نقد منصفانه توسط رسانه‌ها موجب تعالی جامعه است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
نقد منصفانه توسط رسانه‌ها موجب تعالی جامعه است

نقد منصفانه توسط رسانه‌ها موجب تعالی جامعه است

مهرخبرگزاری مهر |
اراک- رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک گفت: نقد منصفانه و دور از هرگونه حب و بغض و جهت گیری از سوی رسانه ها موجب تعالی جامعه است و جامعه آگاه می تواند از حقوق خود دفاع کند.

به گزارش خبرنگار مهر، منوچهر توسطی روز شنبه در آیین تجلیل از خبرنگاران استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: از ویژگی‌های یک جامعه توسعه یافته ورود به نقد منصفانه توسط رسانه‌های آن جامعه است.

رئیس اتاق بازرگانی اراک ادامه داد: چنانچه خبرنگاران و رسانه‌ها رسالت و اخلاق حرفه‌ای را مدنظر قرار دهند و بر این روند بکوشند و نقد منصفانه را در سرلوحه اهداف خود قرار دهند و روشنگری جامعه را بیش از پیش پاس دارند، آن جامعه به کمال و تعالی رسیده است.

توسط خاطرنشان کرد: یک جامعه آگاه می‌تواند از حقوق خود دفاع کند و از ارزش‌های به دست آمده و دستاوردهای کسب شده صیانت کند.

رئیس اتاق بازرگانی اراک بیان داشت: البته نقد و اطلاع رسانی به موقع و روشنگری رسانه‌ها می‌تواند در تصمیم سازی و تصمیم گیری صحیح و درست مسئولین بسیار موثر واقع شود که این فرایند در هر جامعه و نظام از اهمیت بالایی برخوردار است.

براساس این گزارش، در پایان از ثمین مامقانی نژاد، سرپرست خبرگزاری مهر در استان مرکزی و یدالله رحمتعلی، خبرنگار این خبرگزاری با اهدای لوح تقدیر شد.

گفتنی است این مراسم با مشارکت، اتاق بازرگانی، اتاق اصناف، اتاق تعاون و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی برگزار شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | اتفاق هولناک سیل شیراز در اسپانیا تکرار شد

خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
سرعت سیل در استان آلیکانته که روز شنبه جاری شد چنان بالا بود که ده‌ها خودروهای سواری را در حال تردد به سمت مرکز این استان یعنی شهر اوریهوئلا واژگون کرد. در همین حال، سطح بالای آب، امدادرسانی به این شهر را دشوار کرد تا همزمان با قطع برق و کمبود مواد غذایی، زندگی سیل‌زدگان سخت‌تر شود.
فوتبالیفوتبالی9 ساعت قبل
وبسایت رسمی فوتبالی- سفیر ایتالیا در ایران می‌گوید آندره استراماچونی سرمربی استقلال انگیزه زیادی برای موفقیت در این تیم دارد. پرونه در واکنش به این موضوع گفت: فکر نمی‌کنم که استراماچونی می‌خواست برای همیشه به ایتالیا برگردد. سفیر ایتالیا در ایران ادامه داد: استراماچونی مربی بسیار خوب و مصممی است و می‌تواند برای استقلال مفید باشد. پرونه در پاسخ به این سئوال که آیا مشکل خروج از ایران استراماچونی رفع شده است؟ تاکید کرد: فکر می‌کنم این مشکلات حل شد. سفیر ایتالیا در ایران درباره اینکه آیا استراماچونی همچنان به خاطر مشکلات باشگاه و عدم جذب بازیکنان مدنظرش ناراحت است؟ گفت: در این باره چیزی نمی‌دانم و ایده‌ای ندارم.

فیلم | بخشی از دادگاه شبنم نعمت زاده را ببینید

همشهریهمشهری2 ساعت قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت ۲۴-با ورود خودروهای پلیس به روستای «درآبد» در حاشیه شهر مشهد، خبر بازسازی صحنه قتل «سلمان» در میان اهالی روستا پیچید. ابتدا کارآگاه نجفی (افسر پرونده) به تشریح خلاصه‌ای از محتویات این پرونده جنایی پرداخت و با اشاره به بخشی از اعترافات صریح متهم در مراحل بازجویی، چگونگی دستگیری وی را نیز شرح داد. اگرچه بعد از این حادثه، بزرگ ترها نیز قصد داشتند ما را با یکدیگر آشتی بدهند، اما شب هنگام من و علی سوار بر موتورسیکلت به روستای «درآبد» رفتیم که با سلمان آشتی کنیم. سلمان و چند تن از دوستانش اطراف میدان روستا ایستاده بودند که «علی» از موتورسیکلت پیاده شد و با او روبوسی کرد. وقتی قاضی و کارآگاهان اداره جنایی را بالای سرم دیدم تازه فهمیدم که دیگر هیچ راه گریزی ندارم!

فیلم | خودروهای باورنکردنی نسل آینده در فرانکفورت

خبرآنلاینخبرآنلاین9 ساعت قبل

موسوی: نمی‌توان روی دیدارهای تبلیغاتی حساب کرد

مهرمهر1 روز قبل
سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به برخی گمانه زنی‌ها درباره دیدار رئیس جمهور ایران و امریکا در نیویورک گفت: چنین برنامه‌ای در دستور کار جمهوری اسلامی ایران نیست و این دیدار انجام نخواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر