نرخ بیکاری استان به ۱۰٫۷ دهم درصد رسید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایمنا
  4. اقتصادی
نرخ بیکاری استان به ۱۰٫۷ دهم درصد رسید

نرخ بیکاری استان به ۱۰٫۷ دهم درصد رسید

ایمناخبرگزاری ایمنا |
معاون اقتصادی استانداری اصفهان گفت: در سه ماه امسال نرخ بیکاری در استان اصفهان از ۱۴.۱ درصد به ۱۰.۷ دهم درصد کاهش داشته است و این رقم را باید تا پایان سه ماهه دوم سال به پنج درصد برسانیم.

به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان گلپایگان، سید حسن قاضی‌عسکر امروز (شنبه) در جلسه شورای اداری شهرستان اظهار کرد: در جهت منطقی سازی فرایندها در یک سال گذشته بروکراسی اداری برای توسعه سرمایه‌گذاری از یک سال به یک ماه کاهش یافته است.

وی گفت: استان اصفهان در موقعیت جغرافیایی خشک و نیمه خشک قرار دارد و به همین دلیل صنایع آب پرور جوابگوی اشتغالزایی نیست و باید روی سرمایه‌گذاری تمرکز کرد.

معاون اقتصادی استانداری اصفهان تصریح کرد: در سه ماه امسال نرخ بیکاری در استان اصفهان از ۱۴٫۱ درصد به ۱۰٫۷ دهم درصد کاهش داشته است و این رقم را باید تا پایان سه ماهه دوم سال به پنج درصد برسد.

وی تأکید کرد: برای جذب سرمایه‌گذار کمیته رفع موانع تولید و کارگروه سرمایه‌گذاری راه‌اندازی شود چرا که اگر برای جذب سرمایه گذار اقدام نشود استان‌های دیگر سرمایه‌گذاران را شکار خواهند کرد می‌کنند.

قاضی‌عسکر خاطرنشان کرد: دولتی بودن اقتصاد مانعی برای تولید است، مشکل دیگر اقتصاد سیاست سرکوب نرخ ارز بود که کمی اصلاح شد اما ارز ۴۲۰۰ تومانی که منشأ اصلی رانت و فساد در کشور است، هنوز وجود دارد.

وی با بیان اینکه دشمن نقطه ضعفی در اقتصاد کشور پیدا کرد و جنگ اقتصادی را علیه کشور تحمیل کرد، تصریح کرد: سود یارانه‌ها به طرف سرمایه داران می‌رود، پرداخت نادرست یارانه‌ها در حوزه اقتصاد و توسعه‌های عمرانی و تکنولوژی رشد خوبی نداشته است و حتی به اقتصاد کشور ضربه وارد کرده است، سال گذشته رشد در حوزه صنعت به منفی ۹ درصد رسید و در حوزه خدمات نیز دو سوم درصد رشد داشتیم.

امسالدو رویداد مهم فرهنگی در گلپایگان برگزار شد

همچنین، حسین یارمحمدیان، فرماندار گلپایگان در ادامه با بیان اینکه برگزاری آزمون ترنم وحی کشوری با حضور ۱۲۰ حافظ کل قرآن و جشنواره بزرگ کباب و لبنیات دو رویداد مهم قرآنی و فرهنگی در تاریخ گلپایگان بودند، اظهار کرد: جشنواره کباب و لبنیات حضور گردشگران را در گلپایگان فراهم کرد که گردش مالی به همراه داشت.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

وی تصریح کرد: امسال برای نخستین سال از محل تملک دارایی ۲۵۰ میلیون تومان بودجه به کانون‌های مساجد تخصیص داده شده است و از طرفی استاندار قول حمایت مالی برای ره اندازی دبیرخانه دائمی ستاد برنامه‌های قرآنی در شهرستان گلپایگان و خوانسار داد.

اسلامی که در آن ولایت نباشد اسلام امریکایی است

همچنین حجت الاسلام محمدتقی کرامتی، امام جمعه گلپایگان اظهار کرد: نماز منشا برکات و ثمرات است و باید در امر توسعه فرهنگ اقامه نماز تلاش شود.

امام جمعه گلپایگان با بیان اینکه اسلامی که در آن ولایت و امامت نباشد اسلام آمریکایی است، گفت: نماز پرچم اسلام و هویت دین مبین اسلام است که پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) برای احیای آن جان دادند، امام حسین (ع) حتی در روزعاشورا نماز را برپا کرد.

کرامتی با تأکید براینکه شرکت‌های خصوصی به نماز اول وقت اهمیت دهند، گفت: بیش از هشت و نیم میلیارد تومان معوقه پرداختی به ائمه جماعات نماز مدارس بدهکار هستیم.

بانک‌ها چک‌های بدون پشتوانه مالی صادر نکنند

در ادامه نجفعلی علیان، رییس دادگستری گلپایگان، اظهار کرد: یکی از برنامه‌های قوه قضاییه کاهش ورودی پرونده‌ها و مراجعات مردمی به دادگستری است چرا که زیبنده جامعه اسلامی نیست.

وی تصریح کرد: بانک‌ها در تحوبل دسته چک‌ها به متقاضیان دقت بیشتری داشته باشند، یکی از مواردی که در امور مالی مردم خلل ایجاد می‌کند چک‌های بدون پشتبانه مالی است که در امور اقتصادی بی‌نظمی ایجاد می‌کند. کد خبر ۳۸۶۱۶۴

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اظهارنظر وزیرکشور درباره برخورد با بدحجابی +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین11 ساعت قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین21 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، حجت‌اله جانبی در این رابطه اظهار کرد: در روزهای گذشته یک خانم باردار ایرانی به دلیل احتمال زایمان زودرس، ابتدا در بخش زایمان بیمارستان آیت‌الله طالقانی آبادان بستری شد که پس از عادی شدن شرایط به بخش بستری زنان انتقال یافت اما پس از گذشت یک روز ‌بنا به درخواست وی و با این استدلال که همسرش به عنوان تنها همراه مجبور است بر بالین وی حاضر باشد، با همکاری بیمارستان، تخت بیمار برای رفاه حال وی و همراهش به اتاق دو تخته‌ای که مخصوص بیماران جراحی است، انتقال داده شد. وی افزود: به بیمار اطلاع داده شده بود که با توجه به خالی بودن اتاق، برای همکاری با وی به صورت موقت به این اتاق منتقل شده‌ است و به محض ورود بیمار جراحی‌شده، باید به محل قبلی خود در بخش بستری زنان انتقال یابد. معاون درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: پس از گذشت دو روز به دلیل نیاز به این اتاق دو تخته برای دو بیمار جراحی‌شده که یکی از آنان یک زن عراقی بود، از بیمار باردار ایرانی درخواست شد که همانگونه که قبلا هم به وی گفته شده بود، باید به اتاق قبلی منتقل شود تا بیماران جدید در محل خاص خود بستری شوند اما به دلیل درخواست مجدد این بیمار مبنی بر ماندن در این اتاق، تا روز ترخیص با درخواست پرستار بخش از مسئول مربوطه، این زن باردار در همان اتاق دو تخته بستری ماند. جانبی عنوان کرد: بعد از ایجاد شرایط تردد اتباع عراقی در منطقه از سوی منطقه آزاد اروند، طبعا پذیرش بیماران این کشور همسایه در کنار سایر بیماران در بیمارستان‌های آبادان و خرمشهر اجتناب‌‍‌ناپذیر است و اتفاقی خلاف قانون و عرف انجام نشده است. در حال حاضر نیز بسیاری از این بیماران برای درمان به شهرهایی مانند مشهد، تهران، شیراز، اصفهان و دیگر شهرها مراجعه می‌کنند و ما نیز از این ظرفیت بهره گرفته‌ایم و با درآمدزایی از مقوله گردشگری سلامت، به دنبال ارتقای کیفیت خدمات به هموطنان هستیم.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، ‌ عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان، طی مطلبی در صفحه شخصی خود در توئیتر ضبط اموال دولتی ایران توسط کانادا را مصداق بارز تروریسم اقتصادی دولتی دانست. متن کامل این مطلب به شرح زیر است: تروریسم اقتصادی شیوه‌ای است که دولتهای غربی با سوءاستفاده از ابزارهای قانونی، منافع و منابع اقتصادی دیگر ملتها را توقیف و یا مصادره می‌نمایند، آن هم بدون طی مراحل رسیدگی حقوقی منصفانه. ضبط اموال دولتی ایران توسط کانادا مصداق بارز تروریسم اقتصادی دولتی است. اقدام کانادا مغایر با اصول شناخته شده حقوق بین‌الملل از جمله اصل حاکمیت دولتها است. از این پس قوه قضاییه باید وفق قانون «صلاحیت دادگستری جمهوری اسلامی ایران برای رسیدگی به دعاوی مدنی علیه دولتهای خارجی» مصوب ۱۳۹۰ در خصوص کانادا عمل کند.
انتخابانتخاب1 روز قبل
بعضی مثل دنا و پژو ۴۰۵ با کمی افزایش قیمت به استقبال هفته آخر شهریور آمده‌اند و بعضی مثل پژو پارس و پژو ۲۰۶ با کاهش قیمت روبرو هستند. طوری که قیمت روز سمند LX همچنان روی ۷۳ میلیون تومان ایستاده و حدود هفت میلیون بالاتر از قیمت مصوب کارخانه خرید و فروش می‌شود. طوری که پژو ۲۰۶ تیپ ۲ از ۷۸ میلیون تومان به ۷۷ میلیون تومان کاهش قیمت پیدا کرده است. با این همه پژو ۴۰۵ SLX در بازار سر جایش ثابت مانده و همچنان با قیمت ۸۰ میلیون تومان فروخته می‌شود. قیمت دنا معمولی تیپ ۲ امروز در ادامه روند روز‌های قبل یک میلیون تومان بالا رفته و به ۱۱۲ میلیون تومان رسیده است.
ایلناایلنا1 روز قبل
معاون آبفای کشور با اشاره به برنامه این شرکت برای ساخت بزرگترین نیروگاه سیار ایران، گفت: این نیروگاه ۱۰ مگاواتی به منظور تامین انرژی زیرساخت‌‎های حساس صنعت آب و فاضلاب در شرایط بحرانی و اضطراری همانند سیل و زلزله مراحل نهایی ساخت خود را طی می‌کند. به گزارش ایلنا از وزارت نیرو، حمیدرضا کشفی با اشاره به اینکه این مجموعه منحصر به فرد مهرماه امسال همزمان با برگزاری نمایشگاه بین‌المللی آب و فاضلاب تهران رونمایی خواهد شد، ادامه داد: این نیروگاه مدولار و قابل حمل شامل پنج دستگاه تریلر است که چهار دستگاه آن مجهز به ژنراتورهای ۲٫۵ مگاواتی و یک دستگاه نیز مربوط به پست برق است. وی با اشاره به اینکه این مجموعه امکان برقدار کردن بارهایی با ولتاژهای ۰٫۴, ۶٫۶, ۱۱ ,۲۰, ۳۳ کیلوولت را داراست، افزود: ترانس و پست منحصر به‌فرد این پروژه که برای اولین بار در کشور با طراحی متخصصان شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و توسط شرکت‌های داخلی ساخته شده است، قابلیت خروجی در سطوح مختلف ولتاژی تنها توسط یک ترانس را فراهم کرده است. معاون راهبری و نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب کشور در پایان خاطرنشان کرد: این نیروگاه به منظور پوشش نقاط مختلف کشور و انتقال در سریع‌ترین زمان ممکن در پایگاه مرکزی پشتیبانی مدیریت بحران آب و فاضلاب کشور در اصفهان مستقر خواهد شد.
ایمناایمنا12 ساعت قبل
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان، برگزاری نمایشگاه رونق تولید ملی را گامی در جهت تحقق شعار سال و حمایت از فعالان اقتصادی تولید کننده کالاهای داخلی دانست و تصریح کرد: شرکت‌ها و گروه‌های صنعتی بزرگی مانند فولاد مبارکه، ذوب‌آهن، گروه صنعتی مپنا، بهیار صنعت، زرین خودرو، داروسازی رها، داروسازی گیاهی نوشاد، صا ایران، فولاد اخگر، توسعه سپاهان، توزیع سپاهان، کاخلر، دنیای گیربکس، پرتیکان، فرآورده‌های نسوز و صنعت پویا در این نمایشگاه حضور خواهند داشت. وی با بیان اینکه در حاشیه این نمایشگاه جلسات، کارگاه‌های آموزشی، نشست‌های هم‌اندیشی با مسئولان و همایش رونق تولید ملی نیز برگزار خواهد شد، اظهار داشت: این نمایشگاه، نمایش توانمندی‌های صنایع بزرگ، صنایع کوچک و شرکت‌های دانش‌بنیان را در دستور کار خود قرار داده است که می‌تواند بسیار تاثیرگذار و موفقیت‌آمیز باشد. تسهیلات برای مشارکت کنندگان در نمایشگاه رونق تولید ملیمدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان با اشاره به تسهیلات در نظر گرفته شده برای شرکت‌ها به منظور حضور گسترده و جدی در نمایشگاه رونق تولید ملی، افزود: با توجه به امضای تفاهم‌نامه مشترک میان شرکت شهرک‌های صنعتی و شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی، اعضای شرکت شهرک‌های صنعتی استان توانستند با تخفیف ۵۰ درصدی در این نمایشگاه حضور یابند. وی تاکید کرد: برگزاری نخستین نمایشگاه رونق تولید و تاکید بر نهضت ساخت داخل در آن، می‌تواند شرایطی را پدید آورد که فعالان اقتصادی، صنعتی و تولیدی کشور، رو در روی یکدیگر، با هم مذاکره کنند و وضعیت را بهبود بخشند. بر اساس این گزارش، علاقمندان به بازدید از نمایشگاه رونق تولید ملی می‌توانند از ساعت ۱۶ تا ۲۲ روزهای ۲۶ تا ۲۹ شهریورماه به محل برپایی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان واقع در پل شهرستان مراجعه کنند.

نظرها

اخبار بیشتر