آمریکا: جنگ در جبهه‌های متعدد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. بین‌المللی

آمریکا: جنگ در جبهه‌های متعدد

الفخبرگزاری الف |
چیزی کمتر از یک تغییر انقلابی نمی تواند کارها را سامان دهد. با این حال هیچ نشانه ای از چنین نوع تغییری درچشم انداز نمی بینیم، چرا که با جامعه ای بی اطلاع مواجه ایم که غم نان، سیرک ها و قدرت تبلیغات تصویب شده از سوی دولت و اشاعه داده شده از طرف رسانه ها آن را کنترل می کنند.

فارس نوشت: آمریکا با حمایت عناصر جنگ طلب حزب جنگ خود در هر دو جناح، در جبهه‌های متعددی در سطح جهان مشغول جنگیدن است، از جمله جنگ‌های سرد، جنگ‌های اقتصادی، جنگ‌های مالی، جنگ‌های تجاری، جنگ‌های ضد عدالت اجتماعی، جنگ‌های ضد حقوق بشری، جنگ‌های ضد دمکراسی، جنگ‌های تبلیغاتی، جنگ‌های تحریمی، جنگ تعرفه‌ها، جنگ با کمک اعتراضات، جنگ‌های میهنی و جنگ‌های زیست محیطی که مردمان عادی در تمام نقاط جهان بازندگان آنها هستند.

در طول سال‌های جنگ سرد، با وجود مشکلاتی که گاه در این راه وجود داشت، اما آمریکا با اتحاد جماهیر شوروی کنار می‌آمد. نیکسون به چین رفت. ولی روابط امروز بین این دو کشور و بسیاری کشورهای دیگر، تیره‌تر و خطرناک‌تر از هر زمان دیگری در دوران پس از جنگ جهانی دوم است.

جنگ‌های جدید می‌توانند بدون هیچ اخطاری آغاز شوند. تهدید راه افتادن یک جنگ اتمی به طور تصادفی یا با برنامه قبلی، به شکل شومی واقعی است.

سرزمین فرصت هایی که من از دوران جوانی خود به یاد دارم، اکنون غرق در نخوت، تکبر، میل به مستعمره کردن سیاره زمین، کنترل منابع آن و بهره کشی از مردمانش است.

سال‌های برنامه بزرگ اصلاحات اقتصادی، اصلاحات عادلانه و «جامعه بزرگی» که من در آن بزرگ شدم جای خود را به سال‌های جنگ‌های عنان گسیخته و بی پایان نئولیبرالیسم با بشریت در داخل و خارج از کشور داده‌اند، همراه با یک نابرابری فزاینده در ثروت‌ها که از نابرابری روزگار بارون‌های سارق فراتر رفته، بعلاوه بیکاری‌های فراگیر، رشد بی خانمانی، گرسنگی و فقر و البته یک طبقه حاکم بی اعتنا به رفاه همگانی.

رهبری فعلی آمریکا از نظر نظامی ستیزه جو و با رفتار جنگ افروزانه خود طرفدار جنگ و ضد مردمی است که یک رئیس جمهور نژادپرست برخاسته از برنامه‌های تفریحی تلویزیونی و کاملا ناآگاه از مسائل ژئوپلتیک و اقتصادی هدایت آن را در دست دارد.

نیروهای تاریکی اداره امور را در دست دارند که ستاد آنها در وال استریت و اتاق‌های هیئت مدیره شرکت‌ها قرار دارد و حاکمیت قانون جای خود را به حاکمیت دولت پلیسی داده و نظارت‌های گسترده، جامعه‌ای باز و آزاد را به سمت تمامیت گرایی فزاینده پیش می‌برد. بی آنکه از فعال گرایی با هدف کارشکنی در این روند که ضرورتی حیاتی دارد خبری باشد.

به دنبال جنگ جهانی دوم ایالات متحده، تنها کشور بزرگی که از آسیب رقبایش بدون گزند باقی ماند، به اوج قدرت، سلطه، نفوذ و رهبری خود در عرصه جهانی رسید.

با جنگ تهاجمی بازدارنده آمریکا علیه کره شمالی غیرجنگ طلب، کشوری که تاکنون هیچ کشور دیگری را تهدید نکرده، آمریکا حرکت در مسیر قهقرایی خود را آغاز کرد.

امروز ایالات متحده کشوری است در حال زوال، در حالی که چین، روسیه و دیگر کشورها در حال قد برافراشتن هستند. این دلیل اصلی این افول به تریلیون‌ها دلار بی شماری بازمی گردد که صرف نظامی‌گری وجنگ افروزی علیه دشمنان اختراع شده آمریکا می‌شود. در حالی که هیچ دشمنی واقعی برای این کشور وجود ندارد.

هم اکنون روسیه جایگاه بی رقیب آمریکا را به عنوان یک ابرقدرت نظامی گرفته و چین درمسیر تبدیل شدن به بزرگ‌ترین قدرت اقتصادی پیشتاز جهانی قرار دارد و جهان چند قطبی در حال جایگزین شدن با جهانی تک قطبی است که آمریکا برای سلطه بر دیگر کشورها مدافع آن است.

میل آمریکا به حفظ یک امپراتوری جهانی از پایگاه‌های نظامی به عنوان سکوهایی برای جنگ‌های تهاجمی بی پایان خود، به قیمت فرسایش عدالت اجتماعی در درون این کشور تمام می‌شود.

افسانه استثنایی بودن آمریکا، لازم الوجود بودن آمریکا و توهم برخورداری از برتری اخلاقی و برتری نظامی، با وجود شواهدی که خط بطلان بر این گزاره‌ها می‌کشد، همچنان دوام دارد. دمکراسی در آمریکا یک خیال است نه واقعیت؛ یک سیستم حاکمیتی که طبقه حاکمه‌اش از آن نفرت دارند و آن را در هیچ جا تحمل نمی‌کنند و کشورهایی چون ونزوئلا را برای جایگزین کردن دمکراسی با حاکمیت فاشیستی است که هدف قرار داده‌اند.

ایالت متحده گرفتار آفت همان سازوکاری است که موجب محکوم به فنا شدن تمام امپراتوری‌های دیگر درتاریخ شده است.

آمریکا هر چه می‌گذرد بیشتر به یک کشور جنگجوی سرکوبگر پنهان کار مزاحم تبدیل می‌شود که بذر مرگ، ویرانی و فلاکت انسانی را در سراسرجهان می‌پراکند.

این کشور از مردمان عادی برای خدمت کردن به منفعت برندگان صاحب امتیاز بهره برداری می‌کند و به دلیل عدم تمایلش به تغییر کردن، یک کشور و قدرت رو به زوال و مطرود است.

ماشین جنگی این کشور هیچگاه از حرکت باز نمی‌ایستد. طبقه جنایتکار آن از هر دو حزب هستند و حاکمیت آن با تعریف فاشیسم پیچیده شده در پرچم آمریکا مطابقت دارد.

این حاکمیت یک مشارکت سیاسی / شرکتی بر سر حقوق و رفاه مردمان عادی و بهره برداری از آنها به نفع قدرت و منافع شخصی – چه در داخل و چه خارج از کشور- است.

برای دست زدن به اصلاحات پراکنده خیلی دیر شده. شیوه آمریکایی بسیار فاسدتر از آن است که قابل اصلاح باشد. چیزی کمتر از یک تغییر انقلابی نمی‌تواند کارها را سامان دهد. با این حال هیچ نشانه‌ای از چنین نوع تغییری درچشم انداز نمی‌بینیم، چرا که با جامعه‌ای بی اطلاع مواجه‌ایم که غم نان، سیرک‌ها و قدرت تبلیغات تصویب شده از سوی دولت و اشاعه داده شده از طرف رسانه‌ها آن را کنترل می‌کنند.

دوگ داود فقید یک دهه پیش گفته بود: «جهان اکنون بر لبه پرتگاه ایستاده است.» او به چهار گروه مرتبط از مسائل و مشکلات اشاره کرده بود: جنگ‌های موجود و احتمالی؛ یک اقتصاد جهانی شکننده؛ فساد فراگیر و رو به تعمیق؛ و زمینی که به شکل خطرناکی به نقطه اوج یک فاجعه زیست محیطی نزدیک است.» تصویری که به هیچ وجه زیبا نیست و اکنون به نسبت آن سال‌ها وخیم‌تر نیز شده است. آنچه وجود دارد یک وضعیت جنگی همیشگی است که هیچ چشم انداز صلحی در زمان ما برای آن وجود ندارد، در حالی که همزمان در آمریکا و غرب آزادی رو به فرسایش دارد و با روند فعلی امور، به سمت ناپدید شدن می‌رود.

نویسنده: استفن لندمن (Stephen Lendman) روزنامه نگار

منبع: http: //yon. ir/gyEBS

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آتش‌ سوزی جدید در مخازن نفت آرامکو +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ساعت قبل

اولین فیلم از پالایشگاه آسیب دیده عربستان در خریص

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، حمله یمنی‌ها به تاسیسات نفتی عربستان سعودی در بقیق و خریص منجر به کاهش صادرات پنج میلیون و هفتصد هزار بشکه‌ای نفت سعودی شد. رسانه‌های خارجی برای اولین بار پس از حمله یمنی‌‌ها از تاسیسات پالایشگاه خریص فیلمبرداری کردند. بیشتر بخوانید: کاخ شیشه‌ای سعودی‌ها با سنگ‌ریزه‌ای فرو می‌ریزد/ پاسخ پهپادی‌ یمنی‌ها، عربستان را سر عقل می‌آورد + فیلمانتهای پیام/حمله پهپادی یمن به آرامکو + فیلم

لحظه اصابت موشک بالستیک آلکساندر روسیه به هدف + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، ارتش روسیه در رزمایش «استراتژی مرکز-۲۰۱۹»، موشک بالستیک Alexander-M را شلیک کرد. در این رزمایش حدود ۱۲۸ هزار پرسنل نظامی از هشت کشور روسیه، چین، پاکستان، قرقیزستان، هند، قزاقستان، تاجیکستان و ازبکستان با بیش از بیست هزار اسلحه و تجهیزات نظامی، حدود ششصد هواپیما و ۱۵ کشتی حضور دارند. رزمایش استراتژی مرکز-۲۰۱۹ از ۱۶ سپتامبر آغاز و تا ۲۱ سپتامبر ادامه دارد. در ادامه فیلمی از لحظه شلیک موشک Alexander-M و برخورد آن به هدف را مشاهده می‌کنید. بیشتر بخوانید: لحظه شلیک موشک مخوف روسی + فیلمانتهای پیام/رزمایش استراتژیک Center-۲۰۱۹ + فیلم

جدیدترین تصاویر از وضعیت آرامکو بعد از حمله+ ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
خبرنگاران امروز (جمعه) با حضور در تأسیسات نفتی «خریص» وابسته به شرکت آرامکو، خسارت‌های وارده به این تأسیسات در پی حمله پهپادی اخیر را از نزدیک مشاهده کردند. اعتمادآنلاین| دولت سعودی امروز (جمعه) خبرنگاران را به تأسیسات نفتی «خریص» وابسته به شرکت آرامکو برد تا از نزدیک در جریان خسارات وارده به این تأسیسات به علت حمله پهپادی یمنی‌ها قرار گیرند. او گفت که پس از این حملات، ۱۵۰ نفر از کارکنان فورا از محل حادثه تخلیه شدند. از سوی دیگر، شرکت آرامکو مدعی شد که آتش نشانان در عرض سه ساعت توانسته‌اند آتش را خاموش کنند و پس از ۲۴ ساعت تولید روزانه ۳۲۰ هزار بشکه نفت از سر گرفته شده است. ارتش و کمیته‌های مردمی یمن شنبه گذشته با ۱۰ فروند پهپاد، تأسیسات نفتی «بقیق» و «خریص» وابسته به شرکت آرامکو را هدف قرار دادند که در پی آن به اذعان وزیر انرژی سعودی ۵٫۷ میلیون بشکه تولید نفت این کشور به حالت تعلیق در آمد.

لحظه دستگیری فردی که تهدید به انفجار پلی در اوکراین کرده بود

مهرمهر1 روز قبل

التماس ترامپ برای دیدار با رئیس‌جمهور ایران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
دبیرکل حزب الله افزود: جناب شیخ حسین کورانی از ابتدای مسیر همه ملاحظات شخصی را کنار گذاشت و از همان اول در این امتحان موفق بود. افراد بسیاری در حزب الله تاکید دارند که او در این امتحان موفق بود. دبیرکل حزب الله گفت: آنچه در سال‌های اخیر درباره تغییر ترکیب جمعیتی سوریه بخصوص در مناطق مرزی گفته شده است کذب محض است. شما باید از جنگ با ایران نا امید شوید؛ ترامپ به دنبال پول است ترامپ به دنبال جنگ نیست ترامپ در آستانه انتخابات است. امروز ترامپ التماس می‌کند که دیداری با روحانی رئیس جمهور ایران داشته باشد.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

4 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

6 روز قبلعصر ایران2

مجروحیت ۴ مامور نیروی انتظامی بر اثر درگیری با اشرار + فیلم

4 روز قبلباشگاه خبرنگاران1

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

4 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

4 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

4 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

4 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

5 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

5 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

6 روز قبلهمشهری1