بازار مسکن آمریکا ضعیف می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. اقتصادی
بازار مسکن آمریکا ضعیف می‌شود

بازار مسکن آمریکا ضعیف می‌شود

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
ساخت خانه در آمریکا برای سومین ماه پیاپی در جولای کاهش یافت.

به گزارش افکارنیوز،

ساخت خانه در آمریکا برای سومین ماه پیاپی در جولای کاهش یافت ولی افزایش اعطای مجوز ساخت‌وساز تا بالاترین حد هفت‌ماهه، برای بازار مسکن آمریکا جای امیدواری است.

اخبار اقتصادی- کاهش نرخ رهن خانه تغییر چندانی در بازار مسکن به‌وجود نیاورده چون کمبود زمین و نیروی کار توانایی سازندگان را برای ساخت خانه‌های کم‌هزینه‌تر محدود کرده است. مسکن و تولید کارخانه‌ای ضعیف‌ترین بخش‌های اقتصاد هستند که احتمال رکود را بالا می‌برند.

کریس راپکی، اقتصاددان ارشد در MUFG در نیویورک گفت: «تقریبا پس از یک سال، کاهش نرخ رهن خانه هیچ کمکی به تقویت ساخت خانه‌های مسکونی نکرده است. ساخت مسکن همچنان بخشی ضعیف در سرمایه‌گذاری در اقتصاد است و رشد تولید ناخالص داخلی را پایین می‌آورد.

وزارت اقتصاد آمریکا اعلام کرد خانه‌سازی ۴ درصد به‌صورت فصلی کاهش یافته و به نرخ سالانه ۱٫۱۹۱ میلیون واحد در ماه گذشته رسیده است. اقتصاددان‌ها پیش‌بینی کرده بودند نرخ ساخت مسکن در جولای به ۱٫۲۵۷ میلیون واحد برسد.

نرخ رهن ثابت ۳۰ساله از اوج ۴٫۹۴ در نوامبر سال گذشته به ۳٫۶۰ رسیده است. خانه‌سازان می‌گویند هزینه‌های پایین‌تر وامگیری باعث رونق بازار مسکن نشده چون نرخ رهن خانه به‌خاطر بی‌ثباتی اقتصادی پایین آمده است. کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو برای اولین‌بار از ۲۰۰۸ نشان‌دهنده افزایش خطر برای اقتصاد به‌خاطر جنگ تجاری ترامپ با چین و کندی رشد اقتصادی است.

بازارهای مالی انتظار دارند بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره کوتاه‌مدت را ۲۵ امتیاز دیگر به‌خاطر شرایط سخت تجارت پایین آورد.

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس

ساخت خانه‌های تک‌واحده که بیشترین سهم بازار مسکن را تشکیل می‌دهد ۱٫۳ درصد بالا رفت و به ۸۷۶ هزار واحد در جولای رسید که بالاترین حد طی شش ماه گذشته است.

افزایش مجوز ساخت‌وساز ۸٫۴ درصد بالا رفت و به ۱٫۳۳۶ میلیون واحد در جولای رسید که بالاترین حد از ژوئن ۲۰۱۷ است. بیشتر کاهش مجوزدهی در بخش خانه‌های تک‌واحده متمرکز شده است.

سرمایه گذاری در بخش مسکن برای ششمین فصل پیاپی کاهش یافته که طولانی‌ترین مدت از رکود بزرگ ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ است. تخمین می‌زنند رشد بخش مسکن برای سه‌ماهه سوم سال جاری میلادی ۱٫۵ تا ۲٫۵ درصد باشد. اقتصاد با نرخ ۲٫۱ درصد در سه‌ماهه دوم رشد کرد که نسبت به نرخ ۳٫۱ درصد سه‌ماهه اول کندتر شده بود.

آغاز ساخت خانه‌های چندواحده ۱۶٫۲ درصد کاهش یافت و به نرخ ۳۱۵ هزار واحد در جولای رسید. مجوز ساخت‌وساز خانه‌های چندواحده ۲۱٫۸ رشد کرد و ماه گذشته به ۴۹۸ هزار واحد رسید.

تکمیل واحدهای مسکونی ۷٫۲ درصد در ماه گذشته افزایش یافته به ۱٫۲۵۰ واحد رسید. دلالان معاملات ملکی تخمین می‌زنند نرخ آغاز و تکمیل خانه‌های مسکونی باید بین ۱٫۵ تا ۱٫۶ میلیون واحد در ماه باشد تا کسری آن را جبران کند. سهام مسکن در حال ساخت در جولای ۰٫۵ درصد کاهش یافت و به ۱٫۱۳۴ میلیون واحد رسید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فریب دختران نوجوان برای پول به دست آوردند از طریق آبروی شان

رکنارکنا1 روز قبل
این دختران با وعده‌های پوشالی و به امید داشتن آینده‌ای روشن و حمایت از سوی این سایت‌ها برای تامین نیازهایشان، فریب خورده و طعمه فاحشه خانه‌داران می‌شوند. قربانیان این تجارت پر سود اما کثیف، در ازای کمترین امکاناتی که در اختیارشان قرار داده می‌شود، به اجبار به شغل روسپی‌گری گماشته می‌شوند. افزایش ۳۹ درصدی قاچاق انسان از سال ۲۰۱۱ به بعددر سال‌های اخیر قاچاق انسان به معضلی اساسی برای اغلب کشور‌های جهان تبدیل شده است تا جایی که سازمان ملل آخر ماه جولای را به «روز جهانی مقابله با قاچاق انسان» اختصاص داده است. قاچاق انسان که در دهه‌های اخیر در کنار قاچاق اسلحه و مواد مخدر از پرسودترین تجارت‌های جهان بوده، معمولا با خشونت، بی‌رحمی، اجبار و سودجویی همراه است. باندهای زیادی در کشور ما هم دستگیر شدند که سعی داشتند دختران ایرانی را وسیله‌ای برای درآمدزایی خود قرار دهند.

اظهارنظر وزیرکشور درباره برخورد با بدحجابی +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

اشتباهی که گوشه‌ای از صادرات کشور را فلج کرد

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
کارخانه‌ای که قالب‌های بتنی برج میلاد، مترو و سدهای مختلف را تولید کرده است، خط تولیدش به ضایعات تبدیل شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کارخانه‌ای که تولیداتش به ده کشور صادر می‌شد و کشورمان را از واردات برخی محصولات صنعتی بی نیاز می‌کرد، شرمنده بیش از هزار کارگری است که از کار بیکار شده‌اند.

دلار چگونه چاپ می‌شود؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

دغدغه‌ای برای تامین مواد اولیه تولید نداریم

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
رضا رحمانیافزود: از اولویت‌های وزارت صمت، ​ حفظ وضع موجود و استفاده از ظرفیت‌های خالی صنعت است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز در حاشیه جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه یکی از دستور کار‌های این جلسه، ارائه گزارش درباره نحوه تامین مواد اولیه واحد‌های بزرگ صنعتی و معدنی بود گفت: برخی مواد اولیه تولید به اندازه مصرف ۲ سال وارد و تامین شده است. آقای

شیطانی‌ترین و عجیب‌ترین موجودات روی زمین و محل زندگی آن‌ها! +تصاویر

3+
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر