کرد. وظیفه با تاکید بر اینکه بیشتر از سال گذشته بارش باران در کشور نخواهیم نداشت، گفت: بارش باران در سال گذشته بیش از حد نرمال بود و اکنون مدل اقلیمی این موضوع را نشان نمی‌دهد. مدیر کل پیش‌بینی سازمان هواشناسی با بیان اینکه طی دو هفته آینده اولین سیستم پاییزی را در شمال غرب کشور خواهیم داشت، گفت: در تهران و نیمه مرکزی، غربی و شمال شرق کشور بارش باران در دو هفته آینده پیش بینی نمی‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر