ابراز پشیمانی بازیگری که به «جم» پیوسته بود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. فرهنگ
ابراز پشیمانی بازیگری که به «جم» پیوسته بود

ابراز پشیمانی بازیگری که به «جم» پیوسته بود

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
رامسین کبریتی ۳سال بعداز مهاجرت به کانادا ابراز پشیمانی کرد و خبر از بازگشت خود به ایران داد.

به گزارش مشرق، رامسین کبریتی که ۳ سال پیش به کانادا مهاجرت کرده بود به تازگی در مصاحبه‌ای از مهاجرت خود ابراز نارضایتی کرده است.

رامسین کبریتی از جمله بازیگرانی بود که وقتی سه سال قبل به ناگاه خبر پیوستنش به شبکه ماهواره‌ای «جم» منتشر شد خیلیها را شگفت زده کرد. با این حال مدت زمان حضور کبریتی در «جم» هم چندان به طول نینجامید و بعد از قتل مدیر «جم»، رامسین کبریتی از این شبکه جدا شد و به کانادا مهاجرت کرد و این روزها هم مشغول تحصیل در کانادا است.

رامسین کبریتی سه سال بعد از ترک ایران، درباره شرایط این روزهایش گفت: این روزها در کانادا هستم و یک زندگی آرام و بی‌هیاهو را سپری میکنم. اگر چه دور بودن از حرفه‌ای که عاشقانه دوستش داشتم یعنی بازیگری خیلی سخت است ولی سعی میکنم با شرایط کنار بیایم.

کبریتی که سابقه ایفای نقش در درامهایی ماندگار همچون «آواز قو» و «شبهای تهران» را در کارنامه داشته در چرایی مهاجرت از ایران بیان داشت: والله من دوست نداشتم از ایران خارج شوم اما شرایط زندگی و کار در ایران برایم خیلی سخت بود. من «ستایش» را با ۹۸ درصد ببینده روی آنتن داشتم اما دریغ از یک تماس با من و ارائه یک پیشنهاد کار معقول.

کبریتی ادامه داد: من حدود ۲ سال تمام بیکار بودم و هیچ کاری بهم پیشنهاد نمی‌شد؛ البته پیشنهاد می‌شد اما مجانی و بدون دستمزد و در راه خیریه!!! من یکی دو کار خیریه (!) قبول کردم بلکه اوضاع بهتر شود اما بعدش کار به جایی رسیده بود که دیگر هر پروژه‌ای که نمیخواست پول بازیگران را دهد سراغ من می‌آمد و به نوعی اسمم شده بود «خیرالله»!!! {میخندد}

رامسین کبریتی در پاسخ به این سوال که چرا از «جم» شد گفت: بیکاری آن قدر بهم فشار آورد که ناچار شدم به ترک ایران و همکاری با «جم» ولی بعد از ترور سعید کریمیان مدیر این شبکه ماهواره‌ای، شرایط عوض شد و دیگر اصلا تولید چندانی در این شبکه صورت نمیگرفت!! انگاری من هر جا می‌روم آنجا میخشکد!! {میخندد} چون مدتی کوتاه بعد از حضور در «جم»، کریمیان به قتل رسید و تقریبا اغلب کارمندان «جم» اخراج شدند و دربدر غربت!!! برخی از همکاران به ایران برگشتند و برخی نیز در غربت ماندگار شدند.

اینکه چرا علیرغم پایین بودن کیفیت محصولات «جم»، رامسین کبریتی راضی شده به حضور در این شبکه، پرسش بعدی سینماروزان از این بازیگر بود. رامسین کبریتی در این باره بیان داشت: ببینید، به لحاظ تولید، «جم» تازه در ابتدای راه بود و بنا بود شرایط تغییر کند و تولیدات حرفه‌ای‌تر شود ولی به هر حال سعید کریمیان کشته شد و کل روند تولید خوابید.

کبریتی ادامه داد: البته من برخلاف میل درونی ام بود که به جم پیوستم و ترجیحم این بود که در کشورم کار کنم ولی وقتی کار نبود چه باید میکردم؟؟ در هر صورت آدم زنده نیاز به زندگی دارد و باید کار کند. در ایران کار نبود و من هم به جم رفتم تا فقط کار کنم و زندگیم بچرخد. در آنجا هم نه فیلم سیاسی بازی کردم نه در نماهای خلاف شرع و عرف بازی کردم!!

خبری: اخبار فرهنگی هنری جهان

رامسین کبریتی پیرامون شرایط مالی کار در «جم» و میزان ابراز رضایتش از مسیری که پیموده به سینماروزان گفت: والله شرایط مالی کاملا معمولی بود ولی بدحسابی ندیدم. با ما به صورت ماهانه قرارداد بسته بودند و بصورت ماهانه حقوقمان پرداخت میشد. در آنجا یادم نمیآید که پول کسی را خورده باشند و تقریبا با همه مطابق قرارداد تسویه حساب کردند. در مورد راضی بودنم هم باید بگویم راهی بود که انتخابی کرده بودم و باید تا انتها میرفتم.

در روزهایی که فصل سوم و نهایی سریال «ستایش» در حال آماده سازی برای پخش است اینکه آیا تولید فصل سوم «ستایش» باعث نشده رامسین کبریتی به ایران بازگردد سوال بعدی سینماروزان از کبریتی بود. کبریتی با تأیید پیشنهاد کارگردان «ستایش» اظهار داشت: برای بازی در فصل سوم «ستایش» دعوت به کار شدم. سعید سلطانی کارگردان محترم سریال پیشنهاد دادند که برگردم و در فصل سوم همراهیشان کنم ولی از آنجایی که میدانستم با بازگشتم مدتی را باید ممنوع‌الفعالیت سر کنم و به «ستایش ۳» نخواهم رسید و از طرف دیگر همزمان با پیشنهاد سلطانی برای مهاجرت به کانادا اقدام کرده بودم، برای همین ترجیح دادم به کانادا بیایم و تحصیلم را ادامه دهم.

بازیگر سریالهایی همچون «مدار صفر درجه»، «شب دهم» و «تنهاترین سردار» در پاسخ به این پرسش که برنامه‌ای برای بازگشت به ایران ندارد گفت: راستش را بخواهید برای برگشت به ایران لحظه شماری میکنم و یک دنیا دلتنگم برای وطنم ولی تا دو سال آینده نمیتوانم به ایران بیایم چون در حال حاضر در کانادا مشغول تحصیلم.

رامسین کبریتی ادامه داد: علیرغم پیشنهاداتی که داشته‌ام دیگر با هیچ شبکه ماهواره‌ای همکاری نخواهم کرد و فقط و فقط به تحصیل همزمان در یک دوره پیشرفته بازیگری و همچنین آموزش زبان میپردازم ضمن اینکه با یک موسسه پذیرش تحصیلی برای کشورهای اروپایی-آمریکایی نیز مشغول همکاری هستم ولی تا ۲ سال آینده قطعا در ایران خواهم بود.

این بازیگر درباره ارتباطش با محصولات روز سینما و تلویزیون ایران به سینماروزان گفت: تقریبا تمام سریالها و فیلمهای ایرانی روز را پیگیری میکنم و امیدوارم تولید محصول به قدری زیاد باشد که هیچ یک از همکارانم بیکار نباشند!!

«آیا فیلم یا سریالی بوده که رامسین کبریتی دوست داشته در آن حضور داشته باشد؟» رامسین کبریتی در پاسخ به این پرسش سینماروزان صادقانه اظهار داشت: آن قدر تشنه بازیگری هستم که دوست داشتم در تک تک فیلمهای روز سینمای ایران بازی میکردم!

* منبع: سینما روزان

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
وی تصریح کرد: خانواده‌ها بایستی قبل از شروع مدرسه ساعات خوابیدن، بیداری و تغذیه صبحانه دانش آموز را تنظیم و برنامه ریزی درست انجام دهند. عضو هیئت علمی گروه روانشناسی دانشگاه خزر محمودآباد با بیان اینکه مسئولین مدرسه بایستی محیط مدرسه را شاداب نگاه دارند، افزود: معلمین مدرسه با برقراری ارتباط با دانش آموزان خصوصا کلاس اولی آموزش را حداقل یک هفته بعد از شروع مدرسه آغاز کنند. وی خاطر نشان کرد: چینش بچه‌ها در کلاس باید طوری باشد که معلم بتواند با همه دانش آموزان ارتباط داشته باشد و تعامل خوبی برقرار شود. نوری ارزشیابی آغازین بچه‌ها را توسط معلمان ضروری دانست و تصریح کرد: ممکن است تعدادی از دانش آموزان دچار اشکالاتی ازجمله کار با انگشتان، نگاه کردن، دقت کردن و تمرکز نداشتن باشند که بایستی به صورت بازی درمانی آموزش داده شوند. وی آموزشهای مربوط به بیدار شدن، خوابیدن و تغذیه به بچه‌ها را ضروری دانست و اظهار کرد: ارتباط برقرار کردن معلمین با تک تک خانواده‌ها، دریافت شرح بالینی از وضعیت دانش آموزان و ارائه شیوه‌های آموزشی به خانواده‌ها در ارائه آموزشهای بهتر تاثیرگذار است.

استفاده از نویگیشن ایرانی در جراحی ستون فقرات

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل

سامانه سماح

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
وزیر علوم: پیام مازند - ساری – ایرنا – وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، بررسی پایان نامه‌های تحصیلات تکمیلی را از برنامه‌های مهم در دستور کار این وزارتخانه دانست و گفت: مشابه‌یابی‌ پایان نامه‌ها و جلوگیری از تکرار پژوهشی به صورت جدی در حال پیگیری است. دکتر منصور غلامی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در ساری افزود: سامانه‌ای در «ایران داک» (پژوهشگاه اطلاعات و مدارک علمی ایران) تعبیه شده است که موضوع مشابه یابی پایان نامه‌ها از جمله موضوع و متن را به صورت جدی پیگیری می‌کند. وی همچنین کاربردی شدن پایان نامه‌های دانشجویی را توصیه جدی وزارت علوم به دانشجویان و استادان دانست و گفت: سال گذشته برای تشویق پایان‌ نامه‌های کاربردی، در آیین نامه ارتقاء و ترفیع از دانشگاه‌ها خواستیم امتیاز‌های بیشتری برای این دست از دانشجویان دیده شود. وزیر علوم غیر کاربردی بودن بسیاری از پایان نامه ‌های تحصیلی را یکی از معضلات آموزش عالی کشور برشمرد و افزود: برای کاربردی کردن بیشتر پایان نامه‌های تحصیلی راهکارهای متعددی در دستور کار داریم. وزیر علوم در عین حال تاکید کرد که در سال‌های اخیر اتفاقات خوبی در جهت هدفمند شدن پژوهش‌های دانشگاهی انجام شده است.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
به مناسبت سالروز «شعر و ادب فارسی»؛ عصر کرد - یک دکترای تخصصی زبان و ادب فارسی در دانشگاه کردستان می‌گوید با همه احترمی که برای شهریار قایل است، اما «روز شعر و ادب فارسی» باید با تکیه بر اعتبار جهانی شاعران نامور پارسی گوی ایران انتخاب شود. به گزارش ایسنا منطقه کردستان، روز ۲۷ شهریور ماه، سالروز مرگ شهریار شاعر ایرانی، با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی روز ملی شعر و ادب ایران نامیده شده است و این انتخاب تا کنون منتقدان زیادی داشته است. او، پیشنهاد داد که سالروز مرگ فردوسی برای انتخاب روز شعر و ادب فارسی بسیار مناسب است زیرا آثار فردوسی از حوادث روزگار جان سالم بەدر بردە و همە آثارش در دسترس هستند. به عقیده این صاحب نظر ادبیات فارسی، ملاک نامگذاری این روز باید بر اساس تاثیرگذاری شاعر در ادب فارسی باشد، و چە کسی بهتر و مناسب‌تر از فردوسی کە بزرگترین تاثیر را در شاعران ادب فارسی داشتە و حتی حافظ و سعدی را تحت تاثیر خود قرار دادە است. در میان شاعران کلاسیک هم از فردوسی، خیام، سعدی، مولوی و حافظ بە عنوان ستون اصلی شعر و ادب فارسی یاد می‌کنیم کە نام و آوازەی آنها جهان را درنوردیدە و نە تنها در ادب فارسی بلکە در ادبیات جهان تاثیر بسزایی داشتەاند.
تسنیمتسنیم18 ساعت قبل
وی با بیان اینکه در طول سال‌های متمادی شعارهای مختلفی برای هفته دفاع مقدس از جمله «ما می‌توانیم»، «ما روی پای خود ایستادیم» و «ما توانستیم» انتخاب شده بود افزود: شعار امسال برای هفته دفاع مقدس «ما پیروزیم» است که نشات گرفته از گذشته پر افتخار انقلاب اسلامی است. وی با تاکید بر اینکه باید با حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، ایثارگری‌ها و زحمات آنها پیام رسانی شود افزود: ضمن زنده نگه داشتن یاد شهدا، برای امنیت پایدار هم باید این حرکت تداوم بخشد. مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان شرقی، روز یکشنبه، ۳۱ شهریور را روز آغاز هفته دفاع مقدس دانست که با رژه نیروهای مسلح آغاز می‌شود اضافه کرد: نمایشگاه هفته دفاع مقدس نیز همزمان با روز نخست، در ساختمان مرکز فرهنگی که موزه دفاع مقدس است برگزار می‌شود. سردار عباسقلی زاده، از برگزاری ۷ شب، شب خاطره در آمفی تئاتر مرکز فرهنگی دفاع مقدس خبر داد و گفت: شهدای گمنام در مرکز فرهنگی دفاع مقدس هم ظرفیت بزرگی برای تجدید پیمان با آرمان‌های شهدا است لذا در هفته دفاع مقدس برنامه‌های ارزشمندی را در کنار مزار شهدای گمنام برگزار خواهد شد. وی با اشاره به برگزاری «رزمایش عملیاتی بازسازی عملیات بیت المقدس» در تبریز، افزود: در این بازسازی، گوشه محدودی از زحمات رزمندگان در این عملیات، بازسازی و شبیه سازی می‌شود که در هر روز هفته دفاع مقدس بعد از نماز مغرب و عشا عملیات شبیه سازی اجرا می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

