دیدار اعضای فراکسیون جوانان مجلس با مدیران جوان سازمان اقتصادی کوثر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. اقتصادی
دیدار اعضای فراکسیون جوانان مجلس با مدیران جوان سازمان اقتصادی کوثر

دیدار اعضای فراکسیون جوانان مجلس با مدیران جوان سازمان اقتصادی کوثر

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |

به گزارش خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، اعضای فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی (فرید موسوی رئیس این فراکسیون، زهرا سعیدی مبارکه، هاجر چنارانی، سکینه الماسی، زهرا ساعی، احسان قاضی‌زاده هاشمی، عباس گودرزی، سید صادق طباطبایی نژاد و عباس پاپی زاده) در نشست عینیت‌بخشی به گام دوم انقلاب با رویکرد جوان گرایی و مدیریت جهادی که در محل سالن همایش شهید رسول‌زاده برگزار شده بود با مدیران جوان سازمان اقتصادی کوثر دیدار کردند.

در این نشست اسکندری و رحمتی رئیس و قائم مقام سازمان اقتصادی کوثر، قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و مهدی ایزدی معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز حضور داشتند.

عینیت بخشی به گام دوم انقلاب در گرو اعتماد به مدیران جوان است

اسکندری رئیس سازمان اقتصادی کوثر با بیان اینکه مسئولان این سازمان به دنبال نوآوری در جهت بی نیاز شدن از واردات به کشور هستند، افزود: جوان گرایی در این سازمان به گونه‌ای است که تنها ۱۳ نفر مدیر بالای ۵۰ سال داریم و متوسط سن مدیران به کمتر از ۴۰ سال رسیده است که همه از افراد نخبه و تحصیلکرده با روحیه جهادی هستند.

وی یادآور شد: گام دوم انقلاب به معنای برگشت به ۴۰ سال قبل بوده که از مدیران جوان برای فعالیت در پست‌های مهم کشور استفاده می‌شد و در واقع به معنای کنار رفتن مدیران پیر و شناخت ظرفیت نسل جوان و اعتماد به آن‌ها است که می‌تواند الگویی برای تمام کشور باشد.

اسکندری تاکید کرد: ما بعد از فعالیت ۹ ساله توانستیم به این الگو برسیم ضمن اینکه در سال ۹۷ به سمت بورس و فرابورس حرکت کردیم تا جایی که در شهریور سال ۸۸ قیمت گذاری بر روی این سازمان ۴۰۳ میلیارد بود که در شرایط کنونی به ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان رسیده است ضمن اینکه این سازمان دارای ۹ هزار نیرو بوده که اکثر آن‌ها از بین جوانان هستند و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی حرکت می‌کنند.

تجربیات مدیران جوان در قالب کتاب منتشر شود

زهرا سعیدی مبارکه با بیان اینکه تقدیر از مدیرانی که جوان گرایی را در اولویت اقداماتشان قرار داده‌اند، در دستورکار فراکسیون جوانان قرار می‌گیرد، افزود: این جلسات نباید محدود باشد ضمن اینکه فراکسیون جوانان در تلاش است تا ارتباطات خود با اینگونه مدیران را تداوم بخشد، همچنین از این آمادگی نیز برخوردار بوده که از تمام ابعاد از مدیران جوان حمایت کند.

نایب رئیس فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس سازمان اقتصادی کوثر، اظهار کرد: شما باید تجربیات مدیران جوان خود را که فرآیند رسیدن به مدیریت در سطح ارشد را با تمام فراز و نشیب هایش طی کرده‌اند تا بتوانند به فرصتی که در اختیار آن‌ها گذاشته‌ایم دست یابند در قالب کتاب به نگارش درآورید.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تجربیات خود در انتخابات که از جمله کاندیداهای جوان کشور بوده است، یادآور شد: هم اکنون جوان گرایی در کشور یک افتخار محسوب می‌شود بنابراین جای دارد از مدیرانی همچون مدیران سازمان اقتصادی کوثر که به مدیران جوان اعتماد کرده‌اند، قدردانی کرد ضمن اینکه به طور قطع اگر سایر مدیران زمانی نسبت به استفاده از ظرفیت جوانان بی توجه بودند ما در کنار آن‌ها خواهیم ماند.

جامعه را به سمت منع به کارگیری بازنشستگان سوق دهیم

هاجر چنارانی خطاب به رئیس سازمان اقتصادی کوثر، با یادآوری اینکه خودکفایی آن‌ها در تولید گندم در دوره اول فعالیت هایشان اقدامی درخور بوده است، از زحمات آن‌ها برای حمایت از مدیران جوانی که از فرزندان شهدا بوده‌اند قدردانی کرد.

عضو فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی افزود: شما از مدیران جهادی و سرداران اصلی اقتصاد مقاومتی هستید.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص سند آمایش سرزمین، اظهار کرد: ما به دنبال بی عدالتی نیستیم و افتخار می‌کنیم تمام فرزندان شهدا بتوانند در جهت رفع محرومیت فعالیت کنند و معتقدیم که باید همچون پدران شهیدمان خدمتگزار مردم و نظام باشیم.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نیشابور قطب پرورش شترمرغ بوده و از بزرگترین مزرعه در این خصوص برخوردار است ضمن اینکه در اینجا اعلام آمادگی می‌کنیم که می‌توانیم به عنوان دهکده دام چه سبک و چه سنگین در مسیر توسعه اقتصادی کمک کنیم.

وی تصریح کرد: مجلس دهم با تصویب قانون منع به کارگیری بازنشستگان گام بلندی در جهت جوان گرایی برداشت و لازم است مسیر فکری جامعه را نیز به آن سمت سوق دهیم تا در آینده بیشتر از ظرفیت مدیران جوان در کشور استفاده شود.

چنارانی عنوان کرد: مجلس شورای اسلامی نیز کمتر از ادارات در این بخش نیست بنابراین لازم است مشی جامعه را به سمت اجرای کامل قانون منع به کارگیری بازنشستگان ببریم.

آمادگی فراکسیون جوانان برای حمایت از سازمان اقتصادی کوثر به عنوان بزرگترین مرکز اقتصادی کشور

زهرا ساعی اقدامات ۱۰سال گذشته سازمان اقتصادی کوثر را درخور تحسین دانست و افزود: لازم است جوان گرایی تداوم یافته و از ظرفیت جوانان پاکدست در پست‌های مدیریتی به ویژه در حوزه بنگاه داری استفاده شود کما اینکه مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب بر تحقق این مهم صحه گذاشتند.

عضو فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: موفقیت در این زمینه به این مهم برمی گردد که جوانان با بهره مندی از این فرصت چه میزان شایستگی خود را به نمایش می‌گذارند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان اقتصادی کوثر موفقیت چشمگیری در حوزه کشاورزی، دامداری و گاوداری داشته است، خاطرنشان کرد: فراکسیون جوانان آماده حمایت از مدیران جوان این سازمان بوده که به عنوان یکی از بزرگترین مراکز اقتصادی کشور در حال فعالیت است ضمن اینکه اجر معنوی بزرگی که در پی انجام این اقدام نصیب مدیران آن می‌شود به دلیل به کارگیری فرزندان خانواده‌های شهدا و ایثارگران است.

سنجش میزان بهره وری از سرمایه اجتماعی کوثر از اهمیت به سزایی برخوردار است

سیدصادق طباطبایی نژاد با یادآوری اینکه آغاز پیام امام خمینی (ره) در سال ۴۲ اعتماد به جوانان بود، افزود: امام خمینی (ره) فرمود ما با استفاده از همین نوزادان در گهواره به موفقیت می‌رسیم کما اینکه مشاهده کردیم پیام ایشان در سال ۵۷ با پیروزی انقلاب اسلامی و بعد از آن حضور همین جوانان در جبهه‌ها محقق شد.

عضو فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعتماد امام حسین (ع) به جوانان در صحنه کربلا، ادامه داد: روحیه ریسک پذیری و لطافت جوانی به حرکت جهادی کمک می‌کند و اگر با متانت و تجربه نیز گره بخورد موفقیت و توسعه را به همراه خواهد داشت.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک به مدیران سازمان اقتصادی کوثر برای استفاده از ظرفیت مدیران جوان، با بیان اینکه آنچه اهمیت دارد میزان استفاده صحیح از سرمایه مدیران جوان و تاثیر آن در توسعه اقتصادی است، تاکید کرد: میزان بهره وری از این سرمایه اجتماعی از اهمیت به سزایی برخوردار است آن هم در شرایطی که بتوان از ظرفیت جوانان متدین شایسته در سمت‌های مدیریتی استفاده کرد.

راه اندازی اردوی جهادی گره گشای واحدهای تولیدی غیرفعال است

عباس گودرزی با بیان اینکه تنها استفاده از ظرفیت جوانان مهم نیست بلکه هنر در نمایش صحیح به کارگیری آن‌ها در سمت‌های مختلف است، افزود: مسئولان اگر کارآمدی مدیران جوان را مشاهده کنند به طور قطع استفاده از این ظرفیت توسعه پیدا خواهد کرد.

عضو فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه برخی با سخن‌های بیهوده سعی در ایجاد ناامیدی در جامعه داشتند، تصریح کرد: وقتی برخی با این فکر موهوم که جمهوری اسلامی ۴۰ سالگی خود را نخواهد دید این تردید را ایجاد کرده بودند که به بن بست رسیده‌ایم، مقام معظم رهبری رویکرد گام دوم انقلاب را در جهت بلوغ انقلاب با اعتماد به جوانان مومن، دانا و پرانگیزه اتخاذ فرمودند.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: هم اکنون که در جنگ اقتصادی قرار داریم و تعدادی از واحدهای تولیدی غیرفعال شده‌اند سازمان اقتصادی کوثر می‌تواند در این زمینه اردوی جهادی راه اندازی کرده و در جهت فعال سازی این واحدها گام بردارد.

وی افزود: این جلسات باید در فصل بودجه یا تدوین برنامه توسعه به منظور مطرح کردن مشکلات موجود در مسیر فعالیت جوانان برگزار شود ضمن اینکه سازمان اقتصادی کوثر می‌تواند با تشکیل کمیته‌ای به ارائه راهکار بپردازد.

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس | پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

گودرزی در پایان با اشاره به سخن شهید تهرانی مقدم مبنی بر اینکه فقط آدم‌های ضعیف به اندازه امکاناتشان کار می‌کنند، از مسئولان خواست تا امید بین جوانان را در سطح جامعه گسترش دهند.

وجود مدیران پیر عامل تکرارشونده مشکلات است

سیداحسان قاضی زاده هاشمی در تشریح فرآیند اقدامات مجلس دهم پیرامون موضوع جوانان، گفت: فراکسیون جوانان متشکل از ۳۷ نفر از نمایندگانی است که بین ۳۰ تا ۴۵ سال سن دارند و تخصیص ۲۷ صدم سهم ورزش، ایجاد اشتغال، افزایش وام ازدواج، انجام آزمایش ژنتیک قبل از ازدواج، بررسی آسیب‌های اجتماعی و تلاش برای تشکیل سازمان اجتماعی در وزارت کشور و قانون منع به کارگیری بازنشستگان ماحصل فعالیت‌های اعضای این فراکسیون است.

عضو فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه جوان گرایی مهم‌ترین شاخصه‌ای بوده که این فراکسیون پیوسته پیگیر آن بوده است، تاکید کرد: هم اکنون ۵۰ میلیون از جمعیت کشور را جوانان تشکیل می‌دهند و نباید اجازه دهیم که تقابل بین نسل قدیم یعنی افراد دهه‌های ۲۰، ۳۰ و ۴۰ و نسل جدید یعنی دهه‌های ۵۰، ۶۰، ۷۰ و ۸۰ شکل بگیرد بنابراین باید زمینه‌ای ایجاد شود که تجربیات آن‌ها به صورت آرام و در قالب اعتماد به جوانان به نسل جدید منتقل شود.

نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه فلسفه تصویب قانون منع به کارگیری بازنشستگان، تغییر بین نسلی بوده است، افزود: هدف از تصویب این قانون این بود که چرخه مدیریتی همچون مرداب با رکود همراه نشود چرا که نتیجه آن ایجاد فساد می‌شود از سوی دیگر منظور از جوان گرایی نیز استفاده از به کارگیری ژن خوب نیست که به صورت آسانسوری بالا کشیده شوند و از طریق رابطه وارد سیستم مدیریتی شوند بلکه هدف از بین بردن رانت و افراد دارای صلاحیت بوده است.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه معیار شایسته گزینی بر معنای طی مرتبه بوده که جوانان روی پای خود بایستند، خاطرنشان کرد: مدیران پیر عامل تکرار شونده مشکلات کشور هستند بنابراین لازم است که تغییر بین نسلی ایجاد شده و از ظرفیت جوانان پاکدست، پاکدامن، دارای روحیه انقلابی و تحول گرایی با تکیه بر تاکید مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب مبنی بر ما می‌توانیم در سیستم مدیریتی استفاده شود.

ارزش به کارگیری مدیران جوان در گرو پاسخگویی و شفافیت اقداماتشان است

سیدفرید موسوی رئیس فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به کارگیری مدیران جوان دهه ۶۰ در سازمان اقتصادی کوثر، اقدامی مثبت و مبارک است، گفت: هم اکنون تنها تغییر نسل در خصوص جوان گرایی هدف نیست چراکه تحقق این مهم بخشی از مشکلات را رفع می‌کند بلکه آنچه از اهمیت به سزایی برخوردار بوده است این است که ما باید با استفاده از ظرفیت جوانان برای تغییر رویکردها، سازوکارها و فرآیندها تلاش کنیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نسل جدید مدعی پاسخگویی و شفافیت است بنابراین شایسته سالاری در به کارگیری مدیران جوان به این معنا است که قادر به ایجاد چه نوع تغییرات در بخش‌های مختلف است ضمن اینکه چه اقداماتی انجام می‌دهد تا در پی آن بسترهای ایجاد فساد از بین برود.

وی یادآور شد: در پی قانونی که در مجلس مصوب شده و ۲ هفته قبل نیز ابلاغ شد تمام نهادهای خصولتی موظف به انتشار صورت مالی خود هستند بنابراین باید همه مدیران به این سمت حرکت کنند ضمن اینکه نشان دهند برای نسل بعد از خود چه اقداماتی باید انجام دهند.

موسوی یادآور شد: قانون منع به کارگیری بازنشستگان برای ایجاد گردش نسلی مصوب شد که در جهت توانمندسازی و استفاده صحیح از منابع انسانی گام برداشته شود ضمن اینکه از تجارب ارزنده مدیران قبلی نیز استفاده شود تا یک همخوانی ایجاد شود.

رئیس فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه بیم می‌رود که فعالیت مدیران جزیره‌ای شود، افزود: آنچه مسلم است باید تجارب مدیران قبل به اشتراک گذاشته شود اما این نکته نیز باید مورد توجه قرار گیرد که تحقق این مهم در گذشته در حوزه بنگاه داری صورت نگرفت ضمن اینکه نباید فراموش کنیم تقویت سرمایه اجتماعی یک شبه حاصل نمی‌شود.

برخی با خساست مانع از ورود جوانان به حلقه مدیریتی شدند

عباس پاپی زاده بالنگان عضو فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فعالیت فراکسیون جوانان مجلس نقش اثرگذاری در فرآیند قانونگذاری داشته است، افزود: این اقدام درخوری است که رئیس سازمان اقتصادی کوثر ریسک پذیری خوبی در جهت اعتماد به جوانان داشته است و سخاوتمندانه از ظرفیت آن‌ها استفاده می‌کند و این در حالی است که برخی از مدیران پیر در این مورد خسیس بوده و مانع از ورود جوانان به حلقه مدیریتی می‌شوند و یا فقط از آقازاده‌ها برای ورود به این عرصه استفاده می‌کنند که یک آفت است.

وی یادآور شد: شرایط امروز کشور ایجاب می‌کند که طیف‌های جوان پر انرژی وارد سیستم مدیریتی شوند چرا که بسیاری از مدیران با روابط ناسالم فساد اداری و اقتصادی را رقم زده‌اند که این موضوع می‌طلبد براساس تاکید مقام معظم رهبری نیروهای جوان دارای ایده نو وارد حلقه مدیریتی شوند تا با این معضل مبارزه کنند و حرکت پرشتابی را برای پیشرفت کشور در پیش بگیرند.

پاپی زاده تصریح کرد: فراکسیون جوانان مجلس این آمادگی را دارد که با تصویب قوانین از مدیران جوان کشور حمایت کند کمااینکه تصویب قانون منع به کارگیری بازنشستگان اقدام درخوری بود که در این دوره از مجلس انجام شد.

برنامه‌های سازمان اقتصادی کوثر در جهت بی نیازی از واردات در زمان تحریم

مالک رحمتی قائم مقام سازمان اقتصادی کوثر در ارائه گزارش از اقدامات این سازمان در جهت توسعه اقتصادی، افزود: نقدینگی سازمان اقتصادی کوثر از سال ۸۸ تاکنون سه برابر شده است ضمن اینکه از سال ۹۶ تاکنون فعالیت‌های دانش بنیان و نوآورانه در جهت توسعه اقتصادی در دستورکار آن قرار گرفته است همچنین این سازمان اولین پرونده بیوگاز را اخذ کرده است.

وی یادآور شد: پرورش ماهی در قفس از دیگر اقدامات این سازمان بوده است ضمن اینکه در سال ۹۷ کمیته مقابله با تحریم را راه اندازی کردیم و پیشنهاد کشت دوم در شمال مطرح شد که در صورت تحقق آن به مدت ۵ سال از واردات دانه‌ها بی نیاز می‌شویم.

رحمتی اظهار کرد: این سازمان ۳۶ شرکت فعال با رویکرد اقتصاد مقاومتی دارد که ضمن فعالیت در مناطق محروم در حوزه کشاورزی موفقیت هایی به دست آورده است و با امتزاج مدیریت جهادی با جوان گرایی در حوزه اقتصادی به دولت کمک می‌کند.

ویژگی هویتی انقلاب اسلامی جوان گرایی است

محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ضمن تشکر از زحمات افرادی که به صورت شبانه روزی به ارائه خدمت به مردم می‌پردازند، افزود: شخصیت و هویت در خصوص فعالیت هایی که انجام می‌شود از اهمیت به سزایی برخوردار است ضمن اینکه هویت ایرانی اسلامی در سلوک اجتماعی در قالب حرکت اقتصادی جلوه می‌کند که متکی به اقتصاد مردمی و نه نفتی باشد چرا که این مهم ریشه در مکتب ما دارد.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی ربطی به تحریم ندارد بلکه مدل اقتصاد ما اینگونه است که روشی متفاوت با فرهنگ رایج امروز دنیا است ضمن اینکه اقتصاد امروز کشور مردم سالار بوده و از دل نهج البلاغه آمده است.

قمی با اشاره به آنچه مقام معظم رهبری در تعبیر اقتصاد مقاومتی بیان کرده‌اند، یادآور شد: اقتصاد مقاومتی درون زا، برون گرا، مردم بنیاد، دانش بنیان و عدالت محور است.

وی اظهار کرد: ویژگی هویتی انقلاب اسلامی جوان گرایی است ضمن اینکه مقاوم سازی جامعه از مدیران جوان برمی آید که می‌توانند گره گشا باشند.

قمی تاکید کرد: مدل نگاه تمدن ایرانی اسلامی می‌گوید که جوانان پیشرو هستند ضمن اینکه مجلس شورای اسلامی در تثبیت و تحکیم اقتصاد مقاومتی و استفاده از ظرفیت مدیران جوان سرنوشت ساز است.

قمی در پایان یادآور شد: مقام معظم رهبری دستور داده‌اند که بدنه مدیریتی سازمان تبلیغات اسلامی جوان شود. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

قدردانی رهبر انقلاب از مردم عراق در ایام اربعین

مهرمهر1 روز قبل

فیلم/ علت ترس سعودی‌ها از درگیری با ایران

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز13 ساعت قبل

نامه‌ای برای پدر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ دلنوشته‌ای برای درس و مشق؛ حالا امروز نه تنها آرزوی ژینا، بلکه هم کلاسی هایش رنگ واقعیت گرفته است. با افتتاح ۱۲۰ مدرسه برکت به همت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، مجموع مدارس برکت در سراسر کشور به ۱۲۳۰ مدرسه رسید و علاوه بر آن ۴۱۴ مدرسه در سایر مناطق کم برخوردار و محروم کشور در حال ساخت و تکمیل است.

