تعارض منافع در گردشگری پایان می‌یابد؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. دنیای اقتصاد
  4. سرگرمی

تعارض منافع در گردشگری پایان می‌یابد؟

دنیای اقتصادخبرگزاری دنیای اقتصاد |
دنیای‌اقتصاد : بخش خصوصی فعال در حوزه گردشگری، در واکنش به تصمیم سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای «واگذاری امور اجرایی به بخش غیردولتی»، تحقق این سیاست را «پایان تعارض منافع در بازار گردشگری» اعلام کردند. فعالان این حوزه معتقدند: مسوولیت توام «نظارت» و «اجرا» نه‌تنها در حوزه گردشگری که در همه حوزه‌های کاری، مصداق بارز و آشکار تعارض منافع به حساب می‌‌آید به این معنا که تداوم آن، هم به کیفیت نظارت و هم به کیفیت ارائه خدمات به مردم، لطمه وارد می‌‌کند.

بخش خصوصی در صنعت گردشگری آماده پذیرش واگذاری‌‌ها در این حوزه است، اما معتقد است: واگذاری‌ها باید شفاف و مسوولیت‌‌های محول شده نیز تفکیک شده باشد. محمد جهانگیری، رئیس انجمن خدمات بین‌الملل سلامت ایران در این باره به پایگاه خبری اتاق ایران گفت: اینکه دولت بخواهد هم عهده‌دار امر نظارت و هم اجرا شود، نتیجه‌ای جز فساد و رانت نخواهد داشت؛ چراکه تجربه هم نشان داده است که هر دو نقش با هم متعارض هستند. وی حضور تشکل‌ها در حوزه‌های مختلف به‌خصوص گردشگری را یکی از مهم‌ترین مزیت‌ها دانست و عنوان کرد: با حضور بخش خصوصی از ورود غیر‌حرفه‌ای‌ها جلوگیری می‌شود و چون از نزدیک با مسائل آشنا هستند برای هر مشکلی، راهکاری عملیاتی نیز دارند. جهانگیری با تاکید بر این نکته که واگذاری امور به بخش خصوصی در گرو اجرای کامل قانون بهبود مستمر محیط کسب‌وکار است، گفت: اینکه دولت یک بخشنامه اعلام کند که قصد دارد برخی از امور را به بخش خصوصی واگذار کند کافی نیست؛ بلکه باید فرآیندهای تفویض کاملا شفاف باشد و حدود اختیارات هم مشخص شود. چون بخش خصوصی نمی‌تواند در همه حوزه‌ها وارد شود.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سرگرمی دنیا

احمد سبط‌حسینی، عضو هیات‌مدیره جامعه تورگردانان کشور نیز درخصوص نحوه رونق گردشگری عنوان کرد: در شرایط فعلی باید مشخص کنیم که هدف ما از توسعه گردشگری چیست؟ افزایش تورهای ورودی یا رونق گردشگری داخلی؟ اگر هدف رونق گردشگری خارجی و افزایش تعداد گردشگران ورودی به کشور است؛ بنابراین اقدامات دولت و وزارت امور خارجه از ارائه تسهیلات مرتبط با ویزا به گردشگران باید فراتر رود و دولت، بخش خصوصی را شریک در رونق گردشگری کند. به گزارش «دنیای‌اقتصاد» یکی از کلیدهای رونق گردشگری کشور که همه فعالان بخش خصوصی در حوزه گردشگری روی آن بحث و تمرکز کرده‌اند، موضوع تبلیغات و بازاریابی است. در همین راستا ابراهیم پورفرج، رئیس جامعه تورگردانان ایران گفت: دولت باید هرچه سریع‌تر با همکاری بخش خصوصی به حوزه تبلیغات و بازاریابی برای گردشگری کشور وارد شود. گردشگر خارجی نیز باید بداند سفر به ایران امن است. تشکل‌ها که از ضعف‌های صنعت گردشگری در این حوزه به خوبی مطلع هستند می‌توانند دولت را یاری کنند و از طرفی دولت هم با تفویض امور به آنها از بار سنگینی که بر دوش خود دارد، کم کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

انتخابانتخاب1 روز قبل
بسیاری از علاقه مندان به دنیای موسیقی ادل خواننده مشهور ۳۱ ساله را می‌شناسند، به خصوص آهنگ مشهور Someone like you این خواننده که از شهرت بسزایی برخوردار است. اکنون این خواننده پس از سه سال زندگی متک با همسرش قصد جدایی از او را دارد. با این وجود این زوج اکنون وارد مرحله رسمی جدایی خود شده‌اند. اسناد دادگاه در روز پنجشنبه در لس آنجلس نشان داد که ادل فردی است که برای طلاق اقدام کرده نه همسرش. ادل نخستین بار از روابط رسمی خود و همسرش در مراسم جوایز موسیقی گرمی پرده برداشته بود.
کجاروکجارو10 ساعت قبل
اگر دوست دارید به ایتالیا سفر کنید و این زیبایی‌های طبیعی، تاریخی و فرهنگی را ببینید، با کمک کجارو بهترین تور ایتالیا را جست‌و‌جو کنید. در ایتالیا قوانین و مقرراتی وجود دارد که ممکن است ناآگاهانه آن‌ها را بشکنید و خودتان را به دردسر بیاندازید. اگر قصد دارید به ایتالیا سفر کنید، حتما این قوانین را در نظر داشته باشید تا دچار دردسر نشوید. مواردی که در ادامه عنوان می‌کنیم در ایتالیا ممنوع است و ممکن است منجر به دستگیری شما یا پرداخت جریمه‌های سنگین شود. این نوع از پوشش فقط محدود به نواحی ساحلی یا تفریحگاه‌های ساحلی است و جای دیگر شهر، ممنوع است.
پارس نیوزپارس نیوز10 ساعت قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴13 ساعت قبل
در این بخش قصد داریم تعدادی از کارهایی که در سنگاپور نباید انجام داد را به شما عزیزان معرفی کنیم. حتما شنیده‌اید که سنگاپور کشور بسیار تمیزی بوده و بهداشت در آن از اهمیت بالایی برخوردار است. پس، انداختن آشغال در خیابان یکی از کارهای ناپسند در سنگاپور بوده و جریمه‌های سنگینی به همراه دارد. براساس قانونی که در سال ۱۹۹۶ تصویب شد، برهنه بودن یکی از کارهای ناپسند در سنگاپور محسوب شده و ممنوع هست. سیستم حمل و نقل عمومی سنگاپور بسیار منظم بوده و خدمات کامل و گسترده‌ای را به شهروندان خود ارائه می‌دهد.
رکنارکنا1 روز قبل
کاوه سماک باشی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان که پیشتر در سریال میکائیل در کنار کامبیز دیرباز و کامران تفتی به ایفای نقش پرداخته بود با ورزشهای سنگین توانست چهل کیلوگرم از وزن خود را کم کند و در خصوص کاهش وزنش توضیحاتی ارائه داد. کاوه سماک باشی با انتشار تصویری از خودش بعد از کاهش وزن نوشت: قابل توجه خیلی از شما رفقا که به من انتقاد میکنید که چرا چهل کیلوگرم وزن کم کردم. فارغ از تمام نظراتی که دارید که به عقیده هر شخص صحیح‌ترین نظر رو خود اون شخص داره. من این چهل کیلوگرم کاهش وزن رو با ورزشهای سخت و طاقت فرسا به دست آوردم و با ساعتها ورزش Sport ورزش ورزش …برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین22 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، حجت‌اله جانبی در این رابطه اظهار کرد: در روزهای گذشته یک خانم باردار ایرانی به دلیل احتمال زایمان زودرس، ابتدا در بخش زایمان بیمارستان آیت‌الله طالقانی آبادان بستری شد که پس از عادی شدن شرایط به بخش بستری زنان انتقال یافت اما پس از گذشت یک روز ‌بنا به درخواست وی و با این استدلال که همسرش به عنوان تنها همراه مجبور است بر بالین وی حاضر باشد، با همکاری بیمارستان، تخت بیمار برای رفاه حال وی و همراهش به اتاق دو تخته‌ای که مخصوص بیماران جراحی است، انتقال داده شد. وی افزود: به بیمار اطلاع داده شده بود که با توجه به خالی بودن اتاق، برای همکاری با وی به صورت موقت به این اتاق منتقل شده‌ است و به محض ورود بیمار جراحی‌شده، باید به محل قبلی خود در بخش بستری زنان انتقال یابد. معاون درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: پس از گذشت دو روز به دلیل نیاز به این اتاق دو تخته برای دو بیمار جراحی‌شده که یکی از آنان یک زن عراقی بود، از بیمار باردار ایرانی درخواست شد که همانگونه که قبلا هم به وی گفته شده بود، باید به اتاق قبلی منتقل شود تا بیماران جدید در محل خاص خود بستری شوند اما به دلیل درخواست مجدد این بیمار مبنی بر ماندن در این اتاق، تا روز ترخیص با درخواست پرستار بخش از مسئول مربوطه، این زن باردار در همان اتاق دو تخته بستری ماند. جانبی عنوان کرد: بعد از ایجاد شرایط تردد اتباع عراقی در منطقه از سوی منطقه آزاد اروند، طبعا پذیرش بیماران این کشور همسایه در کنار سایر بیماران در بیمارستان‌های آبادان و خرمشهر اجتناب‌‍‌ناپذیر است و اتفاقی خلاف قانون و عرف انجام نشده است. در حال حاضر نیز بسیاری از این بیماران برای درمان به شهرهایی مانند مشهد، تهران، شیراز، اصفهان و دیگر شهرها مراجعه می‌کنند و ما نیز از این ظرفیت بهره گرفته‌ایم و با درآمدزایی از مقوله گردشگری سلامت، به دنبال ارتقای کیفیت خدمات به هموطنان هستیم.

نظرها

اخبار بیشتر