پاسخ به اعتراضات به‌حق کارگران هپکو ضرب و شتم آنان بود؟

خبری16 ساعت قبل

قطع همکاری برانکو با تیم الاهلی عربستان

خبری20 ساعت قبل

پیگیری علت وقوع حادثه برق‌گرفتگی برای عماد در ورزشگاه آزادی

خبری20 ساعت قبل

ارائه خدمات به کشاورزان و روستائیان از طریق اپلیکیشن

تابناکچند ثانیه قبل

سرنوشت ۲ شرور خط خطی پایتخت +عکس

فردا نیوز1 ساعت قبل

وضعیت وخیم دانشمند برجسته ایرانی در زندان آمریکا/ وزارت خارجه برای آزادی دکتر سلیمانی چه کرده است؟

میزان‌آنلاین1 ساعت قبل

اکبر رحمتی بازیگر «خروج» حاتمی‌کیا شد/هفته آینده برای فیلمبرداری راهی گچساران می‌شوم

میزان‌آنلاین1 ساعت قبل

از «نامه سرگشاده ۱۱ نفر از کارشناسان وزارت مالیه به وزیر مالیه» تا «اعلام رئیس جدید تعزیرات حکومتی»

تابناک1 ساعت قبل

از اولین درخشش اصغر فرهادی تا اشتباه ابراهیم حاتمی‌کیا در دوره دانشجویی

خبرآنلاین1 ساعت قبل

سود سال ۹۷ سهام عدالت آبان ماه پرداخت می‌شود

ایلنا1 ساعت قبل