روایت نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در «صبرا و شتیلا» + ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
روایت نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در «صبرا و شتیلا» + ویدئوصهیونیست‌ها با تقویت گروه طرفدار خود در لبنان (فالانژیست‌ها) به اردوگاه صبرا و شتیلا یورش بردند. فالانژها بعضا قبل از کشتن آنان را شکنجه می‌دادند، چشم‌هایشان را درمی‌آوردند و سپس آنها را می‌کشتند.

ماجرای استناد پوتین به آیه قرآن در حضور روحانی و اردوغان+فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهوری روسیه روز دوشنبه در کنفرانس خبری که با حضور رئیسان جمهوری ترکیه و ایران برگزار شد به یک آیه قرآنی اشاره کرد. ولادیمیر پوتین که در کنار حسن روحانی، رییس‌جمهوری ایران و رجب طیب اردوغان، رییس‌جمهوری ترکیه نشسته بود، در پاسخ به پرسشی درباره حمله اخیر به تاسیسات نفتی عربستان سعودی به آیه‌ای از قرآن استناد کرد که در آن مخالفت با خشونت‌ورزی مگر در شرایط حمایت از قوم و خویش مورد اشاره شده است. پوتین گفت: «قرآن کریم به غیرقابل قبول بودن هرگونه خشونتی اشاره دارد مگر زمانی که پای حمایت از خویشاوندان شما در میان باشد. ما حاضریم به عربستان سعودی برای حمایت از قوم و خویش یا همان ملتش هرگونه کمکی ارایه کنیم.» تعداد بازدید: ۱۹ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیرییس‌جمهوری روسیه در ادامه نکته‌ای را خطاب به رهبران سیاسی عربستان سعودی مطرح کرد. به گفته پوتین «کافی است رهبران عربستان سعودی تصمیم خردمندانه‌ای اتخاذ کنند، همانطور که رهبری ایران با خرید سامانه موشکی اس‌۳۰۰ انجام داد و همان مسیری که رجب طیب اردوغان، رییس‌جمهوری ترکیه با خرید آخرین مدل سامانه دفاعی اس‌۴۰۰ طی کرد.» زمانی که رئیس‌جمهوری روسیه در حال توضیح این نکات بود دوربین روی چهره برخی سیاستمداران ایرانی تمرکز کرده بود که با خنده به سخنان وی گوش می‌دادند، افرادی چون محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، محمود واعظی، رئیس دفتر حسن روحانی و امیر حاتمی، وزیر دفاع ایران.

افزایش تسهیلات حساب پس انداز مسکن جوانان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مرادی اظهار کرد: چنانچه دارنده حساب بخواهد در پایان سال پنجم تا پانزدهم از سقف تسهیلات فوق الذکر استفاده کند باید سپرده گذاری خود را با مبالغی بیشتر آغازکند. از دیگر مزایای این حساب، استفاده از تسهیلات جوانان برای خرید یا احداث و تکمیل یک واحد مسکونی، جعاله و توام با حساب صندوق پس انداز مسکن یکم، اوراق گواهی حق تقدم به صورت انفرادی و زوجین است. وی همچنین تاکید کرد: هرکدام از سپرده گذارانی که امسال و قبل از صدور این بخشنامه اقدام به افتتاح حساب کرده‌اند باید برای اطلاع از کسری حساب و تکمیل موجودی به شعبه افتتاح کننده حساب مراجعه کنند. وی تاکید کرد: در حال حاضر نرخ سود تسهیلات با سپرده از محل حساب پس انداز مسکن جوانان ۹ درصد وحداکثر مدت بازپرداخت این تسهیلات ۲۰ سال است که بیشترین دوره بازپرداخت اقساط در شبکه بانکی کشوراست. مرادی بیان کرد: در زمان دریافت تسهیلات حساب پس انداز مسکن جوانان زوجین می‌توانند از سایر تسهیلات مسکن، چون صندوق پس انداز یکم نیز استفاده کنند.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


اسدالله عسگراولادی دعوت حق را لبیک گفت

6 روز قبلفارس4

فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

2 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

4 روز قبلعصر ایران2

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

2 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

2 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

2 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

3 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

3 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

4 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

4 روز قبلرکنا1