نوجوانان آمریکایی اخبار را از منابع قابل اعتماد دریافت نمی‌کنند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اجتماعی
نوجوانان آمریکایی اخبار را از منابع قابل اعتماد دریافت نمی‌کنند

نوجوانان آمریکایی اخبار را از منابع قابل اعتماد دریافت نمی‌کنند

فارسخبرگزاری فارس |
نتایج یک بررسی جدید در آمریکا نشان می دهد، اکثر نوجوانان آمریکایی(78 درصد) برای کسب اطلاع از رویدادها و اخبار از منابع معتبر و قابل اعتماد استفاده نمی کنند و بیشتر به سراغ شبکه های اجتماعی می روند که به محلی برای انتشار اخبار دروغین و جعلی هم مبدل شده اند.

نتایج یک بررسی جدید در آمریکا نشان می‌دهد یوتیوب وشبکه‌های اجتماعی مانند توئیتر و فیس بوک، منبع خبری برتر نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله آمریکایی هستند.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از تک اسپات، با افزایش استفاده از اینترنت و شبکه‌های اجتماعی دیگر روزنامه‌ها و تلویزیون برای نسل جدید منبع خبری محسوب نمی‌شوند و شبکه‌های اجتماعی مختلف جایگزین آنها شده‌اند.

نوجوانان آمریکایی اخبار را از منابع قابل اعتماد دریافت نمی‌کنند - 3

تحقیق جدیدی که در همین زمینه در امریکا صورت گرفته نشان می‌دهد اکثر نوجوانان آمریکایی (۷۸ درصد) کسب اطلاع از رویدادها و اخبار روز را ضروری می‌دانند، اما آنها بدین منظور لزوما از منابع معتبر و قابل اعتماد استفاده نمی‌کنند و بیشتر به سراغ شبکه‌های اجتماعی می‌روند که به محلی برای انتشار اخبار دروغین و جعلی هم مبدل شده‌اند.

در میان نوجوانان آمریکایی یوتیوب معتبرترین شبکه اجتماعی برای کسب خبر است و ۶۰ درصد از آنها از این منبع استفاده می‌کنند. البته نوجوانان در شبکه‌های اجتماعی برای کسب خبر به سراغ افراد مشهور وتاثیرگذار مانند بازیگران، چهره‌های ورزشی و موسیقی و به اصطلاح اینفلوئنسرها می‌روند و نه حساب‌های کاربری وابسته به شبکه‌های معتبر و مشهور خبری.

در سایت خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان | اخبار فرهنگی هنری جهان

موسسه رسانه‌ای کامن سنس که این بررسی را انجام داده، تداوم وضعیت مذکور را عامل نگرانی می‌داند و بر این باور است که ارزش‌ها، استانداردها و اخلاقیات این افراد لزوما مورد تایید و مناسب نیست و لذا نباید آنها به منابع خبری قابل اطمینان و صادق برای نوجوانان مبدل شوند.

همین بررسی نشان می‌دهد که تنها ۴۱ درصد از نوجوانان برای کسب خبر از رسانه‌های چاپی یا حساب‌های کاربری آنها در شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند و مشاهده اخبار تلویزیون تنها در میان ۳۷ درصد نوجوانان طرفدار دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رویارویی غواص با مار ۷ متری ۹۰ کیلویی در برزیل

همشهریهمشهری1 روز قبل

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز14 ساعت قبل1 نظر
پخش سری سوم سریال ستایش سوژه شبکه‌های اجتماعی شده است. البته این اتفاق شاید به دلیل همزمانی ساخت سریال ستایش ۳ با بوی باران باشد و ممکن است محمدی در هر دو سریال همزمان جلوی دوربین می‌رفته و امکان گریم سنگین روی صورتش نبوده است! تهیه‌کننده «ستایش»: ستایش به آرامش رسیده! وی درباره جوان‌تر شدن «ستایش» نسبت به فصل دوم بیان کرد: این انتقاد‌ها پیش از این، نسبت به فصل دوم هم وجود داشت. «ستایش ۲» هم که شروع شد عده‌ای گفتند چرا ستایش پیر نشده و با یک عینک چهره‌اش تغییر کرد، اما اگر به اطراف خود نگاه کنید خانم ۴۰ ساله پیر نیست که بخواهیم او را پیر کنیم و به صورتش چروک اضافه کنیم.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

گدا‌ها شناسنامه‌ دار می‌شوند (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مشخصات گدا‌های سراسر کشور به زودی در سامانه‌ای ثبت و نگهداری می‌شود تا در صورت نیاز رصد شوند. عصرایران - بهنام اکبری؛ مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران گفت: قانون گذار مجازات تکدی‌گری را ۳ ماه تا یک سال حبس و استرداد تمامی اموال جمع آوری شده از این راه، پیش بینی کرده است.

اشتباه کردی، توجیه نکن!

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
کسانی که قبول نمی‌کنند اشتباه کرده‌اند، قابل اعتماد نیستند و نمی‌شود به آنها به عنوان یک دوست، همکار و یا حتی رییس جمهور اعتماد کرد. این اشتباه برای گزارشگر تازه کار فوتبال هم یک گاف بزرگ است چه برسد به سرهنگ علیفر با این سابقه وتجربه. او قبول نمی‌کند اشتباه کرده است و تقصیر را به گردن سایت خارجی می‌اندازد. شاید اگر علیفر قبول می‌کرد، اشتباه کرده و سعی در جبران آن می‌کرد، شاهد این همه هجمه علیه خود نبود. اشتباه کردن خوب نیست اما پذیرش اشتباه یک ویژگی مهم اخلاقی در یک انسان است.

(ویدیو) «ستایش» مثل بنجامین باتن جوان شده است؟

فراروفرارو1 روز قبل
پخش سری سوم سریال ستایش سوژه شبکه‌های اجتماعی شده است. به گزارش خبرآنلاین، این فصل که از فردای فصل دوم آغاز می‌شود و در سیر داستانی در امتداد فصل دوم است، از این جهت سوژه شده که در آن چهره نرگس محمدی هنرپیشه نقش ستایش جوان‌تر از فصل دوم است. حالا به شوخی در شبکه‌های اجتماعی این اتفاق را مقایس می‌کنند با ماجرای بنجامین باتن که هرچه سنش بالا می‌رفت جوانتر می‌شد! البته این اتفاق شاید به دلیل همزمانی ساخت سریال ستایش ۳ با بوی باران باشد و ممکن است محمدی در هر دو سریال همزمان جلوی دوربین می‌رفته و امکان گریم سنگین روی صورتش نبوده است! بر اساس گفته تهیه کننده ستایش چند وقتی این تداخل زمانی میان دو سریال ایجاد شده است.

نظرها

اخبار بیشتر